Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W kotłowni - centrala grzewcza Wolf (20kW) - gaz z sieci

+ Kominek z płaszczem wodnym (CTM 18kW lub Byrski 20kW - jeszcze nie zadecydowałem)

+ Solary próżniowe

Pod schodami, albo w mniejszym pomieszczeniu nad garażem (pralni) zasobnik akumulacyjny 400l.

 

Ogrzewanie mieszane - podłogówka (dół i łazienki) + grzejniki.

MP95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja chcę kuchnię zamkniętą bezapelacyjnie ew zasuwane drzwi do jadalni

Rzeczywiście niekoniecznie modna otwarta kuchnia jest najlepsza. Ja w domu, w którym mieszkam mam kuchnię otwartą - jest ładnie i OK, ale zawsze trzeba pilnować PORZĄDKU, zwłaszcza przy gościach. Znowuż zamknięta kuchnia to też nie do końca to co tygrysy lubią najbardziej.

Więc nie wiedziałem co wybrać.

Ale problem rozwiązał się sam: panowie murarze pracują jak szaleni i wystarczyło, że nie byłem na budowie przez 1 dzień i zastałem ściankę między kuchnią a jadalnią wybudowaną WG PROJEKTU. I to jest to: trochę ściany i trochę porządnego szerokiego przejścia. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanko do wszystkich, którzy temat mają już za sobą (albo jeszcze przed sobą, ale już się rozglądali w tej kwestii...) Na ile wycenili swoją pracę elektrycy??? Jaki jest średni koszt za robociznę?? Proszę o szybkie odpowiedzi, bo sprawa jest trochę pilna :-)

 

Z góry dziękuję

Ja płaciłam rok temu za całą elektrykę 2400 za całośc,2 dni roboty od rana do wieczora 4 chłopa ale to było wtedy tanio,po znajomości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siubert wrote:

Gratuluję optymizmu! Buduję dokładnie tego samego faworyta we Wrocławiu. Może fachowcy tutaj droźsi niż w Twoich okolicach, bo ja np. za kompletny dach (robocizna) płacę 100 zł/m2 ale nie ma cudów. Stanu surowego zamkniętego nie postawisz systemem gospodarczym i trzeba na niego wyłożyć lekko od 200 do 250 tyś. Dopiero potem można coś przyoszczędzić. Jedno jest pewne, dolna granica to 400 tyś. taniej się tego domu nie da zbudować.

 

Siubert,

Za ile placisz za robocizne z dachem w tym roku we Wroclawiu? Ciekawi mnie, czy budowlanka troche siadla i czy mozna zbic z ceny.

Wstepnie co sie orientowalem na ten rok to ok 70tys (lokalny wykonawca), ale chce zbic do 60tys. Robocizna z dachem, bez materialow.

 

Planuje zaczynac w tym sezonie w Wiszni Malej, pod Wroclawiem.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że można bardzo zbić ceny w tym roku bo my np robiąc teraz w środku tzw wykończeniówkę twardo negocjujemy i ceny są o wiele niższe np

 

ocieplenie poddasza wstępna cena - w listopadzie - wahala sie od 15do 12tys a zrobilli za 8tys

 

gladzie lub przygotowanie scian pod tapety lub tynki strukturalne - ok 11 zl za metr - 1 ekipa i 14 zl za metr druga

 

znajomy buduje się w Łagiewnikach - to niedaleko wrocka - i za podobny dom ma wycenę 60 000 stan surowy otwarty z dachem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas elektrk powiedział, że za punkt 50 z jego mmateriałem, a jak tych punktów bedzie dużo to 40. No tych punktów bedzie z pewnością dużo w Faworycie, więc 40 za kazdy.Oczywiście te punkty, które są związane z mediami drożej.[/quote

U mnie wyszło 137 punktów :o ,nie wiem jak u Was ale ponoc elektryk mój stwierdził że to średnio jak na dom :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siubert wrote:

Gratuluję optymizmu! Buduję dokładnie tego samego faworyta we Wrocławiu. Może fachowcy tutaj droźsi niż w Twoich okolicach, bo ja np. za kompletny dach (robocizna) płacę 100 zł/m2 ale nie ma cudów. Stanu surowego zamkniętego nie postawisz systemem gospodarczym i trzeba na niego wyłożyć lekko od 200 do 250 tyś. Dopiero potem można coś przyoszczędzić. Jedno jest pewne, dolna granica to 400 tyś. taniej się tego domu nie da zbudować.

