Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

iga, pieknie opisałaś uczucia do "rosnącego" domku, :oops:

Dzisiaj, kiedy położyłam "pierwszą wycieraczkę" w progu (co by się błocko płytkarzowi nie nanosiło :wink: ), to czułam..., ach...

jasne, że nie do porównania jest mieszkanie w deweloperskim, a w "własnoręcznie" wybudowanym domku :wink: i te łzy naprawdę wiążą :wink:,

ja mam ostatnio, co prawda chwile zwątpienia, "po co to wszystko", i " największemu wrogowi nie życzę..." ( :wink: ),ale to z powodu dosłownie zabójczego tempa :roll:

Mija dokładnie 5 miesięcy od "wbicia łopaty", za 3 tygodnie się wprowadzam, a rok temu nie myslałam jeszcze w ogóle o budowie domu. :roll: :roll: :lol: (tzn wiedziałam, że kiedyś na pewno , ale to był "plan pięciletni")

Kiedy się wprowadzę to oszaleję z pewnością, oby ze szczęścia... :wink:

 

Pozdrawiam

 

P.S. Niestety moje dzieciaki (5 i 3 lata ) są niezwykle absorbujące, czas, energie, uwagę, więc nie byłam dyspozycyjne tak jak bym chciała :wink:

 

A pomysły na kuchnię :super!! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Iga,

nasze marzenia o własnym domku są tak WIELKIE, że i emocje, jakie towarzyszą temu największemu i najpiękniejszemu przedsięwzięciu budowanym własnymi rękoma - są NAJWIĘKSZE i NAJWSPANIALSZE. Nawet kłopoty i problemy nie są w stanie zmniejszyć naszego SZCZĘŚCIA (nawet je potęgują :wink: ).

Mam podobne odczucia jak Ty. Też , jak tak się głęboko zastanowię, przystanę, zadumam, nie chce mi się wierzyć, że dzieje się to wszystko naprawdę, że właśnie buduję swój dom...

 

Życzę Ci jak największego zwariowania - ze szczęścia oczywiście !!! :D

Wreszcie zamieszkacie we WŁASNYM DOMKU ! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech normalnie jak sobie o tym wszystkim pomyle to mi sie miekko na sercu robi :D

Jak na razie scigam elektryka, ktory w srode zostawil zogrzebana robote (i przy oknach wykuszowych tynkowanie stoi! :evil: , na zewnatrz na 1 scianie zreszta tez :evil: )- obiecal byc dzisiaj a go nie ma i nie odbiera telefonu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga,

to ściganie fachowców i czekanie, aż łaskawie się zjawią i wykonają swoją robotę jest okropne :-? :x . Najbardziej nie lubię zwodzenia, kłamstwa i niesłowności. A teraz to jest na porządku dziennym.

Czy nie ma już rzetelnych i słownych ludzi do pracy ? :roll: :evil:

 

Jakie masz plany oświetlenia wykusza ? Co jeszcze Ci będzie kończył elektryk ? Miejmy nadzieję, że szybko się znów pojawi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Napislam w koncu eketrykowi ok. 15 sms, ze jak nie skonczy roboty do soboty to biore inna ekipe i obciaze go kosztami. On za poprzedniej bytnosci nie zrobil oswietlenia na zewnatrz domu [lampy na scianie przy tarasie i nad drzwiami fronotymi, gniazdko przy tarasie] i nie wyciagnal kabli do rolet w wykuszu, a tam mamy juz silniczki elektryczne :D Wiec teraz musi polaczyc te silniki z przygotowanymi wczesnbiej puszkami pod wlaczniki. Na szczescie przy innych oknach go pilnowalam i mam juz przygotowane kable do wszystkich rolet, w razie jak bedzie mnie stac na pozostale silniki :wink: Tam juz sa zatynkowane.

W kazdym razie elektryk mial skonczys wszystko jeszcze przed montazem okien[19.09] a sami widzicie. Tynkowanie w srodku i na zewnatrz w tych miejscach stoi... Jak w pt. elektryk wlaczyl w koncu telefon to mi odpisal zeebym postrzymala emocje, bo nie ma zlych zamarow tylko malo czasu :o Ma ostateczny termin na poniedzialek, wiec zobaczymy... Uswiadomilam go, ze przestoje w budowie tez kosztuja :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iguś Twój domek coraz piękniej wygląda :) Tak ładnie ostatnio napisałaś o uczuciach, które zostają wpisane w mury... To święte słowa, te wszystkie nasze radości i smutki przy budowie sprawiają, że nasz dom nie jest tylko martwym przedmiotem, ale żyje razem z nami.

Trzymam za Was kciuki, za dalsze prace, żeby wszystko szybko się zrobiło :wink: bo wiem jak Wam zależy aby szybko tu zamieszkać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zuczek a dziekuje :D Mi tez sie podoba :wink: A powiem ci, ze czytasz w moich myslach - ostro juz przebieramy nogami do przeprowadzki :roll: W marcu mina 3 lata jak mieszkamy z tesciami - mam nadzieje, ze nie doczekam tej rocznicy :wink:

kasia64 Z tym wklejaniem ciezko, bo musialabym zrobic skany. A skenr mam dostepny tylko w pracy , a czasu brak, zeby podziedzic dluzej i sie tym zajca. Teraz juz o 18 sie ciemno robi, wiec bardzo sie staram, zeby o tej 17 wyjsc i jeszcze zdazyc cos na budowie zobaczyc :roll: Jak widzicie zdjec mniej bo przy tym pochmurnym niebie i zmierzchu niestety nie ma jak fotografowac (np. wczorajsze zdjecie ofoliowanych drzwi jest w trybie nocnym :wink: ). Czemu ten dzien taki krotki! :evil: :D

