Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

dzien dobry,

tak jak wczesniej pisałam, jestesmy na etapie fundamentów, koszt to 10 tys, nie wiem jak jest w kosztorysie z pracowni, zaraz sobie porównam, ale pewnie duzo mniej :) materiały tak jak w projekcie, tu bez zmian, ściany będą z porothermu, czyli też tak jak w projekcie.

Jak patrze na te wykopy to wielkość pomieszczeń wydaje mi się strasznie mała, ale to chyba złudzenie (mam nadzieje).

Pzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

dostałam dziś wycenę stanu surowego otwartego z więźbą dachową bez pokrycia. Będziemy budować wersję Faworyta B bez garażu. Wycena za robociznę to 37 tys zł. Trudno jest mi się odnieść bo nie mam innych wycen i nie wiem czy to jest kwota do przyjęcia czy raczej powinnam szukać tańszego wykonawcy?

 

Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

dostałam dziś wycenę stanu surowego otwartego z więźbą dachową bez pokrycia. Będziemy budować wersję Faworyta B bez garażu. Wycena za robociznę to 37 tys zł. Trudno jest mi się odnieść bo nie mam innych wycen i nie wiem czy to jest kwota do przyjęcia czy raczej powinnam szukać tańszego wykonawcy?

 

Iza

 

 

Witam

 

Dawno nie pisałęm ale to z braku czasu, bo obecnie jesteśmy też na etapie poszukiwań wykonawcy.

Niestety na razie nie wygląda to zbyt optymistycznie bo ceny jakie otrzymaliśmy do niskich nie należą.

Tak więc mamy dwie kompletne kalkulacje dla stanu surowego otwartego (z dachem pokrytym dachówką ceramiczna, bez okien, ściany porotherm Faworyt z jednym garażem) jedna na kwotę 173 tys. brutto a druga na kwotę 186 tys. brutto. Obie wersje zawieraja w sobie zarówno materiał jak i robociznę, nas nie interesuje praktycznie nic. W pierwszej ofercie niestery nie wiem ile wynosi robocizna w drugiej natomiast wyceniono ja na kwote 51500 PLN :( Trochę kosmiczna cena. Poza tym czekam na kolejne kalkulacje jak będę cos miał to postaram się podzielić informacjami.

Liczę na to, że dogadam się z ta ekipa za 173 tys. jesteśmy umówieni na negocjacje cenowe i po cichu licze że uda się zejść do 150 tys. to nie będe się zastanawiał (trochę utargujemy, a może trochę bez VAT). Oni budowali mojemu bratu, a teraz kończą naszym znajomym dom.

Chcemy ruszać w sierpniu i zamknąc dachem przed zimą.

 

Pozdrawiam

Piotr Dołębski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o ocenę projektu, co o nim myślicie? jakieś zmiany? jesteśmy na etapie czekania na pozwolenie i chcemy ruszyć z budową, więc jest jeszcze czas na ewentualne zmiany.

link do projektu:

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/faworyt/faworyt.html

projekt jest super-a to dlatego ze w środku do złudzenia podobny-wrecz prawie identyczny z naszym-zaciszeII tez z mg projekt- :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawieniu materiałowo kosztowym cena domu wynosi 218+85tys.

Jak podchodzicie do tej sumy? Czy wg. Waszej orientacji ta cena jest zanizona, czy szykujecie się na wyższą?

Jutro ruszam po hurtowniach zorientować się jakie mają ceny.

Po ile kupujecie porotherm i z jakiej firmy?