 

Siubert,

Za ile placisz za robocizne z dachem w tym roku we Wroclawiu? Ciekawi mnie, czy budowlanka troche siadla i czy mozna zbic z ceny.

Wstepnie co sie orientowalem na ten rok to ok 70tys (lokalny wykonawca), ale chce zbic do 60tys. Robocizna z dachem, bez materialow.

 

Planuje zaczynac w tym sezonie w Wiszni Malej, pod Wroclawiem.

 

Pozdrawiam,

Marcin

Początkowe wyceny na mój dach kończyły się na dolnej granicy 110 zł/m2, ale udało mi się zbić do 100 zł łącznie za całość (okna dachowe, obróbka kominów, rynny, itd.). Co przy ok. 300 m2 dachu daje ok. 30 tys. Do tego dochodzi materał: Więźba ok. 11 tyś., dachówka betonowa + rynny, folia, łaty, kontrłaty i wszystkie dodatki dla cieśli (tu też można zaoszczędzić z 1000 zł) - to ok. 30 tyś., no i okna (4szt. Fakro) - 4 tyś...

To dużo. Fachowcy z innych regionów Polski są tańsi, Telmunia z z naszego Forum płaci ponoć 85 zł/m2. Mój dekarz i cieśla są z Jelcza Laskowic i jak na razie nie odczuwają skutków kryzysu (mają zabukowane kolejne 3 roboty). Dodam, że mój dach jest gotowy dopiero w połowie.

http://mediacom.com.pl/faworycik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam!!! My płacimy na gotowo 85zł/m (więźba, deskowanie, papa, dachówka ceramiczna Roben Plus, orynnowanie) czyli 25tys + obróbka okien 7sztk po 200zł (właśnie wstawiamy, więć może coś da się jeszcze utargować...) Nasz dekarz jest dość drogi, ale ponoć najlepszy w okolicy i na kryzys też nie narzeka :-) Nie ma nawet chwili przestoju.... Co do kosztów materiału, to musimy podliczyć bo szczerze mówiąć nie pamiętam jakiego rzędu to są kwoty....

 

Za postawienie murów pod więźbę zapłaciliśmy 35tys!!! Mieliśmy też inne oferty(pierwsza 70tys za stan surowy otwarty - całość jedna firma) i druga 60tys, ale nie mieli swojego cieśli, tylko szukali podwykonawcy. Ostatecznie do dachu wybraliśmy tego "zachwalanego" i to był strzał w 10!!!!!

 

U nas w okolicy już jest odczuwalny kryzys... Fachowcy jeżdża po budowach i zostawiają wizytówki... Jeszcze miesiąc temu za tynki gipsowe wołali 23-25zł/ m z materiałem a teraz już 20-21zzł i można chyba jeszcze ponegocjować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie firmę CHWIL okna pcv,drewniane.Bo zrobili mi wycenę okien pcv i jestem bardzo miło zaskoczony w porównaniu do innych firm które podejmą się wykonania okien łukowych.A róznica cenowa jest rzędu 5-6 tyś zł.

Profile są firmy VEKA.

A czy mógłbyś się pochwalić jakie to są konkretnie koszty? Też stoję właśnie przed wyborem i różnice w cenach są naprawdę spore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie firmę CHWIL okna pcv,drewniane.Bo zrobili mi wycenę okien pcv i jestem bardzo miło zaskoczony w porównaniu do innych firm które podejmą się wykonania okien łukowych.A róznica cenowa jest rzędu 5-6 tyś zł.

Profile są firmy VEKA.

A czy mógłbyś się pochwalić jakie to są konkretnie koszty? Też stoję właśnie przed wyborem i różnice w cenach są naprawdę spore :)

Jeśli mogę doradzic,nie kupujcie tanich i nie renomowanych okien,wierzcie nie ma nic za pół darmo,tyle się nasłuchałam i naczytałam na temat wyboru okien,to co oferują firmy w zamian za mniejszą kasę to aż głowa boli,chodzi mi konkretnie co jest wewnątrz tych okien,cięńka stal,plastik bardziej giętki,okna są już praktycznie na całe życie,można zaoszczędzic na farbie,sprzęcie do kuchni,meblach bo to można po kilku latach wymienic a okien już trochę żal :( każdy zrobi jak uważa ale nie oszczędzajcie na oknach bo co chwilę będziecie wzywac serwis a to kosztuje po gwarancji,to tylko taka moja mała uwaga :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...