Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

Iga - pytanko do ciebie: Jak przyczepia się to szkło do ściany nad blatem kuchennym? Przykręca się? Bo ja też myślałam o tapeczie pod szybą - takiej w jakieś duże, rozmazane i stonowane kwiaty :oops: Myślę, ze z prostymi, surowymi meblami coś takiego wyglądałoby nieźle :roll: Tylko jaka ta szyba? Jakiej grubości? 8 mm?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj -śledze cały Twój ciekawy dziennik i zmagania z budowa.Powiem ze jestem pełna podziwu dla Ciebie.Codziennie zagladam co nowego dopisałaś.

Mam prośbę do Ciebie żebys juz wreszcie odebrała ten aparat z naprawy i napstrykała kilkadzisiat zdjec na które czekam z niecierpliwością

 

--------------------------

Lucyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iga, bardzo ladna ta baterie nascienna ... ale za cholipe nie moge sobie jej wyobrazic w ala mexico :wink: a nie myslalas o jakiejs klasycznej miedzianej lub zlotej ? tylko kurna z takimi jest strasznie ciezko :roll:

 

sprawdzilam w swoich zbiorach photosowych, ale niestety calkowicie podtynkowej nie mam a chodzilo mi bardziej o cos takiego.

 

http://img76.imageshack.us/img76/7021/bild3sg7.jpg

 

tak wyglada srebrna w przyblizeniu, ale popatrz na kurki.. sa czadowe 8)

 

http://img339.imageshack.us/img339/2787/bild001zg7.jpg

 

z takich bardziej na topie, to mysle ze jedynym bardzo uniwerwalnym designem sa wlasnie krzyzyki ktore wkleilas jedne z pierwszych... to byl zawsze moj faworyt

 

http://img76.imageshack.us/img76/865/bild2gm8.jpg

 

dominis, na sciane wystarczy hartowana 4 mm .. przewaznie liczy sie ze scianki stale o duzej powierzchni sa 8 mm, drzwi do kabin 6 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianka - ja mysle, ze dzien odpoczynku od przeprowadzki dobrze ci zrobi :wink: :D

Mnie na pewno :wink: , tylko jak to przeżyje mój domek i mój mąż ? :roll: :wink:

 

Adrianko, przeprowadzić się macie do końca maja, w tym czasie, kiedy ty będziesz bawić w W-wie, mąż poprzewozi cięższe i większe rzeczy :wink:

:lol: :lol: :lol: ... to niemożliwe ! Wszystko będę nosić własnymi "ręcami" , ewentualnie pomagać mi będą tragarze , których sama wynajmę 8) .

Mój mąż sam niczego nie ruszy (musi mieć kierownika /czkę) :wink: :lol: .

On po prostu beze mnie nie umie żyć ... :lol:

Iga, tematem tapet dawno się nie interesowałam (od ostatniego remontu mieszkania minęły 4 lata) i oferta tej branży mile mnie zaskoczyła .

Te co widziałam były po prostu piękne :o . Szczególnie zachwyciły mnie takie materiałowe ... mają cudne wzory i desenie .

Nie wykluczone, że też się skuszę na tapetę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapety sa piekne - polecam wszystkim!!! :D

 

tabaluga1 poczekasz sobie dlugo na ten meksyk :lol: To wc jest na dole i pewnie bedzie na samym koncu :D

 

Lucyna1 witam w komantarzach :D Aparat wrocil z naprawy, ale fotek nie pstrykam bo na prawde nie ma co - niestety :-? PW sie nie spieszy :-? Moze wkleje cos po weekendzie - kolor na suficie w sypalni albo luksfery. Ale lepiej nie liczyc, ze beda skonczone :roll:

 

Mohag wiedzialam, ze na ciebie mozna liczyc! :D Ten mosiadz jest ekstra! O cos takiego mi wlasnie chodzilo. Tylko, ze ja takiej nie spotkalam jeszcze nigdzie :( Moze ktorejs rzucila sie jakas taka bateria w oczy ?:roll: Może ty Mogah wiesz co to? Gdzies widzialam w necie taka baterie ścienna podtynkowa, ale srebrna - tylko cholera kosztowala 1.600 zł :o A jak na baterie do umywalki to jednak chyba przesada. Ale obawiam sie, ze chyba wszystkie w tym stylu beda mily takie ceny. Musze sie z tym przespac- ale najpierw musze miec wybor.

