Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

My również troszkę zmieniamy Faworyta. Lubimy przeszklenia i dlatego u nas dwa okna w salonie będą miały wysokość taką jak drzwi balkonowe 235. To samo dotyczy okien w wykuszu. Kosztowne, ale trudno. Jak się chce spełniać marzenia, to trzeba płacić. Zaoszczędzimy na czymś innym :)

 

Dodajemy też okno w kuchni - jakoś w pierwotnym projekcie brakuje mi możliwości wyglądania na ogród.

 

Pozdrawiam,

Agnieszka

 

Do agi i edka:)

 

wydaje mi się że okna są wręcz za duże jak teraz na nie patrzę i jeszcze jak je myć trzeba :)

nie ma sensu ich powiększać to dodatkowy koszt których i tak będzie wiele potem

 

Witaj,

 

My dodamy okno w kuchni i w salonie zamiast 2 okien 150x150 zrobimy 2 okna nieotwierane o wymiarach 210x150 (dolna krawedz na wys. 30cm).

 

Wydaje mi sie, ze milo bedzie patrzec na ogrod z poziomu sofy, zwlaszcza w okresie zimy, kiedy zimno jest i swiatla malo.

 

Tylna fasada bedzie wygladala mniej wiecej tak:

http://images41.fotosik.pl/159/b8d00caac460bf54m.jpg

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no to zapłacicie za te okna:)

jeśli mogę małą uwagę wydaje mi się że okna lepsze są otwierane

no a inne aspekty dużych okien

1. potem w zimie nawet nie uchylicie żadnego bo wszystkie będą albo nieotwierane albo za duże i zimno będzie lecieć

2. salon w faworycie jest dość nieustawny i zabieracie sobie dużo powierzchni tymi oknami, automatycznie już kierujecie się z sofami w stronę okien a gdzie telewizor itp w takim razie?

choć przyznaję że miły jest widok z takich dużych okien bo akurat niedawno byłam w takim domu w Belgii i oczywiście kazdy robi jak uważą:)

 

piszę trochę może ostrzegawczo bo ja też miałam taką fazę na okna czyli powiększanie i dodawanie ale teraz cieszę się że mnie powstrzymano:) i jedyne co to powiększyłam trochę to okna w jadalni - są ogromne bo u nas nie ma między nimi murków czy ścianek i teraz już bym tak nie zrobiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i to samo w kuchni - drugie okno zabiera dużo powierzchni na szafki właściwie niewiele jej zostaje chyba ze ktoś nie robil spiżarki i nie ma drzwi wejściowych do niej to wtedy ma kawaleczek ściany jeszcze

 

u mnie na razie przestój dopiero od sierpnia ma się coś ruszyć :) oprócz tego że trochę sprzątam - biada mi ten dom jest za duży jeśli chodzi o te prozaiczne sprzątanie:)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj trochę zweryfikowaliśmy plany :) Widzieliśmy dom Anety (anwas) i tu przy okazji jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy za możliwość obejrzenia. Dom jest przepiękny i cudnie urządzony. Na pewno będzie się Wam tam przyjemnie mieszkało.

Po obejrzeniu domu na żywo już wiemy, że aż takich dużych okien robić nie będziemy, ponieważ nie mamy zamiaru robić ogrzewania podłogowego tylko zwykłe. A jak zwykłe to przy takich dużych oknach nie ma gdzie zamontować grzejników. Niestety. Troszkę o tym nie pomyśleliśmy - ale to nasz pierwszy dom :) Chyba zrobimy 180 na wysokość - pod nimi zmieszczą się grzejniki.

 

I tak to jest - nie znamy się i planujemy, a potem się okazuje, że nie wszystko da się zrobić tak, jakby się chciało. Naprawdę to forum, to skarbnica cennych uwag. Trochę w sumie mam żal do architekt, że nam tego nie powiedziała - chyba powinna to wiedzieć. Najważniejsze, że zobaczyliśmy i w porę zmieniliśmy decyzję.

 

Z okna w kuchni chyba jednak nie zrezygnuję. Ale to jeszcze omawiamy :)

 

Na pewno podniesiemy ściankę kolankową i 1 pustak. Naprawdę po tym zabiegu nie zauważyłam zmiany w wyglądzie zewnętrznym domu, a wnętrza robią się przestronne i bardziej ustawne.

Pozdrawiam,

Agnieszka

 

aha i to samo w kuchni - drugie okno zabiera dużo powierzchni na szafki właściwie niewiele jej zostaje chyba ze ktoś nie robil spiżarki i nie ma drzwi wejściowych do niej to wtedy ma kawaleczek ściany jeszcze

 

u mnie na razie przestój dopiero od sierpnia ma się coś ruszyć :) oprócz tego że trochę sprzątam - biada mi ten dom jest za duży jeśli chodzi o te prozaiczne sprzątanie:)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Jesteśmy na etapie wybierania projektu, ale to już mocno zaawansowany etap :) Faworyt na 100%. Właściwie teraz jest w domu debata - garaż jedno- czy dwustanowiskowy... Trudna decyzja. (...)

