Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj Iga,

widzę, ze rozmyślasz nad nawierzchnią :wink: Podjęłaś już decyzję? Nam bardzo podoba się kostka granitowa, ale rzeczywiście cena za ułożenie granitu jest sporo wyższa niż pozbruku. Ostatnio znalazłam cuś takiego i zaczęliśmy zastanawiac się nad tym rozwiązaniem:

http://www.dobrakostka.pl/realizacje/galeria_katalog_34_35.html

niekoniecznie tak ułożona, ale sama kostka całkiem przyjemna. Taki - mozna powiedzieć - kompromis między pozbrukiem a granitem. Co o tym sądzisz? Warte zainteresowania? :roll: :wink:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana - ja o formach od kostki, cenach za kostke i cenach za jej ukladanie wiem juz prawie wszystko :lol:

Granitowa jest piekna - szaro-ruda mozesz miec ze Strzegomia za 200 zł/tona. Transport za 2,5km lub jeden za rowne 1.200 zł. Dostepna od zaraz. Mam kilka namiarow- w tym jeden od bagat, ktora kupowala i juz ma u siebie polozone- ona ma tez dobrego brukarza. Cena z m2 wyjdzie ci w zaleznosci od tego ile kostki zamawiasz i jak ten koszt transportu ci sie przeliczy. U nas wyszlo jakies 37 zł/m2. Jest jedno ale- cena jej polozenia - sama robicizna zaczyna sie 35 zł/m2.

A kostka betonowa zwykla jest w cenach od 28 zł/m2 (za cegiełkę grubości 4 cm - my taka planujemy na sciezki w ogrodzie) do 61 zł/m2.

No i nie wiem jak ci to powiedziec- ale to co pokazalas na zdjeciu (znam firme i realizacje ) to wlasnie kostka Nova z Pozbruku- imitujaca naturalny granit, produkowana w 10 roznych odcieniach i oczywiscie najdrozsza- kosztuje w starej cenie (teraz juz sa nowe wyzsze cenniki) wlasnie 61zl/m2 :wink: Wiec beton imitujacy granit, jest drozszy od granitowej kostki- choc ma te zalete, ze jest od niej rowniejszy- ale zawsze sztuczny :wink:

My jednak zdecydujemy sie na kostke betonowa, bo za polozenie zaplacimy 25 zl/m2 i jak przeliczalam wszystko na granit to za calosc wyszloby nas na granitowej 2000 wiecej. A teraz kazdy grosz sie bardzo liczy, wiec i te 2000 pojda na pewno na cos innego. Chociazby na czesc plotu :roll: No i ulozenie tez bedzie bez zadnych zawijasow i ekscesow- niestety na inwencje trzeba doplacac przy ukladaniu.

Ale powiem ci, ze czesc sciezek w ogrodzie planuje wlasnie "obramowac" paskiem tej kostki, ktora pokazalas- nie moge sie jeszcze zdecydowac na kolor. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, przydałby mi się teraz taki specjalista od kostki z okolic Krakowa! Wiem, czego chcę, mam pomysł i nawet narysowany projekt, teraz "tylko" znaleźć wykonawcę pozostało. Jeden zaśpiewał za całość (materiał, układanie, transport - nic mnie nie interesuje!) 11 tys. zł. Drugi obiecał wycenić i zniknął. Trzeba szukać trzeciego, a mnie się już nie chce!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agduś wcale sie nie dziwie, ze ci sie nie chce :lol: Zreszta kostke tak za calosc trudno wyceniac- tu musisz podniesc teren, wiec sporo piachu i juz cena za jeden metr drugiemu nie rowna.

Przyznam szczerze, ze inne temety byly mi blizsze niz ta nieszczesna kostka! :roll:

 

dominikams uderzaj smialo! :wink:

 

Mohag a po co ci palac ty szczesciaro! :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka uwaga praktyczna co do układania kostki - u mojej znajomej robili, i mówili, zeby pomieszać piasek z cementem (ten, który idzie bezpośrednio pod i między kostkę). Podobno niewiele osób tak robi (bo nie wiedzą), ale zapobiega to wydłubywaniu dziur przez mrówki (a tak to kopią tam korytarzyki i piasku stopniowo ubywa).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, w cenach kostek jeszcze się nie orientowalam, wiem na razie ile kosztuje robocizna. A cena tej Novej rzeczywiście super :roll: Mi sie wydawało, że będzie tańsza od granitowej, ale wyglada na to, że tylko mi się wydawało :wink: W tej sytuacji chyba jednak wrócę do granitu :) Dzięki za info, już mi się trochę rozjaśnił obraz sytuacji. A co do wstawek, to też o tym myślimy - podobają nam się takie mieszanki 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co Iga, umytą masz już podłogę? :wink:

