Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pytanie do anwas

 

ile podnosiliscie ta scianke? 1 czy 2 pustaki i czy wydluzaliscie dach?

 

pozdr

 

Ścianka jest podniesiona o jedną cegłę z każdej strony (porotherm 25).

Dach jest wydłużony (wypuściliśmy dłuższe krokwie i docinaliśmy wg uznania z lekkim strachem ale myślę że się udało).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Mam dylemat jak rozplanować podłogę na parterze. Na pewno kafle będą w kuchni i holu, w salonie panele lub jakaś deska, ale kompletnie nie wiem co dać na podłogę w jadalni.

Opcje są dwie: albo taka sama podłoga jak w salonie, albo taka jak w kuchni i holu :lol:

W drugim wypadku podział byłby wzdłuż lini między okrągłym słupem a krawędzią okna tarasowego tzn. przejście z holu na taras też byłoby w kaflach (tak jak jadalnia, kuchnia i hol- oczywiście jeden fason wszędzie).

 

Nie wiem czy ktoś mnie zrozumie, ale jeśli tak, to bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę zrobić też płytki od przedsionka, hol, kuchnię i wykusz w jednakowych płytkach a w salonie raczej panele, ale jak sobie wymyśliłam połączenie to nie umiem opisać. Generalnie od ścianki przy wejściu do salonu tej po lewej stronie (u nas jest ona dłuższa niż była w projekcie) po przekątnej do drzwi od tarasu, ale czy to będzie ładnie to nie wiem.

Ja nie mam koncepcji na łazienki zwłaszcza jeśli chodzi o górną łazienkę. Więc jeśli macie jakieś pomysły to proszę podzielcie się nimi.

Pozdrawiam IzaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta i Iza, widzę, że mamy podobną wizję :)

Ja też cały czas planowałam kafle w jadalni połączone z salonem właśnie łukiem. W plan ten jednak zwątpiłam po wizycie na budowie mojej szwagierki, a później koleżanki, gdyż obie stwierdziły, że panele w jadalni lepiej by wyglądały :-?

Ogólnie nie przejmuję się gustami innych, ale zaczęłam to analizować i teraz mam dylemat.

Już nikogo na budowę nie wpuszczę :evil: :wink:

 

 

Iza, ja jeszcze o górnej łazience nie myślę, więc nie pomogę. Wiem tylko, że będzie okrągła wanna, bo narożnikowe trochę mi się znudziły. Łazienka jest duża i chcę to wykorzystać.

Do dolnej łazienki kupię jasne kafelki, gdyż jest ona mała i ciemna.

Mam łazienkę również w sypialni i tam zdecyduję się na coś odważniejszego (ciemniejszego), gdyż ma ona okno dachowe i jest jaśniutka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta i Iza, widzę, że mamy podobną wizję :)

Ja też cały czas planowałam kafle w jadalni połączone z salonem właśnie łukiem. W plan ten jednak zwątpiłam po wizycie na budowie mojej szwagierki, a później koleżanki, gdyż obie stwierdziły, że panele w jadalni lepiej by wyglądały :-?

Ogólnie nie przejmuję się gustami innych, ale zaczęłam to analizować i teraz mam dylemat.

Już nikogo na budowę nie wpuszczę :evil: :wink:

 

 

Iza, ja jeszcze o górnej łazience nie myślę, więc nie pomogę. Wiem tylko, że będzie okrągła wanna, bo narożnikowe trochę mi się znudziły. Łazienka jest duża i chcę to wykorzystać.

Do dolnej łazienki kupię jasne kafelki, gdyż jest ona mała i ciemna.

Mam łazienkę również w sypialni i tam zdecyduję się na coś odważniejszego (ciemniejszego), gdyż ma ona okno dachowe i jest jaśniutka.

 

 

Trudno powiedzieć czy ładniej czy nie, myślę że jest to kwestia dobrego rozrysowania i oczywiście samych podłóg. Zresztą ja tak kombinuję nie ze względu na wygląd a praktyczność. Drewniana podłoga będzie się bardziej niszczyć w jadalni. Ja już nawet myślałam o jakimś specjaliście który zaprojektowałby mi na dole podłogę sufity i oświetlenie.

