Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

Iga, prognozy pogody, póki co są bardzo dobre,, a to że trochę chłodniej, to tylko łatwiej będzie wam przeżyć pod namiotem :wink: :lol: . W przyszłym roku też jedziemy pod namioty, klimat jest fajniejszy (teraz jeszcze dziaciaki są za małe :roll: )

Kominki boskie, też się napaliłam na pewien typ (VOLCANO 2P, lub 2P h), do tego stopnia, że pozwoliłam sobie do nich przedzwonić :wink: , niestety dla mnie są trochę drogie. Przy okazji sprawdziłam Twoje ceny, kolejno: 7.448, a Exel trochę tańszy: 5,349. Mają ponoć na obornickiej 263 swojego przedstawiciela, warto zobaczyć na żywo te cuda.

 

W ogóle mogłybyśmy razem zakupy robić :wink: , bo jak czytałam o dylematach lodówkowych to się uśmiałam.

My mając dokładnie takie same "wytyczne" kupiliśmy w maju lodówkę LG GR-P207GTGA. Była promocja (!! :roll: :wink: ), wyprzedaż z wystawki, a wtedy wydawało nam się, że kaski spokooojnie nam wystarczy (o my naiwni :wink: , w sumie dobrze, że jest, bo teraz napewno bysmy już jej nie kupili :-? ). Wygląda tak: http://www.skapiec.pl/site/cat/308/comp/61847, kupilismy ją za 3,500 i specjalnie pod nią przesuwaliśmy okno i ściankę kuchni, więc jak najbardziej zakupy AGD na etapie planowania chatki :wink: :lol:

Pozdrawiam i życzę "okazji i promocji" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Świercz: roślinki byłam zakupiłam, wczoraj do mnie dotarły kurierem, posadziłam je na razie w dużych donicach, na działkę wysadzę je dopiero na jesieni (mamy tam glinę i teraz nawet szpadla w ziemię się nie wbije :( - ani roślinki ani mąż mogliby tego sadzenia nie przeżyć :lol: )

 

Kasia64: w temacie rozmnażania roślin, nalezy z tym poczekać do jesieni czy można teraz (no może jak się trochę ochłodzi :wink: ) upatrzyłam sobie piękny jaśminowiec w parku i szykuje na niego zamach, ale jakie długie mam obcinać te gałęzie lepiej proste czy rozszczepione :-? wybacz te pytania ale chciałabym to zrobić raz a dobrze (a nie z sekatorem ganiać po parku co tydzień :lol: )

 

Iga9: wybacz że w Twoich komentarzach taką prywatę sieję - wątek o ugorach śledzę z uwagą tam też się odezwę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga9: wybacz że w Twoich komentarzach taką prywatę sieję - wątek o ugorach śledzę z uwagą tam też się odezwę :wink:

 

A siej - wszystkim sie przeda - a moze nawet cos urosnie :wink: :lol:

 

sylvia1 dzekuje bardzo :D

 

tabaluga1 pomysłów to ja mam całą masę - tylko nie moge ich z różnych względów reazlizować :wink:

A co do AGd - to największy problem mam z lodóką. te, które najbardziej mi odpowiadja są wolnostojące - taka do zabudowy poszła juz w odstawke, bo za waska i za mala - a do tego o głębokości 665 cm. Cała zabudowa mebli będzie więc miała ok 70 cm - a nie jak planowałam wczesnie 60 :-? I to jest dopiero wyzwanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodóweczka super. Ja też chcę miec wysoką zabudowę (lodówka i obok słupek z piekarnikiem i mikrofalówką) i również planuję cały sprzęt do zabudowy (zmywarkę już mam). Ale zaczynam się zastanawiać właśnie nad tą nieszczęsną lodówką. Jeśli nie znajdę do przyszłego roku czegoś sensownego w sensownej cenie :roll: :roll: :roll: :roll: , to wezmę pod uwagę Twoje rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świercz: roślinki byłam zakupiłam, wczoraj do mnie dotarły kurierem, posadziłam je na razie w dużych donicach, na działkę wysadzę je dopiero na jesieni (mamy tam glinę i teraz nawet szpadla w ziemię się nie wbije :( - ani roślinki ani mąż mogliby tego sadzenia nie przeżyć :lol: )

