Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WSZYSTKO o meblach BLACK RED WHITE (BRW) - opinie, uwagi, doświadczenia


Slawek 1719499182

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 821
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Przypominam że chodzi o kolekcję BAWARIA, a nie ogólnie o meble BRW.

 

Meble z kolekcji BAWARIA podchodzą pod meble stylowe i mnie sie podobają takie meble. Ale są bardzo drogie i aby skompletować np. gabinet trzeba wydać kilka tysiecy. Dlatego my z mężem kupujemy w komisach meble stylowe, debowe najczęściej sprowadzane z zagranicy. Ostatnio kupilismy meblościanke do gabinetu 150 wysokość i 220 szerokość i dalismy 1300zł a w koplecie BAWARIA niska komoda kosztuje 1600 zł. Zachęcam więc do odwiedzania komisów które sprzedaja takie mebelki. Zresztą i tak zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Mam zamiar urządzić większość swojego domu meblami z BRW. Co o nich sądzicie? Może ktoś takie użytkuje i wie coś więcej na ich temat niż ja. Czy warto się nimi zainteresować? A może to strata czasu a przede wszystkim pieniędzy?

Może powtarzam się ze swoim tematem, ale nie mogłam go znaleźć na forum. Jeżeli jest gdzieś taki temat to poproszę o wskazówki i z góry przepraszam za zawracanie głowy. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna sensacja. Mam 2 szafy komodę i cos tam jeszcze. Cena nie jest z najwyższej półki co przemawia za nimi. warto sobie porządnie wzmocnić te tzw. "plecy" tj skręcić na wkręty a nie jakieś gwożdziki, które oni dają bo jak coś tylko mocniej wepchniesz to płyta odpadnie. Tak samo jest z różnymi ozdobnikami (mam takie pionowe listwy przy drzwiach, które zaczęły wypadać), warto to sobie po swojemu wzmocnić wkrętem z dołu i z góry. I jeszcze padły prowadnice w szufladzie ale być może za dużo było nakładzione. warto sobie wzmocnić większe szuflady od spodu. BRW daje powiedzmy jeden łącznik usztywniający spód, można by coś poszukać w domu i dać dwa łączniki. Tego i tak nie widać a szuflada jest sztywniejsza. Nie suwać przedmiotów po blatach (kilka razy przekręciłem telewizor, szklaną paterę na owoce i blaty są porusowane). Czy inne firmy są lepsze? nie wiem. to tyle z moich doświadczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za odpowiedz. Poszukałam opinii także na innych forach i prawie wszyscy użytkownicy tych mebli mówią zgodnie: TO JEST BADZIEW. NIE WARTO WYDAWAĆ NA NIE KASY. Może zastanowię się nad meblami z Bydgoskiej Fabryki Mebli tylko cena jest TROCHĘ :o wysoka. Ale jak mają być lepsze w użytkowaniu od BRW to chyba warto się wykosztować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzytkuje te meble od 4 lat i jestem zadowolona choć trzeba uważać np. przy wycieraniu kurzu żeby nie odkleić wykończeń. Mam komodę, szafę narożną, dwa regały na książki i witrynę. Zgodzę się z Adamem, że trzeba użyć innych niż w komplecie gwoździ. Nie wiem jak u innych ale u mnie meble stoją w jedynym pokoju który mam :wink: czyli pełna eksploatacja - również przez kota, który namiętnie łazi po regale. Na pewno zabiorę te meble ze sobą i wstawię do pokoju, który będzie pełnił funkcję gabinetowo-gościnną.

Acha trzeba uważać żeby nie stało na nich nic mokrego (czyli np. przelane od podlewania doniczki z kwiatami) bo bardzo sie odparzają. Ja mam system BRW Olcha miodowa.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te meble to po prostu badziew jeżeli trzeba na nie uważać nawet przy takich prostych czynnościach jak wycieranie kurzu. Chyba najlepszym rozwiązaniem jest nie kupować żadnych mebli tylko mieć w domu kartony. Jak się zepsują to nawet nie ma co rozpaczać bo nie duża strata i mały koszt ponownego zakupu a raczej przyniesienia ich z osiedlowego sklepu spożywczego.

A tak na poważnie to może kupowaliście wiele lat temu te meble i dlatego są one gorzej wykonane. Czytałam o tym na innym forum i tak pisali inni ludzie, że teraz BRW robi bardziej trwałe meble. Sama nie wiem co myśleć o tych wypowiedziach. Jedni są zadowoleni a inni przeklinają. Może zależy to od tego co się komu trafi i jakie ktoś ma szczęście. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdataL bardzo ładny domek. Zawsze marzyłam o domu parterowym tylko mój małżonek sie uparł i mamy piętrowy. Jego podstawowy argument: nie będziemy mieli prywatności a i do dzieci jak ktoś przyjdzie to będą się czuły skrępowane. Chodziło mu oczywiście o czasy tzw. "kawalerskie". Chyba sam jeszcze nie zapomniał jak był młody i przychodził do mnie. Bardzo ładne drzwi zewnętrzne. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ty masz zamiar umeblowac dom systemem BRW.Zgadzam się z opinia,że nie są to mebelki "najwyższych lotów",ale maja duzy plus - niską cenę.Za 5 -6 tys umebluje trzy dziecinne pokoje i kuchnię.Moja kolezanka ma juz BRW kilka lat (w tym kuchnię) ,nie narzeka i wciąż coś dokupuje do kompletu.Druga kumpela tez nie narzeka.

Lubie zmiany,więc jak coś się rozleci po pewnym czasie to bez żalu wyrzucę.I kupię nowe meble! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż jestem bardzo zdziwiona, ze za cenę 5-6 tyś można umeblować trzy pokoje i kuchnię. To chyba nie możliwe. Orientuje się w cenie mebli do pokoju, ale cen kuchni nie znam. Czyżby były takie tanie. Ja rozmawiałam ze stolarzem i powiedział, że 10 tyś to suma jaka muszę mieć na kuchnię, tylko że kuchnia będzie robiona na wymiar, a meble kupione samemu w sklepie są dużo tańsze. Coś o tym wiem bo moja mama kupiła sobie meble do kuchni za 1.000 zł. i jest z nich bardzo zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...