Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, mam wielką prośbę, czy ktoś, kto posiada projekt faworyta lub faworyta II może podać mi informację jaki kąt nachylenia dachu ma główna połać?!?! Mój plan zagospodarowania przestrzennego mówi, że kąt nachylenia dachu ma wynosić 30-40 stopni, przy czym chodzi o nachylenie głównej połaci dachu, a w opisie faworyta jest napisane, że kąty nachylenia dachu to 35, 38 i 45 st.

Proszę o informację, bo wybieraliśmy ten projekt pół roku i teraz nagle czarne chmury zawisły nad przyszłością naszej inwestycji...

 

Od frontu i balkonu 38 st, boki 45 st, lukarny 34 st., proponuję wydrukować rzuty z internetu i dowiedzieć się w urzędzie czy jest to do zaakceptowania .Życzę pozytywnej odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, właśnie ekipa od ociepleń wymigała się od roboty.

 

Może ktoś z okolic Warszawy ma kogoś godnego polecenia ?

 

 

Jak u Was majstrowie rozwiązywali problem upchnięcia 20 cm w krokwie 18 ?

Dobijali łaty ? Czy wkładali dwie warstwy wełny jedną miedzy krokwie , drugą pomiedzy stelaże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest 15 cm pomiędzy krokwiami i pod stelażem druga warstwa 8 cm

Jedną warstwę około 15-20 cm - zależy ile się zmieści daje się pomiędzy krokwie, a następną 5-10 cm daje się w poprzek krokwi pod stelaże. Można dać mniej stosując lepsze wełny (dużo droższe) albo dodatkowo zabezpieczając wełnę zamiast folią specjalna matą na bazie metalu (też dużo droższa) - wg folderu taka mata daje efekt dodatkowych 5 cm wełny. My zdecydowaliśmy się na wariant tradycyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć witam wszystkich serdecznie ,jesteśmy bardzo szczęśliwi, właśnie wrociliśmy od Zyldka i jego rodziny i nareszcie widzieliśmy Faworyta w realu . To naprawdę piękny i duży dom , bardzo cieszymy się że wybraliśmy ten projekt.Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Zyldkowi za zaproszenie i dobre rady.Pozdrawiamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest 15 cm pomiędzy krokwiami i pod stelażem druga warstwa 8 cm

Jedną warstwę około 15-20 cm - zależy ile się zmieści daje się pomiędzy krokwie, a następną 5-10 cm daje się w poprzek krokwi pod stelaże. Można dać mniej stosując lepsze wełny (dużo droższe) albo dodatkowo zabezpieczając wełnę zamiast folią specjalna matą na bazie metalu (też dużo droższa) - wg folderu taka mata daje efekt dodatkowych 5 cm wełny. My zdecydowaliśmy się na wariant tradycyjny.

 

Zerknęłam do Waszego dziennika i już wszystko wiem. Dobrze, że Ci moi fachowcy poszli w cholerę bo chcieli łaty przybijać równolegle do krokiew i od razu pakować wełnę 20.

 

Płyty gipsowe pojedyńczo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem na etapie zamawiania projektu faworyt w związku z czym mam do Was pytanie. Czy jest ktoś z okolic Słupska, Koszalina, Trójmiasta kto już zrealizował projekt faworyt. Zależy mi na obejrzeniu budowy rozpoczętej lub już zakończonej. Byłbym bardzo wdzięczny za umożliwienie mi zaprezentowania Waszego domu z projektu faworyt. Proszę o kontakt [email protected]. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest 15 cm pomiędzy krokwiami i pod stelażem druga warstwa 8 cm

 

Rozumiem , że ten stelaż jest obniżony dzięki czemu tworzy się przestrzen pomiędzy krokwią a stalażem ?

 

są dwie szkoły: jedni upychają wełnę pod stelaż, tak więc tworzy się przestrzeń pomiędzy krokwią a stelażem na grubość dodatkowej warstwy wełny; 2 szkoła to układanie wełny pomiędzy stelażami (i w samych stelażach), tak że stelaż i druga warstwa licują się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faworyci - proszę o pomoc. Jestem na etapie dachu i okazuje się, że w zamówionej więźbie co chwila czegoś brakuje. Czy może mi ktoś podesłać zestawienie materiałowe więźby.

