Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Iga, musimy się cieszyć, że zaczęłyśmy budowę w zeszłym roku, a nie np. w tym. Słyszałam , że bloczki fundamentowe "chodzą" teraz po 11 zł :o .

 

Kostki brukowej faktycznie dużo u Was będzie. Ja u siebie jeszcze nie liczyłam. W ogóle to o tym jeszcze nawet nie myślałam 8)

 

Każdemu z nas marzy się przeprowadzka do wpełni wykończonego domku. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Czasami warto obrać jakąś "specjalną" - "awaryjną" strategię i wykańczać tylko te pomieszczenia, które do zamieszkania są niezbędne 8) . My właśnie tak planujemy :wink:

 

Trzymam za Was kciukasy ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga, musimy się cieszyć, że zaczęłyśmy budowę w zeszłym roku, a nie np. w tym. Słyszałam , że bloczki fundamentowe "chodzą" teraz po 11 zł :o .

 

Nieeee, chyba ok. 4 (ale my płaciliśmy w zeszłym roku w lecie 2,2 )

 

Kostki brukowej faktycznie dużo u Was będzie. Ja u siebie jeszcze nie liczyłam. W ogóle to o tym jeszcze nawet nie myślałam 8)

 

Ja o tym nawet myśleć nie chcę :roll:

 

Każdemu z nas marzy się przeprowadzka do wpełni wykończonego domku. Nie zawsze jednak jest to możliwe. Czasami warto obrać jakąś "specjalną" - "awaryjną" strategię i wykańczać tylko te pomieszczenia, które do zamieszkania są niezbędne 8) . My właśnie tak planujemy :wink:

 

I my też :wink: A nasza strategia jest baaardzo awaryjna :-? No ale cóż...

 

Trzymam za Was kciukasy ! :D

 

I ja też :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga, ja też myślałam o płytach ażurowych, bo bardzo mi się podobają. Jest ładnie i zielono. A płytki chodnikowe też fajne rozwiązanie, w ogóle to nie bardzo mi leży kostka (zwłaszcza po paru latach - potrafi zbrzydnąć) - chyba że taka z wyższej półki, ale to już koszty nieziemskie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokoj! Te ceny! :o Gadalam troche wczoraj o cenach materialow- np. porotherm. Ja placilam za bloczek jakies 3,26 zł. Moglam negocjowac i szukac, gdzie najtaniej z transportem, przechowaniem w magazynie. A teraz! :o Reglamentacja i zapisy na bloczki do czerwca wlacznie :o A cena powyzej 6 zł! :o Matreial drozszy o 100% :o a ludzie i tak nie moga budowa - bo go nie ma.

 

No, ale to samo jest z robicizna - moj pech do wykonczeniowcow msci sie na mnie cenowo, bo teraz innemu pewnie bede musiala sporo wiecej zaplacic- a przyznam, ze nie mam takiego bufora cenowego. Z roznych osobistych przyczyn wiemy tez, ze absolutnie nie bedziemy w stanie zaoszdzedzic i odlozyc nic splacajac kredyt. Musimy wiec jak najwiecej zrobic wlasnie z tych pieniedzy. Daltego musze ciac ceny kostki i ogrodu, a i srodka rowniez. Mialam mase pomyslow na ciekawe wykonczenie scian, meble - nic z tego, bo funduszy po prostu nie wystarczy.

 

Adrianko- wiem, ze czesciowe wykonczenie jest rozwianiem. U nas jest ten problem, ze wiekszosc na dole to otwarta przestrzen z jednym rodzajem plytek. A wiec tak naprawde musza tam byc skonczone podwieszane sufity, podloga no i sciany pomalowane - coby meble kuchenne mozna bylo wstawic. Niezamieszkane pokoje na gorze bedziemy wykanczac sami - a wlasciwie juz je malujemy a pozniej tylko podlogi. Wiec na pozniej mozemy sobie zostawic gospodarcze i garaz. Tak to sie poukladalo- na moja prosbe, bo wymyslilam sobie, zeby zaczac wykanczac od gory- ze teraz trudno juz to przeskoczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem, ze ladne estetyczne pomalowanie to wcale nie prosta sprawa :wink: Szczegolnie jak sie chce fioletowy sufit na bialo malowac :lol: Ale prace w toku. Dzis mam akcje szukania ogrodzen betonowych (terminy na IV-V - tylko te super drogie oferty dostepne od zaraz :roll: ). No rysowania na nowo calego planu kuchni - znowu pozmianialam uklad szafek :D

Jesli tylko wynajde odpowiednia ekipe to moze w maju bedzie ta przeprowadzka.

