Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

Acidtea witam u siebie :D Nie martw sie na zapas (praktyka i tak da ci sie we znaki :wink: ). Zawsze ktos ci tu na forum pomoze :D

 

zuczek dzis wieczorem pedze na budowe obfotografowac calosc z oknami, wiec zobaczysz i dachowke :D

 

bagat musze owiedziec, ze dopiero na tym etapie budowy mam na prawde problemy z czasem i odczuwam spore zmeczenie - ale pewnie te upaly sa temu troche winne, i to, ze w pracy wszyscy biora po kolei urlopy, a ja nie :cry: :( :wink: i im zazdrosze. Niestetyjak dla mnie 4-5h snu na dobe to zdecydowanie za malo - do tej pory sypialam 6-7h i odczuwam wielka roznice! :o No ale wszyscy mowia, ze w ogole po mnie nie widac, ze dom buduje, wiec kamuflaz mam niezle opracowany :wink:

Musze przyznac, ze szkoda, ze tej dachowki nie wezmiesz - teraz bede musiala dopiero zaczac akcje ZWROT i czuje, ze bedzie ciezko! :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Iga nie lotej ino za grzejnikami. Ja w grudniu obcykałem temat. Uderz probnie do Buderusa do tarnowa. Niech Ci wycenią grzejniczki Logaterm (podpowiedź: porównaj grubość ścianek płaszcza grzejnika na przekroju Kermi, Cosmonova i Logaterm) ;-) A jeszcze lepiej grzjniki, zasobniczek, osprzęt do podłogowki...(no nie, na piec Cię nie będę namawiał masz pewnie faworytów).

Cosmonova to wyłącznie Bims Plus (mój znajomy tam pracuje). Mimo tego nie był w stanie dać mi lepszych cen niż Buderus. A Kermi...Kermi są fajne ;-)

 

zdrówka

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze grzejniki Buderusa wychodzą najtaniej. Rozumiem, że podejscia katowe do grzejników wraz z zaciskami sa wszystkie takie same - bo ja juz zamowilam i mam na budowie takie - a caly czas byla mowa o Cosmonovie.

Kermi fakt fajne :D ale drogie, wiec odpadaja.

Jesli te podejscia katowe nie graja roli to sobie jeszcze wycenie i Buderusa. Piec Viessman, bo moj instalator robi ich serwisy i wiem , ze moge zawsze na nim polegac (we dnie, w nocy... :D ). A podeślesz mi namary do Trnowa? To jakas główna wytwórnia Buderusa w Polsce? A jak z transportem - gratis?

 

Niestey rury i podlogowke kupuje przez instalatora (Kann). Nie dalabym rady teraz tego zalatwic niestety, wiec wiem, ze tu przeplace :cry: Wole sie tym jednak nie zadreczac. Sama jedna w Poznaniu, bez samochodu pracujac na full bez urlopu nie dam rady wszystkiego tanio obcykac, wynegocjowac, zalatwic na czas na budowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga,

GRATULUJĘ ! Tyle się u Ciebie dzieje, że nie nadążam :o . Okienka wyglądają superowo z roletami :D . Domek jest już DOMEM !!! :D :D :D

Fałszywy alarm lepiej, aby się nie powtórzył 8) . Takie rzeczy bardzo stresują ... :-?

 

Podziwiam Cię za obrotność i i trzymanie wszystkiego "pod kontrolą". Z pewnością instalacje i wykończeniówka gładko pójdą przy takiej Inwestorce :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga9

Zle mnie zrozumiałaś. Chyba.

Pisałaś na gr. wlkp., że masz problem ze znalezieniem ekipy do wykończeniówki na wrzesień i za to trzymam kciuki.

 

My daaaleko w polu. Na razie tylko działka i wz. No i na 99% wybrany projekt.

 

Bardzo dobrze Ci idzie. Jesteś bardzo zaradna i to jest i fajne i przydatne :)

Sama z budową, bez samochodu i jeszcze w normalnej pracy bez urlopu a mimo wszystko umiesz załatwić. Tylko zazdrościć 8)

 

A dziennik sobie podczytuje od czasu do czasu. Nie odzywam się bo nie ma z czym: ja daleko w lesie, Ty za chwilę kończysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka piękna, okna też! :D Rolety rzeczywiście kolorystycznie idealnie dopasowane do okien. A co do wyzwań... Samozaparcie, silna wola i motywacja są najważniejsze. Wiem co mówię. Właściwie nie wiem czy się chwalić... :oops: ale ale ja piąty tydzień nie palę!!! :D A rzuciłam przed rozpoczęciem budowy, gdy stresów nie brakuje. I dałam radę, więc Wy z dietą dacie tym bardziej! Trzymam kciuki! :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziennik sobie podczytuje od czasu do czasu. Nie odzywam się bo nie ma z czym: ja daleko w lesie, Ty za chwilę kończysz.

