Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Właśnie zaczęliśmy budować Faworyta classic L, więc wpadłem się przywitać. Mamy już ławy fundamentowe, które zazbrojone prętami fi16 bardzo szokują mojego wykonawcę, ale robi zgodnie z projektem. Pytanie więc mam, jakie zastosowano pręty u innych. Dopiero zaczynam a już czuję, że zaczynam przepłacać. Jakie jeszcze przewymiarowania i blędy napotkam patrząc w projekt? Czy ktoś już to zestawiał? Myślałem, że projekt z 2005 roku został już dopracowany... a tu zauważyłem nawet, że dopiero w zeszłym tygodniu na stronie www projektanci poprawili szkic sytuacyjny - nieuważny adaptator + nieuważny geodeta + nieuważny urzędnik + moje wyliczenia "na oko" w terenie = przebudowa całego deskowania fundamentów - nie zwrócono uwagi na ryzalit, który nie może być bliżej niż 4m od sąsiada. Tak, że ja znalazłem na razie dwa błędy:

- całkowita szerokość budynku (największy wymiar) w projekcie to jego szerokość + ryzalit

- fundamenty zazbrojone prętami fi16 zamiast, jak w innych podobnych projektach fi12, ale wolę chyba przewymiarowanie niż niedomiarowanie

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich budujących Fawotyra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Bardzo dziękujemy "jarek008" i "martasko" za udostepnienie swoich Faworytów do "wizji". Wybraliśmy projekt tego domu już jakiś czas temu ale dopiero teraz po zobaczeniu go rzeczywistości możemy powiedzieć że taki własnie dom będziemy budować. Start budowy zapewne dopiero w 2009 roku. Mamy więc jeszcze trochę czasu żeby wprowadzić swoje poprawki do projektu i trochę go zmodyfikować. Jeszcze raz dziekujemy i życzymy szybkiego, spokojnego wykończenia domów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie ujawnić, na jaką kwotę wyceniono Wam więźbę dachową. Mam propozycję 19600 brutto i nie wiem, czy dalej szukać innej oferty ?

Pozdrawiam.

:o :o :o boziu mój,gdzie takie ceny są?U mnie wyszło niecałe 9 tysiaków :p

:o :o :o o jacie pierdziucham ???? Ze wszystkimi koszami, jętkami, i Bóg wie czym jeszcze tylko tyle dałe(a)ś ? To skąd ta różnica w cenie ? Nie chce mi się wierzyć, że ktoś chce mnie jawnie okraść ? Bo na razie to mi wygląda na - niestety - złodziejstwo :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta więźba to samo drewno?

jeśli tak to strasznie drogo

 

u nas wyszło 12tys

 

Tak zrozumiałam z oferty. Płacę za łaty, kontrłaty, krokwie (dłuższe niż w projekcie, bo podnosimy ściankę kolankową, a nie chcemy, by zmienił się wygląd domu), krokwie koszowe, jętki, płatwie i ... i chyba już. Za same łaty, których potrzebujemy około 1000 metrów wyszło ok. 5 tyś. (5 zł za metr). Sama już nie wiem, co o tym myśleć. Osiwieję chyba :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jesteśmy kolejnymi miłosnikami Faworyta, nieco zszokowanymi, ile tych domków wyrosło juz na terenie naszego kochanego kraju. Sama nie wiem, czy mamy się z tego powodu cieszyć, czy byc zawiedzeni, że powielamy "oklepany" już nieźle projekt :) . Jak tak dalej pójdzie, to jeżdżąc po Polsce ,co 100 kilometrów bedzie mozna spotkać kolejnego Faworyta :lol:

Na razie jestesmy chyba jedyni na Podlasiu, chyba, że przegapilismy jakichś ziomków na forum, ewentualnie sa tacy, którzy w ogole sie nie wpisuja budując domek. My nie oglądalismy wczesniej żadnego "na żywo", więc posiłkowalismy sie licznymi zdjęciami zamieszczanymi na forum. Podobnie, jak wiekszość dokonalismy paru przeróbek w projekcie, dość powszechnych, jak podniesienie ściany kolankowej, rezygnacja z bawolego(czy wolego?) oka przeniesienie kotłowni do pomieszczenia za garazem i paru innych. Jest jednak jesna rzecz, która odróżnia nas od całej reszty, mianowicie fundamenty. Nasze są na palach. Nie jest to ciągle jeszcze bardzo rozpowszechniona w naszym kraju technologia, a przynosi oszczędność pieniedzy(może nie w zbyt wielkim stopniu) ale zdecydowanie czasu. W zwiazku z tym od wkroczenia ekipy w dniu 6.10.08(moje urodzinki,ha ha) jestesmy na etapie więźby dachowej :D. I teraz dopiero widzimy dokładnie, jaki ten dom jest wieeeelki. Oj dużo, dużo będzie sprzatania :-? . Strasznie zazdrościmy wszystkim, którzy juz mieszkają lub sie wkrótce przeprowadzaja do własnego Faworyta i mają ten cały galimatias juz za sobą.

