Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy znacie firmę CHWIL okna pcv,drewniane.Bo zrobili mi wycenę okien pcv i jestem bardzo miło zaskoczony w porównaniu do innych firm które podejmą się wykonania okien łukowych.A róznica cenowa jest rzędu 5-6 tyś zł.

Profile są firmy VEKA.

A czy mógłbyś się pochwalić jakie to są konkretnie koszty? Też stoję właśnie przed wyborem i różnice w cenach są naprawdę spore :)

Jeśli mogę doradzic,nie kupujcie tanich i nie renomowanych okien,wierzcie nie ma nic za pół darmo,tyle się nasłuchałam i naczytałam na temat wyboru okien,to co oferują firmy w zamian za mniejszą kasę to aż głowa boli,chodzi mi konkretnie co jest wewnątrz tych okien,cięńka stal,plastik bardziej giętki,okna są już praktycznie na całe życie,można zaoszczędzic na farbie,sprzęcie do kuchni,meblach bo to można po kilku latach wymienic a okien już trochę żal :( każdy zrobi jak uważa ale nie oszczędzajcie na oknach bo co chwilę będziecie wzywac serwis a to kosztuje po gwarancji,to tylko taka moja mała uwaga :D

Czytając forum natknąłem się na informacje tylko o dwóch firmach, które robią okna łukowe (balkonowe) bez poprzeczek. Były to Jezierski i Oknopol z Krakowa. We Wrocławiu i okolicach nie ma przedstawicielstwa Oknopolu. Chcę zamontować okna PCV ale nie mogę znaleźć alternatywy dla wściekle drogiego Jezierskiego. Może ktoś zna taką firmę? Zależy mi też na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ta firma akurat jest bardziej znana na pomorzu dopiero teraz weszli w srodkowa polskę.Co do tych okien to wycena opiewa na 17.200 a pozostałe to zależy Ms okna 23.000, Oknoplast Kraków 22.000 Inter bud tzn.Grenline 24.000 Techmaprojekt 25.387

 

Mało tego ofrują dzwi wejściowe z PCV pod wymiary tekie jak są w projekcie tzn 210x180cm za 3.900.

 

Co wy na to?

 

Każda z tych firm daje na okna łukowe gwarancję .To podstawa do wyceny okien jeśli przed wyceną ktoś mi mówi że nie da gwarancji to nie mam sensu robić wyceny .A kilka takich firm już miałem.

 

Jak to się mówi każdy producent,handlowiec chwali swoje ;).

 

Ale ja rozmawiałem z technologiem z firmy VEKA zajmujący się nadzrorem produkcji okien i powiedział że są firmy mniej znane na rynku a robiące okna takiej samej jakości jak wieksze firmy.Ponieważ każde okno musi spełniać jakieś normy jakościowe i aprobaty techniczne.

 

Jedynie kazał unikać firm tzw. Garażowych

 

A co do łuków to firmy zajmujące się produkcją okien zlecają gięcie łuków w firmach od których kupują profile.W tym przypadku jest to Veka.

 

A ile jest w tym prawdy to nie wiem.

 

A co do tej firmy Chwil to może ktoś się wypowie z Pomorza jaką mają tam renomę.

 

Jeszcze jedno jeśli montują i sprzedają swoje produkty do Niemiec to wydaje mi się że nie jest to jakiś chłam. :)

 

http://www.okna.eu.pl

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie firmę CHWIL okna pcv,drewniane.Bo zrobili mi wycenę okien pcv i jestem bardzo miło zaskoczony w porównaniu do innych firm które podejmą się wykonania okien łukowych.A róznica cenowa jest rzędu 5-6 tyś zł.

Profile są firmy VEKA.

A czy mógłbyś się pochwalić jakie to są konkretnie koszty? Też stoję właśnie przed wyborem i różnice w cenach są naprawdę spore :)

Jeśli mogę doradzic,nie kupujcie tanich i nie renomowanych okien,wierzcie nie ma nic za pół darmo,tyle się nasłuchałam i naczytałam na temat wyboru okien,to co oferują firmy w zamian za mniejszą kasę to aż głowa boli,chodzi mi konkretnie co jest wewnątrz tych okien,cięńka stal,plastik bardziej giętki,okna są już praktycznie na całe życie,można zaoszczędzic na farbie,sprzęcie do kuchni,meblach bo to można po kilku latach wymienic a okien już trochę żal :( każdy zrobi jak uważa ale nie oszczędzajcie na oknach bo co chwilę będziecie wzywac serwis a to kosztuje po gwarancji,to tylko taka moja mała uwaga :D

Czytając forum natknąłem się na informacje tylko o dwóch firmach, które robią okna łukowe (balkonowe) bez poprzeczek. Były to Jezierski i Oknopol z Krakowa. We Wrocławiu i okolicach nie ma przedstawicielstwa Oknopolu. Chcę zamontować okna PCV ale nie mogę znaleźć alternatywy dla wściekle drogiego Jezierskiego. Może ktoś zna taką firmę? Zależy mi też na gwarancji.