Wwiola dzieki :D Ja tam z ostroznosci juz nie wyznaczam zadnej daty :wink: Po cichu nadal marze o koncu grudnia, ale sa to chyba marzenia scietej glowy :wink: Styczen wydaje sie byc bardziej realny... Ale moze byc tez luty. W koncu pojecia nie mam z czym ekipa od wykonczeniowki wyskoczy :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga,

GRATULUJĘ drzwi wejściowych i kluczy do WŁASNEGO DOMU ! :D To musi być wspaniałe uczucie! Pozazdraszczam :wink: :D

Otynkowana podbitka wygląda bardzo fajnie. Przyznam, że takiego rozwiązania nigdy nie brałam pod uwagę, a jest ciekawe i niebanalne. W ogóle domek już "pierwsza klasa", taki wychuchany, wygładzony ... śliczny ! :D

 

Trzymam kciuki za jak najszybsze uwzględnienie reklamacji okien i ich wymiany.

 

Pozdrówka ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga, pięknie jest u ciebie :lol: , elewacje ekstra, a domek nabrał elegancji w tych szarościach i nawet bez kolorków wygląda super. :lol:

Bardzo fajna jest ta otynkowana podbitka, nie sądziłam, że to tak ładnie będzie wyglądać :wink: :lol: , zwłaszcza z tymi stalowymi obróbkami blacharskimi, super :lol:

Gratulki "z udanej" reklamacji :wink: , no i "docelowych kluczy" :lol: , JEstem w stanie wyobrazić sobie jaka to radość (klucze), po prawie trzech latach mieszkania u teściów :roll: :wink: , iga jestem pewna, że długo przed "rocznicą" będziecie u siebie :)

A co do pomiarów drzwi wewnętrznych, to faktycznie lepiej być przy tym, bo pada duzo różnych pytań i wychodzi trochę "kwiatków" przy okazji :-? , więc lepiej pewne sprawy od razy wyjśnić

 

Iga mam pytanie odnośnie czerpni powietrza do kominka. Czy ty miałaś wylot niżej i "podniosłaś" go do góry?, ja też mam na takim poziomie, że obawiam się, że mi go ziemia w przyszlości zasypie i myślę o "podneisieniu"

Napisz co zrobiłaś i jaką masz kratkę (radzą mi metalową przed gryzoniami :roll: ), jeśli możesz... :wink:

 

Trzym się cieplutko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki, dzieki! :D

Dziekuje wszystkim za gratulacje kluczy i trzymanie kcikow za sprawy rozne :wink: Ja wierze, ze dobre wibracje na okolo nas pomagja w roznych przedsiewzieciach i milo mi pomylec, za czasem ktos nawet w innym zakatku naszego kraju wspomni o moim domu :wink:

Zobaczymy jak to bedzie z ta reklamacja - mysle, ze przed czwratkiem sie nie odezwa... :roll:

K74 skanow na razie nie mam, ale postaram sie cos zalatwic w tym tygodniu :wink:

bagat masz racje, co do tych pomarow drzwi. Odbylo sie w sobote i faktycznie bylam niezbedna :D :wink: :lol:

Czerpnia powietrza do kominka (ryra powadzona pod chudziakiem) faktycznie wypadla mi ponizej poziomu gruntu. Wiedzialam o tym od poczatku, ze bede to musiala podniesc w gore. Sa dwa rozwiazania. Poprowazic rure dale pod ziemia i gdzies na ogrodzie wyjsc w gore robiac czerpnie z daszkiem. Ja zastosowalam czerpnie na scianie budynku- ale zyby wyjsc w gore musilama to zrobic rurami i kolankami wentyacyjnymi o przekroju prostokatnym. Mamy wiec wyjscie ruru (ma mam bardzo duza bo fi 160) - dajemy kolnako wentylacyje w gore, kawalej rury idzie w gore i kolejne kolanko, aby wyjsc od poziomu. Kretke mam zwykla - plastikowa. Nikt mnie nie pytal o zdanie - i nie jestem zadowolona a tej kratki. Moze faktycznie pmetalowa lepsza :roll: Za zaluzja mam takia siatke - jako filtr i zabezpieczenie przed owadami. Trzeba pamietac, ze kazde kolanko zmniejsza ciag powietrza, ale przy miom fi jak sie tym nie przejmowalam za bardzo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga,

dobrze, że pomimo wyjazdu męża, nie jesteś osamotniona w trzymaniu ręki na pulsie w sprawach budowlanych :wink: .

Szkoda, że nie udało Ci się zamówić drzwi, ale "co się odwlecze, to nie uciecze" :wink:

 

Możesz napisać jakiej szer. masz otwory drzwiowe i jakiej szer. drzwi chcesz montować ? Ja zostawiłam 90 cm otworu na drzwi 80-tki. Nie jestem pewna, czy trafiłam i może trzeba będzie podkuć, albo dobudować 8). Słyszałam, że każda firma podaje inne wymiary otworów potrzebnych do montażu drzwi i ościeżnicy. Ja jeszcze nie zadecydowałam jaką firmę wybiorę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...