Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W przyszłm tygodniu ma "wyjść" pozwolenie, w następnym powinnismy zacząć.

Oby tylko pogoda dopisała i udało sie jak najwięcej zrobić w tym roku.

Pozdrawiam

MonikaKa

 

Pogoda ma się poprawić :wink:

Tak Wam zazdroszczę,my też mieliśmy zacząć w tym roku ,ale powiększy nam się rodzinka i chcemy na spokojnie ,jak tylko śniegi (brrr...) ustąpią w 2007 :p

Damro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

WITAM

Czy możecie zdradzić na ile Wam wyceniają samą robociznę

za stan surowy otwarty?

Damro

 

Gratulacje z okazji powiększenia stanu liczebnego :D

Stan surowy-robocizna 28tys z więźbą.

Pozdrawiam

MonikaKa

 

 

Dziękuję

To masz fajną cenę :p Jeśli

można z jakiego rejonu jesteś?

We Wrocławiu i okolicach za taki domek krzyczą 35tysiaków :(

Pozdrawiam

Damro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zgodnie z życzeniem pare nowych fotek:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ea8065d6635f0139.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8f82835ed9125ed3.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2d70f0a01d9a8e50.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f63813bbcf7044a0.html

 

A teraz pare słów, ekipę mam jak na razie naprawdę SUPER. Wszystko sprawnie i jeśli jest coś co można poprawić to sami podpowiadają rozwiązania. Na dzień dzisiejszy są już prawie wszystkie sciany parteru. Pod koniec następnego tygodnia zaplanowali strop więc jak na niecały miesiąc pracy to chyba dobry czas.

 

Wiem jak to jest czekać na nowy wymarzony domek więc chętnie się podzielę naszą radością. My już zwariowaliśmy na punkcie budowania (codziennie robimy nowe zdjęcia z postępów !!!), a to dopiero początek drogi.

Wszystkie zdjęcia będę starał się umieszczać w miarę możliwości w albumie oto link do niego:

 

http://dolebski.fotosik.pl/albumy/42723.html

 

A jeszcze serdeczne podzękowania dla "Badara" z rodziną za możliwość zobaczenia Faworyta na żywo i cenne rady.

 

Pozdrawiamy

 

Piotr z Rodzinką[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry,

tak jak wczesniej pisałam, jestesmy na etapie fundamentów, koszt to 10 tys, nie wiem jak jest w kosztorysie z pracowni, zaraz sobie porównam, ale pewnie duzo mniej :) materiały tak jak w projekcie, tu bez zmian, ściany będą z porothermu, czyli też tak jak w projekcie.

Jak patrze na te wykopy to wielkość pomieszczeń wydaje mi się strasznie mała, ale to chyba złudzenie (mam nadzieje).

Pzdrawiam

 

Moniaol

Witam serdecznie jak postępy na budowie 8)

Chciałbym wrócić do Twojego tematu o cenie fundamentów 10000tys.wydaje mi się ,że to nie dużo w porównaniu z kosztorysem mg Projekt.

Według pracowni to:

-materiał 11500

-robocizna 8500

Jeżeli się mylę to mnie poprawcie :oops:

 

Piotr-Gdynia czy mógłbyś podać ile u Ciebie wyszedł stan zero :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zgodnie z życzeniem pare nowych fotek:

A teraz pare słów, ekipę mam jak na razie naprawdę SUPER. Wszystko sprawnie i jeśli jest coś co można poprawić to sami podpowiadają rozwiązania. Na dzień dzisiejszy są już prawie wszystkie sciany parteru. Pod koniec następnego tygodnia zaplanowali strop więc jak na niecały miesiąc pracy to chyba dobry czas.

 

Wiem jak to jest czekać na nowy wymarzony domek więc chętnie się podzielę naszą radością. My już zwariowaliśmy na punkcie budowania (codziennie robimy nowe zdjęcia z postępów !!!), a to dopiero początek drogi.

Wszystkie zdjęcia będę starał się umieszczać w miarę możliwości w albumie oto link do niego:

 

http://dolebski.fotosik.pl/albumy/42723.html

 

A jeszcze serdeczne podzękowania dla "Badara" z rodziną za możliwość zobaczenia Faworyta na żywo i cenne rady.

 

Pozdrawiamy

 

Piotr z Rodzinką[/img]

 

Dzieki Piotrze za zdjęcia-to super sprawa dla tych co czekają na pozwoleństwo, tym bardziej że jesteś pierwszy na forum, który zamieszcza zdjęcia z budowy Faworyta!!!

Adres albumu juz zapisałam w ulubionych, a powiedz jeszcze czy duzo zmian wprowadzałeś juz w trakcie budowy, czy trzymasz się ścisle projektu?

Pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ścianek kolankowych Faworyta to wysokość zaznaczona na projekcie w sypialniachrzeczywiście jest 75,56 cm.

Projektant zapewniał mnie jednak, że są to jedynie wysokości muru pod murłatą i w efekcie końcowym ścianka ta będzie miała w sypialniach wysokość odpowiednio 80 i 60cm ponad panele. Różnica w wysokościach ścianek E-W i N- S związana jest z różnymi stopniami nachylenia dachu bo są to 38 i 45stopni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć "Faworyci"

 

W odpowiedzi na temat kosztów to podpisaliśmy umowę na wykonanie domu materiały łącznie z robocizną i nie interesują nas ewentualne zmiany cen materiałów. A przedstawia to się w skrócie następująco:

1. Geodeta, ławy - tj. roboty ziemne, w wytyczenie budynku, wykop zaszalowanie, zazbrojenie zalanie ław fundamentowych - 18300 PLN

