Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie,

Był temat o wysokości salonu, a ja mam pytanie o wysokość garażu:

Chciałbym obniżyć strop w garażu, zwiększając dzięki temu wysokość ścianki kolankowej pomieszczenia nad garażem. Czy ktoś ma doświadczenia własne jaka powinna być minimalna wysokość garażu, żeby pomieściło się w nim coś więcej niż kabriolet? (kto wie, może kupię terenówkę kiedyś, albo jaki inny duży pojazd :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ufff, przestudiowałam właśnie pierwszych 12 stron forum, po ponad roku od pierwszego razu. Mimo, że założyłam okulary(których zazwyczaj nie noszę),rozjeżdżają mi sie oczki, ledwo żyję! Z perspektywy czasu wszystko wydaje mi sie inne. Przede wszystkim upewniłam sie w przekonaniu, że Faworyt, mimo pewnych wad, jest tym najbardziej odpowiednim domkiem dla mojej rodzinki. Mam 3 dzieci, więc ilość pomiesczeń jest nie za duża jak na nas, mimo, że wcześniej miałam wątpliwości, czy może nie przesadzilismy z wielkością domu.W międzyczasie, jesli chodzi o poszukiwanie TEGO WYMARZONEGO domku, pojawiło nam się jeszcze jedno dzieciatko i teraz wszystko pasi. Fajnie jest budować, wzorując sie na wskazówkach wczesniejszych inwestorów. Z perspektywy tych paru lat problemy zaprzątajace ich głowy wydaja sie nam błache, bo juz wielokrotnie przedyskutowane i wszelakie rozwiązania przemyslanie-DZIEKI WAM :D WSZYSCY FAWORYTOWICZE ZA CENNE RADY ,szacun.Szczególne pokłony dla tych, którzy mimo pewnych zmian zachowali piekna konstrukcję Faworyta ,chodzi mi szczególnie (choc nie tylko) o podniesiona ściaiankę kolankową,wydłużyli dach, nie psując ogólnego wrażenia.U nas własnie "dzieje się" dach.Tez mamy podniesioną sciankę kolankową i wyrównaną (bo inaczej kiepsko jednak od środka wyglada) I wyobraźcie sobie, że i tak był problem z dachem, bo sie trochę nasze majstry pultałay (główny i podwykonawca-dekarz), mimo, że wzielismy najlepszych(i najdroższych niestety) w okolicy, którzy budują u nas domki wszelakich gwiazd telewizyjnych, które to upodobały sobie dolinę Bugu, jako swoja przystań zyciową. A fantazję, to oni mają....

 

Ja w tej chwili nie potrafię o niczym innym mysleć, jak o tym, jak wykończę ten mój wymarzony domek. Mam pytanie, czy ktos z Was może zetknął się z kuchniami w stylu angielskim ?Choruję na taka kuchnię, był taki wątek na muratorze, ale zdechł niesety.Wprawdze domek jest jak najbardziej polski, ale my juz zdecydowalismy urządzic cały patrer w tym (angielskim ) klimacie, bo mamy do niego wielki sentyment. Grzebiąc w internecie nie znaleźlismy zbyt wielu wykonawców tych kuchni, ale przeciez nie wszyscy sę ogłaszaja. A zaintresowanych odwołuję do fabryki w Chobocie, maja swoja stronke i mnóstwo zdjęć z realizacji. Pozdrawiam wszystkich miłosników Faworyta, widzę, ze mimo upływu lat trudno o konkurencję dla niego. Co raz przegladam sobie jakies tam nowe projekty, tak dla porównania i nic lepszego nie widzę.

PS. Pisałam wcześniej, że jestesmy chyba jedyni na Podlasiu, choć byli i budowniczy z Siedlec (60 km od nas ale to juz nie Podlasie :wink: ) znikli chyba z forum. Więc, jesli ktos z okolic czai się z pomysłem budowy takiego domku ,to zapraszamy na poogladanie na żywo:D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Był temat o wysokości salonu, a ja mam pytanie o wysokość garażu:

Chciałbym obniżyć strop w garażu, zwiększając dzięki temu wysokość ścianki kolankowej pomieszczenia nad garażem. Czy ktoś ma doświadczenia własne jaka powinna być minimalna wysokość garażu, żeby pomieściło się w nim coś więcej niż kabriolet? (kto wie, może kupię terenówkę kiedyś, albo jaki inny duży pojazd :wink: )

Ja mam u siebie obniżony strop w garażu ale też obniżoną podłogę tak, że mam stopień ale za to w pokoju nad garażem nie mam żadnego schodka z czego bardzo jestem zadowolona :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie odnosnie podbitki? czy jej brak wplywa znaczaco na poziom ciepla w pomiesczeniach u gory.

Ja jeszcze nie mam i nieodczuwam jakoś specjalnie że jej nie ma,nawet jak na dworze wieje silny wiatr,na górze jest u mnie dużo cieplej niż na dole a grzejniki mam wyłączone jedynie DGP :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanie odnosnie podbitki? czy jej brak wplywa znaczaco na poziom ciepla w pomiesczeniach u gory.

