Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja dzisiaj miałem miłą przygodę. Jadę sobie rowerem po okolicy (w związku z nadejściem wiosennej aury postanowiłem wyjąć rower) - późne popołudnie i oczywiście zamiast patrzeć na pierwsze oznaki wiosny w przyrodzie przyglądam się jak kto buduje dom (jakie rozwiązania, kolory, projekty). Nagle patrzę a po prawej stronie drogi ni z tego ni z owego stoi... Faworyt... I okazało się, że jest on od miejsca mojego obecnego zamieszkania o 5 minut drogi.

 

Tak więc droga Damro - pozdrowienia i rozumiesz, że tak czy inaczej będę chciał Was najść, aby porozmawiać o budowie ;-)

 

A u nas stan zero i od przyszłego tygodnia mury w górę :-)

 

A z ciekawostek dla forumowiczów pod wykuszem zrobiliśmy piwniczkę (ja twierdzę, że na wina, żona że na ziemniaki...) ;-)

 

MP95

Czyżbym miała sąsiada Faworyta? :p :p :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam super że foum to taka skarbnica dla wszystkich, więc mam pytanie do jarka 008: okna po prostu "the best" ale ogrzewanie przy tym podlogowe?, jakie są wymiary okien no i zrób zdjecie z przodu plis :wink: jeszcze bedę niedyskretna ile czekałeś i ile zapłaciłeś za te drewniane cuda ( podaj chociaż oreientacyjnie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam super że foum to taka skarbnica dla wszystkich, więc mam pytanie do jarka 008: okna po prostu "the best" ale ogrzewanie przy tym podlogowe?, jakie są wymiary okien no i zrób zdjecie z przodu plis :wink: jeszcze bedę niedyskretna ile czekałeś i ile zapłaciłeś za te drewniane cuda ( podaj chociaż oreientacyjnie)
,

witaj,

podłogówka będzie tam gdzie płytki czyli na dole: w kuchni, WC, hollu, prawdopodobnie nad garażem (tam sauna+łazienka) i w gornej łazience. W pozostałych pomieszczeniach tradycyjne kaloryfery. Z oknami troche zaszalelismy- w tej chwili dokladnie nie wiem ile kosztowało każde z okien bo bralismy okna łacznie z bramą. Całośc tzn wszystkie okna+brama, wszystko z montazem 38 tyś. w tym 4 okna to plastiki w okleinie (garaż+kotłownia-u nas kotłownia jest z tyłu budynku), pozostałe machon (miało być meranti ale ostatecznie dalismy sie namowić przedstawicielowi Urzędowskiego :). Brama hormann z automatyka szer 4,75m.Na brame i plastiki czekalismy 6 tyg na okna drewniane 3 miesiace. Dostawa i montaż zgodnie z umową. z efektu jestem bardzo zadowolony.

jesli chcesz moge wysłać specyfikacje okien z wymiarami na maila- podaj adres.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając na chwile do podstaw - jak głeboko kopaliscie pod fundamenty - pytanie szególnie do Anety bo czytałem wczesniej że podłoze było nie najlepsze.

U mnie zeby dostac sie do stabilnego podłoża - trzeba kopac prawie 1,5 m - co daje na starcie ok 30% drozsze fundamenty. Jak taki jest początek - to co poźniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając na chwile do podstaw - jak głeboko kopaliscie pod fundamenty - pytanie szególnie do Anety bo czytałem wczesniej że podłoze było nie najlepsze.

U mnie zeby dostac sie do stabilnego podłoża - trzeba kopac prawie 1,5 m - co daje na starcie ok 30% drozsze fundamenty. Jak taki jest początek - to co poźniej?

U nas fundamenty w najgłębszym miejscu miały około 120 cm. Mieliśmy kilka rodzajów podłoża pod domem - od piasku przez glinę po stare stawisko!!!! Dlatego nasze ławy fundamentowe mają kształt trapezu z szerszą podstawą u dołu (szersza podstawa, a węższe ściany, żeby nie wlewać niepotrzebnych kubików betonu. Jeśli zrobisz solidne fundamenty później koszty nie powinny być wyższe (oczywiście nie wliczając droższych fundamentów), natomiast jeśli nie wydasz kasy na dobre solidne fundamenty później się nie wypłacisz po prostu! Zaufaj kierownikowi budowy i kop głębokie fundamenty jeśli trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pociechę, jaka by nie była.