 

Kasia64: w temacie rozmnażania roślin, nalezy z tym poczekać do jesieni czy można teraz (no może jak się trochę ochłodzi :wink: ) upatrzyłam sobie piękny jaśminowiec w parku i szykuje na niego zamach, ale jakie długie mam obcinać te gałęzie lepiej proste czy rozszczepione :-? wybacz te pytania ale chciałabym to zrobić raz a dobrze (a nie z sekatorem ganiać po parku co tydzień :lol: )

 

Iga9: wybacz że w Twoich komentarzach taką prywatę sieję - wątek o ugorach śledzę z uwagą tam też się odezwę :wink:

Jaśminowiec właśnie ukorzeniam ( w/g książki "abc rozmnażania roślin" ukorzenia się w sierpniu) po 3-4 tygodniach pokazują się nowe listki i to znaczy że się przyjęły.Ja odrywam gałązki z piętką dł .ok 15 cm z wierzchołka gałązki trochę rozgałęzione(w kształcie Y).Powodzenia. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia64 a o co chodzi z ta piektką ??? :o :o :o Co to u licha jest? :o

 

No i najważniejsze - czy można ukorzenic zdrewniałe łodyki czy tylko takie zielone obrywać?

 

A w ogole wklejcie dziewczyny jak macie zdjecie takiego jasminowca bo ja lajkonik nie wiem czy to krzew czy drzewo czy co :oops: :o :roll:

 

tabaluga1 ja ci zycze, aby do przyszlego roku ukazalo sie cos sensownego do zabudowy. Bo jak na rodzine z dziecmi to to, co dostepne na rynku wg mnie jest zdecydowanie za male :wink: A ja to wybralam prawdziwy czolg z pulki jednodrzwiowek :wink: Poza tym jest to model polecany swego czasu przez slynnych modzalewskich. Reszta tez bede miala w zabudowie - oprocz mikrofali (bo juz mam nowa - z zeeszlego roku - srebrna wolnostojaca samsunga z bajerami- moge smialo polecac ten model :D ). W gornej lazience bede tez miala wolnostojaca pralke, bo szkoda mi kasy na taka do zabudowy :wink:

Ale wszystkie te zakupy planuje dopiero ok grudnia - stycznia wiec mam jeszcze czas na decyzje. Bede tez polowac na przedswiateczne propocje. Licze, ze w tym czasie w Pozaniu otworza sklep sieci Electroworl i bedzie taka walka cenowa jak w zeszlym roku w Warszawie. Wtedy udaloby mi sie obkupic na miejscu po korzytnych cenach. Jesli nie - bede robic zakupy w skepach internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga,

 

Lodówka ważna sprawa - trochę mnie podłamałaś - bo mi się wydawało (o naiwności moja) że dużą lodówkę do zabudowy to żaden problem nabyć. Ja tez potrzebuję ogromniastej lodówki i zamrażarki. I co nic się nie znajdzie? Może miałaś jakies typy? Bo srebro mi nijak nie pasuje. A jakie będziesz miała fronty w kuchni?

 

W ogóle to dlaczego ja nie jestem taka poukładana jak Ty? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia64 a o co chodzi z ta piektką ??? :o :o :o Co to u licha jest? :o

 

No i najważniejsze - czy można ukorzenic zdrewniałe łodyki czy tylko takie zielone obrywać?

 

A w ogole wklejcie dziewczyny jak macie zdjecie takiego jasminowca bo ja lajkonik nie wiem czy to krzew czy drzewo czy co :oops: :o :roll:

 

tabaluga1 ja ci zycze, aby do przyszlego roku ukazalo sie cos sensownego do zabudowy. Bo jak na rodzine z dziecmi to to, co dostepne na rynku wg mnie jest zdecydowanie za male :wink: A ja to wybralam prawdziwy czolg z pulki jednodrzwiowek :wink: Poza tym jest to model polecany swego czasu przez slynnych modzalewskich. Reszta tez bede miala w zabudowie - oprocz mikrofali (bo juz mam nowa - z zeeszlego roku - srebrna wolnostojaca samsunga z bajerami- moge smialo polecac ten model :D ). W gornej lazience bede tez miala wolnostojaca pralke, bo szkoda mi kasy na taka do zabudowy :wink:

