Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

WSZYSTKO o meblach BLACK RED WHITE (BRW) - opinie, uwagi, doświadczenia


Slawek 1719499182

Recommended Posts

ja też zrobioną mam wycenę mebli NIKA fantasia z drewnianymi frontami brzoza orange. A więc tak:

długość mebli łącznie 7,6 metra

do zmywarki front odpowiednio z mebli robionych na wymiar (400 zł)

co do piekarnika to muszę dopytać - dobrze że zauważyłeś problem

w najgorszym wypadku nie założysz z tyłu dykty bo szafka pod piekarnik i płytę ma 60 cm długości a za piekarnik nikt nie zagląda

Podczas wyceny sprzedawca nic o tym problemie nie wspominał.

 

kupuję u nich komplet po czym dokupuje szafki które jeszcze mi się dopasują do wymiarów kuchni

blat dokupuje z mebli robionych na wymiar (w moim przypadku wzór cappuccino) który mi przycinają odpowiednio i wykańczają jeden narożnik

do tego listwa wieńcząca u góry mebelków kupiona na metry (trzeba potem odpowiednio przyciąć)

 

moja cena za to wszystko co wymieniłam 7.300 zł

 

ten sam wymiar szafek ale robione na wymiar ok 15 tyś.

 

zarazie jestem nastawiona na ich kupno chyba że znajdę stolarza co mi zrobi meble w podobnej cenie.

 

wzór frontu i blat widać na zdjęciach w moim linku z budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 821
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej madzia.a

posiadamy takie meble, są super, dobrze wykończone, nic się nie ugina pod cięzarem. wszyskim , którzy nas odwiedzają bardzo sie podobają, są klasyczne a zarazem dobrze wyglądają w nowocześniejszym wnętrzu. Mamy wiszące półki, stojącą witrynę i szafkę RTV. niedługo bedziemy wymieniać telewizor i wtedy chcemy sprzedać szfkę RTV więć jesli chciałabyś kupić niezniszczoną szafkę taniej niż w sklepie odezwij się. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...
Meble BRW.......

 

Polecam ?.....

Nie polecam ?......

 

Gdy na nasz rynek weszła firma BRW z małżonką zakupiliśmy komplet mebelków tzw. systemowych.

Witryna; dwie szafy; dwie komody z szufladami; barek; narożniki meblowe wewnetrzny i zewnetrzne; ławę; stoli pod RTV;

 

Wszystkie elementy w pierwszej kolejności wybralismy z folderu. Folder zawierał wszystkie dane potrzebne do samodzielnego zprojektowania. Chdziłem z metrówką po całym pokoju i mierzyłem. Rysowaliśmy z żoną na kartkach najbardziej optymalne rozwiazania dla naszego małego mieszkanka.

Pojechaliśmy do sklepu, zlożyliśmy zamówienie. Po tygodniu o ustalonej godzinie przyjechały paczki.

 

Składalem sam.... bez elektronarzędzi..... dwa dni po około 4 godziny.

 

Instrukcje bardzo czytelne. Bardzo proste w skladaniu.

Jeszcze dzisiaj w piwnicy mam pudełko z pozostałymi kołkami, srubkami itp.

 

Co do jakości... mnie zaskoczyła.

 

Okleina nie odchodzi, oczywiście, że po kilku latach musiałem wyregulować zawiasy - to jest normalne, wynika z użytkowania. -częstego-

 

Zgodzę się, że najgorsze są prowadnice, zwłaszcza te, które teraz montują - badziewie -

 

Nie wiem może 10 lat temu bardziej dbali o jakość wykonania - cztery lata temu kupilismy meble włoskie - instrukcja montażu trochę zagmatwana - ale biurko służy nam cztery lata i jest naprawdę intensywnie użytkowane.

 

Moja opinia - uważam, że te mebelki, które już posiadamy jeszcze długo będą nam służyły w domku, który budujemy.

 

A nastepne meble, które bedziemy kupowali to też w pierwszej kolejności sprawdzę BRW.

 

Moje doświadczenie z BRW jest bardzo pozytywne.

 

no to jesteś nieliczną osobą, która jest zadowolona z usług firmy BRW, ja mam tylko i wyłącznie negatywne wspomnienia, już przy odbiorze okazało się, że nie ma wszystkich zamówionych mebli, później podczas składania okazało się, że brakuje kolejnych podzespołów, kolejny fakt to taki, że te meble są z kartonu chyba, zero albo mniej niż zero jakiejkolwiek wytrzymałości, po 3 miesiącach zmuszony byłem do wymiany mebli i już wtedy nie oszczędzałem bo moje nerwy sięgnęły zenitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci mebli po kilku latach trzeba cos naprawiac.W mojej drogiej kuchni wiekszosc frontow nadaje sie do wymiany.te przy kuchence i zmywarce sie rozwarstwiaja.A mialy byc takie cudowne. Nie liczcie na to ze wasze super drogie i markowe meble nie beda sie psuc i ze beda niezniszczalne,ale snobow nie brakuje.Uwazam ,ze BRW ma super meble w przyzwoitej cenie. :wink:

 

