Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

Poczytałam, posmuciłam się (że ja jeszcze w lesie :( ), potem się pocieszyłam (że każdy kiedyś zaczynał :) ) no i mogę wreszcie przejść do gratulacji: fajny domek, bardzo podoba mi się układ wnętrz. Bardzo jestem ciekawa jak to wszystko będzie wyglądać na moim ulubionym etapie - wykończeniówki :wink: !!!

 

Na pewno będe do ciebie zaglądać :D

Na razie mam jedno pytanie - gdzie znalazłaś te drzwi wewnętrzne, których zdjecia zamieściłaś w dzienniku???

Jesli ktos juz pytał - to przepraszam, ja nie wyłapałam odpowiedzi :oops:

Pozdrawiam gorąco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Iga, z opisu pana R jego środowe spotkanie z dekarzami wyglądało inaczej :wink: , ale z tego co piszesz to popieram zachowanie Twoich dekarzy (ale gości jakiś dziwny, że chciał żeby czekali 2 godziny ,a potem na umówiony termin nie przywozi :evil: ). Ja nękałam go w środę ilomaś telefonami więc może dlatego był o czasie. Natomiast nie podoba mi się dopłata do ceny dachówki bo się kurs zmienił!!. Chce nas wykasować więcej 700 zł :evil: , i fakt że było tak w umowie i należało się z tym liczyć ,ale... my mu wpłacaliśmy kasę 2 tygodnie przed odbiorem a on za dachówkę zapłacił dopiero w tym tygodniu ( :o :evil: ) i tyle dlatego na kursie straciliśmy :roll:

Mam mieszane uczucia ( delikatnie mówiąc) :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagat no to niezle nas porobil Widze, ze ja tez bede musiala doplacac (a jeszcze transzy niet i kasa swieci pustakami). Jestem ciekawa jak bedzie z dostawa dzis :-? Powiem ci tak - jakbym wiedziala, ze bede musiala tyle doplacac (choc u mnie pewnie wyjdzie mniej bo mam inny dach) to nie wiem, czy bym sie zdecydowala.

No ale odnosnie kursu to dostajemy info wg kursu jakiego banku i mozemy sobie sprawdzic - i bylo tak w umowi (choc podczas wczesniejszych kilku rozmow nigdy o tym fakcie nie wspominal - cwaniak :wink: ). Ale wezme z ciebie przyklad - bede go dzis nekac telefonami :D

 

U mnie dach caly ofoliowany z krawedziai z balchy i przygotowanymi koszami czeka na dachowke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, wygląda na to, że miałem dużo szczęścia z wykonawcami i dostawcami, bo jakoś do tej pory udało mi się uniknąć takich sytuacji jak twoje. No ale inna sprawa, że zawsze ktoś był na budowie i pilnował. Twoja przygoda tylko potwierdza, że niczego i nikogo nie można zostawiać bez opieki nawet na godzinę, niestety. No i przydaje się jeszcze jedna praktyka - przy planowaniu zostawiać sobie zawsze tydzień rezerwy, a materiały zamawiać na dzień wcześniej - ja tak robię, i dzięki temu parę wpadek uniknąłem (ostatnia była jak mi się przedłużyły instalacje o 1 dzień, ale na szczęście miałem tą rezerwę czasową. Ale moja budowa to zupełnie inna historia, bo twoja budowa jest w ekspresowym tempie, a u mnie trwa już ponad rok :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasco ja dachowke zamawialam w zeszla srode - wiecponad tydzien wczesniej. O 12 dachowke wyladowywali juz na bodowie. Wiesz - co do terminow to ja nie moge nwrzekac - dekarze maja czas do konce czerwca, ale widze, ze pewnie skoncza przed czasem bo sa z terminami do przodu.