Ale wszystkie te zakupy planuje dopiero ok grudnia - stycznia wiec mam jeszcze czas na decyzje. Bede tez polowac na przedswiateczne propocje. Licze, ze w tym czasie w Pozaniu otworza sklep sieci Electroworl i bedzie taka walka cenowa jak w zeszlym roku w Warszawie. Wtedy udaloby mi sie obkupic na miejscu po korzytnych cenach. Jesli nie - bede robic zakupy w skepach internetowych.

Iga - piętka to kawałek gałązki od której odrywasz mniejszą( ciągnąc w dół).Jaśminowiec to duże krzaczysko o ładnych pachnących na biało kwiatach. :lol: Mam zdjęcia sadzonek ale nie chcą się wkleić :-? Spróbuję pozniej wkleić u siebie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pralki też już są do zabudowy??? :o :o :o :o :o :o :o :o

O pralce wcale nie myślałam. Póki co moja siedmioletnia chodzi (odpukać) jak burza- oprała już dwójkę małych dzieci (czasami trzy razy dziennie prawie codziennie). Mam nadzieję, że jeszcze się nią nacieszymy. Mikrofalówka ma juz parę ładnych latek więc nadaje się do wymiany i chyba jednak zdecyduję się na taką do zabudowy nad piekarnikim. A lodówkę też muszę mieć pojeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemną, bo moi chłopcy niedługo mnie zjedzą. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow - Kasia! Piekny ten jaśminowiec. I pasuje mi do koncepcji ogrodu, bo wiekszosc kwiatow chcialam mic bialych wlasnie z jakimis sezonowymi kolorowymi akcentami :wink:

Ja wam mowie wszystkim - jak na zime zaczne ogrod wymyslac to bedziecie mieli ze mna przechalpane - patrz moje dyletanckie pytania w watku o ogrodach :D :oops:

 

Zuzza moze i sa duze (ale na pewno nie az tak jak ta moja wybrana) lodowki do zabudowy. Ale ja po obczytaniu info na ten temat nastawilam sie jesli chodzi o lodowke na 3 producentow (biarac pod uwage: jakosc, awaryjnosc, design, koszty czesci, i cene oczywisie, bo np. na Miele mnie nie stac :wink: )- LG, Samsung i Elextrolux. Jeśli o nie chodzi tylko ostatnia ma jakies lodowki do zabudowy (wielu naszych znajomych je ma), ale dla mnie sa za male - nasi znajomi i moje obserwacje "z życia" to potwierdzaja.

 

Tak samo robie z pozostalym sprzetem - najpier analizuje opinie uzytkownikow i pozostale paramety - tak wybieram zestaw producenta, ktorego dany model mnie inetresuje. Pozniej wsrod tych producentow wybiaram :wink:

 

Co do kuchni - moja koncepcja satle sie zmienia. Wiem, ze bede miala czesc pomaranczowych scian, bialy sufit i do tego czesc bialych mebli. Dodatki (m.in. zlew) stalowe i stalowe lampy. Do tego dojdzie jakies drewno - chyba w kolorze wenge, ale mysle tez o zebrano. Nie wiem czy robic blat ala drewno, czy pomaranczowy :roll:

Na ścianie nad ciagiem roboczym i zlewem bedzie biala lub fioletowa okladzina PCV idealnieimitujaca szklo z taka fakturka (wkleje wam w dzianniku)- a prostsza do obrobki - np. kontakow niz szklo.

Calosc dodatkow chce tak dobrac, aby kuchnia laczyla w sobie nowoczesnosc z elemetami designu z lat 60-tych i 70-tych. I tak chce miec takze w jadalni i salonie. Kolory z kuchni beda tam sie przewilay. Chyba beda biale krzesla z tworzywa przy drewnianym stole. Jasne ściany i pomaranczoe sofy.

No ale koncepcja stale ewoluuje :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...