Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WSZYSTKO o meblach BLACK RED WHITE (BRW) - opinie, uwagi, doświadczenia


Slawek 1719499182

Recommended Posts

Witam

 

Ja jestem posiadaczem takowych mebli od roku. Powiem tak. Jakość zawsze należy odnosić do ceny. Miałem z żoną szczeście takowe, że dokupując jedną szafkę spasowały się jakby na wymiar kuchni.

 

Co do blatu, to wymieniłem na cały. Jest z tym mały problemik, a mianowićie max długość gdzie nie pytałem 3,05 mb. Ponieważ nam brakło ze 40 cm, to jedną szafkę z piekarnikiem elektrycznym i płytą kuchenną podnieśliśmy o 20 cm w góre dodając dołem jedną szufladę. Stolarz wziąl 100 zł za to + montaż blatu+ pomoc przy zawieszaniu górnych szafek. Materiał z jednej górej nadmiarowej szafki ( jest tam okap).

 

Jeżeli chodzi o stronę praktyczną tych mebli to nie narzekam, natomiast jedno mnie w nich wkurza. Szczeliny pomiędzy drzwiczkami są spore pomimo regulacji. Jedna szafka wyjdzie ładnie, w drugiej zostanie 1 cm. Taki urok niestety.

 

Reasumując za 1000 zł to nie ma co patrzeć na alternatywę. Stolarz i robota pod wymiar to kwoty min. 2500 zł wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 821
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ferdynardzie ja zaobaczyłam porpozycje kuchniBRW i nie powiem bardzo mi się podobają. zastanawiam się czy nie zamontować jej w swoim nowobudowanym domu. słyszałam ze można w Waszej firmie zapłacię 100 za projekt akonto przyszłych mebli. Czy to działa w calej Polsce? mnie podobają sie kuchnie w starym stylu takim prowansalskim, holenderskim... niektóre stylizacje na aszych reklamówkach są rewelacyjne!! nie wiem jak z użytkowaniem bo nie mam jeszcze aszych mebli ale na razie jestem na tak

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

w każdym studiu kuchennym są projektanci którzy od około 100 zł zrobią u ciebie pomiar a potem projekt.

niewiem jak jest we wszystkich studiach ale w niektórych zwracają pieniądze jeżeli kupisz u nich mebelki.

musisz zapytać w studiu

 

Jeżeli chodzi o okucia to są to akcesoria firmy BLUM

inne akcesoria np kosze cargo, systemy relingowe, ociekarki robi REJS

Bardzo dużo firm wykorzystuje te okucia

 

Użytkowanie: żadne meble nawet te za 100 tys nie są wieczne, ale w tym przedziale cenowym BRW robi dobre meble.

 

czytając posty o tym że niewarto kupować pamiętaj że na 1 niezadowolonego klienta który pisze żeby się poskarżyć przypada 1000 zadowolonych którzy nie piszą o tym.

 

Wszystko w rękach projektanta. Jeżeli dobrze zaprojektuje i zamówi twoją kuchnię a osoba która będzie ją montowała posiada kwalifikacje i odpowiedni sprzęt to będziesz zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno. Wystawiłem na ALLEGRO swoje propozycje projektów.

Zresztą nie tylko ja.

 

Wejdź na allegro, dom i ogród i wpisz w wyszukiwarce projekt

 

wyświetli ci się kilkanaście pozycji. większość proponuje projekt kuchni uwzględniające meble BRW.

 

Zobacz i proszę napisz które propozycje wydają ci się najbardziej profesjonalne i najlepsze. CIEKAW JESTEM KTÓRE WYBIERZESZ.

 

POTEM CI POWIEM KTÓRE SĄ MOJE :)

 

PROSZĘ TEŻ INNYCH UŻYTKOWNIKÓW JEŻELI MAJĄ OCHOTĘ O OCENĘ.

BĘDĘ WIEDZIAŁ CO MUSZĘ POPRAWIĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja wtrącę swoje 3 grosze na temat BRW generalnie (Ferdynand, błagam, nie krzycz na mnie :wink: ). Od 4 lat jestem użytkowniczką systemu Borys i po tym okresie nie zdecyduję się na eksperymenty z kuchnią. Największa szafa ogłosiła agonię już po 1 przeprowadzce. Szuflady, w których jest głównie dziecięca bielizna regularnie "wypadają z torów" (psują się prowadnice), a w wolnych chwilach pozbywają się frontów (takie hobby). Nie przerobiłam wprawdzie odklejania okleiny, ale dotychczasowe doznania skutecznie mnie odrzucają od kolejnych romansów z BRW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem jakimś wielkim zwolennikiem mebli BRW ani " obrońcą "tych mebli. poprostu są to meble jak na swoją cenę dobre. jakbym zarabiał 10 000 zł miesięcznie to chciałbym meble z litego drewna wykonane specjalnie dla mnie wg mojego projektu. ale niestety nie stać mnie na to.