A gdzie robiłeś wycenę okien Jezierskiego,w Lakbudzie?Ja tam potargowałam się i dostałam niezły rabacik 8) Dobre są też okna troszkę tańsze a również dobre w Empolu w Środzie Śląskiej.Obiło mi się kiedyś o uszy że okna łukowe drewniane są łatwiesze do wykonania a zatem tańsze i przy ogólnej wycenie podobne do plastikowych,nie wdrażałm się w temacie i nie dawałam do wyceny bo okna miałam już zamówione u Jezierskiego ale jak ktoś jest jeszcze przed wyborem to warto sprawdzic :wink: Jeśli będziesz miał ochotę oglądnąc moje okna to zapraszam do siebie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was korzystał z usług tego człowieka tzn. tynki , ocieplanie poddasza itp.

 

http://www.skuza.wbud.pl

 

Pytam dlatego że w galerii są zdjęcia własnie faworyta.

Czekam na info bo szukam tynkarza .A może macie sparwadzonych tynkarzy do cementowo-wapiennych.

Ze zdjęć z galerii wynika, że z uslug korzystal Dziobi - z Jabłonnej.

My też kontaktowaliśmy się z tą firmą w sprawie ocieplenia poddasza i kartongipsów - na gotowo krzyknęli nam 130 zł z metra -cena z materiałem.

W końcu wzięliśmy kogoś innego, a material sami kupowaliśmy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych podaję uzupełniające różne wyceny okien łukowych (wszystkich w Faworycie - 6 szt) kilku polskich producentów. Wyceny - marzec 2009, okna białe, ceny z montażem i "rabatami":

1. Firma Jezierski - okna PCV - profile Schucco Elita Thermo, okucia Winkhaus - cena: 8527,27 zł.

2. Firma Lago z Solca Kujawskiego - okna PCV - profile Aluplast Ideal 4000, okucia Roto NT - cena: 11860 zł. (firma specjalizuje się w oknach nietypowych).

3. Firma z Łodzi ([email protected]) - okna PCV - profile Gealan s8000, okucia Roto NT - cena: 5820 zł.

4. Firma Kramarz.biz.pl - okna drewniane na okuciach Roto - cena: 14 910,96 zł.

5. Firma Adpol - drewniane na okuciach Maco - cena: 13800 zł.

 

Na pewno okna łukowe drewniane (podobnie jak zwykłe) są sporo droższe od PCV. Wszyscy przedstawieni producenci dają gwarancje. Ceny netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bym polemizowała co do ceny drewnianych - wycena z urzędowskiego który robi drewniane okna wyszła u nas 10 tys drożej niż oknoplastu kraków

 

sendi - oknoplast ma w świdnicy przedstawicielstwo to ok 60 km od wrocka

 

Uważajcie na rożne firmy z nazwą Oknoplast. Polecam ten z Krakowa inne nie (to inne firmy). We Wrocławiu polecam przedstawicielstwo na ul.Legnickiej koło Kauflandu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja bym polemizowała co do ceny drewnianych - wycena z urzędowskiego który robi drewniane okna wyszła u nas 10 tys drożej niż oknoplastu kraków

 

sendi - oknoplast ma w świdnicy przedstawicielstwo to ok 60 km od wrocka

 

Uważajcie na rożne firmy z nazwą Oknoplast. Polecam ten z Krakowa inne nie (to inne firmy). We Wrocławiu polecam przedstawicielstwo na ul.Legnickiej koło Kauflandu.

To prawda ja spotkałam się z kilkoma firmami pod nazwą Oknoplast,okna z Krakowa to mniej więcej ta sama półka co "Jezierski",ja brałam pod uwagę tylko te 2 firmy,mają bardzo podobne wykonanie lecz wybrałam Jezierskiego ze względu na to że jako nie liczni mają listwę mędzyszybową w kolorze brązowym,chodzi mi o tą listwę termiczną a większośc ma srebne i przy oknach w okleinie to nie wygląda to za ładnie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie macie kominki? chodzi mi o firmy i ceny

my się w końcu zdecydowalismy na ponoc najlepsza marke dovre za 5,5tys ale nie wiem czy to nie za duzo?

