Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

Iga, Świetnie Ci idzie :-)

 

Fajny ten Twój domek - taki podobny do mojego :-)

Ciekawe tylko jak to bedzie dalej - te wszystkie instalacje mnie trochę przerażają, a wykończenie - to już będzie dopiero koszmar ;-)

 

Ja też starałam się wymurować wszystkie scianki działowe na poddaszu bardzo przemyślanie - mam wszystkie szafy wnękowe, kabinę prysznicowa, wnęki ozdobne wymurowane i gotowe ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Iga śliczny jest twój dach,a dachówka suwakowa jest zdecydowanie ładniejsza od sirusa :wink: :lol: niezależnie od ceny.

 

Tak, do pana R mam bardzo mieszane uczucia, tym bardziej, że dekarze mówią, że może dachówki nie wystarczyć :o :evil: , a to on wyliczał tą dachówkę !! :evil: (nie mówiąc o zapasie, który miał zostać na później)

We wtorek mają skończyć, więc zobaczymy...

 

Czy to co widać na szczytach u ciebie to obróbka blacharska deski wiatrowej?, czy ona jest w tym samym kolorze co dachówka?

U mnie ma trochę inny kształt (dlatego się tak dopytuję :wink: ), ma taki "okapik" bo dekarze stwierdzili, że to mi trochę deskę będzie chroniło, aczkolwiek Twoją podoba mi się bardziej :lol:

(Pomijam już nawet kolor mojej blachy bo miał być brąz, a jest praktycznie czarna :roll: , deska u mnie będzie bejcowana na ciemny brąz pod rolety :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie - wszystko zabudowuje dachowkmi. Przy montazu okien dekarze je zdejma - a mi zostanie maly zapas w garazu dla potomnych w razie jakis uszkodzen dachu. Mysle, ze to dobry pomysl, tym bardziej, ze np. juz po ofoliowaniu dachu zmienialam wielkosc okien, bo te w projekcie yly zdecydowanie za duze. Zmniejszylam wiec o 1 rozmiar a jedno w ogole wyrzucilam. Dzieki temu mam jakies 1.100 zl w kieszeni :D :wink:

Iga,

pomysł masz świetny ! :D

Zmieniłaś wymiar okien . Napisz proszę coś więcej - na jakie się w końcu zdecydowałaś, a jakie wyrzuciłaś ? Te co były zdecydowanie za duże to jaki miały wymiar ?

Pytam, bo właśnie mam dylemat z oknami połaciowymi i zastanawiam się czy dobrze wybrałam ??? :roll:

 

Pozdrówka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to: :wink:

Po pierwsze dzekuje za pochwaly i zachwyty - to bardzo mile :D :oops:

zuczek w cieniu te kolory dobrane wygladaja super - ale w pelnym sloncu nietety klinkier troche za ciemny - ale co tam -mnie sie podoba, tylko Tesc ma problemy :wink: :D

bagat fakt - ta dachowka podoba mi sie najbardziej :wink: Blecha ma w ladnym brazowym kolorze - mysle, ze pasuje. Obrobke bez okapnika - deski bede zabezpieczane pozniej - byc moze tez troche blachy. Jeszcze zobaczę. Co do koloru na pwno bedzie ciemny braz. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagat jeszcze zapomnialam, ze u mnie lezy ok pol paletydachowek do zwrotu. Wiec jakby ci zabraklo to przycisnij p.R, zeby je zabral (bo na razie w tej sprawie cisza jak makiem zasial - bedzi mi musial zwrocic kase bo juz mu wszystko zaplacilam :wink: ) i zawiozl do ciebie. Ja moge ci tez bezposredion odsprzedac ale wtedy nie bedziesz miala fv :-? W kazdym razie dachowki sa w Poznaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga, Jak Ty to robisz, że tak szybko Ci wszystko idzie?

 

Z tymi tynkami to juz mnie zastrzeliłaś.. Ja w połowie lipca dopiero zacznę się zastanawiać nad elektryką, a tynki to może wrzesień...

