Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za szybką odpowiedź.

Chodziło mi właśnie o pow. całkowitą bo do tej firma się odnosiła na spotkaniu i robiąc wycenę. U mnie jest ok. 212 m2.

Mając obmiary muszę poprzeliczać sama ile za materiały zapłacimy i porównam to z propozycją wcześniej jaką miałam za samą robociznę od innej ekipy (37 tys) i wtedy zobaczymy.

A tak swoją drogą czy nie powinnam dostać wyceny za poszczególne prace ?

No ale to za tydzień bo obecnie jestem na urlopie.

 

 

Pozdrawiam Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

jezeli to komuś pomoże to podaje nasze koszty (netto zaokrąglone, materiały + robocizna):

- fundamety + podmurówka + podbeton - 28000,

- ściany parteru - 26000,

- strop - 21000,

- ściany poddasza - 13500,

- konstrukcja dachowa - 18500,

- pokrycie dachowe - 37500

 

i jeszcze jedno: czy nie wydaje Wam się, że łazienka na dole jest trochę za mała??? a jeżeli tak to co proponujecie żeby ją choć trochę powiększyć???

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Nasz Faworyt juest na etapie zakończenia stanu zerowego i rozpoczęcia murowania ścian.

Wersja z podwójnym garażem

Kilka uwag z budowy:

1. Nie czekając na projektanta sam wzmocniłem strop, po telefonie do mgprojekt uzyskałem poprawiony projekt stropu, o dziwo zgadza się z moja poprawką (wersja ze słupem)

2. były małe problemy z wymiarami, szczególnie w miejscu wykusza i drzwi tarasowych, z projektu wychodziło nieco inaczej, różnicę 7 cm zniweluje sie na ścianach

3. możecie się zastanowić nad sensownością tak grubych zbrojeń, wszyscy łacznie z wykonawcą i kierownikiem budowy byli przekonani o zbytniej asekuracji komstruktora (w ławach zamiast fi 16 mogłoby byc fi 12 cz 14, tarasy i pogłogi zbrojone gotowymi siatkami 2x1 a nie fi6 itd) - zrobiłem zgodnie z projektem ale mam wątpliwości bo mozna było dużo taniej i wcale nie gorzej

4. proponuje zastanowic sie na izolacją styropianem podłogi garażu (projekt tego nie przewiduje) w szczególności jesli garaz będzie ogrzewany (trochę szkoda grzać bez sensu)

5. nie bierzcie wyliczeń ilości materiałów i w szczególności kosztorysu cenowego z projektu zbyt poważnie - są duże różnice zarówno na plus jak i na minus (ilości materiałów) i generalnie znacznie na minus (kosztorys cenowy) - proponuje wykonać najpierw własny kosztorys inwestorski np przy pomocy kierownika budowy

 

Ma kilka pytań do przyszłych właścicieli Faworyta:

1. Jakiego rodzaju kominy i z czego przewidujecie?

2. Jakie ogrzewanie planujecie (co i cwu)?

 

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

My ruszamy za ok 2 tygodnie. Wszystko już zorganizowane i teraz tylko nie mogę się już doczekać kiedy start.

Nasz kosztorys za stan surowy przykryty dachówka ceramiczna zamknął się w kwocie 149600PLN netto (z tego ok 50 tys na pewno na fakturę, reszta czas pokaże).

Nie przewiduję zmian w tym kosztorysie, bo wszystko zapisałem z wykonawca w umowie i do tego etapu juz mnie jakiekolwiek zmiany cen mają nie obowiązywać.

 

Co ro pytań to:

1. Komin powyżej dachu będzie z cegły klinkierowej tyle wiem bo tak jest w umowie reszta to niestety postaram się powiedzieć później.

2. Ogrzewanie będzie gazowe z sieci miejskiej.

 

Co do spostrzeżeń na temat kosztów to oczywiście jestem bardzo ciekawy. Niemniej jednak chciałbym się przypomnieć i mam nadzieję że wciąż jest aktualne zaproszenie na budowę. Prawdopodobnie w okolicach długiego weekendu w sierpniu (12.08-15.08 ) planujemy odwiedziny mojego brata w Podkowie Leśnej (Owczarnia) więc chętnie skorzystalibyśmy z okazji i zobaczyli jak na żywo wygląda Faworyt.