Co do więźby, to zapłacilismy 15 tyś za komplet , netto, bo mój mąż uzgodnił kupno bez faktury :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas (centrum Polski), ceny za komplet więźby (zaimpregnowanej) pod deskowanie wahały się od 7500 do 9000 netto. Oczywiście wybraliśmy tańszą opcję i w połączeniu z dodatkowymi belkami nad korytarzem całość kosztowała nas ok 8000 tys zł - udało się załatwic zakup bez faktury, bo podobno US nie zwraca 15% za drewnianą konstrukcję dachu. Tak więc, radzę odwiedzić inne tartaki a na pewno znajdzie się coś tańszego.

 

Co do tynków, to ja też myślałam, że 600 metrów to grubo przesadzone wyliczenie a tu, proszę, Wy też takie liczby podajecie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do więźby, to pewne różnice w cenie biora się z powodu wielkości dachu. Nasz dom ma podwójny garaż, więc nieco wiekszy dach, ponadto, tak, jak u wiekszości włydłużone są krokwie. Cena za metr 3 wyniosła 740 zł. Tych krokwi jest ok 16 m3 plus 2 metry przez to ich wydużenie(o ile czegos nie namieszałam, jestem od rodzenia dzieci, a nie budowania domu). Niestety mąż mnie przed chwilka oświecił :cry: że nie kupił jeszcze łat i kontrłat, za ktore trzeba przeciez jeszcze dodatkowo zapłacic :-? .Objechał cała okolicę szukając najtańszego tartaku, a jest ich tu wiele. Mamy tu przecież Puszczę Białowiecka, a więc drzewa pod dostatkiem! Więc dla czego jest takie drogie???przy tak dużej konkurencji?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

proszę o pomoc zwolenników Faworyta!! Buduję wersję faworyt II i zastanawiam się jakie kolumny zastosować przed wejściem? Okrągłe czy kwadratowe filary? Proszę o przemyślenia osób, które są już po tym etapie...

Są tylko takie wyjścia? No to kwadratowe. Ja nie zrobiłem ani jednej kolumny, tzn nie ma ich. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3d04d864f1ea8596.htmlhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4ad47224628533f3.htmlhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2df9531867860b24.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siubert napisał coś o złym rozplanowaniu schodów. To zależy na czym komu zależy. Można kosztem zmniejszenia wysokości schowka pod schodami oraz długości korytarza na górze "przesunąć" je w górę zabierając je jednocześnie z holu na dole. Hol na dole dużo zyskuje. Tak można zaoszczędzić jeden stopień. Z holu na dole można zabrać jeszcze jeden stopień, robiąc spocznik(1,8m) dzielony. Tzn dwa mniejsze spoczniki po 90 cm, drugi niżej. Czemu tak zrobiłem? Bo pod schody nie muszę wchodzić wyprostowany (schody teraz mam na wysokości szyi. Wystarczy. Przetwory można trzymać pod niższą częscią(rupieciarnia krótko mówiąc) a rowery pod wyższą częścią schodów też wejdą. Muszą tam wejść bo garażu nie mam.http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/78b5598d78dd4f47.htmlhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/03d01e7081300921.htmlhttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0f8198baa3394a75.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dużo,ja płaciłam 18 zł i to jeszcze po znajomości a chodziły wtedy ceny powyżej 20zeta.

 

Ale chyba to za robociznę tylko... Ja płacę teraz 29zł za m2 robocizna + materiał. Może nie jest to najtaniej, ale ekipa dobra i stwiam na jakość.

 

MP95

Witam,

Ja placę 30 zl za m2 z materiałem za tynki gipsowe :-?

Jesteśmy wlaśnie w trakcie kładzenia tynków i w domu jest jakby bomba wybuchła, ale te pomieszczenia, które są już zrobione prezentują się super :lol:

Pozdrawiam,

Monika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sytuację w czasie robienia tynków to jest jak piszecie - wielka zadyma i pomału coś się wyłania.

 

Ciekawą radę dał mi mój wykonawca. Mianowicie nie należy ścierać kurzy z zamontowanych już okien ponieważ jak niestety coś kapnie w czasie tynkowania to dzięki kurzowi nie przylepi się na amen do powierzchni i łatwiej będzie usunąć bez śladu... :-)

 

Pomału będę na forum nudził na temat wylewek (nadchodzi ten etap). Jak poprowadziliście rurę powietrza do kominka? Jakieś rady? Ja będę jąprowadził właśnie w wylewce.

 

MP95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności,

Za kilka dni budowlaniec ma grodzić teren i z początkiem grudnia, jeśli efekt cieplarniany pozwoli, zaczyna budować.

Mam pytanie:

Planujemy w miejscu łazienki na dole zrobić duuużą szafę/przebieralnię włączoną do przedsionka. Dolną łazienkę przenosimy w miejsce kotłowni. Kotłownię zaś chcemy umieścić na PIĘTRZE zmniejszając nieco górną łazienkę. Przy planowanym piecu gazowym podobno kubatura pomieszczenia wystarczy.

Czy ktoś robił już takie modyfikacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...