Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

 

kominek u jarka super - ale troszke duzo miejsca zajmuje

 

widze ze u was wystaje podciag w salonie, wlasnie mysle jak go ukryc....

 

u nas wyszlo 250 m wylewek

 

ale najlepszy nr - zalali nam kratki sciekowe w garazu i kotlowni

 

szykujemy sie na ocieplenie poddasza

zrobilismy odwodnienie wokol domu i nie mozemy podjac decyzji jakie drzwi

jeszcze czekamy na wyceny u stolarza

 

czy ktos moze robil drzwi u stolarza zamiast kupujac gotowe?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mp95 - u was tynki gipsowe ze od razu do malowania?

 

Tak - mamy gipsowe. Pewnie niektóre miejsca lekko się przetrze, ale generalnie jest super.

 

Obecnie schną u nas te tynki i posadzki (dość wolno, bo jest zimno) - grzejemy jak się da kozą.

 

My też zatanawiamy się pomiędzy stolarzem (czekamy na wycenę), a gotowymi drzwiami.

 

Kolejnym wyzwaniem będzie wybór kominka z płaszczem wodnym. Czy ktoś z Was ma lub zna Hajduka Volcano? Może poradzilibyście do kogo się zwrócić w okolicach Wrocławia w kwestii kominka.

 

MP95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać osoby, które już użytkują dom jaki rodzaj kominka wybrali. Chciałbym zainstalować kominek z płaszczem wodnym, ale znów naczytałem się wszystkich dyskusji omawiających wady i zalety takiego rozwiązania. Podsumowując mówi się, że:

wady:

- większy koszt

- problemy w wypadku braku prądu

- konieczność przeglądów automatyki

- zagrożenie wodą (zalanie)

- problemy jeżeli chce się używać w lecie (oddawanie ciepła)

zalety:

- duże oszczędności na ogrzewaniu

- brak brudzenia przy rozprowadzeniu ciepła jak to jest w przypadku DGP

- możliwość podgrzewania CWU

Jeżeli kominek z DGP nie ogrzewa tak dobrze, brudzi i wymaga dodatkowych kanałów powietrznych, dekoracyjny traci ciepło, które mogłoby by być spożytkowane, z płaszczem wodnym jest skomplikowany i zależny od prądu... to co wybrać...?

I oczywiście mówimy o kominku jako dodatkowym źródle ciepła (podstawowy to kocioł na gaz).

Pozdrawiam,

MP95

 

Nie żebym był zapiekłym przeciwnikiem kominka z płaszczem wodnym ale dołożę jeszcze dwa argumenty na to, że należy się dobrze zastanowić, czy plusy przeważają nad minusami:

- w kominku z płaszczem wodnym jest tendencja do odkładania się grubej warstwy sadzy (wygląda jak by ktoś polał smołą) jeśli nie stosuje się super suchego drewna. Po prostu ściany kominka mając na zewnątrz wodę nie nagrzewają się tak mocno jak w kominku zwykłym, gdzie ew. sadza się "wypala". A z doświadczenia wiem, że z suchością drewna bywa różnie

- znajomy fachowiec, który buduje od lat kominki, także z płaszczem wodnym, stawia sobie dom i planuje kominek bez płaszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Pytanie więc mam, jakie zastosowano pręty u innych. Dopiero zaczynam a już czuję, że zaczynam przepłacać. (...) - fundamenty zazbrojone prętami fi16 zamiast, jak w innych podobnych projektach fi12, ale wolę chyba przewymiarowanie niż niedomiarowanie

Jeszcze raz pozdrawiam wszystkich budujących Faworyta.

Ja też jestem na etapie fundamentów - zbrojenie fi 12

 

Przy okazji fundamentów:

Zorientowałem się, że garaż na 2 samochody jest nie za szeroki (6 m to przymało). Ponieważ fundament już jest postanowiłem:

- fundament i ściana zewnętrzna (boczna, z oknami) garażu będzie stała po zewnętrzym obrysie ławy

- obie ściany boczne garażu(zewnętrzna z oknami i wewnętrzna od strony domu) będą pocienione (trzeba będzie dać grubiej ocieplenia)

W/w sztuczki poszerzą garaż prawie o 30 cm w środku

Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) ale najlepszy nr - zalali nam kratki sciekowe w garazu i kotlowni

Nie martw się. Kratka ściekowa w garażu jest tylko źródłem kłopotów:

- śmierdzi (bo kolanko wysycha) :D tekst w stylu: Baba: Panie doktorze mam wodę w kolanie. Lekarz: A ja cukier w kostkach :D

- woda potrafi "wybić" z kratki

- po kilku latach wielu i tak zatyka kratkę w garażu

 

A w kotłowni przydaje się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystaliście z usług projektanta wnętrz?

Jeśli tak, to na jakim etapie budowy należy zacząć z nim współpracę?

 

Wszystko co widzice urodzilo sie w naszej glowie oczywiscie przy pomocy internetu i gazet . Nie korzystalismy z pomocy zewnetrznej. Jezeli chodzi o planowanie to wlasciwie od samego pczatku budowy trzeba juz miec zarys co gdzie i jak np TV ( jak byc moze widzisz zadnych kalbli a pod poleczka Cyfra, PlayStation, wzmacniacz i glosnik basowy ) W lazience dwa razy przerabialem wyjscia cieplej zimne wody oraz kanalizacje bo okzaalo sie "w praniu " ze jest o 30 cm nie w ta strone co trzeba itd itd :):):) Trzeba miec oczy do okola glowy bo pozniej niestety trzeba przerabica.

 

Bardzo podobaja mi sie Twoje drzwi wewnetrzne oraz te z wiatrolapu i kuchni.Mozesz podac namiary gdzie je kupowales i kto Ci je montowal?

