Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzieki Damro,

 

Kierbud odbiera pelne podciagi, a ewentualne wycinanie zrobie po wylewkach.

 

Wykonawca wstawi mi dodatkowe prety w tym miejscu na wypadek jakby trzeba bylo wyciac kilka centymetrow do poziomu wylewek.

Zabawa w betonie napewno nie bedzie latwa i przyjemna.

 

Ktos jeszcze probowal takie zmiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zwolenników Faworyta 2.

Wlasnie przymierzam sie do zakupu tego projektu i budowy pod Łodzią. Mam jednak kilka wątpliwości dlatego najchętniej obejrzałbym taki domek w realu (stan surowy). Może ktoś z Was buduje Faworyta 2 w okolicach Łodzi i mógłbym go zobaczyć od środka?

 

Pozdrawiam serdecznie,

Bissi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PODCIAGI:

MAM PYTANIE DO WAS I PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ:

Podciag nad salonem/pod balkonem podnioslem do gory. Zrobi mi sie prog przy wejsciu na balkon, szacuje jakies 5-7 cm po wylewkach.

Czy jak w miejscu drzwi balkonowych wzmocnie podciąg w dole dodatkowymi pretami to czy da rade wyciac 5-7cm wysokosci w podciągu u gory w miejscu dzrzwi bakonowych bez jakis wiekszych konsekwencji?

Wiadomo, ze caly podciag jest wyzszy.

Wiadomo, ze cienszy podciąg w tym miejscu będzie nieco słabszy, ale czy dodatkowe prety w dole tego nie zrekompensują co do sztywności?

Pytam Was czy jest taka możliwość i czy taka ingerencje praktykowaliście 'po odbiorze'.

Dzieki temu, mógłbym nie mieć podciągu w salonie ani progu na balkonie.

Niekoniecznie trzeba zmieniać konstrukcję domu, żeby schować podciągi. U mnie wygląda to następująco:

Stan sprzed kilku miesięcy - może nie widać zbyt wyraźnie, ale kto budował Faworyta, ten wie, że te podciągi są jak wzmocnienia w warszawskim metro.

http://images38.fotosik.pl/222/2743f46570ffd48emed.jpg

 

Po kilku zabiegach pani od wnetrz i panów od gipsu jest naprawdę OK.

http://images41.fotosik.pl/222/1c339c7072164788med.jpg

Do tego dojdzie jakiś prosty w formie gzyms + oświetlenie i i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglada tak:

FOTO

Tyz piknie.

A co to jest ta szara listwa na suficie? Lampki?

Czy masz więcej foto wnętrz?

 

=====

 

To jest belka z KG, 'przyklejona' do podciagu, pokryta struktura, taka, jaka pokryty jest kominek. Od dolu na jednej czesci sa 2 ledy, na drugiej 3.

Zdjecia mam, postaram sie jakies wstawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada moj kominek (z plaszczem wodnym). Jeszcze brak szklanych poleczek we wnece po prawej stronie i malych klod brzozy we wnece po lewej stronie. Czarne polki sa granitowe (jak schody i parapety), calosc pokryta z zewnatrz struktura, na froncie kwiatowy ornament pokryty brokatem. Rynienke na froncie u gory wienczy multiled. Calos pieknie sie prezentuje. Oczywiscie, mnie sie podoba:)

http://i1.fmix.pl/fmm2998/ced08f03002bf0324b052536/zdjecie.jpg

 

http://i3.fmix.pl/fmm168/7282217800165ae64b052548/zdjecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wyglada moj kominek (z plaszczem wodnym). Jeszcze brak szklanych poleczek we wnece po prawej stronie i malych klod brzozy we wnece po lewej stronie. Czarne polki sa granitowe (jak schody i parapety), calosc pokryta z zewnatrz struktura, na froncie kwiatowy ornament pokryty brokatem. Rynienke na froncie u gory wienczy multiled. Calos pieknie sie prezentuje. Oczywiscie, mnie sie podoba:)

I to najważniejsze.

Naprawdę fajnie. Dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wasze odpowiedzi w sprawie podciagu.

 

U mnie zamiast podciagu zrobili wlasciwie nadciag, bo u dolu ma wystawac 2cm z sufitu a u gory bedzie ok 5cm ponad posadzke w progu balkonu, ale to moze uda sie zniwelowac bo kazalem obnizyc prety w podciagu, zeby mozna bylo 'odkuc' te 5 cm na rowno z posadzka i progu w balkonie nie miec wcale.

Tunel metra to to nie jest wiec nie sadze ze cos sie bedzie dziac przy pretach 12-kach i tylu centymetrach betonu.