 

Zapytam sie mojego pana z Felixa, ktory na baterie KFA dal mi juz super ceny. Tanich nie polecal - mowil, ze made in china. Do lazinki rodzinnej ma dla mnie jakas tania promoce od Tres. Moze mi wynajdzie jakies takie kraniki :roll:

Sonika dzieki za pogladowe zdjecie :D Wszystkie sa mile widziane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominika ! Teraz dla ciebie odpowiedz o szybie :D

Tez tak kombinowalam jak ty- przykrecana szyba a pod nia wstawiasz zdjecie, tapete, naet obraki dzieci moze sztawic, lub przespisy :wink:

Szybe mozesz albo przyleic do sciany (znajomi maja i polecja),- choc tu nasz plan wypada - albo przykrecic. W jednym i drugim przypadku najlepiej jest oprzec szybe o blat- wtedy na nim opiera sie jej ciezar. Bo jesli szyba wchodzi ponizej poziom blatu i tylko wisi na scianie wiecej trzeba bedzie wydac na specjalne wkrety i w gole kombinowac z wilkoscia tafli, coby ci ze sciany nie spadla. Jesli ma wisiec - a masz np. sciane szer. 3m. musisz szybe podzilic, na krotsze odcinki. Tak przynakmniej powiedzieli mi w 1 firmie od szyb. I w gole mnie straszyli, ze sobie sami nie zamontujemy, bo sadnie i w gole straszne rzeczy sie beda dziay :wink: Moj stlarz do tej pory tylko kleil szybe, ale mow, ze z przykreceniem opartej na blacie nie bedzie problemu. Mysle, ze w tym wypadku grubosc 4mm bedzie ok. Do przykrecenia mozna uzyc tych samych wkretow - a wlascieie takich "guzikowych gwintów" jak do luster. Fakt, ze widac wtedy w rogach te np. chromowe guziki. Mi to nie przeszkadza. Pewnie sa i inne sposoby :roll: Wczesniej trzeba poprosic o przygotowanie w szkle odpowiednich otworow. Waze aby ladnie polaczyc blat z szyba i zaslonic to zdejmowanym katownikiem. A od gory tez muszisz dal listwe, bo ci bedzie wszystko wpadac za szybe :wink: Ja myslam o takim srebrnym relingu.

Generalnie szybe widac w co drugim pismie i realizuja to studia kuchenne, ale jak chcesz sie za to zabrac to sprzedawcy mnoza przed toba problemy i ceny :roll: Dlatego troche sie tego boje.

Proponuje zapytac o mocowanie Kuleczke - ona ma zbrojona szybe w kuchni o ile pamietam. Mam nadzieje, ze nie klejona :wink: Ja w przyszly tydzien pojade zamowic drzwi do kabiny to sie tez wypytam o takie szyby :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga - dzięki! A jak tak dzisiaj się zastanawiałam i trochę się boję, że rąbnę czymś w szybę i się stłucze :roll: No i sama nie wiem, co chcę :cry:

Mam dosyć, najgorsze, że czas goni i nie mogę tak się z tym chrzanić :-?

Tak sobie myślę, żeby może nie kłaść na razie nic na ściany, tylko je pomalować. Ale czy później (przy zmianie mebli na docelowe) można położyć kafle (na pomalowaną ścianę)? :roll: Czy nie odpadną? :roll: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciene przed kaflami zagruntujesz i bedzie cacy. Ale Sonika ma teraz pomalowana lateksem sciane i pisalam, ze sie kiepsko sprawdza- brudzi sie, a farba niby zmywalna, ale zmywania w kuchni nie przetrzymuje dobrze :roll: Tzreba wiec ta sciane czyms wiecej niz szyba zabezpieczyc :wink: Pomysl o mim razwiazaniu z blatem lub po prostu okleina meblowa przyklejona do sciany. Bla lub plyta z okeina sa tanie, wytrzymale a i ladne - dopsaujesz sobie takie sama jak masz przy meblach :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo praktyczne 8) dlatego chyba nigdy nad szyba w kuchni sie nie zastanawialam :lol: a jak jeszcze zdam sobie sprawe z tego ze taka szybe trzeba chyba sylikonem potraktowac naokolo zeby tam para nie wlazila, nie skraplalo sie to to i nie robilo okropnych smug... ktore nie ma jak wyczyscic, no chyba ze odkrecajac szybe, to odpada odrazu w przedbiegach hihi chociaz strasznie ale to strasznie mi sie podoba 8)

 

iga, wydaje mi sie ze lepsza bedzie dobra wykladzina niz badziewne panele, bo dlugo sie nimi nie nacieszysz. A ze teraz robia bardzo ladne wykladziny i do tego zaczynaja byc na topie hihi to mozesz spokojnie kupowac i klasc.... a co do odpadkow, to pomysl jeszcze gdzie mozesz ten kawalek zastosowac? ja polecam wyciecie pvc w odpowiednie kawalki i wlozenie do szafek kuchennych np w szafke z koszem na smieci... dla mnie rewelacja, bo plyta sie nie niszczy przez ciagle wyciaganie. Ja dalam troche ciala bo moglam tez podocinac takie na polki gdzie mam gary i gdzie przy ciaglym wyciaganiu juz sie troche "porysowaly" jak to biale na ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...