Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

Iga, nie miej obiekcji i bierz dekarza , któremu lepiej z oczu patrzy 8) , któremu zależy na pracy, jest słowny i solidny.

To oni powinni "bić się" o robotę :wink: .

 

U mnie wyglądać to będzie tak : zakupiłam już w firmie, która wykonuje dachy dachówkę z 7% VAT-em. Ta firma dachu mi nie będzie kłaść, ale tak umówiłam się ze sprzedawcą, że mój dekarz wystawi fakturę za robociznę i przekaże ją tam gdzie kupowałam dachówkę.

W umowie przy zakupie dachówek zaznaczono towar wraz z usługą. Także gwarancja będzie :wink:

 

Nie denerwuj się! Twoja intuicja z pewnością Cię nie zawiedzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zuczek swego czasu sama zebralam namiary na tych z Mietowe, ale podeslij mi bo nie wiem gdzie je zakopalam.

 

Adriano Komputero

ty faktycznie sie swietnie ustawilas. Nie wiem czy moje firmy sie na to zgodza. ta na Kaczej na pewno nie. Oni moga ew. wystawic fv na wykonawce... a on na nas razem z usluga. A wtedy vat rozlicza sobie w firmie... Naprawde sama juz nie wiem jak to u nas bedzie :D

Ech mialabym duzo kasy to bym se dach kupila osobno za robote zaplacila i nie musialabym sie o takie rzeczy martwic. Ale najwazniejszy jest dobry wykonawca, wiec jak nie bedzie innej opcji to tak zrobimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie Wam idzie, gratuluje! Mamy podobne dylematy jeżeli chodzi o kominek, my też nie wiemy jaki wybrać, czy tzw. nawiewowy, czy też z płaszczem wodnym. Obecnie jesteśmy "bliżej" kominka z p-łaszczem wodnym, a to ze wzgl. na to kurzenie z tego drugiego. Czy widziałaś kominki EDILKAMIN:

 

 

http://www.giersz.pl/obrazki_n/aquatondo22.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie RAGRA na te jeszcze nie trafilam. Choc ten wklejony bardzo mi sie podoba. A jak u nich z cenami wkladu?

Na razie jesli zdecyduje sie na plaszc to najblizej jestem CTM - maja taki model z podnoszona do gory szyba.

Powaznie sie zastanawiamy czy cala ta akcja nam sie oplaca, skoro kominek bedzie u nas rozpalany w tygodniu tylko czasem wieczorami i glownie w weekendy. I to uzaleznianie sie od pradu... JKestem bardzo sceptycznie nastawiona. Z drugiej strony jak sobie patrze u znajomych na sciany i sufity przy komnkach z dgp i ten czarny nalot to...

Generalnie - osiołkowi w zloby dano :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga, i to jest najgorsze : człek mówi , tłumaczy , a ekipa przymulona i tak po swojemu zrobi. Normalnie ręce opadają :-? . I jak z takimi coś uzgadniać, jak i tak będzie inaczej ?

 

Mówił chłop do obrazu, a obraz ani razu ...

 

Miarka i ciągła kontrola jak widać MUSI BYĆ !

 

Iga, jestem bardzo ciekawa jakiego dokonasz wyboru kominka. Ja też stoję przed tym dylematem i sama nie wiem co będzie lepsze :roll: . Opinie są tak różne, że trudno się nimi podeprzeć. To chyba dowód, że nie ma rozwiązań idealnych ... :wink:

 

A nawiasem mówiąc, to domek pięknie ROŚNIE :D

Trzymaj się ! POWODZENIA !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ciągła kontrola budowlańców jest przykra, ale niestety... :roll: , dobrze że to co "niedopatrzyli" da się naprawić :wink:

Jutro mam dzionek na "ogrzewanie" (piece, kominki z płaszczem, podłogówka) mam nadzieję, że będę bliżej podjęcia podobnej jak ty decyzji :oops: :)

Powodzonka[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Iga,

od miesiąca podziwiam Twój dom i wyjść z podziwu nie mogę jak Ci to wszystko pięknie idzie.

