Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

o matko ale ktoś tu jest mądry

 

ja szczerze mówiac to dopiero niedawno dowiedziałam sie ze cos takiego jak kino domowe istnieje - nazwe znalam wczesniej ale myslalam ze to projektor jak w kinie:)

 

my juz soibe tak nie zamontujemy ale w sumie i tak nie jestem fanka tv

wole slowo drukowane

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

pewnie że warto było,będzie prześlicznie ale zorientuj się czy dadzą ci gwarancję na wymiat tego okna,nie wiem ile ty powiększyłeś ale ja swoje musiałam później zmniejszac :evil:

Okien w ogóle nie powiększałem - wielkość i kształt ŚCIŚLE wg projektu. Podniosłem je tylko o ok. 20 cm (na foto z prawej).

Ale i tak masz rację - trzeba upewnić się co do gwarancji.

Nasz plan jest taki: Najpierw zrobimy ocieplenie i tynk z siatką na "kukułce od frontu", potem dachówka bez obróbki blacharskiej pod przyszłym oknami nad daszkiem, a dopiero na końcu wymierzymy i zamówimy okna - z uwzględnieniem Twojej podpowiedzi: upewnimy się czy okno będzie miało gwarancję. No i na końcu obróbka blacharska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla Niki 5 od "sąsiadów"! My właśnie czekamy na pozwolenie i zaczynamy budowę pomniejszego o metr Faworyta (wersja E - bez garażu) pod Kielcami. Na forum znależliśmy "zamieszkałego już" Faworyta pod Buskiem- bylismy tam z wizytą- właściciele to bardzo sympatyczni ludzie, możesz sprobowac się z nimi skontaktować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem na jakie parapety zewnętrzne się zdecydować.

- Nie chcę klinkieru ani innych płytek - możliwość nieszczelności na fugach.

- Raczej nie chcę z tworzywa sztucznego - mam w obecnym domu i powypaczały się pod wpływem słońca.

- Myślę o kamieniu - ale cena!

- Podobają mi się wytłaczane parapety blaszane (aluminium?, stal?) malowane i udające płytki.

 

I pytanie - czy to prawda, że deszcz tak głośno bębni na parapetach z blachy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie wiem na jakie parapety zewnętrzne się zdecydować.

- Nie chcę klinkieru ani innych płytek - możliwość nieszczelności na fugach.

- Raczej nie chcę z tworzywa sztucznego - mam w obecnym domu i powypaczały się pod wpływem słońca.

- Myślę o kamieniu - ale cena!

- Podobają mi się wytłaczane parapety blaszane (aluminium?, stal?) malowane i udające płytki.

 

I pytanie - czy to prawda, że deszcz tak głośno bębni na parapetach z blachy?

Ja mam parapety zewn z granitu i wcale aż tak drogie nie są jeśli są robione z tzw odpadów,mnie kosztowały ok 120 zł za parapet a mam mocno powiększone okna na dole :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Faworyciarze! Może ktoś, kto już robił tynki w typowym Faworycie z jednym garażem ma policzone wszystkie powierzchnie? Jaka jest powierzchnia tynków wewnętrznych i elewacji zewnętrznej? Pewnie większość nie planowała tynków w łazienkach i ściankach kolankowych (regipsy)... Sam przymierzam się do wykonania ocieplenia i tynków wewnętrznych i ciekawym jakieście koszty ponieśli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my właśnie zamówiliiśmy u kamieniarza granitowe

metr kwadratowy 550 zl z obróbka a ile wyjdzie dam znac - myslę ze warto

 

o blache jak deszcz pada to bardzo slychac =- my mamy taki dach z blachy na szczescie w jednym pomieszczeniu gdzie obecnie mieszkamy i nie jest to fajne ale czy na parapetach az tak bedzie slychac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superszybkie tempo! Jeden minusik DrBrat: na pewno masz za niskie kolumny, to wyjdzie przy więźbie.

To nic. Panowie zostawili niższe kolumny z zamiarem ich przedłużenia jak już będzie dach, bo z planu nijak nie można wyczytać na jakiej wysokości ma się to zakończyć. A lepiej nadlać niż kuć.

A oto i nadlana kolumna - jest OK:

http://images41.fotosik.pl/95/c515262b6e8554bf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

nie wiem, czy był wcześniej poruszany na forum temat ocieplenia zewnętrznego?

Szukam kogoś kto mógłby nam podać ilość m2 ścian zewnętrznych dla

Faworyta z podwójnym garażem. Potrzebuję zrobić jakąś wstępną kalkulację.

