Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

tez jestem szczesliwym poisadaczem projektu Faworyt II odbocie lustrzane, jestem w trakcie budowy. budowe zaczelismy dokladnie 1.10,07 ogolnie pogoda nam dopisala do konca grudnia mielismy postawone juz wszystkie sciany. Gdyby nie bylo opoznienia w dostawie drewna na dach to i moze nie byloby zadnej przerwy. na poczatek kilka fotek z zewnatrz domu, niebawem beda nowe foty

http://zyldek.fotosik.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich " Faworytów".

Śledzę to forum już od jakiegoś czasu i przeczytałam chyba wszystkie posty od samego początku.

Gratuluję Sowie, Piotrowi z Gdyni i Badarowi oraz wielkie dzięki za bardzo cenne uwagi.

Widzę że obecnie forum opanował Wrocław, ale ja mam gorącą prośbę do faworytów z okolic Warszawy.

Czy by była możliwość zobaczyć Faworyta w realu? Najbardziej nas interesuje poddasze, tyle zdań już było

na temat czy podnosić ścianę kolankową czy nie.

Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami projektu Faworyt z podwójnym garażem, lustrzane odbicie, mamy już pozwolenie na budowę i

w marcu "mamy zamiar" rozpocząć budowę.

Proszę o posty na ([email protected]).

Pozdrawiam Karola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Damro, czy pozwolisz sie w koncu wprosic do siebie na budowe zeby mozna bylo obejrzec co nieco

juz wyraziles/las zgode ale nie ma namiarow na Ciebie wiec podaj jakies - z gory dzeki

oczywiscie dopasujemy sie jesli chodzi o termin

Tynki robią u mnie oraz posadzki,Pm2000 już mieszka,też z Wrocka,pogadaj z nim może się zgodzi :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej nas z Wrocka,chyba trzeba założyć nową grupę wrocławską budująca Faworyta :D

oj tak, oj tak...

 

U nas robota ruszyła. Fundamenty zalane, ścianki fundamentowe pną się w górę, materiał na ściany jest (a tak nawiasem ile Wam wyszło materiału na ściany?). Obecnie będziemy zasypywać piaskiem i lać poziom zero. I oby temperatury były na +++ :-)

 

Czy ma ktoś jakąś ważną radę na etap zero (coś co może zaskoczyć, nie zgadza się z projektem, itp.). Którędy wchodzi Wam woda i gdzie macie liczniki (ja wprowadzam to wszystko do kotłowni/pralni koło garażu).

 

MP95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jakąś ważną radę na etap zero (coś co może zaskoczyć, nie zgadza się z projektem, itp.). Którędy wchodzi Wam woda i gdzie macie liczniki (ja wprowadzam to wszystko do kotłowni/pralni koło garażu).

U nas woda wchodzi do garażu, a liczniki są na ścianie garażu, zaraz za drzwiami do kotłowni - szczerze mówiąc teraz chyba zrobiłbym je w kotłowni - bliżej stacji uzdatniania wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej nas z Wrocka,chyba trzeba założyć nową grupę wrocławską budująca Faworyta :D

oj tak, oj tak...

 

U nas robota ruszyła. Fundamenty zalane, ścianki fundamentowe pną się w górę, materiał na ściany jest (a tak nawiasem ile Wam wyszło materiału na ściany?). Obecnie będziemy zasypywać piaskiem i lać poziom zero. I oby temperatury były na +++ :-)

 

Czy ma ktoś jakąś ważną radę na etap zero (coś co może zaskoczyć, nie zgadza się z projektem, itp.). Którędy wchodzi Wam woda i gdzie macie liczniki (ja wprowadzam to wszystko do kotłowni/pralni koło garażu).

 

MP95

 

Uwaga na :

- komin w kotłowni (frontowy) , wchodzi w krokiew

- różnice w wysokości wylewek na poddaszu ( na 2 przekrojach różne , chyba że już to mg projekt poprawił)

- kosztorys już nie mówię o kosztach ale ilości ( np. stal) :-? :roll:

 

Ja mam wprowadzenie wody w kotłowni za garażem.

 

Pozdrawiam i życzę cierpliwości, dobrej ekipy i góry pieniędzy :)

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do kolejności prac.

Jeśli zdecydujemy się na okna drewniane to najpierw elektryka, hydraulika tynki, wylewki i na koniec okna drzwi ? czy odwrotnie ?

Jeśli to prawidłowa kolejność to czy nie baliście się nieproszonych "gości" w domu.

Rozumiem że z oknami pcv nikt z was nie miał takich dylematow i najpierw zakładał okna ?

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja słyszalam różne opinie na ten temat - jeśli najpierw okna i drzwi to trzeba je pozasłaniać foliami bo się ubrudzą jeśli okna potem to w otwory wstawić folię żeby nie było przeciągów w domu i dało się coś w środku robić

zależy chyba gdzie jest plac budowy - jak daleko od zabudowań to chyba lepiej zamontować alarm i zamknąć dom

jak gdzieś w miarę blisko się mieszka to można tylko zafoliować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn zafoliować otwory w murach

 

i chyba nie ważne czy plastiki czy drewniane bo każde potem będą ufajdane - sorry za wyrażenie

 

 

a tak a propo ten dom to taka mina - dziś geodeta nam powiedział że ma 42 powierzchnie do wytyczenia - będzie wytyczał fundamenty i stwierdził ze takiego cuda to jeszcze nie robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja słyszalam różne opinie na ten temat - jeśli najpierw okna i drzwi to trzeba je pozasłaniać foliami bo się ubrudzą jeśli okna potem to w otwory wstawić folię żeby nie było przeciągów w domu i dało się coś w środku robić

zależy chyba gdzie jest plac budowy - jak daleko od zabudowań to chyba lepiej zamontować alarm i zamknąć dom

jak gdzieś w miarę blisko się mieszka to można tylko zafoliować

U nas właśnie tynkują - najpierw robiliśmy instalację elektryczną, później wodną i kanalizacyjną i główne podciągi i szafki do ogrzewania, po tynkach będą robić ogrzewanie grzejnikowe i podłogowe i zaraz po tym wylewki. Jeśli chodzi o okna to na 100% nie można wstawiać drewnianych przed tynkami bo się wypaczą! Tynki generują straszliwe ilości wilgoci - u nas dosłownie leje się po oknach (plastikowych) kiedy nie są rozszczelnione! A jeśli chodzi o brudzenie to faktycznie trzeba strasznie uważać - opaprali nam ślicznie zawiasy, a wyglądało że są perfekcyjnie osłonięte...

A geodetą się nie przjmuj - zawsze tak gadają żeby podbić cenę :D Choć faktycznie Faworycik to trochę chińskie osiem 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u nas wreszcie skonczyły sie przeciągi. W zeszłym tygodniu zamontowali okna i powoli zaczyna przypomiać to coś w czym bedzie można zamieszkać.

Poza tym "walczą" fachowcy od rurek (woda+kanalizacja) i elektryk. Ekipa od tynków jest już w pogotowiu...

 

pozdrawiam budowniczych

 

http://images34.fotosik.pl/150/f9b36425abe57d2dm.jpg

http://images30.fotosik.pl/162/abb2e8918137f69bm.jpg

http://images25.fotosik.pl/161/7633570fdfa3aa5em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...