Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jarek008,

mam nadzieję, że nie łamię netykiety wklejając Twoje foto:

http://images29.fotosik.pl/161/b583a28b6f6129a6m.jpg,

ale napisz, proszę: czym się kierowałeś decydując się na takie rozwiązanie okna i drzwi na balkon?

- ceną? jeśli tak to ile można zaoszczędzić?

- funkcjonalnością?

Pytam, bo sam się zastanawiałem przez jakiś czas nad zastosowaniem w stolarce okiennej prostych ram górnych: w oknie skośnych (równoległych do linii dachu), a w drzwiach - jak u Ciebie.

Ale teraz to już sam nie wiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jarek008,

mam nadzieję, że nie łamię netykiety wklejając Twoje foto:

http://images29.fotosik.pl/161/b583a28b6f6129a6m.jpg,

ale napisz, proszę: czym się kierowałeś decydując się na takie rozwiązanie okna i drzwi na balkon?

- ceną? jeśli tak to ile można zaoszczędzić?

- funkcjonalnością?

Pytam, bo sam się zastanawiałem przez jakiś czas nad zastosowaniem w stolarce okiennej prostych ram górnych: w oknie skośnych (równoległych do linii dachu), a w drzwiach - jak u Ciebie.

Ale teraz to już sam nie wiem.

Pozdrawiam

 

my również zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, znacznie niższy koszt zakupu czy np. brak problemów z roletą na okno balkonowe. myślę ze za jakieś 2-3 miesięcy będzie zamontowane to wkleję zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomniałam dopisać

jeśli dobrze pamiętam to balkonowe łukowe kosztuje wg. naszej oferty ok 2500zł. a zwykłe w sensie proste 1500zł. ogólnie dopłaty wyszło ok. 1100zł natomiast na oknach łukowych przednich samej dopłaty było ok. 2000zł no ale z nich już nie chcieliśmy zrezygnowac bo jak by to wyglądało... :D

to tak w skrócie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, witam :)

nam sie wydaje ze warto troszkę pokombinować, zawsze kasa przyda się na coś innego, same drzwi wejściowe wycenili nam na przeszło 5 tyś, więc chociaż na tym można zaoszczędzić, ale mimo wszystko jeśli nie patrząc na stronę finansową to wydaje mi się ze nie będzie to tak strasznie widoczne.

Od wewnątrz przecież przychodzi jakaś roleta, firanki itp. a od zewnątrz to cóż... My zastanawialiśmy się czy jakoś z elewacją nie pokombinować ale sama nie wiem czy to ma sens, jak ktoś nie wie ze w oryginale miał być łuk to sam na to uwagi nie zwróci, tylko kwestia czy Ciebie nie będzie to denerwować :)

zresztą to są okna od tyłu domu, pod daszkiem więc chyba naprawdę nie będzie to sie tak strasznie odróżniać, ale oczywiście ostateczna decyzja należy do Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, zorrinka.

Dokładnie to samo planowałem.

Z przodu łuki, a z tyłu "proste skosy". Wstępnie oszacowano mi, że zaoszczędzę w ten sposób ok. 2 000 zł (na 2 oknach z tyłu). Tylko wciąż się zastanawiam, czy gra jest warta świeczki.

Mój mąż równiez się zastanawiał czy nie dac prostych okien lecz mu wmówiłam żeby na czymś innym zaoszczędzic,przyznaje mi racje do dziś,na zewn. może to nie przeszkadza ale wewnątrz bardzo,wchodząc dp pokoju pierwsze co to rzucają się właśnie te okna łukowe,wszyscy co nas do tej pory odwiedzili to chwalili dom za to że jest duży,przestronny oraz za przecudne okna łukowe,wiwsz mi nie rezygnuj z okien łukowych,lepiej zaoszczędż na farbie czy kaflach,za jakiś czas zmienisz na inne a okno są już na całe życie ale oczywiście wybór należy do Ciebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek008,

mam nadzieję, że nie łamię netykiety wklejając Twoje foto:

http://images29.fotosik.pl/161/b583a28b6f6129a6m.jpg,

ale napisz, proszę: czym się kierowałeś decydując się na takie rozwiązanie okna i drzwi na balkon?

- ceną? jeśli tak to ile można zaoszczędzić?

- funkcjonalnością?

