Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

Właśnie zaczynam z żonką budowę faworyta E ( wersja pomniejszona o 1m) odbicie lustrzane. Budowa jest w Golubiu - Dobrzyniu ok 40 km od Torunia woj. kuj-pom.

Chciałbym pisać o kosztach jakie będziemy ponosić bo do dyspozycji mamy jakieś 250tys z kredytem i wkładem własnym. Wiadomo będzie to system gospodarczy. Może sie uda :)

Na razie mogę napisać tyle :

- koszt kupna działki 1602m2 z uzbrojeniem ( kanaliza i woda) notariuszem i opłatami jakieś 35tys

- prąd 2 tys

- adaptacja robiłem sam a znajomy tylko się podpisał.

 

Ceny budowy są następujące :

- robocizna stan surowy otwarty bez dachu 25 tys

- robocizna za kompletny dach z położeniem dachówki 50 zł za m2 czyli jakieś 12 tyś.

- cała więźba dachowa wyceniona przez tartak ok. 12 tys.

- i strop filigran cena za m2 jakieś 47zł/m2 ( pracuje w prefabrykacji więc jest to koszt produkcji bez zarobku firmy) pow. stropu ok 120m2.

 

Czy 1 podsumowanie : koszty poniesione jak dotąd 40 tys.

 

A budowa ruszy może na początku marca jak pozwoli pogoda.

Wkrótce będą pierwsze zdjęcia z budowy Faworytka.

 

Pozdrawiam wszystkich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć, trzymamy kciuki, nie wiem , do jakiego momenu wykalkukowałeś 250 tyś, bo nas do tej pory stan surowy otwarty wyniósł 220 tyś(a nie szaleliśmy) , a z naszych wnikliwych obserwacji jest to na dzień dzisiejszy śrenia krajowa(oczywiście nie systemem gospodaczym).My kalkukujemy, że bez mebli wyniesie nas faworyt II 5 stówek. Nie jest to szczególnie tani domek za to jaki sliczny...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Właśnie zaczynam z żonką budowę faworyta E ( wersja pomniejszona o 1m) odbicie lustrzane. Budowa jest w Golubiu - Dobrzyniu ok 40 km od Torunia woj. kuj-pom.

Chciałbym pisać o kosztach jakie będziemy ponosić bo do dyspozycji mamy jakieś 250tys z kredytem i wkładem własnym. Wiadomo będzie to system gospodarczy. Może sie uda :)

Na razie mogę napisać tyle :

- koszt kupna działki 1602m2 z uzbrojeniem ( kanaliza i woda) notariuszem i opłatami jakieś 35tys

- prąd 2 tys

- adaptacja robiłem sam a znajomy tylko się podpisał.

 

Ceny budowy są następujące :

- robocizna stan surowy otwarty bez dachu 25 tys

- robocizna za kompletny dach z położeniem dachówki 50 zł za m2 czyli jakieś 12 tyś.

- cała więźba dachowa wyceniona przez tartak ok. 12 tys.

- i strop filigran cena za m2 jakieś 47zł/m2 ( pracuje w prefabrykacji więc jest to koszt produkcji bez zarobku firmy) pow. stropu ok 120m2.

 

Czy 1 podsumowanie : koszty poniesione jak dotąd 40 tys.

 

A budowa ruszy może na początku marca jak pozwoli pogoda.

Wkrótce będą pierwsze zdjęcia z budowy Faworytka.

 

Pozdrawiam wszystkich :)

 

Gratuluję optymizmu! Buduję dokładnie tego samego faworyta we Wrocławiu. Może fachowcy tutaj droźsi niż w Twoich okolicach, bo ja np. za kompletny dach (robocizna) płacę 100 zł/m2 ale nie ma cudów. Stanu surowego zamkniętego nie postawisz systemem gospodarczym i trzeba na niego wyłożyć lekko od 200 do 250 tyś. Dopiero potem można coś przyoszczędzić. Jedno jest pewne, dolna granica to 400 tyś. taniej się tego domu nie da zbudować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ładnie w środku! Można się wzorować. Szkoda, że dachem zmuszeni byliście pójść na ostre kompromisy. Przyznam się, że po oglądnięciu waszego dachu, mocno skupiłem się przy zamawianiu więźby dachowej i wszystkie krokwie zamówiłem o 70cm - 1m dłuższe (po podniesieniu ściany kolankowej o jeden pustak).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę ładnie w środku! Można się wzorować. Szkoda, że dachem zmuszeni byliście pójść na ostre kompromisy. Przyznam się, że po oglądnięciu waszego dachu, mocno skupiłem się przy zamawianiu więźby dachowej i wszystkie krokwie zamówiłem o 70cm - 1m dłuższe (po podniesieniu ściany kolankowej o jeden pustak).