Witam,

Jeśli macie/będziecie mieli dwa samochody i wystarczająco dużo miejsca na działce, to polecam garaż dwustanowiskowy z jedną szeroką bramą. Szerokość garażu najlepiej zaplanować stawiając dwa samochody obok siebie z otwartymi drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. u mnie akurat okna dachowe w łazienkach są a do łukowych można zewnętrzną roletę zamontować , tylko na etapie budowania ścian trzeba odpowiednią kasetę zamontować i wtedy całkiem chowa się pod ocieplenie jak jest otwarta i wychodzi jakby znikąd ...

Cześć, agnie-cha.

Czy możesz podać szczegóły? - jaka kaseta, czy zmieści się pod skośnym dachem, w jaki sposób miałaby zapewniony dostęp dla serwisanta?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cholernie dużo Ci wycenili,ja będę zamawiac w IKEA mają tam różne systemy do wyboru a i cena niezbyt wygórowana,wybrałam Ikea z polecenia tu na forum,pojechałam,zobaczyłam i naprawdę wyszło mi dużo taniej niż w Komandorze czy u stolarza,polecam :p w Castoramie też są nie drogie lecz bardziej podobały mi się w tym pierwszym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zapłacicie za te okna:)

jeśli mogę małą uwagę wydaje mi się że okna lepsze są otwierane

no a inne aspekty dużych okien

1. potem w zimie nawet nie uchylicie żadnego bo wszystkie będą albo nieotwierane albo za duże i zimno będzie lecieć

2. salon w faworycie jest dość nieustawny i zabieracie sobie dużo powierzchni tymi oknami, automatycznie już kierujecie się z sofami w stronę okien a gdzie telewizor itp w takim razie?

 

Dzieki Martasko za te komentarze.

Na razie zrobimy duze otwory okienne (obnizona jest tylko dolna krawedz u dolu) i jak nie bedziemy tego widziec 'na zywo' to zamurujemy dolna czesc do poziomu z projektu. Licze, ze jak okna beda nieotwierane to beda dobrze uszczelnione. O otwieraniu zapominam bo i tak tego nikt nie bedzie uzywal jak jest okno tarasowe.

 

Cenowo to naprawde nie jest to drogie-okna nieotwierane tym bardziej. Dodatkowy koszt to bylby 1-1.5tys zl za wiekszy rozmiar okien. (szyby standard 1.0)

 

Czy ktos z Forum wstawil sobie moze okna dwuprzegrodowe (3-szybowe)? Czy faktcznie poprawia to cieplo w domu? (wspolczynnik szyb 0.7 i nizej)?

 

 

Co do kuchni, to plan jest taki, ze szafek gornych nie bedzie wcale. Drzwi wejsciowe beda w miejscu spizarni, przez to dluzsza sciana na lodowke itp.

 

Ze spizarki nie rezygnujemy i zrobimy troche mniejsza w miejscu oryginalnych drzwi wejsciowych do kuchni przedluzajac sciane prowadzaca z holu do salonu.

Daje to dluzsza sciane (od frontu domu) do zabudowy. Drzwi do salonu i tak sa osobne.

 

Zalaczam amatorski rysunek:

 

http://images46.fotosik.pl/166/d264f288ba2543bbm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Wydaje mi sie, że okna sa male, ale to moze tylko zludzenie....

Do agi i edka :)

wydaje mi się że okna są wręcz za duże jak teraz na nie patrzę i jeszcze jak je myć trzeba :)

nie ma sensu ich powiększać to dodatkowy koszt których i tak będzie wiele potem

Cześć AGA i EDEK. Ja też tak miałem w czasie budowy - wydawało mi się, że okna za wąskie i za szeroko rozstawione. Biegałem po budowie z miarką i sprawdzałem z planami. Ale martasko ma rację. Potem okazuje się, że jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Co do kuchni, to plan jest taki, ze szafek gornych nie bedzie wcale. Drzwi wejsciowe beda w miejscu spizarni, przez to dluzsza sciana na lodowke itp.

Ze spizarki nie rezygnujemy i zrobimy troche mniejsza w miejscu oryginalnych drzwi wejsciowych do kuchni przedluzajac sciane prowadzaca z holu do salonu.

Daje to dluzsza sciane (od frontu domu) do zabudowy. Drzwi do salonu i tak sa osobne.

Zalaczam amatorski rysunek:

http://images46.fotosik.pl/166/d264f288ba2543bbm.jpg

Wow! Fajny pomysł, marcinwroc79.

Zaraz drukuję i daję do konsultacji połowicy.

W razie wdrożenia, gdzie przesłać tantiemy? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Co do kuchni, to plan jest taki, ze szafek gornych nie bedzie wcale. Drzwi wejsciowe beda w miejscu spizarni, przez to dluzsza sciana na lodowke itp.

