Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czesc,

 

Ja kiedys skopiowalem cale 29 stron tego forum do Worda. Zajelo to troche czasu, ale potem sposrod setek postow mozna wylowic te, o ktore nam chodzi. Wystarczy w Wordzie wcisnac CTRL+F (szukaj) i wspiac "OKNA" albo "STAL" i tak mozna szybko skoczyc do postow na temat okien lub stali do Faworyta. Zamiast wertowac 29 stron na stronie szybciej skacze sie po pliku w Word.

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to pod adresem http://www.hypermail.pl/tm261700/faworyt.pdf jest do ściągniecia całe forum o faworycie scalone do jednego pliku.

Łatwiej się szuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!!!

 

W 99% po przeczytaniu wszystkich wątków dot. faworyta prawie się zdecydowaliśmy na budowę faworyta. 1% zostawiam na po wizycie w Faworycie. i tu nasza prośba czy ktoś zechciałby nas wpuścić z mężem na oględziny ?? Chodzi mi o tych z was, którzy budują go dopiero wiadomo, że nie będziemy przeglądali kątów w już zamieszkanych faworytach :-) Chodzi nam o stan surowy, chciałabym ujrzeć na własne oczy jak wyglądają pokoje na poddaszu i skosy w nich. Bardzo proszę o odpowiedź kogoś kto zechciałby nas zaprosić. My jesteśmy z Poznania, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie , żeby zrobić sobie wycieczkę i gdzieś dalej podjechać. liczę na jakiś odzew z waszej strony . Pozdrawiam Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o oknach tez jest duzo na forum

 

na pewno warto zwrocic uwage na lukowe okna - czy sa produkowane w wysokosci z projektu i maja wtedy gwarancje - czesto nie

czy mozna je uchylic a nie tylko otworzyc - przynajmniej mniejsza czesc

czy w ogole ta mniejsza czesc jest ruchoma

czy jest poprzeczka w oknie balkonowym czy nie - niektorzy nie chca miec dzielonej szyby balkonowej

 

poza tym okna w faworycie sa w wiekszosci niestandardowe czyli wiecej platne - moze warto sie dowiedziec o standardowe wymiary u producenta i takie sobie wprowadzic choc nie sa to az tak duze roznice w cenie

najdrozsze sa oczywiscie lukowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o pomoc i rade-jakie okna wstawialiście jakiej firmy,na co zwrocic szczegolna uwage????

Witam

Dla ciekawości wklejam kawałek maila do wykonawcy (trochę słońca dla przypomnienia lata):

http://images41.fotosik.pl/204/9f41837d30c5884b.jpg

Nie ma tego na rys., ale w rzeczywistości okna mają na środku słupek.

Zwróć uwagę w którą stronę otwierają się skrzydła. Mój sposób nie każdemu może pasować.

U mnie profil Rehau, szyby antywłamaniowe (bo bez rolet - łuki), a ten "pasek" między szybami w kolorze ram.

 

a i jeszcze dobrze pamietac ze te okna sa tak wysoko pod sufitem ze jest potem problem z montazem karniszy normalnych a te mocowane w suficie nie zaslaniaja calego okna

Święta racja.

My musieliśmy podnieść z tego powodu sufit - ale to akurat na poddaszu jest do zrobienia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatykow faworyta.

Mam kilka pytan a mianowiecie: Mieszkam za granica i chce budowac faworyta blizniaka(jedna polowe) na odleglosc. Czy macie jakies rozeznanie ile ksztowala by mnie firma z materialem za stan surocy + dach?

 

Wszytko zależy od lokalnego rynku. Koszt budowy domu naprawde jest bardzo zróżnicowany. Podaj gdzie chcesz budować to może dostaniesz odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatykow faworyta.

Mam kilka pytan a mianowiecie: Mieszkam za granica i chce budowac faworyta blizniaka(jedna polowe) na odleglosc. Czy macie jakies rozeznanie ile ksztowala by mnie firma z materialem za stan surocy + dach?

 

Wszytko zależy od lokalnego rynku. Koszt budowy domu naprawde jest bardzo zróżnicowany. Podaj gdzie chcesz budować to może dostaniesz odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatykow faworyta.

Mam kilka pytan a mianowiecie: Mieszkam za granica i chce budowac faworyta blizniaka(jedna polowe) na odleglosc. Czy macie jakies rozeznanie ile kosztowala by mnie firma z materialem za stan surocy + dach?

Podam cenę za cały dom Faworyt wersja zwężona z podwójnym garażem (ale to bardzo zależy od standardu wykończenia):

- dom za ok. 600 000 (chyba)

- do tego ogród - ok 50 000 (chyba)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupialm dzialke w Kosakowie kolo Gdyni. Chcialabym zaczac jak najszybciej i dlatego zalezy mi rowniez na kims kto zajmie sie przygotowanie papierow i zdobyciem pozwolenia na budowe.

 

Pozdrawiam

 

1. U geodety zamówić mapy projektowe ok 2-3tyg

2. Z mapami do projektanta w celu adaptacji projektu.

3. U mnie projektant załatwiał wszystkie papiery.

5. Umowy o dostarczenie energi i wody.

6. Odbiór pozwolenia na budowę po 2mc

7. 14 dni uprawomocnienie pozwolenia

8. Wybór kierownika budowy

9. Zgłoszenie rozpoczęcia budowy.

 

Trochę to trwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kilka zdjec zrobionych we wrzesniu. Za dwa tygodnie planujemy wprowadzic sie, obecnie trwa kosmetyka srodka:)

Budowe rozpoczelismy w lipcu/sierpniu 2008.

Elewacja jest oliwkowa, ponura pogoda troche zmienila kolor;(

 

 

http://i2.fmix.pl/fmm594/eb2ff5be001d6d094ad44e5a/zdjecie.jpg

http://i2.fmix.pl/fmm884/4b7594ad0004e47f4ad44e6d/zdjecie.jpg

http://i2.fmix.pl/fmm1162/3c5c6a6e002585e04ad44e7d/zdjecie.jpg

http://i2.fmix.pl/fmm2636/7e7054e3001267304ad44ead/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...