 

Co do okien dachowych to jak widzisz ja mam zupełnie odwrotne dylematy. Po prostu teraz mieszkam w bardzo ciemnym mieszkaniu na parterze i nigdy więcej tego błędu. Dlatego na pewno nic bym nie zmniejszała. 100 zł róznicy to zadna róznica - a przez ileś lat będziesz na małe okno patrzeć... Zastanów się jeszcze ;-) To już potem ciezko zmienić. Zasłonic okno zawsze mozna - ale zrobić z małego duże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iga, Ty już masz dach pokryty? Ślicznie to wygląda. Chyba też muszę sobie pooglądać Twoją dachówkę na żywo. Co do okien, to mam wrażenie, że moje też są przewymiarowane. Co prawda, mój dom jeszcze nawet z ziemi nie wyrósł, ale patrząc na projekt, wydaje mi się, że w archonie te okna są w ogóle duże. To chyba bardziej ze względu na wygląd zewnętrzny. Cóż, mnie się tak nie spieszy, więc okna zamówię, jak juz dom będzie stał. Wtedy ewentualnie można będzie jeszcze coś zmienić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga,

DZIĘKI za szczegółową odpowiedź :D .

Ja swoje okna właśnie dzisiaj zamówiłam. Chciałam je zwiększyć (w projekcie podano o nr. mniejsze , czyli odwrotnie jak u Ciebie :wink: ), ale ostatecznie nic nie zmieniłam i będą miały wymiary w/g projektu.

 

Jestem pod wrażeniem "obstalowania" terminów :o . Pięknie to wszystko zaplanowałaś. Teraz tylko trzeba trzymać kciuki, aby wszystkie ekipy "wypaliły" i nie było przestojów :wink: .

Już więc je zaciskam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zciskac kciuki za teminy - zaciskac :wink: Mocno! :D

tabaluga1 nie spiesz sie z oknami - bobrze ci radze. Wiem, ze swiatlo w pomieszcze niu jest bardzo wazne, ale w koncu nie potrzeba okiennej sciany. Ja ciesze sie, ze na etapie pierwszej adaptacji wyrzucilismy dwa okna, bo nia mialabym ani jedenej pelnej sciany z zadym pomieszczeniu dzinnym na dole :o i zmienszylismy wszykie okna wykuszowe sporo - tam byla caly wykusz w szkle od dolu do gory.

Zuzza szybko nie szybko - mi sie wydaje, ze normalnie mi idzie :wink: Co do okien zdania nie zmienie - juz i tak mam landary :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga, z nieba mi spadasz :lol: , razem ze swoimi dachówkami :wink: , Rozmawiałm już dzisiaj z R ( :roll: ) i jestem z nim wstępnie umówiona co do "przejęcia pozostałości po tobie", :lol: . w poniedziałek dekarze powiedzą mi dokładnie ile brakuje, . Dopiero wtedy niestety , bo mają mnóstwo roboty, okazuje się, że nie tylko dekarskiej :D (zwracam honor chłopakom, są jednak niesamowici i bardzo nam pomogli)

 

P.S. Ja wstawiam połaciówki razem z dolnymi oknami i od razu alarm. a okna mam dość duże (160/78 ), bo skosy są ostre, ścianki kolankowej praktycznie brak,powierzchnia z tego nie za duża , więc chciałam żeby chociaż jasno było. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, ale tempo narzuciliście :o :o :o . Ledwie zrobiliście dach, zaraz instalacje i już w połowie lipca tynki. Nieżle :D .

Ps. Iga, szerokośc Twojego dziennika nie mieści mi się na ekranie kompa. Trzeba przesuwać. To chyba efekt tych olbrzymich fotek. Czy inni też tak mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga dla pocieszenia mój dzień w związku z budową zaczyna się o 5.30, żeby zdążyć obgadać z mężem zanim się obudzą dzieciaki. Padam jak betka po 21 razem z dziećmi :roll: :wink: . Po prostu szaleństwo :roll: :roll: :-?

Gościu z super namiarami od projektu instalacji gazowej jest nieaktualny, niestety :-? :evil: , jak znajdę kogoś to skrobnę.

Pan R miał dachówkę wziąść we wtorek :roll: ,czyli znowu nie zmieścił się w terminie :evil: . U mnie jednak chłopaki poradziły sobie i dachówki styknie ( o czym go poinformowałam 8) )

 

Iga, jakie życie byłoby piękne, gdyby doba miała 48 godzin :wink:

Więcej czasu życzę :lol: (Tobie i sobie :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...