Ja planuję jeszcze w tym roku rozpocząć budowę w Rokietnicy i marzeniem moim jest zorganizować sobie wszystko tak jak Tobie się to udało.

Z tym większym zaciekawieniem obserwuję Twoje zmagania bo mamy podobne dylematy, np. kominek - ja juz byłam zdecydowana na płaszcz wodny ale nasza Pani architekt zaczeła mi odradzać że to niepotrzebnie wydane 10 tys. czy różnica w kosztach jest naprawdę taka duża? co Tobie wyszło ze wstępnych kalkulacji?

pozdrawiam, POWODZENIA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widziałaś kominki EDILKAMIN:

 

 

http://www.giersz.pl/obrazki_n/aquatondo22.gif

 

Np:

http://www.edilkamin.com

 

Mi też się bardzo podobają, bo są naprawdę solidnie wykonane i estetyczne. W porównaniu z Makroterm np to niebo a ziemia :wink: Niestety nie są zbyt tanie :( Kiedy dzwoniłam do dwóch importerów tych kominków, to dowiedziałam się, że wkład na nasz domek (18 KW) będzie oscylował w granicy 7000-8000, a więc sporo. Niestety będąc jeszcze mało doświadczonym płaszczowym nie zapytałam czy ta cena obejmuje sam wkład czy wyposażenie dodatkowe również :-? :oops: Jak znam życie to pewnie sam wkład :x

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awaj dzieki za mile slowa :wink: :D :oops: Choc uwierz mi - naprawde nie czuje sie dobrze zorganizowana. Czuje sie w calkowitej rozsypce :wink:

Co do roznicy kosztow to na pewno nie jest to 10 tys. Zwykly wklad do dgp to wydatek ok 3 tys-8 tys (oczywiscie mi9 sie podobaja te drozsze :roll: ) plus jakis 1.500 za rozprowadzenie i montaz. Wiec jak same widzicie wklad do kominka z plaszczej jest w tej samej cenie (ok 8000). Dodatkowy osprzet typu pompy i inne takie to mysle ok 3000 i 500 dodatkowa robocizna instalatora. Pytanie wiec jaki wklad do dgp chcielibysmy kupic i dopiero wtedy wychodzi nam roznica w cenie. Jeden instalator powiedzial, ze podejscie instalacji do kominka z plaszczem lepiej zrobic, ze jak sie kiedys zdecydujemy nie bylo kucia. ale jak ja juz wywale tyle kasy na wkald kominkowy to go szybka nie zmienie :wink: :p Tkaze zobaczymy.

 

zuczek EDILKAMIN chyba podaje ceny z osprzetem (mam nadzieje - albo przynajmniej z czesciowym). Lepsze firmy tak juz robia. Jak wezmiesz cene np. za 18KW CTM z osprzetem podstawowym to juz jest 6.800, wiec az takiej roznicy nie ma. :wink: :roll: Ach ta kasa :roll:

 

Mi sie cholipa pierwasz transza powoli konczy. I nie straczy juz na caly dach. A jeszcze jak maja mi w lipcu okna monotowac to w czercu musze prawie wszstko im zaplacic... :roll: Mam nadzieje, ze GE nie bedzie nam robil problemow z wyplata drugiej transzy (niby miala byc po dachu), ale przeciez musialam zaplacic zaliczki i calosc juz za okna i drzwi wejsciowe! :roll: Musze szybko wybrac drzwi wejsciowe - macie jakies propozycje? HELP!!!

 

Z innej beczki - czy ktos wie, czy tynki cementowo-wapienne mozna nakladac maszynowo? Bo jak dotad spotkalam sie tylko z gipsowymi maszynowymi. Chce miec cementowo-wapienne (bo sa wg mnie lepsze i trwalsze od gipsowych), ale zalezy mi na czasie - wiec maszynowka by sie przydala... Wiecie moze jak to jest?