Troche szkoda wybudowac piwnice i szybko ja zakopać piachem.

Jaki miałeć poziom wód? Jeśli wysoki, to jak rozwiazałeś sprawę izolacji od wilgoci.?

Rozumiem że sciany fundamentó nie były dodatkow ocieplane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis miałam już dzwonić, aby zakupić projekt do mgprojekt, ale cały czas martwię się tą górą, czy te skosy nie są za duże?? czy jest tu jakaś dobra dusza, która chciały zaprosić mnie na oglądanie domu? Będę bardzo, bardzo wdzięczna, ponieważ nie wiem co robić, a czas leci. Jestem z Gdyni, ale jeśli nie było by to strasznie daleko do zrobię sobie wycieczkę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pociechę, jaka by nie była.

Troche szkoda wybudowac piwnice i szybko ja zakopać piachem.

Jaki miałeć poziom wód? Jeśli wysoki, to jak rozwiazałeś sprawę izolacji od wilgoci.?

Rozumiem że sciany fundamentó nie były dodatkow ocieplane?

Poziom wód był dość wysoki dlatego "ogaciliśmy" fundament dysperbitem z obydwu stron, następnie nakleiliśmy styrodur (na zewnątrz) i styropian fs20 (wewnątrz), dalej foliowanie zwykłą folią od wewnątrz, a z zewnątrz folia kubełkowa. Na wierzch fundamentu dawaliśmy podwójną papę. Po tym zasypywanie fundamentów i wibrowanie piasku. A piasku w wysokie fundamenty wchodzi duuuużo - u nas 60 kubików!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając na chwile do podstaw - jak głeboko kopaliscie pod fundamenty - pytanie szególnie do Anety bo czytałem wczesniej że podłoze było nie najlepsze.

U mnie zeby dostac sie do stabilnego podłoża - trzeba kopac prawie 1,5 m - co daje na starcie ok 30% drozsze fundamenty. Jak taki jest początek - to co poźniej?

 

 

Witam serdecznie,

 

U nas w najgłębszym miejscu 1,60 i w końcu dokopaliśmy się do podłoża piaskowo gliniastego. Ławy poszerzaliśmy na 70 cm w rogach jeszcze szersze ( tak jak w projekcie - co prawda kierownik powiedział że to zbędne ale ...

Izolacja pozioma z grubej papy termozgrzewalnej, pionowa z dysperbit + styropian na zew. + folia kubełkowa, wewnątrz izolbet , no i oczywiście piasek do środka. Najgorsze koszty to niestety beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy Kasia24 jest z okolic Trójmiasta? czy mi się tylko wydaję?

 

Czy jest ktoś kto korzystał z hurtowni budowlanych w Trójmieście i może je polecić. Jeśli tak to jakie i jak w nich wyglądają terminy?

 

Mam jeszcze jedną WIELKĄ prośbę czy posiada ktoś przykładowy, w miarę aktualny kosztorys do banku ? Musiałby dotyczyć domu z podwójnym garażem.

jeśli tak to będę wdzięczna za przesłanie na priv [email protected]

 

Jestem z Trójmiasta . Skontaktujmy się mailowo. Wysłałam adres na Twojego maila .

Pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damro - mieszkamy teraz na Wojnowie, a więc o rzut kamieniem :-)

Jeśli Wojnów to nie mojego Faworyta widzieliście :( ,ja buduję na zachodzie Wrocławia.A gdzie będziecie się budować?

 

A to niespodzianka... Myślałem, że to Twój. Jeżeli nie to kto się przyznaje? Czyżby jakiś "cichociemny" budowniczy, który jeszcze nie był na naszym Forum... A więc tym bardziej muszę się tam wybrać, aby wybadać sytuację :-)

 

Jeżeli dobrze liczę to we Wrocławiu są już 3 Faworyty stojące i 2 w budowie... Zagłębie Faworytów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis miałam już dzwonić, aby zakupić projekt do mgprojekt, ale cały czas martwię się tą górą, czy te skosy nie są za duże?? czy jest tu jakaś dobra dusza, która chciały zaprosić mnie na oglądanie domu? Będę bardzo, bardzo wdzięczna, ponieważ nie wiem co robić, a czas leci. Jestem z Gdyni, ale jeśli nie było by to strasznie daleko do zrobię sobie wycieczkę ;)

Podnieś ściankę kolankową o 2 pustaki,wydłuż krokwie a nie będziesz żałował :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...