wydaje mi się że trochę za długie krokwie przy podniesieniu o 1 pustak :o ,uważaj, żeby znów czapeczka nie była za duża bo nie będzie to ciekawie wyglądało ale to tylko tak od siebie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, fran3k,

Nie chciałem być pierwszy i czekałem na kilka wpisów w tym temacie. Życzę Ci jak najlepiej, ale jestem przekonany, że budowa wyniesie dużo więcej. Ale chciałbym nie mieć racji i będę się bardzo cieszył, jeśli uda Ci się zbudować dom tak niedrogo.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, trzymamy kciuki, nie wiem , do jakiego momenu wykalkukowałeś 250 tyś, bo nas do tej pory stan surowy otwarty wyniósł 220 tyś(a nie szaleliśmy) , a z naszych wnikliwych obserwacji jest to na dzień dzisiejszy śrenia krajowa(oczywiście nie systemem gospodaczym).My kalkukujemy, że bez mebli wyniesie nas faworyt II 5 stówek. Nie jest to szczególnie tani domek za to jaki sliczny...

 

 

Witam! szukamy odpowiedniego projektu i zastanawiamy się nad faworkiem właśnie . Możnaby ew podjechać i luknąć z bliska?

na jakim etapie jesteście z budową .

będziemy budowali w siedlcach , podobno ktoś był taki tutaj ale znikł, jak wcześniej pisałaś.

zastanawiamy się czy faworyt czy benedykt.

czekam na odpowiedż. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mozna obejrzeć, Siedlce to jakieś 60 km od nas. Nie mamy jeszcze ścianek działowych na górze, bo pogoda przerwała prace na budowie, ale jako taki pogląd ,można juz mieć. Jeżeli zdecydujecie się na Faworyta, chętnie podzielimy się doświadczeniami i udzielimy paru cennych wskazówek, żeby uniknąć błędów, które my musielismy korygować w trakcie budowy. Z tego co pamietam, Benedykt jest wiekszy od Faworyta, a Faworyt to naprawdę duży dom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, pytałaś, na jakim etapie jesteśmy. Stan surowy otwarty, czyli bez okien jeszcze, poza dachowymi. Aktualnie kładą dachówkę, to znaczy kładli jeszcze parę dni temu, lecz ze wzgledu na pogodę przerwali. Według umowy z firmą(pisemnej), mieli skończyć do końca grudnia, a ustnie to mnie właściciel zapewniał, że do końca listopada,ale się coś strasznie przeciaga. Już było widać wreszcie koniec, a tu bach! Śnieg i mróz. A straszą, że ma tak być jeszcze 2 lub 3 tygodnie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne wersje bened. tak jak i faworyta, się zastanawiam jak prezentuje się tan daszek nad wejściem do domu taki "czubek" w moim odczuciu,

jak kuchnia metrażowo wyszła czy aby nie za mała?

ja chcę kuchnię zamkniętą bezapelacyjnie ew zasuwane drzwi do jadalni przejdą i koniecznie piwnicy kawałek i oddzielne pomieszczenie na pralnio-suszarnię na DOLE.

mamy zamiar zaczynać na wiosnę zaraz szybciutko................

ale wybór projektu to dla mnie ciężka decyzja , jestem niezdecydowana

o i tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są różne wersje bened. tak jak i faworyta, się zastanawiam jak prezentuje się tan daszek nad wejściem do domu taki "czubek" w moim odczuciu,

jak kuchnia metrażowo wyszła czy aby nie za mała?

ja chcę kuchnię zamkniętą bezapelacyjnie ew zasuwane drzwi do jadalni przejdą i koniecznie piwnicy kawałek i oddzielne pomieszczenie na pralnio-suszarnię na DOLE.

mamy zamiar zaczynać na wiosnę zaraz szybciutko................

ale wybór projektu to dla mnie ciężka decyzja , jestem niezdecydowana

o i tak.