 

Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a my właśnie zamówiliiśmy u kamieniarza granitowe

metr kwadratowy 550 zl z obróbka a ile wyjdzie dam znac - myslę ze warto

Dziękuje wszystkim za rady.

My też ostatecznie zdecydowaliśmy się na granit - jasnobrązowy - pasuje jak ulał (nie, nie ulał; lepiej bedzie: obłupał :D ).

Wesołych Świąt!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

nie wiem, czy był wcześniej poruszany na forum temat ocieplenia zewnętrznego?

Szukam kogoś kto mógłby nam podać ilość m2 ścian zewnętrznych dla

Faworyta z podwójnym garażem. Potrzebuję zrobić jakąś wstępną kalkulację.

 

Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc w tym temacie.

 

Na stronie mg projekt są zestawienia materiałowe wszystkich rodzajów faworytów (pliki xls) gdzie znajdziesz powierzchnię tynków zewnętrznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące balkonu i sposobu założenia balustrady.

Oczywistym jest, że daszki nad balkonem zachodzą delikatnie nad jego powierzchnię. Interesuje mnie, jak rozwiązaliście to w swoich Faworytach.

Czy balustrady mocowaliście dopiero od momentu zakończenia dachu,czy może w sposób podobny do Mato, czyli bazując tylko na frontowej części poręczy, przy rezygnacji z bocznych (co przyznam trochę mnie niepokoi z uwagi na małe dziecko...).

Liczę na Wasze sugestie...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać osoby, które już użytkują dom jaki rodzaj kominka wybrali. Chciałbym zainstalować kominek z płaszczem wodnym, ale znów naczytałem się wszystkich dyskusji omawiających wady i zalety takiego rozwiązania. Podsumowując mówi się, że:

wady:

- większy koszt

- problemy w wypadku braku prądu

- konieczność przeglądów automatyki

- zagrożenie wodą (zalanie)

- problemy jeżeli chce się używać w lecie (oddawanie ciepła)

 

zalety:

- duże oszczędności na ogrzewaniu

- brak brudzenia przy rozprowadzeniu ciepła jak to jest w przypadku DGP

- możliwość podgrzewania CWU

 

Jeżeli kominek z DGP nie ogrzewa tak dobrze, brudzi i wymaga dodatkowych kanałów powietrznych, dekoracyjny traci ciepło, które mogłoby by być spożytkowane, z płaszczem wodnym jest skomplikowany i zależny od prądu... to co wybrać...?

 

I oczywiście mówimy o kominku jako dodatkowym źródle ciepła (podstawowy to kocioł na gaz).

 

Pozdrawiam,

 

MP95

Jak dobrze poszukasz to znajdziesz na forach Muratora tematy szeroko omawiające temat DGP i płaszcza wodnego. W rzeczywistości trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie w jakim stopniu chcesz sobie zrobić z salonu kotłownię. Ja zdecydowałem się na podstawie rozmów z ludźmi którzy użytkują takie systemy na DGP. Kupuję do Faworyta wkład 16 lub 18 kW TARNAVVA i rozprowadzam kanały po pokojach i do garażu (z wentlatorem).

Kominek z płaszczem wodnym wymaga intensywnego i częstego palenia jeśli to po co został zrobiony ma się sprawdzać. Jeśli nie będziesz często palić to koszta całej instalacji nie zwrócą ci się przez wiele lat.

DGP jest sporo tańsze i w założeniu uzupełnia gazówkę. Jeśli kominek nie jest przewymiarowany, posiada regulator kanałowy dopływu zimnego powietrza z zewnątrz jego sprawność jest bardzo wysoka i za niewygórowane pieniądze moze słuzyć zarówno jako estetyczne żródło ognia jak i dogrzewania.

Obie metody mają wady i zalety. Na pewno DGP cięzko skorelować z ogrzewaniem gazowym (zwłasza z podłogówką) bo się zwyczajnie wyłączy jak się mocno nachajcuje (i w stópki zimno), trzeba stosować filtry dla powierza z kanałów (kurz), częściej malować.

Kominek z płaszczem ma większą bezwładność cieplną, wolniej się nagrzewa, przez co szybciej brudzi się szyba, nawet w kominkach w których zastosowano "czystą szybę" (piroliza).

Znajomi, którzy mają płaszcz żałują. Wydali duużo pieniędzy na instalację a ze względu na tryb pracy rzadko korzystają z kominka. Całe to ustrojstwo stoi. Może na emeryturze, jak bedą spedzać w domu dużo czasu a pieniędzy na gaz będzie mniej zaczną doceniać i dzięki temu systemowi oszczędzać, tylko to będzie za parenaście lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...