Ja jeszcze nie mam i nieodczuwam jakoś specjalnie że jej nie ma,nawet jak na dworze wieje silny wiatr,na górze jest u mnie dużo cieplej niż na dole a grzejniki mam wyłączone jedynie DGP :p

 

u mnie jest odwrotnie na dole cieplo(polowa grzejnikow zakrecona) u gory jest chlodniej, zobaczymy jak zostanie zrobiona podbitaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam,ponieważ nie chciałam robic z salonu kotłowni,palę w kominku okazjonalnie,jedynie jak były te siarczyste mrozy wtedy dogrzewałam dom kominkiem aby mi za dużo gazu nie wsiorbało :D ,zastanawiałam się również nad płaszczem i wydaje mi się że chyba dobrze zrobiłam bo wiem ile przy tym roboty,jeśli jeszcze raz bym budowała to napewno pociągnęłabym rury do kotłowni pod wkład z płaszczem i bym tak zostawiła,w razie kryzysu mam inną alternatywę na ogrzewanie :),różnie może byc z gazem :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich!!!! Czy któs mógłby nam przesłać kosztorys do banku???????? Bylibyśmy baaardzo wdzięczni.... Pozdrawiamy

 

Telmunia, co prawda obiecałem, że prześlę na mail, ale przecież może się i innym przydać. A więc podaję na forum:

http://images46.fotosik.pl/56/254385af2ff2d40dmed.jpg

Komentarz:

1. Opis piwnic jest dla mnie zagadką - robiła to firma budowlana, która po prostu wypełniała puste pola kosztorysu. A piwnic nie mam (jestem na etapie fundamentów, więc na pewno wiem, że piwnic mi panowie nie wykopali :D ).

2. Kosztorys był robiony "pod bank", żeby dostać te 7 stów.

W rzeczywistości mam cichą nadzieję, że dom będzie za 600 - 650 tys, a reszta pójdzie na otoczenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle niektóre pozycje "przegięte"... 55tys, za tynki wewnętrzne... To chyba obskoczycie jeszcze kilku sąsiadów z okolicy ;-)

 

Jeżeli to ma być dla banku to ok. W zasadzie nie jest się w stanie przewidzieć wszystkiego co nas "spotka" w kosztorysie. Jeżeli wiecie ile Wam potrzeba to pod tyle jest kosztorys. Moja wersja (rok temu) jest z brakami (zapomniałem o wylewkach :-)) ale suma na razie w miarę jest ok. (przewiduję jednak ok. 50tys. przekroczenia tych kosztów):

 

Pozycja

przył kan 1500

przył wodne 2000

przył elektr 3000

przył gaz 2500

roboty ziemne 5000

fundament i ściany fundament 32000

izolacja przeciw wilg 4900

ściany zew 38000

stropy wew 24000

schody 7000

ściany wew 16000

konstr dach 25000

pokr dach 39000

okna 30000

drzwi garaz 6000

izolacja term dach 14000

wyk zew 26000

inst wod-kan 7000

inst gaz 2000

inst elektr 16000

inst co 31000

tynki 10000

piec co 13000

glazura terakota 15000

bialy mont 15000

wyp kuchni 16000

rob malar 6000

wykoncz podl 20000

drzwi wew 15000

drzwi zew 10000

meb wbud, balustr 8000

mala arch 6000

ogro 13500

wentyl mech 22000

szambo 4500

rolety 7000

kominek 5000

 

SUMA 517900

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Telmunia za:

500 tys to NIC przy faworycie!!!! My mamy nadzieję zmieścić się w 650
, bo czasem czuję się rolowany przez budowlańców. Moja umnowa opiewa na nieco ponad 600 tys. Ale na pewno pójdzie więcej.

 

A jeśli chodzi o:

Właśnie szukamy banku....

to w Deutsche Banku dostałem w grudniu 2008 /styczniu 2009 kredyt na 100 % we frankach (ale teraz już sam nie wiem czy to dobrze) i co ważne - kolejne transze są przesyłane nie po okazaniu faktur tylko po wizycie przedtawiciela banku na budowie. A jak sam(a) możesz się domyślić brak obowiązku okazywania faktur przy dobrej woli budowlańca otwiera nowe perspektywy obniżenia kosztów budowy 8).

 

Ale temat kredytów ma zdaje się inne fora.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich byłych, teraźniejszych i przyszłych budowniczych Faworyta. Właśnie zdecydowaliśmy sie na budowę tego pięknego domu (chociaż konkurencję miał niebagatelną : "Dom w Koniczynce" i "Dom w Orlikach").

Zanim kupimy projekt (chcemy tego dokonac w przyszłym tygodniu), chcielibyśmy grzecznie "wprosić" się do kogoś, kto jest już w końcowym etapie lub ukończył budowę domu w okolicach Kielc.

Piszcie prosze na maila : [email protected].

Z góry dziękujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

u nas tez prace powoli ida do przodu

teren wokol domu wyrownany w srodku 2 ekipy dzialaja

na gorze juz ocieplone i kladziemy gladzie

na dole sufity i inne bajery

czekamy na drzwi i brame

udalo się też nam wykroić stryszek pod dachem - calkiem spory

oto jedna z naszych wnek wholu

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6fd075529a0527b3.html

 

oraz dom z oknami

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/96b9400f4fb72e97.html

 

i sufit podwieszany

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6050d46a64aa4357.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...