 

MonikaKa :) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem na świeżo po rozmowach z wykonawcą i jestem skłonny się zdecydować na niego pomimo że pierwotnie myśleliśmy że będzie ciut taniej. Uzgodniliśmy za wszystko 163 tys i nic mnie nie interesuje, wykonawca załatwia wszystko, łącznie z kierownikiem budowy i wodą na czas budowy (bo nie ma wodociągu jeszcze). Jednak obecnie wygląda na to że wszystkie ceny poszły w góre. Tak więc proszę oceńcie czy to jest dobra oferta: Wykonanie stanu surowego, z pokryciem dachówką ceramiczną. Wszystko zgodnie z projektem, fundament z bloczków betonowych, ocieplony styropianem, sciany porotherm 25, strop teriva, scianki działowe, schody lane itp. więźba dachowa, membrana wysokoparoprzepuszczalna (czy jakoś tak), dachówka ceramiczna, rynny stalowe powlekane, komin powyżej dachu cegła klinkierowa. Oczywiście kosztorys zawiera wszystko bardziej szczegółowo, tu podaje to tylko ogólnie. Cena jest ustalona i nie interesuje mnie żadna zmiana cen w hurtowniach. Wszystkie materiały jeśli wymagają certyfikatów to oczywiście z certyfikatami itp. Rozliczanie po wykonaniu poszczególnych etapów, za nic nie płacę z góry. Termin wykonania rozpoczęcie prac w sierpniu i ma być zamknięty dachem przed zimą. Powiedzcie proszę czy to dobra oferta. Acha to jest Faworyt z jednym garażem

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonikaKa--to gratulacje,ja tez wczoraj nauczyłąm sie wklejac zdjęcia i założyłam galerię-zaciszeII(z MG Projekt) :lol: nie umiem jeszcze przezucac zdjęć z aparatu ale mam nadzieję że dzisiaj synus mnie nauczy-do czego to doszło zeby dzieci-16letni-uczył mnie obsługi kompa :lol:

 

 

Dzięki,

na jakim etapie budowy jesteś? Faktycznie Zacisze II jest tak podobne do Faworyta?

A co do nauki, to dobrze że jest w domu ktoś kto nauczy,gorzej gdy wszyscy mało kumaci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Na wstępie przepraszam że nie odpisałem na maila (MonikaKa sorry :oops: ) sezon wakacyjny i rzadko zaglądam do komputera w domu (teraz jestem w pracy :D ) ale postaram sie poprawić i dzisiaj jak wróce z pracy włącze komputer i nadrobię zaległości pocztowe.

Z informacji o naszym przyszłym domu to jesteśmy coraz bliżej budowy i jesteśmy pełni obaw czy damy radę. Ale cóż nikt nie mówił że będzie łatwo.

Mamy wyceny z kilku firm dachu i wszystkie są zbliżone. Wygląda to tak:

1. Dachówka brass celtycka, materiał z robocizną (dachówka, membrana, wyłaz dachowy, rynny, łaty, kontrałaty itd + robota) - cena ok. 30000 PLN we wszystkich firmach,

2. To samo z dachówką ceramiczną Roben - cena ok. 35000 PLN

 

Robiłem samodzielnie wyceny dachu aby sprawdzić jak one będą się miały do wyceny zrobionej przez naszego wykonawcę i muszę z nim ponegocjować bo niestety jego cena za dach jest o 11000 PLN większa. Więc jeżeli nie zejdzie z ceny to zrezygnuję z dachu w jego wykonaniu (11000 PLN piechotą nie chodzi :D ).

Tak na marginesie to ciekawe jaka różnica jest jeśli bym sprawdzał inne etapy prac.

Poza tym mam juz kilka wycen okien + drzwi zewnętrzne. Wygląda to tak:

1. Drewniane sosna klejona, z montażem (okna szprosy wiedeńskie) 25000-35000 PLN

2. Drewniane Mahoń Meranti, z montażem (okna szprosy wiedeńskie) 27000- 35000 PLN

3. PCV obustronnie okleina dąb złocisty, z montażem (okna szprosy wewnątrzszybowe) 20000 PLN

 

Wszystkie ceny oczywiście zaokrąglam do pełnych liczb bo w kalkulacjach są wyliczane do złotówki.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MonikaKa--to gratulacje,ja tez wczoraj nauczyłąm sie wklejac zdjęcia i założyłam galerię-zaciszeII(z MG Projekt) :lol: nie umiem jeszcze przezucac zdjęć z aparatu ale mam nadzieję że dzisiaj synus mnie nauczy-do czego to doszło zeby dzieci-16letni-uczył mnie obsługi kompa :lol:

 

 

Dzięki,

na jakim etapie budowy jesteś? Faktycznie Zacisze II jest tak podobne do Faworyta?

