Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Bardzo fajna kuchnia, Iga :D I miejsca od cholery, a ta szafka z żaluzją i w ogóle twoje precyzyjne założenia gdzie co będzie są po prostu niesamowite! Widzisz, mi tego właśnie brakuje , żeby zdecydowac się na docelowe urządzenie kuchni, bo nie mam pojęcia o takich rzeczy, a czasu na zastanawianie się nad tym brak.

 

Kinkiety świetne, te gipsowe to sie wykonuje samodzielnie? Bardzo mnie intrygują :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga,

też zastanawiam się obecnie nad lampami. Twoje propozycje kinkiecików, jak i lamp wiszących są bardzo ciekawe. Podobają mi się te wiszące z drewnem i gipsowe. Powiedz proszę, czy ten gipsowy kinkiecik świeci tylko do góry, czy również w dół ? :roll:

 

Wizualizacja kuchni fajna. Sama robiłaś ? Czy kolor mebli będzie taki ciemny ? A jaki ma być docelowy kolor ścian?

 

Odnośnie komody do sypialni, to mnie osobiście bardzo się podoba łączenie stylów i kolorów. Sama będę miała eklektyzm :wink: . Zrobiłabym więc "coś" z innej bajki. Wyglądałoby z pewnością interesująco 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny - te gipsowe kinkiety (oraz te wiszące w drewnie) są z fimy, której link podałam powyżej Świerczowi. Robią wszystko gotowe pod malowanie. Są tam jeszcze świetne lampy z masy szamotowe- muszę sprawdzić, czy można je malować :roll: Jak sobie wejdziecie na tą stronkę to zobaczycie, ze wzorow maja cala mase- swiecacych wszystkimi mozliwymi stronami :wink: Te, które ja wybrałam maja swiecic i w górę i w dół. Mam nadzieję, że mozna stosować energooszczędne żarówki, bo mam na tym punkcie fioła 8)

Kuchnię sama zaprojektowałam sobie na papierze. I dałam do wyceny 3 stolarzom. Wybrałam jednego, który po pomiarze przygotował do podpisania zamówienia tą wizualizację. W stosunku do pierwotnego projektu zmianie uległa tylko szafka pod zlewem- zamieniona z 40 na szuflade 60 z koszem na śmieci. Po raz setny zmieniłam tez zdania i zdecydowalam sie jednak na zmywarke 60 :roll:

Dominika- widzisz ja juz ponad 3 lata bez kuchni mieszkam i moze dtalego tak nad tym intensywnie mysle od samego poczatku budowy. Pociesze cie, ze przez ten czas zdazylam sobie narysowac 4 rozne projekty kuchni- w kazdej byly zmiany rozmieszczenia sprzetu i inna kolorystyka :wink: Ale teraz juz koniec- nie zmienie nic i kropka! 8)

Adrianko- program nie oddaje prawdziwych kolorow. Dół mebli będzie w ciemnym orzech- to ciepły brązowy kolor, znacznie jaśniejszy od wenge. Coć pomiędzy orzechem na oknach (ten brąz nie jest zbyt ciemny) i ciemnym odcieniem na moich płytkach podłogowych. Taki złoty środek :wink: A ściany i sufit beda białe - oprócz tej z okapen, na której planuje kolor czerwony. No i dodatki do kuchni czerwone i fioletowe. Juz mam nawet zakupione czerwone kubki :lol:

Stoją w kartonie i czekają na przeprowadzkę :roll: Chyba czas zacząc trzymać kciuki, bo planowany termin przeprowadzki w ostatnich dniach maja wydaje sie byc bardzo realny :roll: A jesli tak bedzie to ie ma szans na moj przyjazd do Warszawy :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominika - niby moge :roll: Tylko musialabym kupic jakis dobry drewnany mebel- najlepiej surowy :roll: Albo delikatnie zabejcowany, zeby mozna bylo pozniej sciagnac z niego latwa wierzchnia warstwe. Najtaniej byloby kupic jakas stara komode i uchwyty do niej- przemalowac i juz. Tylko ja sie (moze glupio) boje, ze kupie z kornikami lub innym robactwem w srodku i mi sie to pozniej przeniesei na inne elementy drewniane. :roll: Niby komoda- a juz sobie problem wynajduje :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iga, a jaki kolor scian bedziesz miala w sypialni ? bo sobie tak mysle ze surowa komode to nawet w IKEI mozna kupic, prosta, bez zadnych bajerow... dobrac do tego bejce w kolorze scian albo jakims ktory bedzie dominowal w sypialni. Okucia bez problemu mozesz sobie dokupic jakie Ci beda pasowaly i masz komode 8) :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga, masz takie zdolności malarskie (to Towje lustro jest boskie), że proponowałabym zrobić coś w tym stylu. A takie surowe komody , tak jak podpowiada Mohag, mają w Ikei lub Jusk.

Wstaw najpierw taką surową, a jak znajdziesz wenę i odrobinę czasu - pomaluj . Efekt będzie murowany (malowany :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda- dlatego moje meble jak widzicie nie maja uchwytow :wink: a kuchnie biore z ze studia meblarskiego na os. Zwyciestwa. ma mi tez robic inne meble i szafy- choc wyceniona i podpisana jest tylko kuchnia na razie. jak sie sprawdza bede polecac- na razie sprawdzili sie u znajomych i znaja sie z moje ekipa od wykonczeniowki. Obaczymy- obecnie w nikogo i nic juz nie wierze :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...