Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WSZYSTKO O KOMINKACH WODNYCH - DORADZTWO MONTAŻ CAŁA POLSKA


Recommended Posts

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 559
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam, stoje przed wyborem kominka z pw, rozwazam westą compact, i westa 18kW. Dylemat polega na tym, ze compact wydaje mi sie za slaby, a 18kW za duzo... moze ktos doswiadczony cos podpowie/ rozwieje watpliwosci? oto domek - http://www.dobreprojekty.pl/lustrox.php?kod=w2712a bez budynku gospodarczego. Na parterze podlogowka w salonie, kuchni, korytarzu i lazience, reszta grzejniki; pietro - wszedzie grzejniki i dodatkowo podlogowka w lazience. Sciany 15cm grafitu, podloga na gruncie 10cm grafitu, dach 30cm welny, okna trzyszybowe Uw=1,1. W planie jest bufor nie mniej jak 700l.

Boje sie ze powierzchnia salonu jest za mala zeby odebrac 6kW z szyby westy 18 pyt.1 - gdybysmy wzieli podwojna szybe czy to by cos zmienilo? pyt. 2 - czy compact wystarczylby na taka powierzchnie i na ogrzanie bufora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witam, stoje przed wyborem kominka z pw, rozwazam westą compact, i westa 18kW. Dylemat polega na tym, ze compact wydaje mi sie za slaby, a 18kW za duzo... moze ktos doswiadczony cos podpowie/ rozwieje watpliwosci? oto domek - http://www.dobreprojekty.pl/lustrox.php?kod=w2712a bez budynku gospodarczego. Na parterze podlogowka w salonie, kuchni, korytarzu i lazience, reszta grzejniki; pietro - wszedzie grzejniki i dodatkowo podlogowka w lazience. Sciany 15cm grafitu, podloga na gruncie 10cm grafitu, dach 30cm welny, okna trzyszybowe Uw=1,1. W planie jest bufor nie mniej jak 700l.

Boje sie ze powierzchnia salonu jest za mala zeby odebrac 6kW z szyby westy 18 pyt.1 - gdybysmy wzieli podwojna szybe czy to by cos zmienilo? pyt. 2 - czy compact wystarczylby na taka powierzchnie i na ogrzanie bufora?

 

Witam 18 kw będzie odpowiednim kominkiem dla twojego domku zważ że podana moc to moc całościowa kominka natomiast moc płaszcza wodnego w takim przypadku wyniesie około 14 kw co do bufora to daruj sobie jeżeli masz grzejniki w systemie grzewczym w takim przypadku bufor nie przyniesie ci korzyści a wydasz tylko pieniądze aby bufor spełniał swoje zadanie musi być po całości domu ogrzewanie podłogowe lub w ostateczności kaloryfery nisko pojemnościowe np regulus które zawierają mało wody tylko wtedy wykorzystasz bufor w sensowny sposób mogę zająć się montażem takiej instalacji oraz skonfigurowaniem odpowiedniej kotłowni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 1 month później...
  • 2 months później...

Witam jestem zainteresowany podłaczeniem plaszcza wodnego do buffora i do CO w tym momencie piec jest gazowy, nie ma kanalizacji dom ocieplony

parter ma ok 100 metrow i gora tez 100 metrow na parterze w salonie ma stac piec chcialbym wolnostojacy z plaszczem nie w zabudowie w salonie jest podlogowka na ok 40 metrach tam gdzie ma stac koza jest komin i rozgaleziacz do podlogowki. Kuchnia ma dwa duze zeliwne kaloryfery z tym ze zostala połączona z salonem i teraz moze czesc ciepla wchodzic od pieca(kominka), gora jest w grzejnikach i zeliwnych i aluminiowych pol na pol

ogolnie piec tak 24 kw na plaszcz a 6 na salon razem 30kw czy taki pociągnie?

 

bufor 800 lub 1000l

 

czy to wszystko da sie jakos poskladac zeby to funkcjonowalo jako glowne ogrzewanie pale ze trzy godzinki wieczorem a pozniej z bufora idzie cieplo w nocy