" jak się nie ma co się lubi , to się lubi co się ma"

 

Powiedzcie sami dotyczy to wszystkich firm

 

Wszystkie korpusy wykonane są z płyty,

fronty z mdf, lub drewniane

cena zależy od okuć,

firmy zagraniczne mają większe ceny

no i marka firmy , pan "edek" który robi kuchnę w stodole jest tańszy kilkakrotnie od scavoliniego a materiały są przecież podobne

 

bardzo dużo osób które robi kuchnie fronty kupuje w brw sami przycinają płytę

itd.

 

OSTATNI RAZ MÓWIĘ : MEBLE JAK NA TEN PRZEDZIAŁ CENOWY SĄ DOBRE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam! Ja mam od 2 lat w mieszkaniu służbowym takie meble - jaka cena taka jakość. Blat dokupiłam jeden, 2m a reszta spoczywa w piwnicy :lol:

Nie bardzo rozumiem dyskusje na temat słabej jakości - przeciez te mable kosztują parę groszy to co byście chcieli??!!!

 

Moja mama ma z 6-7 lat meble kuchenne z brw i nie narzeka (ma też szafki narożne). Na drzwiczkach ma poprzyklejane kółeczka z filcu o średnicy 0,5 cm. Nic nie odpada, drzwiczki nie "walą", itd.

 

A cena jest taka, że jak za rok mi się znudzą (jak każdej babie) to sobie kupię nowe.

 

A ja jestem z nich zadowolona! A co! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też budujemy w Błoniu. Moi znajomi mają meble BRW i bardzo sobie chwalą

A ile lat wasi znajomi użytkuja te meble? Ja mam gabinet BRW trochę ponad 2 lata i niestety na meblach szybko pojawiły się wytarcia, poodklejały brzegi biurka, wygiął się dół szafki... Nie eksploatowałem tych mebli specjalnie, naprawdę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość IZ_EK
Mają (ok.3lat) stolik RTV, komodę z barkiem, wąską, wysoką witrynę i stolik kawowy. Nie narzekają. Wiem,że fronty mają drewniane a boki z płyty. Wygląda to w porządku ale nie wiem czy coś się psuje. A co do tego skąd wziąć stylowe, porządne meble to nam np. sypialnie robił stolarz artysta (po uczelni artystycznej). Wyszło porządnie, ładnie i każdy element jest z litego drewna. Dorobił nam też do zakupionego wypoczynu ławę i stolik RTV. Kolor i kształty idelanie dobrał. Obawiam się jednak,że już siedzi w Irlandii.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klose i BRW to zupełnie różna pólka cenowa. My mamy Klose i Vox-a. Na pewno Klose jest solidniejszy w wykonaniu, ale idealny nie jest. Wszelkie szuflady w Klose chodzą super, czego nie mogę powiedzieć o Vox-ie, ale jak już gdzieś pisałam na tym forum trzydrzwiowa szafa Klose kosztowała tyle co sześcioelementowy zestaw Vox - Magellan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieranie się blatu i wyginanie półek w przypadku gdy chcę kupić biurko i witrynę na książki to są jednak bardzo istotne wady.

Znacie może jakieś inne meble w tym stylu, które mogłabym kupić bez obawy,że się będą działy takie rzeczy?

Pozdrawiam

Zamów sobie u stolarza, będą takie jak chcesz - półki wystarczy zrobić ze sklejki i nie będą się wyginały. Większość masówki jest robiona z płyty wiórowej, która z założenia jest wiotka, bo jak może być sztywna mieszanina kleju, szmat i papieru? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiam sie, czy fronty z mdfu produkowane przez firme brw sa tak samo kiepskie jakościowo jak kuchnie blackredwhite? Pan w sklepie, poinformowal mnie, ze to zupelnie co innego... Czy kuchnie blackredwhite sprzedawane sa w ogole z frontami brw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...