Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

uprzejmie donosze, ze nie bylo czego zazdroscic :D Z wyjadu mielismy wrocic w niedziele a wrocilismy w czw. w nocy. :-?

 

Spiesze z wyjasnieniem. Otoz my jestesmy zwolennikami spokojnego wypoczynku, bez turystycznych spendow. Samodzielnie organizowanego, ze np. rano wstajemy i zmieniamy miesce. Stad namiot. A ze szybko sie nudzimy dlatego nad morze mozemy jezdzic gora na 5 dni :wink: I wtedy sa to dni byczenia sie i objadania smazona ryba. Do byczenia sie potrzebna jest plaza, cieplo i kapiele w morzu. A tu nad morzem bylo pochmurno, lalo, padal grad :o . Pola namiotowe zatloczone albo fatalne warunki i to za koszt 25 do 30 zl dziennie :o No to w czw zwinelismy namiot i pojechalismy zwiedzac Kaszuby :D Mam nadzieje Acidtea, ze tez polecasz :wink:

Jest tam napawde pieknie i mozna ciekawie spedzic czas :)

Takze troche odpoczelismy, a piatek rano dzialalismy na budowie, bo panowie sobie nie moga beze mnie poradzic :wink: Wiec nawet dobrze, ze wrocilismy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga,

ale odpoczęłaś troszkę ? Kaszuby też są piękne ! Lepiej zmienić plany niż być niezadowolonym.

Kiedy pogoda się popsuła, wspominałam Cię i myślałam o Tobie, bo wiedziałam już, że wypoczywasz. Szkoda , że się ochłodziło i nie było słońca.

P.S. Dzisiaj u nas leje od rana :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga, Ty juz po wczasach? Szkoda tylko, że pogoda nie dopisała. Ale myślę, że samo oderwanie od budowlanych dylematów i pogonią za fachowcami i materiałem pozwoliło Ci dobrze wypocząć. A teraz ze zdwojoną siłą zabierzesz się za wykańczanie swojego domku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawada, ze wypoczealm :D Najbardziej podobalo mi sie oderwanie od wczesnego wtawania i obowiazkow w pracy :D Ale pogoda, deszcz i spore zachmurzenia za oknem energii wcale nie sprzyja :wink:

Dodatkowo mam naiezly zgryz z tymi tynkami i nie za bardzo wiec co robic :roll: Czy filcowac, czy zostawic jak jest. Mam probolem bo nigdy nie widzialam tynkow filcowanych tylko sie o nich naczytalam... :roll: Wiec nie wiem czy efekt mnie zadowoli :roll: Nie mam tez pojecia po jakim czasie od wylewek mozna wchodzic np. z rusztowaniami tynkowc. Tym bardziej, ze trzeba bedzie przeciez polozyc na wylewki folie, co utrudni jej wysychanie...

Jutro sie spotykam z czlowiekiem od wylewek to postaram sie te dylemty z nim wyjasnic :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga,

 

Tez byłam w te wakacje w Chmielnie - bardzo lubię tę miejscowość :-) I Wdzydze - tam spędzałam wakacje przez całe moje dzieciństwo :-)

 

Z tynkami nie jest łatwa rzecz- ja się dopiero dowiem jak zobaczę. A filcowanie brzmi baaaardzo tajemniczo ;-) U Ciebie to tak szybko idzie...

 

Kiedy przeprowadzka? Pewnie na Święta to już dawno będziecie mieszkać... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fachowy od siedmiu boleści :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Dobrze, że spisujesz umowy, bo gość faktycznie ma bardzo krótką pamięć.

Mam nadzieję, że wszystko da się naprawić i będzie ok. Trzymam kciuki.

iga, jak Ty tak często na siłownię chadzasz, to niedługo ci fachowcy powinni zacząć się Ciebie bać :wink: :roll: :wink: :roll: :wink: :roll: :wink: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od sprzatania na budowie jest maz :wink: Choc jeszcze nie sprzatal :wink: Czeka nas to w dlugi weekend- pewnie w pn (wiecie - nie ma jak dobrze wykorzystany urlop :wink: ). Z ta moja sila to nie przesadzajcie - w koncu ja nie jakis sterydo-kar, zebym na silowni pakowala :D Moim ostatnim odkryciem jest spining - 45min ostrego pedalownia (glownie na stojaca) na specjalnych rowerkach - mowie wam wypoci sie czlowiek za wszystkie czasy! :D

 

Jak penie zauwazyliscie spotkanie w wylewkarzem bylo w srode (bo zadzwonil w pn i przelozyl :roll: ), ale to moze lipeij bo w pn nie zobaczylby tego rozlozonego styropianu :roll: .

Robocizna za wylewki 10 zł + 24 zł za materiał /m2 - nie wiem czy to dobra cenia :o Co myslicie?