2. Fundamenty - tj. Wykonanie łąw fundamentowych z bloczków gr. 25 cm, wykonanie izolacji termicznej i przeciwwilgociowej, zasypanie fundamentów przy założeniu że 70% ziemi z wykopów powraca, wykonanie schodów wejściowych w stanie surowym, wykonanie tarasu w stanie surowym - 15000 PLN

3. Partet - tj. Wykonanie ścian parteru z pustaków typu Porotherm klasy 150 gr. 25 cm oraz nadproży i kominów, Wykonanie warstwy chudego betonu i rozłożenie rur kanalizacyjnych pod posadzką - 21850 PLN

4. Strop nad parterem - tj. ułożenie belek i pustaków, zazbrojenie wg projektu oraz zalanie betonem z gruszki - 27514 PLN

5. Poddasze - tj. wykonanie ścian poddasza z pustaków typu Porotherm szczyty wieńce i kominy poza więźbę dachową z klinkieru - 18000 PLN

6. Więźba - tj. wykonanie więźby dachowej oraz pełnego deskowania dachu - 18000 PLN

7. Dachówka - tj. montaż dachówki ceramicznej (Sirius)- 31000 PLN

 

Całość 149664 PLN netto i nie wszystko na fakturę :D. Vat 7%.

 

W stosunku do tego kosztorysu nastąpiły jedynie zmiany - dodatkowo ziemia do zasypania fundamentów 5600 PLN :( i zmieniliśmy dachówkę na tańszego Brasa (podwójne S w kolorze ceglanym) mniej na całym dachu o ok. 4000 - 4500 PLN , a za tą różnicę planujemy dodać okien dachowych.

Przepisując to wszystko z naszej umowy nie dopatrzyłem się zapisu na temat schodów, ale te na pewno mają być mam nadzieję że jutro to się wyjaśni i nie będzie żadnego dodatkowego kosztu :o .

 

Jeśli chodzi o zmiany w projekcie to musieliśmy zmienić kąt nachylenia dachu na 35 stopni (było 38 ) bo tak wymagał od nas urząd. Cały budynek będzie więc nieznacznie niższy (jeśli pamiętam to ok. 40cm). Ponadto zmieniliśmy drzwi wejściowe na większe z dwoma bocznymi doświetleniami co skutkuje przesunięciem spiżarni i zmniejszeniem kuchni o ok. 1 m2 i powiększyliśmy przejście z kuchni do jadalni na 180 cm.

Wprowadzimy też pewne zmiany w niezbyt pięknych podciągach w salonie aby nie wystawały za dużo z sufitu.

Na górze planujemy dodać parę okien dachowych jednak ich ilość i miejsce podamy po deskowaniu i obserwacjach na temat ilości światła w pomieszczeniach. Planujemy też przygotować podłączenia do dodatkowej łazienki (kosztem jednej garderoby) z wejściem z pokoju nad kuchnią. Chcemy mieć w przyszłości swoją łazienkę z wejściem z sypialni. To na razie tyle.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

jestem zupełnie nowa i zupełnie "zielona" jeżeli chodzi o budowy. od kilku dni zaczęłam poszukiwać projektów i od razu wpadłam na FAWORYTA. dla mnie super. mam tylko takie zastrzeżenie, jeżeli chodzi o balkon. czy można go zrobić troszkę szerszym?

i czy ktoś buduje ten dom z piwnicami? o ile jest to możliwe.

i kolejne pytanie. czy ktoś buduje w okolicach Krakowa lub Kielc i mogłabym zobaczyć go "na żywo".

pozdrawiam i trzymam kciuki za budowy i papierki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

bede budował w Krakowie ale dopiero w przyszłym roku. Miałem nadzieje że uda sie ruszyć już w tym ale nie doceniłem urzedników w wymyślaniu foramalności. Pozwolenie na budowe bedę mial najwcześniej za 6-8 tygodni więc już nie uda sie ruszyć. Jestem zdecydowany na "Faworyta" i chętnie podziele sie uwagami juz w trakcie realizacji.

pozdrawiam

jarek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś buduje w okolicach Krakowa lub Kielc i mogłabym zobaczyć go "na żywo".

pozdrawiam i trzymam kciuki za budowy i papierki.

 

Witam,

ja będę budowała już "na dniach" w Busku Zdroju 100km od Krakowa i 50km od Kielc.

Dzisiaj odebrałam ustalenia z wodociągów i Zeork, pozwolenie będzie jeszcze w tym lub na początku przyszłego tygodnia :D

Na razie mam zrobiona drogę na działce żeby się ciężarówki nie potopiły w podeszczowym błotku.

Pozdrawiam

Sowa(MonikaKa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jedno pytanie do osób budujących (Badar) lub zamierzających budowac faworyta z 2 garażami - jaka jest wtedy powierzchnia zabudowy i czy do niej wchodzi tez taras? jaka jest powierzchnia całowita i kubatura przy 2 garażach?

W/g kosztorysu MGprojektu faworyt z 2 garażami jest jakieś 20K droższy w materiale + robocizna. A jak to ma się do rzeczywistości 4RP :lol:

Dzięki z góry za odpowiedź

Mój obecny problem to faworyt z 1 czy z 2 garażami bo faworyt to już na bank :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sowa świat jest malutki!!! mój mąż pochodzi z Buska. czy mogę wiedzieć, jak się nazywasz i gdzie budujesz? możesz napisać np na priv.? my też mamy działkę w Busku na Łagiewnickiej.

 

Czyli dwa Faworyty w jednym mieście :o ???

Tego jeszcze nie było! Własciwie to nie będą w jednym mieście bo ja buduję w Mikułowicach,a Wy kiedy zaczynacie?I w ogóle skąd jesteście obecnie?

Pozdrawiam

sowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...