 

No z tym konczeniem to mi wszyscy na forum kadza, ze niby pierwsza bede :lol: Moze i bym chciala, ale spojrzcie prosze na bagat - ta dziweczoyna to dopiero ma speeda! :o :D :lol:

Acidtea pisz zawsze smialo - szczegolnie jak zaczniesz i bedziesz miala problemy to chetnie ci pomozemy :D I pisz juz teraz - gdybym wiecej pisala na forum moze moja daptacja projektu wygladalaby zupelnie inaczej. A tak - madra blondyna po szkodzie :wink: :lol: 8)

Zreszta my tu na rozne tematy piszemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuczek to to tzrymamy kciuki. Moja przyjaciolka rzucala rok rocznie 1 stycznia. I wracala. W tym roku jej sie udalo - jak prztrzymasz pelne 3 miesiace ( z jej doswiadczen) - bedziesz uratowana. Choc jak sobie wybralas poczatek budowy na rzucanie to niezly termin - fiu fiu :roll: :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta duza zielonosc to u sasiadow wszystko. To co widac na naszym rozklekotanym ogrodzeniu (ktore zniknie na budowe) - to faktycznie jakis pnacze :roll: Tylko ja nie wiem czy sie uchowa przyzmianie ogrodzenia :roll: No i nie wiem czy to nie chwast jaki? :roll: :wink:

A reszta to same pokrzywy abo zasypana piaskiem ziemia. Zreszta caly nasz teren bedzie podniesiony jakas porzadna ziemia io ok 50-70 cm do gory - do poziomu ulicy :wink:

To to pnace to chwast czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca wre. Instalacje w toku. Zdjecia pewnie po weekendzie, bo teraz nie woze ze soba aparatu.

Jutro spotkanie z jedyna ekipa od wykonczeniowki, ktora slyszac o wrzesniu zechciala spojrzec na moj dom :lol: Trzymajcie kciuki, zebysmy sie dogadali, bo wtedy bede mogla spac spokojnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga,

powiem szczerze że ta kwota 20 tys za wszystko wcale mnie nie zdziwiła .. :roll:

Jeżeli robią tez kompleksowo łazienki to ta kwota za robocizne nie wydaje mi wygórowana....

mojej koleżance facet robi łazienke , tylko łazienkę ok 10 m2 za 7 tys.

A Twoja ekipa zrobi Ci wszystko.

Ja bym brała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga proszę nie sypać w Swoim dzienniku tekstami typu :Problem polega na tym, ze inne ekipy maja wolne teminy od listopada. I jesli tak to na 100% nie wprowadze sie w grudniu. ZZebym to ja wiedziala, ze ekipy do wykanczania trzeba szukac tyle wczesniej

Do poniedziałku policz sobie te metry i wypisz co możecie robić sami i zleć tylko te prace których sami nie dacie rady - cena powinna się zmniejszyć.Trzymam kciuki i pozdrawiam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale:

zaba_gonia - tak sobie myśle i cztam (bo puściałam temat po forum) i spróbuję z nimi pogadać, żeby w tej cenie zrobili mi jeszcze jedną łazienkę na poddaszu (bo tam mam dwie) i może wezmę. Jak sprawdzam te ceny pojedynczych ekip to też sa rozbrajające :wink: Już l\kilka osób mi mówi, że ta cena to nie tragedia :o :roll:

kasia64 ale tu jest problem. Bo Rafła ciągle nie ma - stale w rozjazdach (popatrzcie czy się gdzieś w tym dzinniku pojawia - obecnie powraca tylko na weekendy i to tak wykończony, że potrzebuje dużo snu). Jeśli więc zaczniemy robić sami - też nam ten grudzień nie wypali. Na razie stanęło, że sami ocieplamy w II poł sierpnia poddasze i kładzimy g-k. Wezmi sie na ten cel jakis urlop :wink: A co do reszty. Może jak ci mi w tej cenie robia tez i druga lazienka to na pewno zdazymy pokoje na poddaszu sami pomalowac i panele ulozyc :D

zuczek oj mam, mam :roll: :-? Ale czasu mi brak - już dziś czuję, że padam na twarz :wink: No, ale przeliczyć te wszystkie metry muszę cobym miała jakieś pojęcie.

 

Powiem jedno - ekipy do wykończeniówki szukajcie z min. 3 miesięcznym wyprzedzeniem- a najlepiej jeszcze wcześniej. :wink:

A nie znka któraś namarów na jakiegoś płytkarza z okolicy. Tego mi bradzo brakuje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...