To wszystko zależy jak chcesz użytkowac kominek,czy często czy tylko rekreacyjnie i czy z płaszczem wodnym,ja już byłam zdecydowana na Jotula za 8 tys. lecz mąż mnie przekonał że szkoda kasy,palimy tylko rekreacyjnie,może 2x w tygodniu więc wybraliśmy francuza za 3,5 tys :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Faworyci!

 

Otoz szukam wykonawcy do budowy w okolicy Wroclawia i co znalazlem na ten moment to:

 

Oferta A/ Stan surowy otwarty z materialem: 190tys.; daje gwarancje i przedstawia referencje itp, ma duze upusty na materialy (np. Porotherm 25cm ponizej 5zl, choc co z tego dla mnie?)

Oferta B/ Rodzinna firma gdzies z Polski: robocizna za 35 tys z dachem (!)

Oferta C/ Prywatny wykonawca: robocizna 40tys z dachem.

(B i C nie mam referencji)

 

Ile Was wyniosl stan surowy otwarty?

Czy w stan surowy otwarty wliczacie okna dachowe, w tym np. bawole oko?

 

Ile wyniosly Was same materialy bez robocizny do stanu surowego otwartego(zaznaczcie z czego budowaliscie, ceramika czy beton komorkowy i czy dachowka cementowa)?

Jesli okaze sie, ze Was same materialy wyniosly te 130-140tys to chyba nie ma sensu bawic sie w kupowanie i zamowic wykonawce z materialem... :roll:

 

Bardzo prosze Was o opinie.

 

Pozdrawiam,

 

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superszybkie tempo! Jeden minusik DrBrat: na pewno masz za niskie kolumny, to wyjdzie przy więźbie.

To nic. Panowie zostawili niższe kolumny z zamiarem ich przedłużenia jak już będzie dach, bo z planu nijak nie można wyczytać na jakiej wysokości ma się to zakończyć. A lepiej nadlać niż kuć.

Ale zobacz ile zbrojenia tam się znalazło :o :o

http://images45.fotosik.pl/85/9dd347bfcc7368be.jpg

Wiadukt można by zbudować. Ale co tam. Nie martwię się. Robota wre i tylko co kilka dni jestem zaskakiwany pytaniami o kolor dachówek, okien, ilości szprosów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Faworyci!

Otoz szukam wykonawcy do budowy w okolicy Wroclawia i co znalazlem na ten moment to:

Oferta A/ Stan surowy otwarty z materialem: 190tys.; daje gwarancje i przedstawia referencje itp, ma duze upusty na materialy (np. Porotherm 25cm ponizej 5zl, choc co z tego dla mnie?)

Oferta B/ Rodzinna firma gdzies z Polski: robocizna za 35 tys z dachem (!)

Oferta C/ Prywatny wykonawca: robocizna 40tys z dachem.

Ile Was wyniosl stan surowy otwarty?

Czy w stan surowy otwarty wliczacie okna dachowe, w tym np. bawole oko?

Ile wyniosly Was same materialy bez robocizny do stanu surowego otwartego(zaznaczcie z czego budowaliscie, ceramika czy beton komorkowy i czy dachowka cementowa)?

Jesli okaze sie, ze Was same materialy wyniosly te 130-140tys to chyba nie ma sensu bawic sie w kupowanie i zamowic wykonawce z materialem... :roll:

Bardzo prosze Was o opinie.

Pozdrawiam,

Marcin

Witaj Marcin,

U mnie na Mazurach jesienią 2008 za robociznę bez materiałów za stan surowy otwarty bez więźby dachowej cena wynosiła od 35 do 45 tys (Faworyt zwężony z podwójnym garażem).

Ale potem policzyłem sobie to i owo. Wziąłem poprawkę na przewidywane poprawki po następujących po sobie ekipach i zdecydowałenm się na jednego wykonawcę na CAŁY dom. Robocizna i materiały po jego stronie.

Szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wiem, ze byl juz kiedys watek schodow, ale dla zainteresowanych dodaje swoje rozwiazanie wejscia do garazu pod schodami (jesli w kotlowni jest np. lazienka).

 

Spocznik musi pojsc troche do gory i schodki sa troche bardziej strome ale takie ponoc wygodniejsze i napewno szybsze :lol: : 17.50cm (norma mowi o maks. 18cm).

Nadproze nad drzwiami do pom. nad garazem idzie takze do gory.

Na dole glowny ciag schodwow wysuwa sie tylko o 10-15cm i mamy ponad 2metry na drzwi do garazu. Jest tez mniej schodkow ze spocznika na poddasze.

 

moja konfiguracja to:

13x17.51

5x17.51

i do pom. nad garazem 3x17.11

 

Mam nadzieje, ze oszczedzi to Wam choc troche kosztow adaptacji projektu.

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

http://img208.imageshack.us/img208/7017/noweschody.jpg[/img][/code]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...