 

Ponoc i tak sie robi maly prog zeby woda z balkonu nie przeciekala.

 

Za kilka dni wkleje zdjecie jak to wyszlo po wylaniu.

 

http://img109.imageshack.us/img109/3655/dscn2114.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wasze odpowiedzi w sprawie podciagu.

 

U mnie zamiast podciagu zrobili wlasciwie nadciag, bo u dolu ma wystawac 2cm z sufitu a u gory bedzie ok 5cm ponad posadzke w progu balkonu, ale to moze uda sie zniwelowac bo kazalem obnizyc prety w podciagu, zeby mozna bylo 'odkuc' te 5 cm na rowno z posadzka i progu w balkonie nie miec wcale.

Tunel metra to to nie jest wiec nie sadze ze cos sie bedzie dziac przy pretach 12-kach i tylu centymetrach betonu.

 

Ponoc i tak sie robi maly prog zeby woda z balkonu nie przeciekala.

 

Za kilka dni wkleje zdjecie jak to wyszlo po wylaniu.

 

http://img109.imageshack.us/img109/3655/dscn2114.th.jpg

 

 

 

=============

Rozwaz takze powiekszenie balkonu, a wlasciwie zwiekszenie jego glebokosci. U mnie jest 150m2. Jest naprawde fantastyczny, funkcjonalny:) W wersji z projektu jest, jak dla mnie, nie do przyjecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, my właśnie poszerzylśmy balkon, to jest zwiekszyliśmy jego głębokość. To fakt, ten z projektu jest zdecydowanie za wąski, czyli za płytki :lol:

Teraz jest o niebo lepiej. Dobrze, że wpadliśmy na ten pomysł, póki jeszcze się dało. Dzisiaj sobie na nim postałam, bo wczesniej..bałam się wyjść haha! Ewentualnie dostawałam zawrotów głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas ten podciąg jest schowany całkowicie,

ale przyznam że konstrukcja na podciągu wyszła u Was bardzo ładnie :D

 

Ładnie. Nie miałem pojęcia, że tak też można.

Witam sowę marnotrawną :). Jak się mieszka?

 

 

Mieszka się komfortowo,

cieplutko,

przestronnie,

czyli tak jak miało być :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów- faworytów, dawno sledze wątek budowy Faworyta,i chciała bym bardzo, a bardzo poprosić o możliwość zobaczenia Domka mojego marzenia w realu,żeby podjedź ostateczną decyzje.Jestem z okolic Warszawy(dokładnie Żyrardowa).Mój mejl:[email protected],

pozdrawiam serdecznie,Ludmila :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
o oknach tez jest duzo na forum

 

na pewno warto zwrocic uwage na lukowe okna - czy sa produkowane w wysokosci z projektu i maja wtedy gwarancje - czesto nie

czy mozna je uchylic a nie tylko otworzyc - przynajmniej mniejsza czesc

czy w ogole ta mniejsza czesc jest ruchoma

czy jest poprzeczka w oknie balkonowym czy nie - niektorzy nie chca miec dzielonej szyby balkonowej

 

poza tym okna w faworycie sa w wiekszosci niestandardowe czyli wiecej platne - moze warto sie dowiedziec o standardowe wymiary u producenta i takie sobie wprowadzic choc nie sa to az tak duze roznice w cenie

najdrozsze sa oczywiscie lukowe

 

 

U nas są okna Jezierski w obustronnej okleinie w kolorze złoty dąb.Zmienialiśmy wysokość okien balkonowych i tarasowego-wg.mnie wymiar z projektu jest nieporozumieniem.Dzięki tej zmianie nie mam okien do sufitu,mam okno tarasowe bez poprzecznej belki (a żeby nie stracić gwarancji producenta przy oryginalnym wymiarze musiałaby być).Poza tym cena byłaby wyższa.Firma Jezierski sama wykonuje okna nietypowe-łukowe i dlatego ich wycena była najkorzystniejsza przy zachowaniu dobrych parametrów.

Przy drzwiach balkonowych mam zamki-ochrona przed dziecięcymi łapkami. Ponadto przy drzwiach tarasowych zamontowaliśmy uchwyt pozwalający domykać drzwi od zewnątrz i klamkę ze stoprerm blokującym drzwi w żądanej pozycji-żaden przeciąg nimi nie miota

:D

Okna na dole zamawialismy standartowe-ze względu na cenę,okna przy drzwiach balkonowych otwierają się uchylnie.

Małe okienko w ganku nie otwiera się,w łazience otwierane i uchylne.

Karnisze na okna łukowate zamawiałam u sąsiada mającego firmę firankową :D

 

 

Ufff to chyba wszystko o oknach.

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...