Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

Iga, mam taką samą sytuację z drzwiami - Twoimi do gabinetu, a moimi do spiżarni. Właśnie nie ma tam tej bocznej ścianki, którą mogłaby złapać ościeżnica. Jak zamierzasz zmniejszyć ten otwór? Dobudować 10 cm trochę chyba ciężko. Ja w ogóle musiałabym z dwóch stron dobudować. :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Adriano Komputero co firma to inne reguly z tymi drzwiami. Generalnie na wysokosc 210 kazde drzwi wejda (ale licz ile jeszcze zajma ci plytki lub parkiet). Na szerokosc to jak masz z dwoch stron wegarki wejcie oscieznica regulowana - na nia na 80tki wystarczy juz 88 cm otworu, ale jak masz np. z jednej strony lub z dwóch stron prostopadle tylko ścianę - bez węgarka (jak tak mam w wielu miejscach) to juz bedzie oscieznica stała - ona wymaga min. 10 cm wiecej, a wiec juz otworu 90 cm.

KozAnka rzadko sie pokazujesz :D Ty juz drzwi wybierasz! :o Pochwal sie co u ciebie :wink: Wg. mnie z domurowaniem 10 cm nie bedzie problemu - mozna to zrobic bk lub plyta gk. Ja mialam do wyboru - albo kuc te brakujace 2 cm do oscieznicy stalej, co wiazaloby sie ze skuwaniem tynku i przesuwaniem kabli elektrycznych (a ja juz nie chce wiecej mojego elektryka ogladac :evil: ) albo domurowac wegarek i zmniejszyc drzwi. Mam nadzieje, ze przez 70 wejdzie mi biurko :roll: Zreszta teraz i tak w wiekszosci meble sa skladane :wink: Ty nic sie nie martw - mozna nawet domurowac po 5 cm z obu stron i zrobić wegarki. :wink:

świercz nie było cie ale z jakim avatarkiem powrociles :o :D Oj zrobiles na mnie wrazenie - nie ma co :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co firma to inne reguly z tymi drzwiami. Generalnie na wysokosc 210 kazde drzwi wejda (ale licz ile jeszcze zajma ci plytki lub parkiet). Na szerokosc to jak masz z dwoch stron wegarki wejcie oscieznica regulowana - na nia na 80tki wystarczy juz 88 cm otworu, ale jak masz np. z jednej strony lub z dwóch stron prostopadle tylko ścianę - bez węgarka (jak tak mam w wielu miejscach) to juz bedzie oscieznica stała - ona wymaga min. 10 cm wiecej, a wiec juz otworu 90 cm.

Dzięki Iga !

Wynika z tego, że powinnam się już i za drzwiami rozglądać, co by uniknąć późniejszych przeróbek 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to miło, że podobaci się mój avatar ;)

 

iga9!! kominek kapitalny!!! jeżeli planuje prostą nowoczesną obudowe to poprostu extra! zainteresowałem się nim bo także jestem na etapie kupna komina tzn juz go zamówiłem :) w poniedziałek przyjeżdża :) ale my jako że chcemy wiejską chałupe bedziemy mieć klasyczne, z pełnej cegły, w stylu rustykalnym.

pozdrawiam!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga, podjęłaś wreszcie decyzję i z pewnością jest to dobra decyzja ! Będzie dobrze !

Kominek w bardzo przyzwoitej cenie . Twój pomysł jego wykończenia też jest bardzo fajny więc myślę, że wszystko "zagra".

 

Cieszę się, że umówiłaś się już ze stolarzem. Czy schody robisz z drewnianą balustradą ? W jakim kolorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm kominek i schody to cala masa decyzji :wink: Kominka juz nie ruszam! :D

U mnie przy schodach drewniana balustrada odpada- choc byłaby najtańszym rozwiązaniam. Nie podobają mi sie takie balutrady przy moim kształcie schodów (za to piekne sa przy schodach kręconych). Marzy mi sie balustrada ze stali w połączeniu ze szkłem. Hol na górze ma być własnie zabezpieczony taką szkalna balustradą z bezpieczną szybą. Pojecia nie mam ile to kosztuje, ale cena na pewno dorówna schodom :wink: Podobajami sie schody w ciepłych, ale dość nasyconych odcieniach brązu - takie można zrobić z egzotyków (na które mnie nie stać), albo barwić nasze drewno. W drugim przypadku bejca zawsze zacznie schodzić ze stopni schodów i trzeba będzie je często odnawiać - tak twierdzą stolarze a i sama to widziałamw paru domach. Mam więc pomysł na schody dwukolorowe- barwione na orzech podstopnice i wangi i jestionowe jasne stopnie. Ale nie zdecydowałam jeszcze, bo boje się, że plus stalowo szklana balistrada zrobi się za duzy mix. Więc penie padnie na mono- jaśniutkie schody bukowe. Beda kontrastowaly z ciemna podloga w holu i wrorzyta na korytarzu na poddaszu. By na poddaszu mysle o jakiejs nowoczesnej popartowskiej wykladzinie pcv- w kolka lub kolorowe pasy. Ale pewnie jak przyjdzie co, do czego to wybiore cos bardziej stonowanego :wink: W kazdym razie ta pcv (poniżej 30 zł/m2) bede mogla zawsze szybko odmienic wyglad tego korytarza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iga,

