Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

iga, ja mam pytanie odnośnie kredytu. Skąd miałaś kosztorys, którego żądają w bankach przy rozpatrywaniu wniosku kredytowego? Czy można zrobić go samemu, czy też potrzebna jest do tego osoba z uprawnieniami? Szwagier bierze kredyt w Dombanku i kosztorys zrobił sobie sam, ale on tylko wykańcza dom w stanie surowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga9, wielkie dzięki za informację w sprawie banków. Podziwiam Twoje zdolności negocjacyjne i przekonanie, że w sumie zawsze zejdą z ceny, nigdy do tego tak nie podchodziłam i widzę, że muszę się tego nauczyć :D . Będę zaklinać wiosnę, żeby się w końcu pojawiła i rozgościła na dobre, bo wyobrażam sobie czym jest przekładanie tej przysłowiowej "pierwszej łopaty"

Powodzenia :lol:, będę wierną czytelniczką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagat Dzieki - zawsze do usług - inni forumowicze pomagaja mnie i tak tworzymy taki głuchy telefon :) A dostała wiadomość z namarami na ekipy budowlane - wysłałam ci wczoraj?

 

tabaluga1 Kosztorym do wniosku kredytuwego robilismy sami, ale np. do Mbanku musiał go podpisać kieronik budowy. Z tym, ze on nie wniosił do naszych zapisów zadnych poprawek :) genaralnie była to ciężka praca. I zajęła nam ok 3 dni. Najpierw na forum czytalismy w topicu lista płac wykonawcow jakie sa kwoty za robocine, czesto były tez kwoty z materiałem za m2. Pozniej obliczenia ile czego amamy metrow i mnożenie. A na koncu i tak trzebabyło cos sumowac lub odejmowac, bo w kazdym banku taki druk inaczej wyglada. Pomogli mi tez forumowicze w tym nieoceniony i obcny tu :) johnboro , który podesłał mi pełny planowany i końcowy kosztory swojego domu. Generalnie ja szukała info na forum a liczył maz. Oczywiscie te 3 dni to 3 wieczory po pracy :D

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki stokrotne iga. Jeśli mój bank na to pozwoli, to tez będę musiała zrobić to sama. Zamawiałam co prawda kosztorys z archona, ale będzie gotowy dopiero na 27 marca- myślę, że trochę za późno. A mój wykonawca dość dokładnie wyliczył mi ilość potrzebnych na stan surowy materiałów- mimo, że wcale go o to nie prosiłam. Będzie to dla mnie ogromnym ułatwieniem. Nie mogę się jeszcze tylko zdecydować na pokrycie dachowe, chyba jednak będzie gont.

A widzę, że Ty już masz wszystko dokładnie wyliczone, nawet okna. Ja za oknami nawet nie zaczęłam sie rozglądać. Zresztą chyba będziemy je instalować dopiero w przyszłym roku. Nie spieszy nam się aż tak bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tabaluga1 jak okna w przyszłym roku to daj sobie na razie spokoj, ceny i tak sie zmkeniaja - najlepiej pomysl o tym nasteonej zimy moze bedzie taniej :) Ja na tym etapie bardzo zalowalam, ze cnie chcialam wydac tych stu złotych na kosztorys z archona, bo choc zawyrzony dałyby mi jakis poglad. Ale jakos dalismy rade :)

Widzicie ja jesli chce zrealizowac nasze ambitne marzenie o przeprowadzeniu sie na Boze Narodzenie (choc nie mam złudzien, ze szanse sa na to nikłe) to musze wszystko dokładnie sprawdzac i planowac aby w miare szybko i sprawnie poszło :) Znaczbnie gorzej niz z materialami idzie mi z wykonawcami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc okna będziemy zamawiać na przyszłą zimę- wtedy są najtańsze. A kosztorys archona dopiero sie robi, a nam trochę zależy na czasie. Co prawda mąż przyjedzie dopiero za dwa tygodnie, a bez niego i tak kredytu sama nie wezmę, ale chyba zacznę sama coś przeliczać. Obawiam sie tylko tych ograniczeń kredytowych, o których ciągle głośno. No i chciałabym kupić jakieś materiały, zanim znowu zdrożeją.

iga, jeśli mogę zapytać, na ile wyceniłaś stan surowy z dachem (chodzi mi o robociznę i materiały)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tabaluga1 specjalnie dla ciebie :D, ale z bankowego kosztrysu bo ten nasz gdzies zaginal, robocizna z materiałem:

Przyłącza: kanaliza 2.000, elektryczne 2.000, gaz 5.000.

Roboty ziemne 2.200

Fundamenty 7.100

Ściany zewnętrzne, wewnętrzne 15.600

Stropy i schody 6.600

Więźba 8.000

Pokrycie dachu 25.000

 

Wiec bez przylaczy wychodzi na oko jakies 65.000. Na pewno bedzie troche wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga, gratulacje, ta koparka na zdjęciu wygląda baaardzo obiecująco, :D , teraz już możesz rozpocząć wizytację placu budowy, nie tylko hurtowni :) , super.

Dzięki wielkie za wszystkie przesłane namiary, jestem w trakcie obdzwaniania i umawiaina się :), więc co dzień jestem mądrzejsza w kontaktach z "wykonawcami" :wink:

Mi też się podobają domki "zielono -brązowe", ale mój ślubny jest konserwatystą (na razie... :)

Czekam na kolejne zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uparciuchy ;-) A jednak poszliście z tym humusem. Jeśli mogę coś doradzić: zmniejszaj format zdjęć, albo wklejaj same odnośniki...tak przy 30 zdjęciu strona dziennika zaczyna się irytująco wolno ładować...znam z autopsji ;-)

 

Podałać ceny na dachóweczki cementowe, ja dla odmiany podam CI ile zapłaciłem na ceramicznego Jungmeiera: Podstawowa 2,77 brutto (7%vat), wentylacyjna 26,99 brutto, kominek wywiewny 200zł brutto, skrajne 15,29 brutto, gąsior 16,78 brutto, trójnik 163 zł

 

Różnica jak widziesz chyba nie wyjdzie ogromna. Może jeszcze zastanów się nad dachówką ceramiczną? ALe nie namawiam, po prostu poszukaj tego co Ci się najbardziej podoba.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :D

 

Gerion - tez juz myslalam o wklejanu odnosnikow, ale chcialam aby na poczatku dziennik ciekawiej wygladal :)

Co do dachowki to ceramika wcale nie jest skresonla :) Wrecz przeciwnie - choc za jej polozenie sa ceny wyzsze o 2 zl/m.

Dosatalam namiery na firme PIMAR (http://www.pimar.pl), która nie tylko sprzedaje ale ma tez swoich wykonawcow i wtedy za zakup wraz z usluga (daja gwarancje na calosc) jest 7% vat. Nie wiem jakie ceny, bo czekam na wycene... zobaczymy...

 

P.S. Wcale nie jestesmy uparciuchy z tym humusem - czekalismy cale 3 dni!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...