Ze spizarki nie rezygnujemy i zrobimy troche mniejsza w miejscu oryginalnych drzwi wejsciowych do kuchni przedluzajac sciane prowadzaca z holu do salonu.

Daje to dluzsza sciane (od frontu domu) do zabudowy. Drzwi do salonu i tak sa osobne.

Zalaczam amatorski rysunek:

http://images46.fotosik.pl/166/d264f288ba2543bbm.jpg

Wow! Fajny pomysł, marcinwroc79.

Zaraz drukuję i daję do konsultacji połowicy.

W razie wdrożenia, gdzie przesłać tantiemy? :)

Pozdrawiam

moim zdaniem na projekcie może wygląda ciekawie,w rzeczywistości mało praktyczne.

Po pierwsze w sieni zabranie tej ściany na rzecz wejścia do kuchni mało praktyczne,jedyna ściana aby dac tam jakieś lustro czy malutki stolik,po drugiej stronie szafa zabudowana,po drugie nie wyobrażam sobie tak zamknąc częśc holu na rzecz spiżarki,zbuży całą przestrzeń i mocno zabierze światła,ja też w trakcie realizacji miałam wiele pomysłów które wydawały mi się bardzo ciekawe,dopóki nie zobaczyłam Faworyta na żywo,ta spiżarka w pojekcie jest naprawdę malutka a Wy dodatkowo chcecie ją jeszcze zmniejszyc.Zastanówcie się dobrze,ja w tej chwili jestem do końca sierpnia na urlopie ale tak to zapraszam do siebie na kontrol :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem mala symulacje w 2 wersjach. (kuchenne meble i sprzety tylko pogladowo-ograniczenie wyboru)

 

Widok wg projektu:

http://images41.fotosik.pl/162/f8619cacf53b9287m.jpg

 

Widok po zamianie spizarki:

http://images41.fotosik.pl/162/b20af60ed07900c2m.jpg

 

Widok na drugie okno w kuchni 150x150cm

 

 

http://images50.fotosik.pl/166/5f0f1ae22f7f4e36m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też wydaje mi się że niewiele tej powierzchni zyskacie tzn dłuższej ściany likwidując spiżarkę w przewidzianym miejscu a w sumie zaburzycie sobie układ holu który jest ładny i przestronny - ale to oczywiscie rzecz gustu:)

no i nie wybrażam sobie kuchni bez szafek grn - ile to sie trzeba bedzie naschylac:) do tych dolnych, poza tym grn szafki zawsze przyciagaja wzrok i po nich ocenia sie kuchnię

u mojej znajomej nie ma górnych i dziwnie jest:)

a w ogole tak mozna zrobic? bo cos mi sie kojarzy ze ja tez chcialam cos przemieniac przy kuchni i nie moglam bo jakies podciagi byly czy cos - ale to moze nie w tym przypadku?

no i najlepiej sobie do kogos pojedzcie obejrzec to zupelnie inaczej na rysunkach wyglada a zupelnie inaczej w realu:) - chyba ze byliscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrowienia dla Niki 5 od "sąsiadów"! My właśnie czekamy na pozwolenie i zaczynamy budowę pomniejszego o metr Faworyta (wersja E - bez garażu) pod Kielcami. Na forum znależliśmy "zamieszkałego już" Faworyta pod Buskiem- bylismy tam z wizytą- właściciele to bardzo sympatyczni ludzie, możesz sprobowac się z nimi skontaktować.

 

A CZY MACIE MOZE ADRES ??? BARDZO BY, CHCIAŁ GO ZOBACZYC ... !! :)

 

PLEASE,PLEASE,PLASE !!! SOWA - ODEZWIJ SIĘ !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi się chyba uda :D

<a href=http://images46.fotosik.pl/47/cc2e29d26878cafemed.jpg' alt='cc2e29d26878cafemed.jpg'>

Witam,

śledzę wątek faworyta od dłuższego czasu. Jestem na etapie foliowania dachu. Gratuluję pięknego dachu!! Jeżeli możecie, napiszcie proszę jaka to dachówka?? Super. Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi się chyba uda :D

<a href=http://images46.fotosik.pl/47/cc2e29d26878cafemed.jpg' alt='cc2e29d26878cafemed.jpg'>

Witam,

śledzę wątek faworyta od dłuższego czasu. Jestem na etapie foliowania dachu. Gratuluję pięknego dachu!! Jeżeli możecie, napiszcie proszę jaka to dachówka?? Super. Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chepniers i wszyscy zainteresowani zobaczeniem na żywo domu Sowy.

My też nie moglismy sie skontaktowac z nią na forum dlatego po wnikliwej lekturze jej post-ów znaleźliśmyt miejscowość, w której sie wybudowali - Mikołowice. Pojechalismy, znaleźliśmy "Faworyta" (co nie jest trudne w tej małej miejscowości) i zaryzykowliśmy odwiedziny bez zapowiedzi. Życzymy powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...