 

Proszę o jakieś namiary

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam dwoch wykonawców. Jeden kończy więżbą, w drugi - dekarz kładzie dach i orynnowanie.

Owszem miałem do dyspozycji mozliwość zlecenia umową robocizny i materiałów ale wychodziło to znacznie drożej niż wstepna wycena tychże materiałów w hurtowniach.

Przyjąłem więc strategię umowy na :D robociznę i załatwiania materiałów we własnym zakresie.

Koszt robocizny włacznie z wieźbą to 43 tys zł.

Mam nadzieję zamknąć się w kosztach materiałów w kwocie do 75-80 tys zł. Do tego dochodzi koszt dachu czyli ok. 40-50 tys zł (robota i materiały)

Całośc powinna się zamknąć kwotą ok 160-170 tys.

Wszystkie kwoty brutto. Faktury w części na materiały oraz na dach, reszta zbędna.

Oczywiście czas pokaże czy to sie uda. Jesli chodzi o pytania to własciwe chodziło mi szczegóły związane z samą konstrukcją komina (ów) - prefabrykowany czy z cegły wzgledem ogrzewania (kocioł, kominek), bo ja jeszcze zastanawiam pomiędzy kominami Schiedla a zwyczajną cegła i kominem producenta kotła (np Viesmann) i do kominka cegła i kwasówka w środek.

Kocioł gazowy - zwykły czy kondensacyjny, kominek zwykły czy z płaszczem wodnym - bo różne systemy kominowe wtedy wchodzą w gre.

 

pozdrawiam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

mamy umówionego wykonawcę na stan surowy otwarty z więźbą bez pokrycia-koszt 28 tys.Wydaje mi sie że to dobra cena, wykonawca jest sprawdzony przez kilku znajomych, więc niedługo podpiszemy umowę.

Kierownik budowy wycenił się na 1,5 tys, jest doswiadczonym inżynierem, też z polecenia.

Zmiany jakie wprowadzilismy do projektu to:

1.ogrzewanie na eko groszek

2.kotłownia w pomieszczeniu gosp.przy garażu-zmiana usytuowania komina,przesunięcie drzwi wejściowych z zew. do pomieszczenia przy garażu

3.likwidacja spiżarki przy kuchni-w tym miejscu bedzie szafa otwierana na przedpokój

4.spiżarnię umieszczę w pomieszczeniu pierwotnie pomyślanym na kotłownię

5.likwidacja okien w garażu

6.dach bedzie pokryty blachodachówką samonośną Regola firmy Plannja-przeraziły nas koszty położenia dachówki, jej cena i cena więźby. Ponadto na naszym terenie ze swieca szukać fachowca który umiałby położyć dachówkę fachowo-znam perypetie inwestorów którzy albo likwidują podcieknięcia albo poi wichurze zbieraja dachówki po okolicy.

 

Zmiany maja zostać naniesione w tym tygodniu, po zatwierdzeniu w przyszły poniedziałek wystepujemy o pozwolenie. Wszystkie dokumenty z województwa, starostwa i wojewódzkich wodociagów juz spłynęły.

 

Teraz czekamy na projekt wstepny posadowienia domu na działce, geodeta wytyczy wstepnie budynek i drogę względem niego-a jest co wyznaczać-70 metrów dojazdu od drogi do domu :lol:

Wtedy oznaczymy podjazd i zwieziemy kamien na drogę.

A na razie nasza działka wygląda tak:

http://foto.onet.pl/upload/24/93/_619059_n.jpg

 

Prosze o uwagi, co sadzicie o takich zmianach, czy tez wprowadzaliscie tak dużo poprawek?

 

5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam wszystkich amatorów projektu domu "Faworyt" z biura MGProjekt. Na mojej działce niedaleko Krakowa też stanie taki domek. mam nadzieję, ze sprawa rozpocznie się jeszcze w tym roku chociaż teraz jestem dopiero miedzy WZ-tką a pozwoleniem. A projekt zamierzam zakupić w przyszłym tygodniu (po ostatnich konsultacjach z architektem). Pozniej drobne przeróbki i czekam na pozwolenie.

Do wszystkich którzy juz buduja mam prośbe o zamieszczanie zdjeć i uwag dot. inwestycji.

pozdrawiam

jarek008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nasz Faworyt juest na etapie zakończenia stanu zerowego i rozpoczęcia murowania ścian.

