Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

Iga ale Twój domek pięknie wygląda na zewnątrz! :o :D Ciemna stolarka, płytki i dachówka bardzo ładnie kontrastują z jasnym tynkiem :wink: Życzę żeby też w środku szybko wyglądał tak ładnie 8) Trzymam paluchy za wykończeniówkę - oby fachwiec spisał się na medal, bo jak nie to się zbierzemy z forumowiczami i przyjedziemy spuścić mu lanie :evil: :lol: :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Iga, śliczne te ostatnie zdjęcia elewacji! Ale ci zazdroszczę :oops:

 

Mam taką prośbę - czy mogłabyś pstryknąć fotkę okien od środka - chodzi mi o to jak wygląda połączenie białego koloru od wewnątrz i ciemnego (orzeszka) na zewnątrz. Bo jest to moja ostatnia koncepcja - kolor dwustronny (prawdopodobnie orzech) dam chyba tylko w salonie (bo tam nie będzie drzwi wewnętrznych, więc nie będzie takiego problemu z doborem koloru). Pozostałe chyba zrobię białe od wewnątrz (chociaz zawsze chciałam kolorowe, ale jakoś zraziłam sie po przeczytaniu postów o tych trudnościach w doborze kolorów).

Wcześniej jakoś nie zwróciłam uwagi, że ty masz własnie kolor tylko z jednej strony :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominikams -jesne - pstrykne ci w sobote i wkleje. Faktycznie mam czesciwow okna okleinowane dwustronnie, a czesciowo biale w srodku. Bialy jest uniwersalny (np. do pomieszczen, ktore na razie beda puste, a pozniej kto co wstawimy do srodka :roll: ), no i tansze. Wiec czesciowo ta biel od srodka byla u nas podyktowana oszczednosciami wlasnie. Ale te okleinowane wg mnie sa zdecydowanie ladniejsze :wink:

 

Adriano Komputero ano ruszylo ruszylo :roll: Na rzie termin przeprowadzki na luty jest realny, ale zobaczymy jak bedzie :wink: Płytki wybrałam mniej wiecej takie jak pokazywałam wczesniej. Tylko tego zielono-rozowego cersanitu sie pozbylam i zamiast tego wzielam Tubadzin. Łazienka będzie bardziej klasyczna - biel i brąz, bez żadnych dekorów. Pierwsze efekty moze bez farb na sianach i fug) mam nadzieje pokazac juz za miesiac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano Komputero ano ruszylo ruszylo :roll: Na rzie termin przeprowadzki na luty jest realny, ale zobaczymy jak bedzie :wink: Płytki wybrałam mniej wiecej takie jak pokazywałam wczesniej. Tylko tego zielono-rozowego cersanitu sie pozbylam i zamiast tego wzielam Tubadzin. Łazienka będzie bardziej klasyczna - biel i brąz, bez żadnych dekorów. Pierwsze efekty moze bez farb na sianach i fug) mam nadzieje pokazac juz za miesiac :wink:

Ooo ! Już za miesiąc :o . Czekam z niecierplowością !

Biel i brąz w łazience to "moje kolory" :wink: . Będzie extra ! :D

 

Trzymam kciukasy za luty !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominikams -jesne - pstrykne ci w sobote i wkleje. Faktycznie mam czesciwow okna okleinowane dwustronnie, a czesciowo biale w srodku. Bialy jest uniwersalny (np. do pomieszczen, ktore na razie beda puste, a pozniej kto co wstawimy do srodka :roll: ), no i tansze. Wiec czesciowo ta biel od srodka byla u nas podyktowana oszczednosciami wlasnie. Ale te okleinowane wg mnie sa zdecydowanie ladniejsze :wink:

 

Adriano Komputero ano ruszylo ruszylo :roll: Na rzie termin przeprowadzki na luty jest realny, ale zobaczymy jak bedzie :wink: Płytki wybrałam mniej wiecej takie jak pokazywałam wczesniej. Tylko tego zielono-rozowego cersanitu sie pozbylam i zamiast tego wzielam Tubadzin. Łazienka będzie bardziej klasyczna - biel i brąz, bez żadnych dekorów. Pierwsze efekty moze bez farb na sianach i fug) mam nadzieje pokazac juz za miesiac :wink:

 

To w takim razie czekam na foty. Jakie masz parapety? Zwłaszcza chodzi mi o orzechowe okienka (od środka). Ja planowałam mieć ten sam kolor, ale pan mówił, że kolor parapetów może nie być identyczny. Więc zastanawiam się cały czas co tu zrobić.

 

Ja tez z niecierpliwością czekam na zdjęcia wykończeniówki! Wklajaj, jak tylko coś będzie widać!

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świercz rozumiem, rozumiem :wink: Tym bardziej, ze sama myslam o nadbitce :wink:

 

dominikams parapetów jeszcze nie mam, ale o nich mysle. Tam, gdzie w srodu jest orzech beda drewniane bejcowane na orzech- a czemu nie ten sam kolor :o Do gory biale- chyba tez drewniane. A w garzu i gospodarczym oblozone plytakami. To jest kolejna sprawa, za ktora musze sie brac :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iga, czy mogłabyś wytłumaczyć w jaki sposób robili Ci elewację ? Co , w jakiej kolejności ?