 

Drzwi to PORTA wzor SPACE - widze ze robia furrore :):):):)

 

Pozdrawiam wszystkich

 

Ps Dzieki Marta za dobre słowo. Jak prace u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rhundla jezeli bez pomocy fachowca udalo wam sie stworzyc tak piekne wnetrza to tym bardziej chyle czola :)

dzieki za namiary na drzwi-niby tak popularna firma a jednak potrafi zaskoczyc hehehe

Mam jeszcze pytanko odnosnie montazu-czy montowal je ktos z firmy czy w wlasnym zakresie to robiliscie?W Krakowie je kupowales czy jest jakis ich przedstawiciel w Myslenicach?Chodzi mi jeszcze o te drzwi przesuwane z kuchni.Czy Porta ma rowniez taki system w swojej ofercie czy kupowales u nich tylko skrzydla a reszte robila Ci jakas inna firma?

Wogole to jestes zadowolony z jakosci tych drzwi?( o odczucia estetyczne nie pytam bo widac ze sa piekne :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratuluje zamieszkania we wlasnym domku

 

bardzo ladnie i przyjemnie wygląda- choc dla mnie ciut za nowoczesnie ale i tak naprawde super!!!!

 

 

mam pytanie jesli mozna - co zrobiliscie z podciagiem w salonie widac na 1 zdjeciu ze macie sufit podwieszony chyba dookola badz z 3 stron i chyba tam jest ukryty?

a gdzie mieszcza sie wam karnisze?

i jaka jest ostateczna wysokosc po podwieszeniu sufitu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wlasnie zaprojektowane jest na wysokosc po podwieszeniu 2,50 i wychodzi ze jest za nisko robi sie z salonu takie niskie pomieszczenie i wlasnie dzis zastanwialismy sie z panami co zrobic zeby tego uniknac

 

dla mnie troche za nisko jest po wylewkach - moze przyzwyczailam sie do wysokosci wczesniejszej ....

 

pzodr dla wszystkich budowniczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jest 4ta w nocy i wlasnie studiujemy to nowe dziecko MG Projekt oparte na starym dobrym Faworycie - Fokus.

 

Dla tych, ktorzy nie zaczeli budowac, moze on wbic sporego klina bo dol jest ten sam, natomiast na poddaszu znikaja 2 duze sciany skosne i pojawiaja sie proste.

Gorna lazienka w innym rogu domu (nad kuchnia) i ma 3 sciany pionowe (nie 2), umozliwia wanne pod oknem.

 

Wg opisu powierzchnia dachu z poj. garazem wzrasta, co prawda z 244m2 do 269m2, ale konstrukcja wydaje sie prostsza (pionowa sciana pomiedzy dachem domu i dachem garazu).

 

W tej wersji pow. uzytkowa pokoi na poddaszu wzrosla, zrobili wejscie do garazu pod schodami i kotlownie za garazem, co wiekszosc ludzi przerabia i tak w swoich Faworytach. Pralnia na dole to gotowa lazienka dolna.

 

Ciekawi mnie co o nim myslicie i czy tutaj tez podnieslibyscie sciane kolankowa o te 2 pustaki.

 

Dajcie znac,

 

Pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj marcinwroc79

Jestem właśnie po wizji lokalnej domu z prostym dwuspadowym dachem budynku głównego i podobnym - mniejszym dachem nad garażem.

W pełni się z Tobą zgadzam - zmniejszenie lub nawet zlikwidowanie skosów z boków poddaszy znacznie poprawia funkcjonalność piętra.

 

Ale Faworyt bardziej mi się podoba, ma lżejszą bryłę, a funkcjonalnie niewiele ustępuje prostszym rozwiązaniom.

 

Podsumowując: nie zmieniam zdania co do wyboru projektu, a jestem na etapie fundamentów (zamrożonych, hi, hi), więc byłby jeszcze czas. Ale niewątpliwie funkcjonalność Fokusa jest lepsza. Mam nadzieję, że za 10 lat nie będę sobie pluł w brodę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym był zapiekłym przeciwnikiem kominka z płaszczem wodnym ale dołożę jeszcze dwa argumenty na to, że należy się dobrze zastanowić, czy plusy przeważają nad minusami:

- w kominku z płaszczem wodnym jest tendencja do odkładania się grubej warstwy sadzy (wygląda jak by ktoś polał smołą) jeśli nie stosuje się super suchego drewna. Po prostu ściany kominka mając na zewnątrz wodę nie nagrzewają się tak mocno jak w kominku zwykłym, gdzie ew. sadza się "wypala". A z doświadczenia wiem, że z suchością drewna bywa różnie

- znajomy fachowiec, który buduje od lat kominki, także z płaszczem wodnym, stawia sobie dom i planuje kominek bez płaszcza

Moje spostrzeżenia po pierwszych 2 miesiącach użytkowania (bardzo intensywnego) kominka z płaszczem wodnym:

Po pierwsze to prawda, że kominek się mocno brudzi - codziennie trzeba myć szybę, no chyba że lubicie wyobrażać sobie ogień, po drugie na ściankach wewnątrz faktycznie osadza się czarny osad, który raz na kilka tygodni trzeba zeskrobać (nie jest to szczególnie uciążliwe - osad jest miękki i nie czepia się zaciekle ścianek), tyle mankamentów. Pozytywy? Przede wszystkim ciepełko w całym domu i to za darmo (zapasy drewna z budowy są jeszcze spore - na całą zimę nam na pewno wystarczą). Myślę, że budując kolejny dom również zdecydowałbym się na kominek z płaszczem, chyba , że byłby to niewielki dom parterowy - wtedy takie rozwiązanie jest po prostu nieopłacalne, bo wystarczy otworzyć drzwi do wszystkich pokoi i ciepło samo po nich się rozejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...