 

A gdzie zdjęcia :o

 

 

Ma kilka pytań do przyszłych właścicieli Faworyta:

1. Jakiego rodzaju kominy i z czego przewidujecie?

A tego to jeszcze nie wiem

2. Jakie ogrzewanie planujecie (co i cwu)?

Ogrzewanie na eko groszek

 

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wiem coś o tym jak ciężko jest czekać zanim budowa ruszy. U nas już ławy wylane i wszystko przebiega bardzo sprawnie. Jedyna niespodzianka to duża różnica poziomów i konieczność nawiezienai dużej ilości piasku do zasypania fundamentów.

W przyszłym tygodniu murowanie bloczków fundamentowych izolacja i zasypanie fundamentów.http://images2.fotosik.pl/117/ca5b05ef274e61bcmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zrobiłem jeszcze zdjęć zalanych ław ale na razie tych kilka z szalunkami.

Pozdrawiam i życzę postępów Waszych budów i zero problemów. :D :D

 

http://images2.fotosik.pl/117/f60356e045162498.jpg

http://images4.fotosik.pl/80/ce520182c19895d5.jpg

http://images4.fotosik.pl/80/723df3d40ca62788.jpg

[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przesyłam w załączeniu parę najnowszych zdjęć z budowy. Na razie wszystko przebiega bez większych problemów. Zostało jeszcze ocieplenie i zasypanie fundamentów. Ten etap ma być zakończony w środę. Jeśli tak będzie to całość prac ziemnych (geodeta, wykop, ławy, bloczki fundamentowe, izolacja i zasypanie) zamknie się w ok 2 tygodnie więc myślę, że to dobry czas. Zastanawialiśmy się nawett czy nie za szybko było murowanie bloczków (tydzień po zalaniu ław), ale mój wykonawca po konsultacji z kierownikiem powiedział, że będzie ok. a teraz najnowsze fotki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/de0b40b7f3c611e7.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/47ec5ea56b233221.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b42a5d1b13449762.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd4b16a6fff137de.html

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam -wtracę sie na chwilke do was -z racji ,że tez mam projekt z mg projekt i sledze wasze poczynania :lol: -Piotr-Gdynia- wspólczuje twoim pracusiom tyle ton piasku przerzucić do fundamentów-u nas było trzeba troche mniej ale i tak byli moi pracusie sprytniejsi -wywrotka miała dostep do ,,dziur' z 3 stron zsypywała piach ,oni zageszczali i potem druga warstwa i tez zageszczali-zajeło im to 1,5 dnia ale porządnie ubijali :lol: Życze powodzenia :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Cieszę się, że mogę dolączyć do, jak widzę, sporej już grupy osób budujących lub mających zamiar budować Faworyta. Razem z malżonką szukaliśmy prawie rok projektu naszych marzeń i znaleźliśmy wydawaloby się projekt godny uwagi, ale... Bylo wlaśnie zbyt dużo tych ale, począwszy od wielkości po kiepski uklad funkcjonalny na poddaszu. Byl to projekt Karmen, zalączam link do jego obejrzenia:

 

http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=1635

 

Już byliśmy zalamani, że nic nam się nie podoba aż do wczoraj, kiedy to wpadl nam w ręce katalog mg projekt. A tam czekala nas mila niespodzianka w postaci projektu Faworyta, która od razu nas urzekl. Podoba się nam jeszcze Benedykt, ale jest chyba za duży.

W naszym Faworycie w wersji bez garażu (mamy obszerną dzialkę 48x56 i chcemy postawić oddzielny garaż z pomieszczeniem gospodarczym i letnim pokojem gościnnym na górze) i lustrzanym odbiciu chcemy nieco zmienić poddasze dostosowując je do naszych potrzeb, tj. garderoba w sypialni malżeńskiej i pokoju przylegającego do niej będzie zamieniona na oddzielną lazienkę malżeńską (zamiast tego, w każdym pokoju na górze będą szafy zabudowujące jedną ścianę), dolożymy jeszcze po jednym oknie dachowym we wszystkich pomieszczeniach na poddaszu oraz doświetlimy schody takim oknem.

To tyle na początek. Będę śledzil Wasze postępy i dopindowal się nimi.

Pozdrowionka

 

[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...