Pytam, bo sam się zastanawiałem przez jakiś czas nad zastosowaniem w stolarce okiennej prostych ram górnych: w oknie skośnych (równoległych do linii dachu), a w drzwiach - jak u Ciebie.

Ale teraz to już sam nie wiem.

Pozdrawiam

witaj,

decydując się na takie rozwiązanie koszt okien rowniez miał znaczenie (łukowe są ok 50% droższe od "prostych") ale zasadnicze znaczenie miała technologia. Urzędowski robi okna o maksymalnej wysokości 250 cm. T.zn wyzsze też zrobia ale bez gwarancji (tak przynajmniej było jak ja zamawiałem stolarke). Przy oryginalnych łukach, zrobionych zgodnie z projektem drzwi balkonowe maja wysokosc 2,73.Mozna oczywiście spłaszczyć łuki. Jednak chcą zachowac łuki zgodne z projektem drzwi balkonowe trzeba zrobić ze szprosem konstrukcyjnym- producent zapewnia, że w takim wypadku drzwi sie nie wypaczą (ale gwarancji nie dają ;0). To rozwiazanie mi sie nie podobało dlatego drzwi balkonowe są proste (wysokośc 2,49).

tak wykonczenie góry drzwi wygladało z zewnątrz po ociepleniu, przed tynkiem

 

http://images32.fotosik.pl/438/a0bb3b8befcb42dbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarek008,

mam nadzieję, że nie łamię netykiety wklejając Twoje foto:

http://images29.fotosik.pl/161/b583a28b6f6129a6m.jpg,

ale napisz, proszę: czym się kierowałeś decydując się na takie rozwiązanie okna i drzwi na balkon?

- ceną? jeśli tak to ile można zaoszczędzić?

- funkcjonalnością?

Pytam, bo sam się zastanawiałem przez jakiś czas nad zastosowaniem w stolarce okiennej prostych ram górnych: w oknie skośnych (równoległych do linii dachu), a w drzwiach - jak u Ciebie.

Ale teraz to już sam nie wiem.

Pozdrawiam

witaj,

decydując się na takie rozwiązanie koszt okien rowniez miał znaczenie (łukowe są ok 50% droższe od "prostych") ale zasadnicze znaczenie miała technologia. Urzędowski robi okna o maksymalnej wysokości 250 cm. T.zn wyzsze też zrobia ale bez gwarancji (tak przynajmniej było jak ja zamawiałem stolarke). Przy oryginalnych łukach, zrobionych zgodnie z projektem drzwi balkonowe maja wysokosc 2,73.Mozna oczywiście spłaszczyć łuki. Jednak chcą zachowac łuki zgodne z projektem drzwi balkonowe trzeba zrobić ze szprosem konstrukcyjnym- producent zapewnia, że w takim wypadku drzwi sie nie wypaczą (ale gwarancji nie dają ;0). To rozwiazanie mi sie nie podobało dlatego drzwi balkonowe są proste (wysokośc 2,49).

tak wykonczenie góry drzwi wygladało z zewnątrz po ociepleniu, przed tynkiem

 

 

Ja natomiast tzn mój mąż łuk zmniejszył styropianem następnie całośc obrobił i w ten sposób zachowałam wysokośc 2,50m aby miec gwarancję na okna,ponieważ nie chciałam miec tej poprzeczki w drzwiach co mi się nie podoba,powyżej 2,50m musi już byc :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jest 4ta w nocy i wlasnie studiujemy to nowe dziecko MG Projekt oparte na starym dobrym Faworycie - Fokus.

 

Dla tych, ktorzy nie zaczeli budowac, moze on wbic sporego klina bo dol jest ten sam, natomiast na poddaszu znikaja 2 duze sciany skosne i pojawiaja sie proste.

Gorna lazienka w innym rogu domu (nad kuchnia) i ma 3 sciany pionowe (nie 2), umozliwia wanne pod oknem.

 

Wg opisu powierzchnia dachu z poj. garazem wzrasta, co prawda z 244m2 do 269m2, ale konstrukcja wydaje sie prostsza (pionowa sciana pomiedzy dachem domu i dachem garazu).

 

W tej wersji pow. uzytkowa pokoi na poddaszu wzrosla, zrobili wejscie do garazu pod schodami i kotlownie za garazem, co wiekszosc ludzi przerabia i tak w swoich Faworytach. Pralnia na dole to gotowa lazienka dolna.