 

Oj widze Dominika, ze nie odpuscisz :wink: Ale uwierz- jak bylam dzis przed poludniem to nic sie nie zmienilo- przez fuge i tak nic nie zobaczysz :lol: Ale dobra- wkleje wam pare fotek- nich ludzie wiedza, ze tam cos zyje w ogole. :wink:

 

zuczek no niestety- veny niektorych kostek sa zaporowe :roll: Jak granit to wieksza ilosc- bo kilku m2 nie oplaca sie przewozic- dlatego ja dalam spokoj z granitem, choc jest piekny :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee.... co mówisz, że nic nie masz - dużo się zmieniło! :D

 

Te maziaje fugowe bardzo mi się podobaja, wprowadzają tyle życia :wink:

 

ale najbardziej spodobało mi się to:

 

Ale nikt nie rozumie mojej wizji i wszyscy dyskretnie pomijają jakośc mojego malowania milczeniem. Ale sama malowałam, więc jest ja chcę

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

swoją drogą to ten kolor strasznie mi się podoba :D

ale dobrze że nie ma już jego towarzysza gaciowego :wink: :lol:

 

muszę napisać do JoShi, żeby podpatrzyła sobie konstrukcję do sufitu, bo sie męczy z tym tematem, biedactwo :roll:

 

No i najważniejsze, obudowa kanalizy - pierwsza klasa! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dominice podejrzałam sobie konstrukcję pod zabudowę sufitu:

http://i51.photobucket.com/albums/f377/iga9/sufs.jpg

 

Wiele mi się wyjaśniło. Czy jest szansa zobaczenia w szczegółach tego narożnika? Chciałabym równiez prosić o zdjęcia z montażu płyt, jeśli to w ogóle możliwe.

 

Acha info dla Dominiki. Tu sa dwa rodzaje profili, tylko jeszcze nie wiem jak w tym narożniku są połączone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie jest co oglądac. A jednak coś się zmieniło. Intryguje mnie bardzo ten podwieszany sufit. Czy to w kuchni- bo nie znalazłam nigdzie wzmianki.

Też myślałam o drewnianych parapetach, nawet mieliśmy propozycję od znajomego stolarza, że zrobi nam je po kosztach. Trochę się jednak bałam, że może coś przeciekac i ostatecznie zamówiłam wczoraj z konglomeratu. A ten wiśniowy podoba mi się bardzo.

iga, szybciutko kończ tą sypialnie, bo tylko rozbudziłaś moją ciekawośc. A kolorek bardzo przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to profile to ja wam nie powiem- pojecia nie mam.

JoShi zdjecie narzoznika moge zrobic- ale dopiero w weekend. Co do djec z montazu- moga juz byc tylko zdjecia po montazu to w trakcie po prostu nie jestem w stanie ich zrobic :wink: Sufir bedzie 2 poziomowy- Jendna srodkowa czesc opuszczona tylko ok. 5 cm- i tu beda chyba do sufitu montowane same uchwyty bezposrednio a do nich plyty. A to co widzicie to "polka" opuszoczona o kolejen 20 cm w dol- na jej boku zamontujemy oswietlenie (wynalazlam takie biale lampki na energooszczedne zarowki za 25 zł szt :D ), ktore bedzie oswiatlao srodek sufitu. Nie zdecydowalam sie na odkryta polke i swietlowki, bo primo- swietlowki drogie jak byk a zeby efekt byl ladny trzeba dac jedna obok drugie, secondo- balam sie kurzu gromadzacego sie na polce i skutkow zjawiska dla mojej alergii.

 

tabaluga1 Sufit podwieszany mam na calym dole- 25 cm w holu, i w kuchni i salonie po 5 cm z 25cm opuszczeniem po bokach.

Mi niestey zaden parapet z konglomeratu nie pasowal,a dobrze zaimpregnowanym drewnem nie powinno byc problemu- mam nadzieje :wink:

 

dominikams wiedzialam, ze ci sie da zabudowa kanalizacji spodoba :lol:

A kolorek do sypalnego sama osobiscie mieszalam, po zakupie (po poradach Agdus) wiertarki z mieszadlem. Na zdejciu nie widac, ale scianka kolankowa jest o 2 tony jasniejsza i w "brudniejszym" odcieniu niz ta obok.

A co do cytatu- coz- artysci zawsze byli niezrozumiani :lol: Ich prace docenia sie najczesciej po smierci :lol: Tylko ja do smierci mam zamiar ta sypalnie jeszcze pare razy przemalowac :wink:

 

A teraz wyobrazcie tam sobie na suficie ten gaciowy fiolet :o :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...