Piec gazowy to Windsor 30 plus a wode mam póki co z urządzenia niezależnego richmond

bardzo prosze o jakiś mądry schemat takiego połączenia

prosze o wypowiedzi w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam generalnie taki układ z buforem ciepła najefektywniej wspułdziała z ogrzewaniem podłogowym wtedy akumuluje energię na 12 - 14 godzin bez potrzeby palenia w kominku każdy grzejnik w systemie grzewczym a w szczegulności rzeliwny skraca czas przez jaki możemy kożystać z bufora przy grzejnikach więcej energii cieplnej jest pobierane z bufora pewnym rozwiązaniem jest wymiana grzejników na grzejniki firmy regulus lub conwektor takie grzejniki mają bardzo mało wody w sobie kokoło 1 - 1 1/2 szklanki wody przez co zachowują się bardzo podobnie do podłogówki pomimo wyższych tenperatur zasilania takiego grzejnika co do schematu to mogę przesłać po uprzednim kontakcie ma mojego mejla: [email protected] mogę się podjąć wykonania modernizacji systemu grzewczego i przebudowania kotłowni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam generalnie taki układ z buforem ciepła najefektywniej wspułdziała z ogrzewaniem podłogowym wtedy akumuluje energię na 12-14...................... każdy grzejnik w systemie grzewczym a w szczegulności rzeliwny skraca czas przez jaki możemy kożystać z bufora przy grzejnikach więcej energii cieplnej jest pobierane z bufora pewnym rozwiązaniem jest wymiana grzejników na grzejniki firmy regulus lub conwektor

 

Ciekawe..

Ogrzewanie domu to nic innego jak pokrywanie jego straty ciepła , jak jest więc różnica w poborze ciepła z bufora [ np 4kWh ] do grzania podłogówką lub kaloryferami ?

Oczywiście niezależnie ŻELIWNYMI czy innymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
Ciekawe..

Ogrzewanie domu to nic innego jak pokrywanie jego straty ciepła , jak jest więc różnica w poborze ciepła z bufora [ np 4kWh ] do grzania podłogówką lub kaloryferami ?

Oczywiście niezależnie ŻELIWNYMI czy innymi ?

 

W istocie nie powinno to mieć różnicy czy grzejemy grzejnikami czy podłogówka bo tak jak piszesz wyrównujemy straty ciepła w budynku ale różnica jednak jest po pierwsze grzejniki aby grzały muszą dostać na zasilanie minimum 55 stopni co powoduje istotne zmniejszenie pojemności samego bufora w porównaniu do podłogówki która może dostać na zasilanie tylko 25 stopni w takim wypadku bufor możemy głębiej rozładować czyli na dłużej nam starczy cierpła z niego nie mówiąc że grzejnik to punktowe żródło ciepła natomiast podłogówka efektywnie rozprasza ciepło na dużych powieszchniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam. Zamierzam podłączyć kominek Maja 15kw do bufora 700l z wężownicą cwu w układzie otwartym. Do tego układu chcę podpiąć c.o. Moje pytanie brzmi: w jaki sposób podłączyć c.o. do tego układu aby po rozpaleniu w kominku najpierw nagrzewały się kaloryfery a później ładował bufor (może być jednocześnie ale tak żeby kaloryfery były priorytetem) oraz jak to zrobić aby po nagrzaniu bufora c.o. było zasilane z niego (kominek wygaśnie a grzejniki jeszcze grzeją). Zależy mi na tym, aby odbywało się to bez udział ludzkiego i oczywiście była możliwość odcięcia c.o. poza sezonem grzewczym.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
witam jest to do wykonania ale potrzeba zastosować odpowiednią automatykę piętą achillesową większości instalatorów jest ta właśnie automatyka ja wiem jak to wykonać i jakie urządzenia zastosować pozostaje jeszcze jedna kwestia a mianowicie podłogówka z racji niższych temperatur zasilania wolniej wychładza bufor czyli lepiej współpracuje z buforem można też zastosować grzejniki typu regulus miedziano aluminiowe czy typu klimaconwektor z wentylatorem spowoduje to lepsze wykorzystanie bufora i zgromadzonego ciepła czyli bardziej ekonomiczna instalacja przy grzejnikach tradycyjnych ciepła z bufora wystarczy na góra 2 - 3 godz przy miedziano aluminiowych nawet do 5 razy dłużej z racji mniejszej temperatury zasilana tychże grzejników
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
  • 4 months później...
Wolne terminy na wykonanie instalacji c.o podłogówka jak i grzejniki , wód kan kominków z płaszczem wodnym ,kotłowni stałopalnych gazowych i kombinacji powyższych źródeł ciepła również powiązanych z buforem ciepła mam opracowaną autorską automatykę przystosowaną do takich rozwiązań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Wolne terminy na wykonanie instalacji c.o podłogówka jak i grzejniki , wód kan kominków z płaszczem wodnym ,kotłowni stałopalnych gazowych i kombinacji powyższych źródeł ciepła również powiązanych z buforem ciepła mam opracowaną autorską automatykę przystosowaną do takich rozwiązań

Ponawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
Ponawiam

 

Wolne terminy na wykonanie instalacji c.o podłogówka jak i grzejniki , wód kan kominków z płaszczem wodnym ,kotłowni stałopalnych gazowych i kombinacji powyższych źródeł ciepła również powiązanych z buforem ciepła mam opracowaną autorską automatykę przystosowaną do takich rozwiązań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...