Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WSZYSTKO O KOMINKACH WODNYCH - DORADZTWO MONTAŻ CAŁA POLSKA


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 559
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzieki. Jak tylko to będzie możliwe to prosze o dokładny opis i kosztorys bo czytałemna innych postach, że takie połączenie jest problematyczne i niebezpieczne.

Witam mam kilka pytań otóż czy ten tagzwany śmieciaż włonczony jest do instalacji c.o zamkniętej ciśnieniowej czy otwartej z zbiornikiem przelewowym ?Proszę o opis i w miarę możliwości o zdjęcia aparatem cyfrowym i przesłanie mi na meila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma sens montaż pieca kondensacyjnego Vaillanta i kominka Makrotermu? Dom 230 m2. Zgóry dzięki za radę

ma to sens ale dlaczego nastawiłeś się na makroterma jest to najdroższy kominek na rynku w twoim przypadku musiałbyś zakupić model 31 kw bo 21 kw mógłby być za mały który kosztuje 14 000 zł bowiem moc kominka dobiera się 1 kw = 10 m2 powieszchni domu.Zajżyj ma strony prodycentów http://www.merkury.win.pl mają w ofercie kominek 24 kw i http://www.kominki.byrski.pl .Jeżeli wyrazisz takie życzenie mogę podjąć się u ciebie montażu takiego kominka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzci_kris napisał:

Dzieki. Jak tylko to będzie możliwe to prosze o dokładny opis i kosztorys bo czytałemna innych postach, że takie połączenie jest problematyczne i niebezpieczne.

 

Witam mam kilka pytań otóż czy ten tagzwany śmieciaż włonczony jest do instalacji c.o zamkniętej ciśnieniowej czy otwartej z zbiornikiem przelewowym ?Proszę o opis i w miarę możliwości o zdjęcia aparatem cyfrowym i przesłanie mi na meila

 

Nie mam jeszcze ustalonego pieca. Na razie sie rozglądam i ustalam kształt przyszłej instalacji. Sąsiad kupił np. piec FEXa ale bez dozownika. Czytałem, że jest możliwość zakupienie pieca z dozownikiem np. na ekogroszek, w którym można palić także drewnem nazwane przeze mnie śmieciuchem. Czy są na rynku sprawdzone piece tego typu które można połączyć z kominkime z płaszcze wodnym (przy założeniu, że będzie podłogówka bo nie wiem czy to ma jakies znaczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę iż kominek i piec o którym pan wspomniał są to kotłami na paliwo stałe to należało by ażeby pracowały w instalacji c.o otwartej co do pieca to niech pan zajży na strone producenta o nazwie kostrzewa niech pan sprawdzi w wyszukiwarce bo nie pamiętam adresu strony jest tam piec na 3 rodzaje paliwa który może pracować z kominkiem z uwagi na samoczynne rozpalanie i wygaszanie paleniska.Co do wyceny ewentualnego montażu systemu grzewczego opartego na kominku z płaszczem wodnym i piecu na paliwo stałe np kostrzewa to niech pan poda mi swojego mejla a prześlę wycenę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za [poświęcenie mi czasu. Podaje maila: [email protected] Na strone o piecu jaki Pan wspomina na pewno zajrze bo temat bardzo poważny. Za wycene będe bardzo wdzięczny. Rozumiem, że niekóre sprawy będą w przybliżeniu i dopiero po projekcie możan dokładniej to wykonać, ale to w następnym etapie - teraz najważniejszy jest punkt zaczepienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...
poproszę o koszty takiej instalacji.

dom 86 m2. wróblówka z kolekcji Muratora.

Pozdrawiam Marcin

Witam określ czy chodzi ci o wykonanie podłonczenia kominka wodnego do istniejącej instalacji c.o i do zasobnika na wodę urzydkową czy w grę wchodzi

też wykonanie całej instalacji c.o i wody urzydkowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poproszę o koszty takiej instalacji.

dom 86 m2. wróblówka z kolekcji Muratora.

Pozdrawiam Marcin

Witam określ czy chodzi ci o wykonanie podłonczenia kominka wodnego do istniejącej instalacji c.o i do zasobnika na wodę urzydkową czy w grę wchodzi

też wykonanie całej instalacji c.o i wody urzydkowej

w grę wchodzi włączenie kominka do instalacji. zasobnika też nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...