A co do nauki, to dobrze że jest w domu ktoś kto nauczy,gorzej gdy wszyscy mało kumaci :D

MonikaKa-ja mam lustrzane odbicie zacisza-zajrzyj na stronke mgprojekt to zobaczysz-róznia sie naprzwde małumi detalami,u mnie zblizaja sie do końca murowania ścian parteru,potem nadproza i dalej do przodu-chciałabym aby takie tempo utrzymali do końca-pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

otrzymałam dziś wycenę 125 tys + vat niestety wycena jest podana jedną kwotą wymienione są poszczególne prace z obmiarowaniem ale bez cen. Niestety trudno jest się do tego odnieść. Prace obejmują stan surowy otwarty zgodnie z projektem do przykrycia dachu folią.

 

My budujemy wersję bez garażu.

 

Piotr ile u was wychodzi cena po przeliczeniu za metr całkowity? Bo u nas ok 600 zł netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj dzień nadrabiania zaległości w korespondencji :D .

Tak więc po kolei.

Nasza cena obejmuje stan surowy otwarty ale z przykryciem dachówką ceramiczną i dotyczy Faworyta z pojedyńczym garażem. Cena jaką mamy to 163 tys brutto (choć to nie koniec poszukiwań, bo prawdopodobnie będę miał ciut taniej ok. 152 tys ale to się wyjaśni w ciągu paru dni, dzisiaj rozmawiałem z wykonawcą i jeśli potwierdzi kalkulację dachu to tak będzie), wg projektu powierzchnia całkowita 263.15m2 (jeśli tą powierzchnię masz na myśli, bo np. pow. netto 213.18m2) to po przeliczeniu daje 619 PLN/m2 brutto (lub 765PLN/m2 licząc tą drugą powierzchnię).

Co do dachu to taki jak w projekcie jeśli dobrze pamiętam to powierzchnia ok. 240m2 czterospadowy z dwoma lukarnami, garażem i pokryty dachówką ceramiczną (lub cementową) . Przy tym dachu różnica w kosztach jednej i drugiej (oczywiście myślę tu o zwykłej dachówce ceramicznej, a nie o takiej bardzo świecącej bo tu cena razy 2) jest niewielka ok 3 tys PLN.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

P.S.

Liczę oczywiście, że wszyscy dzielić się będą informacjami w sprawie kosztów abyśmy mogli wynegocjować jak najlepsze ceny na poszcególnych etapach naszych domków :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dzisiaj dzień nadrabiania zaległości w korespondencji :D .

Tak więc po kolei.

Nasza cena obejmuje stan surowy otwarty ale z przykryciem dachówką ceramiczną i dotyczy Faworyta z pojedyńczym garażem. Cena jaką mamy to 163 tys brutto (choć to nie koniec poszukiwań, bo prawdopodobnie będę miał ciut taniej ok. 152 tys ale to się wyjaśni w ciągu paru dni, dzisiaj rozmawiałem z wykonawcą i jeśli potwierdzi kalkulację dachu to tak będzie), wg projektu powierzchnia całkowita 263.15m2 (jeśli tą powierzchnię masz na myśli, bo np. pow. netto 213.18m2) to po przeliczeniu daje 619 PLN/m2 brutto (lub 765PLN/m2 licząc tą drugą powierzchnię).

Co do dachu to taki jak w projekcie jeśli dobrze pamiętam to powierzchnia ok. 240m2 czterospadowy z dwoma lukarnami, garażem i pokryty dachówką ceramiczną (lub cementową) . Przy tym dachu różnica w kosztach jednej i drugiej (oczywiście myślę tu o zwykłej dachówce ceramicznej, a nie o takiej bardzo świecącej bo tu cena razy 2) jest niewielka ok 3 tys PLN.

 

Pozdrawiam

Piotr

 

P.S.

Liczę oczywiście, że wszyscy dzielić się będą informacjami w sprawie kosztów abyśmy mogli wynegocjować jak najlepsze ceny na poszcególnych etapach naszych domków :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...