 

Ciekawi mnie co o nim myslicie i czy tutaj tez podnieslibyscie sciane kolankowa o te 2 pustaki.

 

Dajcie znac,

 

Pozdrawiam,

 

Marcin

 

Witam!

 

My po długich poszukiwaniach wybraliśmy w końcu Fokusa, przekonał nas przede wszystkim dwuspadowy, prostszy dach, a co za tym idzie mniej skosów na poddaszu. Mamy nadzieję, że będzie on bardziej funkcjonalny od Faworyta. Narazie jesteśmy na etapie adaptacji projektu. Wprowadziliśmy na razie kilka zmian, a najwazniejsza będzie chyba piwnica. Poza tym zrobimy druga łazienke na górze nad garażem i podniesiemy delikatnie scianke kolankową. Reszta zmian wyjdzie pewnie w trakcie. Mamy nadzieje, że jak wszystko dobrze pójdzie za kilka miesięcy ruszymy z budową.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy korzystaliście z usług projektanta wnętrz?

Jeśli tak, to na jakim etapie budowy należy zacząć z nim współpracę?

 

Wszystko co widzice urodzilo sie w naszej glowie oczywiscie przy pomocy internetu i gazet . Nie korzystalismy z pomocy zewnetrznej.

 

Bardzo podobaja mi sie Twoje drzwi wewnetrzne oraz te z wiatrolapu i kuchni.Mozesz podac namiary gdzie je kupowales i kto Ci je montowal?

 

Drzwi to PORTA wzor SPACE - widze ze robia furrore :):):):)

 

 

 

Ja również gratuluję dobrego smaku. Oczywiście nowocześnie czy nie, to już kwestia indywidualna, ale u Was wszystko ze sobą współgra ! Też myślałam, że pomagał Wam architekt.

 

My zastanawiamy się nad taką samą ścianą w salonie. Czy ten piaskowiec trzeba impregnować. I zastanawiam się jak to można odświeżyć za kilka lat ? Właściwie mój mąż byłby zdecydowany tylko ja jak zwykle czegoś się boję :oops:

 

Szukałam delikatnych przesuwanych drzwi z jadalni do kuchni i te które Wy macie wyglądają rewelacyjnie, więc nie gniewajcie się ale chyba skorzystam z Waszego doświadczenia.

 

Jeszzcze raz gratuluję i pozdrawiam

Aneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jestem chyba zdecydowana na budowę Faworyta. Chciałabym podziękować uczestnikom forum bo jest bardzo przydatne. Mam wielką prośbę do tych co już wybudowali ten dom w okolicach Warszawy, czy nie można by było się wprosić na budowę czy do domu, chciałabym dokładniej zobaczyć Faworyta na "żywo". Bardzo dziękuję i proszę o kontakt: [email protected]

 

Jeśli temat aktualny zapraszam do mnie.

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oknoplast Kraków robi nasze okna łukowe bez żadnych problemów i bez żadnego zastrzeżenia gwarancji. Wyszły super.

A czy w drzwiach balkonowych masz poprzeczkę?

 

Oczywście nie mam.

To przy tej wysokości straciłeś gwarancję,sprawdż dokładnie.

 

Nie wyobrażam sobie, żeby mnie firma by nie uprzedziła, że ją tracę. Zamówienie, instalacja i serwis mam na razie bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obyś miał rację i nie miał żadnych problemów, ja już walczę z reklamacją na kafle z Paradyża której mi nie uznano,mam praktycznie co 3 płytkę z mocnymi odpryskami a firma odpowiedziała mi że mogło to powstac w czsie transportu z fabryki do salonu bądż z salonu do mnie a oni za transport nieodpowiadają,sprawa najprawdopodobnie trafi do sądu,kwota opiera się na prawie 6 tys.zł,także życzę Ci abyś nie miał żadnych problemów z niczym aż do przeprowadzki 8)

Pozdrawiam Damro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nam sie za to przytrafila ciekawa przygoda z progiem winstep w oknie tarasowym

okno nam sie nie zmiesciloi po miesiacu oczekiwan w koncu mamy rozwiazanie

roleta wedruje na zewnatrz - ale jest zmieniana jej konstrukcja

 

winny jest wlasnie ten plaski prog

kto ma okna z oknoplastu wie o czym mowie

 

jednym slowem trzeba miec oczy dookola glowy i uszy jak dwa zajace

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...