 

Pozdrawiam wszystkich :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuczek EDILKAMIN chyba podaje ceny z osprzetem (mam nadzieje - albo przynajmniej z czesciowym). Lepsze firmy tak juz robia. Jak wezmiesz cene np. za 18KW CTM z osprzetem podstawowym to juz jest 6.800, wiec az takiej roznicy nie ma. :wink: :roll: Ach ta kasa :roll:

 

Byłoby super, bo te kominki naprawdę bardzo nam się podobają :D Na razie bliżej się tym nie interesowaliśmy, bo mamy na to jeszcze sporo czasu. W każdym razie nie nastawiam się, co by się nie rozczarować później :wink:

 

No a poza tym to gratuluję postępów na budowie, tak trzymać! :D Bardzo szybko ten Wasz domek rośnie. Schody będziecie mieli ażurowe czy zrobicie dopiero później żelbetowe?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że w innym dziale odpowiedziałaś mi nt alarmu. To może ja tutaj (chyba bardziej odpowiednie miejsce :wink: ). Widzisz, ja najchętniej to w ogóle bym nie robiła alarmu, bo jestem przeciwniczką takich urządzeń (od razu mi się kojarzy z wyjącym bez powodu alarmem w samochodzie :-? :wink: ). No ale jest jak jest, złodzieje nie śpią, trzeba mieć jakieś zabezpieczenie. Chyba nawet jak chcesz ubezpieczyć dom to wymagają takich minimalnych zabezpieczeń czy się mylę? :roll: W każdym razie u nas będą rolety zewn., a okna będą wzmocnione. Więc już przy próbie sforsowania rolet i okien nie obejdzie się bez hałasu. I chyba pewniejszy tutaj od alarmu okaże się nasz super dog :wink: - co prawda mały, ale bardzo czujny :lol: Myślę, że w takiej sytuacji same kontraktony by nam wystarczyły. Chociaż w momencie, gdy w domu jeszcze nikt nie mieszka, to marne zabezpieczenie :-? Iga ja się po prostu boję tych wszystkich czujek ruchu, podczerwieni, nie mówiąc już o monitoringu i biurach ochrony! Brrr :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuczek Tez sie kiedys balam :D Ale o obecnej firmie pracuje juz ok 3 lata (zobaczymy jak dlugo, bo wlasnie sie rozgladam za czym innym :wink: wiec jakby ktos szukal pracownika :D :lol: -- no ale do rzeczy) i mamy alarm na czujki ruchu. Nigdy nie wbudzil sie bez powodu. Wsztko zalezy wiec jak wyregulujesz czujki. Ten problem istnieje w przypadku alarmu zewnetrzego (wzbudzaja zwierzatka, ruch za ogrodzeniem). Od ok roku mamy tez monitoring - widze same plusy, choc na szczescie jeszcze nie bylo zadnej interwencji.

Ja to wiedze tak - maz wyjezdza a mi sie w nocy uruchamia alrm. Chyba bym umarla ze strachu. A tak 2 przecznice dalej mam siedzibe firmy ochroniarskiej i wim , ze za pare minut przyjada i albo mnie obrania albo wyplosza nieproszonych gosci :wink: Bez tego sobie w ogole nie wyobrazam alamu.

Spokojnie ubezpiecza ci dom bez alarmu, ale jak jest alarm to jes jakies 5% znizki - wiec niewiele :D My nie inwestowalismy za bardzo w okna ani w rolety, wlasnie z mysla na ile miesieczych abonamentow za ochrone tam te wydane tysiace wystarcza :wink: Taka byla nasza droga :D

Co do dogów to nie wiem czy pisalam, ze sasiedzi maja hodowle tych psow wlasnie :lol: Wkleje wam przy okazji zdjecia :D

 

zielonooka widzisz - musisz czesciej zagladac :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...