Nie zgadzam się z tą opinią. Kiedy byłam jeszcze młoda (nadal jestem :)) i niezbyt doświadczona, żeby zaoszczędzić kupiłam tanią kanapę (eko-skóra). Po niecałym roku zaczęła się pruć, kilka miesięcy później cała gąbka była na wierzchu. Efekt był taki, że kanapę musiałam wyrzucić (nie dałoby się jej zszyć) i kupić nową - tym razem nie miała dylematu, bo wiedziałam już, że jak ktoś chce przesadnie zaoszczędzić, zapłaci dwa, a nawet więcej razy (to samo jest zresztą z butami, tanie wystarczają na sezon, drogie na 3 lub więcej lat, więc nie kalkuluje się kupować tanich, bo w efekcie ich co sezonowa wymiana kosztuje więcej). Kupiłam kanapę ze średniej półki, służy mi do dziś (5 lat), chociaż skóra miejscami jest przetarta. Natomiast moi rodzice swój zestaw wypoczynkowy bardzo dobrej firmy mają ponad 10 lat i nic się z nim nie dzieje (mimo, że w jasnych kolorach, łatwo się czyści, nie pruje, nie zniekształca, itp.). Nie wyobrażam sobie, żeby w naprawdę dobrych meblach trzeba było co roku coś naprawiać! Niestety, ale zazwyczaj jest tak, że za jakość trzeba zapłacić.

 

Przepraszam, za takie małe OT, bo jeśli chodzi o meble BRW - nie mam niestety doświadczenia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kupują tańsze zamienniki" bo taki jest ich wybór lub na takie ich stać.Nie oznacza to jednak ,że te tańsze zamienniki zawsze są gorsze od tych "markowych".

A wśród mebli BRW są również lepsze i gorsze jakościowo.

 

Dlatego zastrzegłam, że piszę "obok" tematu - sama nic nie mogę powiedzieć o BRW - nie użytkowałam, nie wypowiem się, bo po prostu nie wiem. Co do "markowych" czy designerskich mebli - sama takowych nie posiadam, ale pisanie, że co roku wymagają naprawy jest gruuubą przesadą (nie wydaje mi się, bo wówczas nikt by ich nie kupował, skoro taniej może mieć taką samą jakość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Kupiliśmy w promocji zestaw Yoko. Dostaliśmy wszystkie zamawiane elementy, w których były wszystkie części. Podstawa to nie spodziewać się cudów za takie pieniądze. My nie spodziewaliśmy się, więc nie jesteśmy rozczarowani. Meble stoją w miarę stabilnie, i nie widzę różnicy pomiędzy nimi, a szafami pax z Ikei, a nawet zastosowali lepsze elementy niż szwedzi:), bo kołki do łączenia były większe:D

Wszystkie drzwiczki się domykają, a szuflady przesuwają się gładko. mam nadzieję, że wystarcza na kilka najbliższych lat, bo jak się nie ma co się lubi...to się lubi co się ma! pozdr!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam, ostatnio zainteresowały mnie meble firmy Hubertus a dokładnie Black&White, ciekawy sposób umieszczenia TV za taflą szkła, czy ktoś miał do czynienia z meblami tej firmy? albo samym patentem umieszczenia TV za taflą szkła ??

 

http://www.klawemeble.pl/public/extras/items//2137/03_Black_&_White.jpg

http://www.agatameble.pl/files/hubertus_meble/__03_Black__White_MODEL.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Mam meble brw już kilka lat, 6? I poza wymianą prowadnicy w szufadzie, na której uwiesiło się dziecko, są super!!!

Ostatnio zmieniałem meble kuchenne i pokojowym. Jestem pod wielkim wrażeniem wykonania. Kupowałem w sklepie internetowym, w którym otrzymałem super propozycję cenową.

Polecam meble brw system august.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w pokoju córki z systemu XXL dwa lata są nadal ładne i nic się z nimi nie dzieje,kupiłam system Mezo do pokoju synów zobaczymy jak się spiszą :) montować będziemy w czerwcu z powodu przeprowadzki, jeśli chodzi o składanie to moim nastoletnim synom szło bardzo sprawnie,wszystko ładnie opisane,mam w planie zakup jeszcze jednego systemu Tauri ale to jesienią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Odświeżam wątek. Chodzi mi o opinie o systemie Capslock.

 

Wcześniej chwaliłam użytkowane przez wiele lat systemy Pop i XXI. W nowym domu mąż kupił do swojego gabinetu Indiana. Mebelki wyglądają pięknie, są niebrudzące (mamy tę jaśniejszą wersję), ale narzeka na odklejające się fronty.

 

Uczucia mamy więc mieszane.

 

Teraz spodziewamy się bliźniaków i szukamy czegoś w miarę niedrogiego, ale przynajmniej na 5-6 lat do ich wspólnego pokoju. W sklepie mebelki Capslock wyglądają ciekawie, ale na moje oko na niezbyt trwałe. Mógłby ktoś to potwierdzić lub zaprzeczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Ja mam pytanie z innej beczki - choć dotyczy brw.

Czy ktoś z Was próbował zmienić ich wygląd, np. z pomocą okleiny samoprzylepnej, naklejek, itp?

Mamy komodę i regał z serii reset, w dodatku w kolorze wenge, który się nam skutecznie znudził.

Proszę o odpowiedź jeśli ktoś próbował.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...
  • 2 years później...
Mój brat jest wielkim zwolennikiem firmy BRW - wszystko u nich kupuje. Zamówił również kuchnie w tamtym roku i wygląda naprawdę ładnie. Ja jednak robię zawsze odwrotnie i znalazłem firmę, która wykonała meble do kuchni na wymiar w bardzo podobnej cenie. Brat jak zobaczył wykonanie, spasowanie i rodzaj materiału, a w dodatku zagospodarowanie miejscem to go zatkało! Więc ja jestem za kuchniami na wymiar i polecam [moderowano :spam:] Edytowane przez joliska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...