Jeśli będziecie mieć jakiś pomysł dajcie znać. Ja jak tylko zrobi się cieplej pójdę i porysuję trochę kredą może coś wymyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ze względów praktycznych chcę aby w jadalni był gres i myślę, że jeżeli po całości będzie jednolity to będzie to ładnie wyglądało (mam nadzieję).

 

Z łazienkami mam problem bo nie chcę robić glazury do sufitu tylko nie wiem na jaką wysokość zrobić żeby ładnie to wyglądało.

 

Pozdrawiam IzaM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę łazienki w jasnych i ciepłych kolorach, brązy i szarzyzny raczej odpadają. Co do rozplanowania to czekam na hydraulika. Górnej łazienki nie dzieliłam więc jest duża. Umywalka, prysznic , bidet i kibelek będą umiejscowione jak w projekcie (przesunęłam trochę drzwi więc mam większą wnękę na prysznic. A wanna może w rogu po przekątnej prysznica , może odsunięta od ściany owalna, jeszcze nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Za miesiąc powinniśmy rozpocząć budowę Faworyta i chyba zaczynam panikować. Po dokładniejszym obejrzeniu projektu zarówno murarz jak i cieśla podnieśli wstępne ceny ponieważ konstrukcja domu podobno do łatwych nie należy :-? Coraz częściej się zastanawiam czy ten projekt był dobrym pomysłem...

 

A teraz pytania:

Postanowiliśmy przenieść kotłownię do pomieszczenia za garażem a drzwi do garażu umieścić pod schodami i stąd pytanko: czy jest tu ktoś kto ma już te drzwi tam właśnie umiejscowione i jak sobie poradził z kwestią podniesienia wysokości przejścia pod schodami?

 

Cały czas zastanawiamy się czy podnieść ścianę kolankową o jeden czy o dwa pustaki. Wiem, że ten temat był juz wielokrotnie poruszany ale chciałabym żeby mi ktoś napisał jak podniesienie o jeden pustak wpłynęło na ustawność pokoi. Czy można, na przykład, pod skosem postawić jakiś mebel, typu łóżko lub komoda, czy raczej jest to realne dopiero przy podniesieniu o dwa pustaki?

 

Kolejne pytanie dotyczy słupów stalowych podtrzymujących konstrukcję więźby. Czy ktoś z Was zastąpił je trochę grubszymi słupami drewnianymi? Taki pomysł ma mój cieśla a ja nie wiem co o tym myśleć.

 

Byłabym również wdzięczna gdyby ktoś przesłał mi mailem aktualny kosztorys dla banku dla wersji classic z pojedyńczym garażem - chciałabym zobaczyć czy to co stworzyłam sama jest w miarę realne.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie, W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Za miesiąc powinniśmy rozpocząć budowę Faworyta i chyba zaczynam panikować. Po dokładniejszym obejrzeniu projektu zarówno murarz jak i cieśla podnieśli wstępne ceny ponieważ konstrukcja domu podobno do łatwych nie należy :-? Coraz częściej się zastanawiam czy ten projekt był dobrym pomysłem...

 

 

To jest typowy chwyt murarzy aby tylko cenę podbić do góry :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteśmy na etapie ścian parteru i schodów...

 

Czy ktoś z doświadczonych Faworytów miał jakieś wątpliwości co do rysu schodów na projekcie? Na rzucie parteru jest od dołu 12 stopni, co jest zdecydowanie za dużo (brakuje miejsca na zabieg przy wejściu nad garaż). Wydaje mi się, że powinno być 10.

 

Macie jakieś inne rady na tym etapie?

 

MP95

 

P.S. Dla ciekawych piwniczka jaką zrobiliśmy pod jadalnią:

 

http://images24.fotosik.pl/175/ab24f2b46cc9c61cm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bety_T czy ja dobrze widzę, że roletę masz tylko na środkowym (największym) oknie wykuszu? Jak rozwiązałaś problem bocznych okien? My właśnie dlatego murowaliśmy słupki między oknami wykuszu.

Swoją drogą idziesz jak burza z pracami :o

 

Pytanie do części forumowiczów, którzy już wykańczają łazienki - płytki (flizy) kładliście do sufitu czy zostawiacie trochę tynku? Jeśli tak to ile? Interesuje mnie zwłaszcza łazienka na poddaszu (skosy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...