Daszek nad wejściem jest spoko, żaden czubek. Kuchnia nie jest wielka, ale wystarczająco duża, żeby pomieścić wszystko, co w kuchni powinno być,zmieści sie tez stolik na środku, ktos z faworytowiczów ma nawet wyspę. W sumie, to jak poszukiwalismy odpowiedniego projektu, to i tak była jedna z większych kuchni. Jedna z osób ma rozsuwane drzwi, Rhundla zdaje się, pozostali mają raczej otwarte, ale przecież mozna zrobic zamknietą. Ja wymysliłam takie sliczne mebelki że grzechem byłoby je chować. Będą sie tez komponowac z resztą wystroju parteru, wiec u nas otwarta.(a kiedys nie dopuszczałam nawet takiej myśli )O ewentualne "zapachy" sie nie boję, od czego w koncu sa te nowoczesne wyciągi kuchenne!

Piwniczkę też ktoś zrobił, pod wykuszem, wejście z zewnatrz budynku. A pralnio-suszarnię na dole mozna zrobić tam gdzie w projekcie jest kotłownia. My tam bedziemy mieli łazienke, bo ta według projektu jest za mała dla nas. A kotłownia za garażem, coraz więcej osób tak robi. Nie wyobrażam sobie nawet kotłowni z przodu domu, na dodatek z dużym oknem i firanką!

Obejrzałam własnie różne warianty Benedykta. Jest wielki, a w pomniejszonych wersjach mała kuchnia i niektóre pokoje. Jakoś niby podobny, ale bardziej skomplikowany i te liczne drzwi wewnetrzne... A co do Faworyta, to radzę przeczytać całe forum. Długo to trwa, ale warto,wiele osób zamieściło zdjęcia swoich Faworytów.Ja przeczytałam to forum dwa razy, ale ilekroć tu zajrzę, ciągle coś nowego wpada mi w oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chcielibyśmy wypowiedzieć się w sprawie kuchni... Na razie nasza jest jeszcze "wirtualna", ale powoli już widać jak będzie wyglądać.... Zmieściło się wszystko (mimo, że pomniejszyliśmy trochę spiżarkę, na rzecz szafy w wiatrołapie). Będzie też na środku wyspa z płytą i stołem!!!! Mieliśmy wyspę w poprzednim mieszkaniu i sprawdziła się rewelacyjnie!!!!Wejście do jadalni też trochę przesunęliśmy, tak żeby ścianka się powiększyła, bo w pierwszej wersji miała tam stanąć lodówka sbs. Dla tych co jeszcze mogą to zmienić - Powiększcie otwór wejściowy z kuchni do jadalni!!!! Efekt na pewno będzie super!!! Warto też zamienić kolejnośc pomieszczeń na dole. W miejscu kotłowni zrobić łazienkę, a z łazienki np spiżarkę, garderobę czy schowek???? Kotłownia oczywiście za garażem :-) Mimo, ze nasz faworyt jeszcze nie skończony... zmienilibyśmy już w nim parę rzeczy...

 

Co do kosztów- pomijamy milczeniem tą kwestię... Nasz Faworyt przekroczył juz prawie zakładaną kwotę... Ale oczywiście życzymy powodzenia!!!! Oby się udało!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My chcielibyśmy wypowiedzieć się w sprawie kuchni... Na razie nasza jest jeszcze "wirtualna", ale powoli już widać jak będzie wyglądać.... Zmieściło się wszystko (mimo, że pomniejszyliśmy trochę spiżarkę, na rzecz szafy w wiatrołapie). Będzie też na środku wyspa z płytą i stołem!!!! Mieliśmy wyspę w poprzednim mieszkaniu i sprawdziła się rewelacyjnie!!!!Wejście do jadalni też trochę przesunęliśmy, tak żeby ścianka się powiększyła, bo w pierwszej wersji miała tam stanąć lodówka sbs. Dla tych co jeszcze mogą to zmienić - Powiększcie otwór wejściowy z kuchni do jadalni!!!! Efekt na pewno będzie super!!! Warto też zamienić kolejnośc pomieszczeń na dole. W miejscu kotłowni zrobić łazienkę, a z łazienki np spiżarkę, garderobę czy schowek???? Kotłownia oczywiście za garażem :-) Mimo, ze nasz faworyt jeszcze nie skończony... zmienilibyśmy już w nim parę rzeczy...