Wiem, że masz kolor z farb Huma o numerze 05/30. A jaki tynk? :roll:

 

U mnie ma być tynk mineralny , czy później wystarczy go tylko pomalować np. taką farbą jak Twoja? Czy to farba silikatowa, czy inna ?

Jestem w tej chwili w trakcie ocieplania, a jeszcze przed zimą chcą mi majstry zaciągnąć to siatką i tynkiem. Tylko nie wiem co na to dam później ? Jestem w fazie poszukiwań :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze wielkie przepraszam Iga, ale oto wyszło na jaw, ze jestem impulsywna i roztrzepana :wink: , bardzo spodobał mi się Twój domek i postanowiłam od razu napisać co myślę.

Napisałam, wysłałam i...... :oops: spalam sie ze wstydu!

umiesciłam swój post w Twoim dzienniku! :evil:

ponieważ jestem poczatkującym forumowiczem prosze o wybaczenie, a post oczywiscie usunę!

Pozdrawiam serdecznie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świercz rozumiem, rozumiem :wink: Tym bardziej, ze sama myslam o nadbitce :wink:

 

dominikams parapetów jeszcze nie mam, ale o nich mysle. Tam, gdzie w srodu jest orzech beda drewniane bejcowane na orzech- a czemu nie ten sam kolor :o Do gory biale- chyba tez drewniane. A w garzu i gospodarczym oblozone plytakami. To jest kolejna sprawa, za ktora musze sie brac :roll:

Pan od okien tłumaczył mi, że okleina parapetów z pcv może mieć troszkę inny kolor niż okleina okien (nie wiem, dlaczego, muszę to zobaczyć na żywo, pewnie podjadę tam w sobotę). Można dać oczywiście drewno bejcowane, ale tez kolor może być inny, bo po pierwsze przy bejcowaniu musisz wziąć pod uwagę pierwotny kolor drewna (inaczej ta sama bejca będzie wyglądać na dębie, inaczej na sośnie), poza tym przecież okna masz pcv, w okleinie, a nie drewniane bejcowane. Także różnice mogą "dawać po oczach". No nie wiem sama, wczoraj nie mogłam przez to spać. Dam oczywiście znać, jak się dowiem konkretów (w sobotę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena nie ma sprawy - juz ci Adriana podala jaki jest kolor mojego tynku :wink:

 

Adriano Komputero mam tynk silikonowy barwiony w masie, ale Huma robi tez farby w tych samych kolorach i wszelkie inne tynki. Chcialam barwiony w masie a nie malowany, bo zdarza sie, ze lupnie sie czyms w tyn i wtedy jak cos odpadnie to zamiast koloru widac biala plamke- a ja i maz zdolni w lupaniu jestemy :wink:

Kolejnosc byla taka: przykrecenie osb do krokwi, na sciani i podbitke: klej - styropian - siatka i listwy- masa zbrojaca - tynk. Huma nie wymaga na moim tynku stosowania gruntu, no i odpadlo malowanie. Na koncu klej do plytek (oczywiscie wybralam najdrozszy, ale mam nadzieje, ze mi te plytki nie odpadna wiele lat- Ceresit C17) i plytki, po paru dnia fugi. I tyle :D Po nalozeniu masy zbrojacej wymagany jest 1-2 tyg. przerwy, ale u mnie rozwiazano to wykonujac na zmiane rozne czesci elewacji, tak, ze kazda sciana miala swoj czas zeby odpoczac.

 

Wlasciwosci tynku silokonowego sa swietne - niedawne deszcze zmyly np. brudna plame, ktora na tynku przy bramie garazowej zostawili nam wykonawcy, teraz nie ma po niej sladu :D

 

dominikams stolarz przychodzi z drewnem i bejcami do wyboru. Jak dojedziesz dalej to drobne niuanse przestana miec znaczenie :wink: Po prostu czesto nie da sie dobrac idelanie identycznego koloru. Ja juz na tekie rzeczy nie zrwacam uwagi - byle pasowalo :lol: Po prostu juz mi sie nie chce :lol: Ale chcetnie rzyczytam, czego sie dowiedzialas w sobote :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę bardzo wdzięczna za pamięć :D . A czy to jakaś większa budowa się szykuje, czy domek jednorodzinny? Koło nas powstaje jakiś wielki sklep. Tam to dopiero mają ziemi z wykopów :o . Może by z kimś zagadać :-? ?

A teraz trochę z innej beczki. Kupowałaś pokrycie dachowe na Kaczej. Czy to jest taka maleńka firemka, mieszcząca się w dwóch pokojach w jakimś starym biurowcu koło zajezdni? Wszyscy chwalą tę Kaczą, a ja się rozczarowałam: bida z nyndzą. Handlują tylko Jungmeierem. Chyba, że trafiłam pod inny adres :oops: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...