Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzieki johnboro - już sewgo czasu mi przeslales te materialy :D Bardzo mi sie przedaly do kosztorysu do kredytu i nie tylko :D

Z tym poszerzeniem garazu niestety nie da rady - dzialka za mala i na dodatek o trapezowym ksztalcie. Architekt niezle sie nameczyl zaanim ja ustawil domek zgosdnie z przepisami mimo, ze wywalilismy wszystkie okna z bocznej elewacji grazowej i bedzemy stali tylko 3m od granicy.

 

tabaluga1 - a ja cie na poczatku nie poznalam z tym nowym avatarem :D

Badzo by bylo milo gdyby nam sie podgrupa malych projektow z archonu utworzyla, bo wg. mnie zdecydowanie jest o nich za malo na forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nawet działki mamy podobne, jeśli chodzi o wielkość. (moja 885m2- długi prostokąt- 18m szeroka).

A jeśli chodzi o budowę, to również jesteśmy w podobnej sytuacji- mój małżonek również często wyjeżdża, teraz przygotowuje się do egzaminu więc... budowa też będzie na mojej głowie.

 

I dziękuję za komentarz

Pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pAo - w Fortisie tez bylismy. Nie dali nam tak dobrych warunkow a do tego 67% Fv (a my chcemy bodowac gospodarczym) i wycena nieruchomosci + 600 zł. To nie dla nas :)

 

Olkalybowa - dzieki za podtrzymanie na duchu :) Sliczny ten twoj piesio - nie moge sie napatrzec :)

Tez ma nadzieje, ze jakos sie uda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mnie zainteresowalo dlaczego wybraliście kredyt w CHF??

raczej jest to kredyt denominowany w CHF

a tezr mamy w umowie 2,3% -

jaka jest różnica przy cenach kupno -sprzedaż CHF w tym banku/

kto to ustala?

jeśli jest np 7 gr to podraża kredyt o 7 :242 =2,9%

czyli ponad dwukrotnie!!

gdzie 242 to kurs CHF w groszach

dopisane

oto kurs w PKO BP różnica 12 groszy

czyli 12:242=4.9%

razem daje;

2.3+4.9=7.1%

czyli drożej jak za złotówki

SZWAJCARIA

 

1 CHF

 

2.3716 K

2.4932 S

2.4267 Sredni

 

http://www.pkobp.pl/index.php/id=waluty/zone=-1/section=ogol/layout=popup/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze podraza. Ale wybierajac kredyt we franku zawsze dycydujesz sie go splaca po kursie sprzedazy banku (momo, ze wyplacaja go po kursie kupna

), chyba ze wynegocjujesz sobie co innego w umowie. ja probowalam w 2 bankach - ale niestety nie udalo sie. Niestety ale takie sa prawa rynku :) . A kurs bank oblicza na podstawie kursu NBP doliczajac swoja marze - jaka mozne sparwdzic na stronach internetowych bankow, bo tam codziennie publikuja tabele.

Decydujac sie nakredyt walutowy zawsze musisz wziac te uwarunkowania pod uwage. Ale suma sumarum - taki kredyt i tak (patrzac na symulacje przez ostatnich 20 lat i prognozy na przynajmniej najblizsze 5) wychodzi duzo tanszy niz zlotowkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...