 

A pytanie do ogrodnikow :wink: U świercza i Dominiki zbieram informacje o ukorzenianiu roznych roslinek. Jak je sobie ukorzenie na parapecie (mam nawet po mieszkaniu w bloku dlugie doniczki plastikowe :lol: ) to moge w maju je wysadzac do ziemi? Przyjma się - czy to juz za pozno?

Jest sznasa, ze jak ekipy zajma sie wykanczaniem to moj Tata zapalony ogronik przerzuci sie na ogrodek juz w kwietnu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież pisałam ci już (chyba u siebie w wątku), że jak przesadzasz z doniczki, to przyjmą się na pewno, pod warunkiem, że przesadzisz je z całą bryłą - czyli nie grzebać w doniczce, tylko poruszać nią (albo nożem dookoła wzdłuż brzegów, tak żeby cała ta ziemia wyjęła się w jednym kawałku i to wkładasz do dołka i zasypujesz ziemią. Tylko ja bym trochę dłużej potrzymała je w doniczce, żeby korzenie już były pokaźne, a nie takie dopiero co wykształcone, i żeby ziemia w doniczce była trochę przerośnięta tymi korzeniami. Także w maju napewno nie za późno, a nawet może trochę za wcześnie - zależy kiedy wyprodukujesz te sadzonki :wink: W razie czego jeszcze możesz zrobić tak, że wsadzasz je do dołka razem z doniczką (tylko wtedy częściej podlewasz), a później wyciągasz, doniczkę wywalasz i z powrotem do ziemi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak juz wykopiesz dolek do wlozenia tych badyli, to w dziure wsyp troche dobrej ziemi z ogrodniczego. Przyjmuje sie lepiej bo na poczatek zielenina ma wszystkie skladniki odzywcze ktorych moze nie miec ziemia w ogrodzie... pozniej jak bedzie wieksza to sie przyzwyczai do warunkow u Ciebie panujacych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzieki- wiedzilam, ze porad ogrodniczych u was dostatek :D

Dominika - musisz mi wybaczyc- ale ja sama zielenina w tym temacie jestem. Przesadzania roslinko z pojemnika to dla mnie niekoniecznie to samo, co wsadzanie do ziemi ukorznionych sadzonek. Tym bardziej, ze takia samemu robine to malusienkie sa. Ale teraz juz wiem, ze musze je rzdko w doniczce matce rozmiescic, zeby przy przesadzaniu moc to zrobic razem z ziemia wokolo.

Oj ogrod to bedzie u mnie ciezka sprawa. Lubie ladne ogrody- ale sama cos nie mam zaciecia :roll: A miec beton i nieotynkowany mur wokolo to zadna atrakcja :wink: , wiec cos zrbic trzeba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iga

my chyba znowu jesteśmy na tym samym etapie :wink:, też chciałam kostkę brukową, ale ta cena...:roll:

a nie myślałaś o kostce granitowej? , wbrew pozorom wychodzi taniej niż kolorowa betonowa, a z twoimi wykończeniami dachu wyglądałaby super :lol:

Dobrze, że udało wam się ugadać taką sympatyczną cenę za położenie

Zyczę powodzonka z tempem prac, na pewno uda wa się przeprowadzić w maju :wink: :lol:

a rzuty z kuchni możesz wkleić? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagat co ty mowisz - granitowa kostka taniej :o tona kosztuje ok. 200 zł. Kostka 4/6 wydajnosc 8 m2 z tony. Jak to podzielic to faktycznie wychodzi m2 po 25 zł :roll: Ciekawe, czy jej ulozenie tyle samo kosztuje. Co prawda ceny Z allegro. Transport 2,7 zł za 1 km - ze Strzegomia. Co myslicie - na podjezdzie plyty azurowe z trawka i kostka granitowa? Na allegro jest tez oferta kostki 9/11 (wydajnosc 5m2 z tony, po 150 zl tona i ukladania za 20zl/m2. ja tam wole chyba doplacic p. darkowi te 5 zl na metrze i miec gwarancje uczciwej ekipy i dobrej roboty.

Moze faktycznie warto sprawe przemyslec - kamien to zawsze naturalny material :roll: Ale taras to juz chcialabym na brazowo. wiec tylko kolorowy beton wchodzi w gre

 

 

Gadac do roslinek mowicie :lol: do do swoich juk gadam i gadam -ale mnie paskudy nie chca sluchac i ciagle opadaja :roll: :p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...