Jedyne co dlugo idzie to scianki dzilowe na poddaszu, bo musieli czekac na wiezbe, a my zmienilismy nie tylko konepcje ich ustawienia, ale takze strychu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą koncepcją to podobnie tak jak u nas. Na górze zaraz przy schodach miała być łazienka, ale jak tylko zaczęliśmy stawiać ściankę, nastąpiła szybka zmiana, i zdecydowaliśmy się na adaptację jednego z pokoi. Potem doszło jeszcze dorobienie garderoby, więc też wyszło trochę zmian ze ściankami działowymi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze chyba na kazdej budowie ze sciankami dzilowymi na poddaszu sa jakies zmiany. Przynajmniej tak bylo u wszystkich naszych znajomych. Jednak pod dachem wszytko nabiera innych - bardziej realnych wymiarow. Ja za kazdym razem jak jestem na budowie utwierdzam sie w przekonaniu, ze wybor byl sluszny. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, ze chyba na kazdej budowie ze sciankami dzilowymi na poddaszu sa jakies zmiany. Przynajmniej tak bylo u wszystkich naszych znajomych. Jednak pod dachem wszytko nabiera innych - bardziej realnych wymiarow. Ja za kazdym razem jak jestem na budowie utwierdzam sie w przekonaniu, ze wybor byl sluszny. :D

 

To tak jak ja :)

Ostatnio na budowę mój kierownik przyjechał z żoną, która stwierdziła, że projekt jest naprawdę super, "a widziałam już dużo" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach z kupeczkami dachówki :lol: :lol: , - ładnie rownomiernie porozkaładane - super :lol:

,a rynna też pikna, te rynny tytanowo-cynkowe mają coś w sobie (sąsiedzi mają -ekstra).

Ciekawa jestem efektu całościowego (+czekoladowe rolety :lol: ).

 

Widzę, że Twoi dekarze są "bardziej pozbierani" niż moi :wink: , u mnie koszy ni ma, daszki nie wszystkie, a i dachówka leży jeszcze na ziemi (zastawili mi jedną paletę nierozpakowaną :evil: ,)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę z niecierpliwością czekać na dach pokryty dachówką. My też planujemy brąz i dachówkę o takim kroju :wink: więc dlatego jestem taka ciekawa 8) Dobrze, że już sobie zaplanowaliście rozkład ścianek działowych. Jak człowiek jest już pewien czego chce, to jakoś tak lżej mu się robi na duszy :lol: :wink: Nie wiem jak Ty, ale ja nie lubię tych ciągłych rozterek :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zostawili dwie palety (jedna cała, druga poodzirana z folii), +paletę z gąsiorami ( :evil: ), ale ta już jest w środku chociaż :roll: , Co do zwrotów to mają powiedziane, żeby zostawić z nieporozcinanej ze dwa rzędy na koniec :wink:

Ale ogólne wrażenie, hmm... :-? ,

za to twoi : profesjonaliści :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga,

PIĘKNIE wygląda Twój DACH ! :D Dachóweczka w tym fasonie superowa ! :D . Dekarze widać bardzo dobrzy, szybciutko się uwijają .

Ciekawa jestem kiedy chcesz wstawić okna dachowe ? :roll:

Ja właśnie jestem przed ich zakupem i tak się zastanawiam, kiedy to zrobić ? Od razu przy załadaniu dachówki, czy później? Tylko kiedy ??? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja balam sie traz wstawiac okna dachowe ze zgledu na ich czeste kradzieze w Poznaniu i okolicach. wszyscy mi to odradzali. Wstawic bede moga jak juz bede miala reszte okien i zabazpieczone inne otwory. Ale moi dekarz w pierwszej polowie maja urlop i wyjezdzaja, wiec moge o tym myslec najwczesniej po 15 lipca. Decyzji kiedy - jeszcze nie podjelam. Po prostu zrobie to najpozniej pod koniec sierpnia przed ocieplaniem dachu. :D Ciesze sie, ze dach sie podoba :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - wszystko zabudowuje dachowkmi. Przy montazu okien dekarze je zdejma - a mi zostanie maly zapas w garazu dla potomnych w razie jakis uszkodzen dachu. Mysle, ze to dobry pomysl, tym bardziej, ze np. juz po ofoliowaniu dachu zmienialam wielkosc okien, bo te w projekcie yly zdecydowanie za duze. Zmniejszylam wiec o 1 rozmiar a jedno w ogole wyrzucilam. Dzieki temu mam jakies 1.100 zl w kieszeni :D :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...