 

O jesli chodzi o instalatora to mam jak najgorsze przeczucia. Nawet powiedzial, ze on wcale moze tej podlogowki nie rozkladac :o Zapomnial biedak, ze jak odstapi od umowy to placi 20% kary umownej :wink: :p Sie zdziwi jak sie zdecyduje :wink: :evil: Tylko niestety wtedy przepadnie m tremin wylewek jak nic :cry:

 

Zuzza o mieszkaniu na Świeta moge raczej zapomniec :( Nie wierze, ze wykonczeniowka sie wyrobi do tego czasu :(

 

Gerion ciesz sie bardzo, ze wrociles :D Pusto tu jakos bylo bez ciebie i brakowalo "meskiej reki" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga - bardzo dzielna z Ciebie Kobitka :D , bo z tego co wyczytałam w Twoim dzienniku widzę, że w większości ciągniesz budowę sama.

 

Jestem naprawdę pełna uznania :D :D :D .

 

Ciekawa jestem co dalej będzie z instalatorem, jak się ta historia zakończy? Do budowy trzeba jednak miec nerwy ze stali :wink: .

 

Trzymam kciuki za dalsze prace i będę wpadać do Twojego dziennika - jeśli pozwolisz oczywiście :wink: :D

 

Tak samo jak zuczek podziwiam Ciebie za chęć do pedałowania :D .

I bardzo Ci zazdroszczę, że jeździsz konno.

Marzyłam o tym od zawsze, ale jakoś do tej pory mi się nie udało :( .

 

Iga - napisz proszę cos więcej o tych panelach.

Widziałas ja na żywo -czy one się nadają na ścianę w kuchni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonika bardzo się cieszę, że cię tutaj widzę :D Wpadaj koniecznie częściej, bo uważam twoje rady za bardzo cenne i na pewno nie raz mi sie przydadza :D

Płytki widziałam we wzorniku na żytwo. Mówię wam - rewelacja! D dotyku i wygladzie nie do odróżnienia od drewna, szkła czy metalu. Gdyby nie to, że mam na dole podłogówkę to zamast płytek na pewno położyłabym ich deki imitujące drewno! Ogólnie jest to posadzka przemysłowa, więc nie wiem jak będzie z zakupem. Dopiero zaczynają tę kolekcje wprowadzać na rynek, a odoby za to odpowiedziale są na urlopie. Muszę się dopiero zorientować jaką ilość będę musiała zamówić - bo belki mają duże. Musili by mi więc odciąć kawałek - a za to płaci się dodatkwow. Na tem temat rozmawiam u producenta a kupć musze (choć sama uzgadniam ilość :o ) u dysrybutora. Cena ok 100zł/m2. Żeby mi się to w góle opłacało, być może kupię to cześciowo do holu na górze - tylko nie wiem na razie czy zdecyduję się na białe czy nafioletowe szkło (a połączenie w kuchni wenge, bieli, pomarańczu i tego paska fioletu bardzo mnie kusi :wink: ). Fiolet na podłodze też praktyczniejszy niż biel (teraz mam biel i już nigdy więcej! :evil: ).

Jak byłam oglądać, to mówiłam, że chcę to na ścianę i nikt nie protestował :wink: Więc czemu nie :wink: W końcu można wszystko :wink:

Powiem tak - jest to najpraktyczniejszy, najładniejszy i najprostszy do utrzymana w czystośc - a przy tym niezniszczalny (patrz - posadzka przemysłowa) materiał nad ciągiem kuchennym w kuchni. A ja ciągle cos miksuję, więc ściane musze mieć dobrze zabezpieczoną i tylko do przetarcia wilgotną ściereczka :D

 

Cieszę się,że kibicujecie moim ćwiczeniom- jak się chodzi grupwow (od 3-5 os) to łatwo się zmotywować - a jak się widzi efekty to już nic trudnego :D

Sonika - tak w ogóle to sama dobrze wiesz, ze marzenia trzeba realizowac! :D Ja znam kilka osób które uczyły się jezdzic konno w roznym wieku - po 30-,40- a nawet 50-. Nigdy więc nie jest za pozno, a tego sportu nie da sie z niczym porownac :D Może sie jeszcze kiedys zdecydujesz co? :wink:

 

zuczekMnie martwi to, ze wykonczeniowka sie jeszcze nie zaczela!!! :o Ale mnie nie tak latwo wykonczyc :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę Ci powiedzieć iga, że ja tez mam ochotę zaszaleć :wink: :oops: ....... w łazience na parterze.

I tez pomarańczowy ma grac główną rolę :wink:

Ale nie zdradzę na razie co to za szaleństwo.. 8)

Ogólnie chyba mamy podobny gust. te czekoladowe na podłogę tez są w moim guscie

 

Bardzo tez podoba mi się ta elewacja z kamienia. Pewnie już wiesz, ile kosztuje m2 .

pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie nie wiem. I nawet jeszcze nie mam tel do firmy Relief, bo ich stronka nie dziala. Bede probowac jutro, ale mysle, ze skoro to betonowa podroba kamienia to powinna byc tansza niz kamien nie :wink:

Ciesze sie Żaba, ze ci przypadly do gusty niektore plytki. Napisz jakie plytki ty wynalazllas ja poszukuje stale takich odwaznych kolorow :D Moze cos tego Tubadzina przebije :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...