 

Obecnie mam problem ze słupkami 10x10, będących przedłużeniem słupów stalowych, których nie znalazłem na zestawieni materiałowym projektu...

 

Za radą kierownika zamieniłem słupy stalowe na drewniane. W jaki sposób mocowaliście (osoby które też zastosowały słupy drewniane) je do stropu i do ramy dachu?

 

Z góry dziękuje za pomoc - temat jest u mnie na budowie "gorący" więc proszę o możliwe szybką podpowiedź.

 

MP95

Edytowane przez MP95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i z drzwiami, fajnie wygląda wasz domek anwas:)

 

ale apropos drzwi- macie już wylewki i tynki że pasują? czy można montować bez wylewek?

 

u nas po przerwie znowu się zacznie- umówiony jest na ten tydzień elektryk i hydraulik a po nich tynkarze, okna mają być początkiem września,

 

a jakie robicie tynki? gipsowe czy cementowe? bo my się umówiliśmy na cementowe ale czytalam ostatnio w muratorze że gipsowe lepsze i już sama nie wiem......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylewki i tynki były przed oknami , tynki sa gipsowe. Jak zamawialiśmy na początku roku ekipę do to już dużego wyboru nie mieliśmy. Mogliśmy bukować tylko taką która robiła tynki gipsowe , ekipy od tynków cementowych zajęte były do jesieni. Gdybym miała wybierać to zdecydowałabym się na tynki tradycyjne te nasze są o wiele bardziej delikatne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Właśnie całkiem niedawno zaplanowaliśmy wybudować domek. Po 3 tygodniach gorączkowych poszukiwań wybraliśmy Faworyt z podwójnym garażem - piękny! Projekt już zamówiony. Inspektor umówiony, firma wstępnie umówiona (ale za ile zł? - tego nie wie nikt, dopiero jak będzie projekt).

Od kilku dni ślęczę nad forum i z wypiekami na twarzy czytam i OGLĄDAM wspaniałe zdjęcia.

Gratulacje!!

Trzymam kciuki za wszytkich forumowiczów i dołączam do ekipy zauroczonych Faworytem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy, budujemy faworyta niedaleko warszawy. Mamy problem z oknami łukowymi. Przepatrzylismy cały ten temat na forum i we wczesniejszych postach ktoś pisał że ma np wysokość okien balkonowych 273 cm ( u nas jest 254 ), że są kłopoty z otrzymaniem gwarancji. W związku z tym mamy pytanie jak u Was wygladaa sprawa z oknami łukowymi i jakie daliście wymiary, że to wszystko jakos w miarę wyglądało?

Przy okazji może ktoś ma jakis sprawdzonego dostawce więźby, oraz cieślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiamy wszystkich Faworytowiczów!

 

Właśnie zakupiliśmy projekt Faworyta z podwójnym garażem, powiększonym zadaszeniem nad tarasem i zmienionym układem pomieszczeń na poddaszu tj. 3 sypialnie, 3 garderoby i 2 łazienki.

Jesteśmy na etapie kompletowania dokumentów i latem b.r. planujemy rozpocząć budowę naszego Faworyta.

 

Będziemy wdzięczni za opinie aktualnie budujących lub już użytkujących Faworyta.

 

Witam.

Czy jest dostępny gotowy projekt z powiększonym zadaszeniem nad tarasem? Czy też adaptujecie projekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach - nareszcie !

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/294633b088158d31.html

It/s alive! (czy jakoś tak) Udało się ! - jestem genialny po prostu.

Ale stopień genialności - "mierny". Jak będę umiał wklejać obrazki a nie tylko linki to zmienię nick na "Wyżeracz" hi,hi.

Pozdrawiam, a na przyszłość będę bardziej merytoryczny.

DrBrat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...