jasne schody ładnie będą pasować do ciemnej podłogi. Ale myślę, że gdybyś dała na podstopnice taki sam ciemny kolor jak w holu (oczywiście drewna), a na stopnie jesionowe, jasne drewno byłoby też dobrze :wink: .

A czy rozglądałaś się już za wykonawcą balustrady ze stali ? Chcesz dać chrom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie nie moge doczekac :D Tylko sie za wiele nie spodziewajcie :wink: To sa moje wizje, nie wiem ile zrealizuje i jak to w ogole bedzie wygladalo w realu. Czasem zaluje, ze nie mam projektanta wnetrz, ktory przygotowalby mi caly projekt w wizualizacji 3d i bylyby wszystkie kolorki. No ale nie mam paru tys. w zanadrzu :wink: A drugiej strony to moj konik i na to czekalam od poczatku budowy, wiec nie po to, zeby teraz ktos robil to za mnie :D Tak bede mogla powiedziec, ze to wszystko moje dzielo :D A podoba mi sie tyle stylow, ze pewnie skonczy sie na tym, ze kazdy pokoj na gorze to bedzie zupelnie inna bajka kolorystyczna. A w sumie dom powinien byc raczej spojny. No, ale mam plan, ze bedzie spojny na parterze :wink:

Ciesze sie , ze popieracie moj wybor kominka. Mialo to wygladac zupenie inaczej... Ale coz... po pierwsze wygoda (bo u mnie caly czas design bije sie z praktyczna strona podczas uzytkowania przez wiele lat - bo ja z jednej strony jestem pedantyczna i nienawidze nieporzadku oraz jakis niedorobek i psujacych sie rzeczy, a drugiej nienawidze sprzatac i mam artystyczna dusze niespelnionej malarki :lol: ), a po drugie kasa. Zostanie mi troche, zeby tylna strone kominka bedaca siana holu na przeciw schodow oblozyc plytkami imitujcymi kamien i moze jakies lustra. Tam tez zrobie wyczystke- bedzie latwo po czyszczeniu myc sciany :wink:

 

Adriano Komputero w ogole sie jeszcze nieorientowalam w balustradach- nawet nie wiem gdzie szukac :roll: Wiem, ze chrom to najdrozsze rozwiazanie. Moze byc jeszcze stal malowana - co prwda po jakim czasie trzeba bedzie przemalowac, ale biala tez by mi pasowala. Kompletnie nie wiem jak bedzie. Ja pod schodami będe miala zabudowana spizarnie, wiec duzo tej balustrady nie bedzie - bardziej zabezpieczenie klatki schodowej na pietrze...Ja na calym dole bede miala plytki imitujace drewno w takim cimnoczekoladowym kolorze, wiec nie wiem czy cos do tego dobiore. Ale stolarz powiedzial, ze takie szczegoly ustalamy jak na 2 tyg. przed terminem wchodzi na budowe i robi ostateczny pomiar- wtedy przynosi wzorniki i ew. kolory bejcy. Jak nie dobiore, to beda cale jasne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iga,

mnie też się wiele rzeczy podoba i też wciąż stoję przed dylematem : co wybrać ? :roll: . Ale najfajniejsze jest właśnie to, że same wymyślamy, same wybieramy i same decydujemy :wink: .

Urządzanie własnych wnętrz, to wielkie wyzwanie , ale i późniejsza ogromna satysfakcja. Ja tej przyjemności nikomu nie oddam 8) :wink: . Tym bardziej, że u mnie dusza artystyczna "spełnionej" malarki :wink: :lol:

 

... Balustradę łatwiej Ci będzie dobrać, jak schody już będą gotowe 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sowa (monikaka) dzieki :oops: miło mi to czytac, poniewaz staram sie, aby ta moja pisanina ulatwiala innym budujacym pewne rzeczy w przyszlosci.

 

świerczu kurka a ja taka zapozniona :oops: Zamiast cie ciastem czy piwkiem powitac, to ucieklam :lol: Ale nie boj nic - czego sobie zyczysz?

W ogole stawiam wszystkim, bo mozna powiedziec, ze w niedziele (w dzien swiateczny :D ) w koncu definitywnie i docelowo zamknelam Moje Dalie :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...