 

Co do kosztów- pomijamy milczeniem tą kwestię... Nasz Faworyt przekroczył juz prawie zakładaną kwotę... Ale oczywiście życzymy powodzenia!!!! Oby się udało!!!

Moje słowa co do rozkładu pomieszczeń są podobne z tą różnicą, że akurat ja zostawiłem kotłownię w starym miejscu, pomniejszając ją trochę. Największą pomyłką w projekcie Faworyta jest zrobienie kotłowni z dużym oknem a jednoczesny brak okna w łazience obok (parter). Ja powiększyłem łazienkę o część kotłowni. Kotłownia jest mniejsza ale łazienka ma okno. Trzeba rozwiązać przy tym problem wentylacji i mnimalnej kubatury dla pomieszczenia kotłowni. Ja rozwiązałem to w ten sposób, że ścianka pomiędzy kotłownią i łazienką nie sięga sufitu. Prześwit wystarcza do spełnienia wszystkich wymogów. Łazienka zyskała fajne miejsce w sam raz na prysznic z drzwiami szklanymi, no i jest jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest:

 

1. Kotłownia pozostała tam, gdzie jest i jestem z tego zadowolony. Ma duże okno i oprócz funkcji kotłowni będzie pełnić funkcję spizarki (bedzie tam zamrażarka) i przedsionka (bedzie wieszak na kurtki, szafka na buty i lustro). Nie ma miejsca na zasohbnik (400l) wody więc powedruje on pod schody lub do mniejszego pomieszczenia nad garazem, gdzie będzie nasza pralnia. Pomieszczenie za garażem podzieliłem i w jednej czesci mam rekuperator, zlew roboczy, miejsce na rowery, a w drugiej (w głębi) jest przygotowane pomieszczenie na saunę i prysznic. :-)

2. Łazienka na dole została jak w projekcie i jakoś zmiescił się prysznic (90x90) półokragły, geberit i umywalka narożna. Luksusów nie ma, ale spokojnie spełnia swoją funkcję. Dodałem okienka w łazience i w spiżarce (jak w Faworycie I)

3. Kuchnia bez zmian ze standardowym układem jaki widzieliśmy juz na forum (umywalka pod oknem, kuchenka po prawej stronie). Otwór na jadalnię szeroki :-)

 

MP95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas jest:

 

1. Kotłownia pozostała tam, gdzie jest i jestem z tego zadowolony. Ma duże okno i oprócz funkcji kotłowni będzie pełnić funkcję spizarki (bedzie tam zamrażarka) i przedsionka (bedzie wieszak na kurtki, szafka na buty i lustro). Nie ma miejsca na zasohbnik (400l) wody więc powedruje on pod schody lub do mniejszego pomieszczenia nad garazem, gdzie będzie nasza pralnia. Pomieszczenie za garażem podzieliłem i w jednej czesci mam rekuperator, zlew roboczy, miejsce na rowery, a w drugiej (w głębi) jest przygotowane pomieszczenie na saunę i prysznic. :-)

2. Łazienka na dole została jak w projekcie i jakoś zmiescił się prysznic (90x90) półokragły, geberit i umywalka narożna. Luksusów nie ma, ale spokojnie spełnia swoją funkcję. Dodałem okienka w łazience i w spiżarce (jak w Faworycie I)

3. Kuchnia bez zmian ze standardowym układem jaki widzieliśmy juz na forum (umywalka pod oknem, kuchenka po prawej stronie). Otwór na jadalnię szeroki :-)

 

MP95

Jeśli mogę zapytac to jakie masz ogrzewanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...