Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

...kze trzeci kurek kochany uruchamia prysznic :D Akurat nikt nie pyta, czemu ta bateria tak z boku zamontowana - anop po to, aby od boku wanny byla rewizja do tego cuda :wink: W aranzacjach lazienkowych nikt jakos nie bierze tej praktycznej strony pod uwage :roll: Jesli pytasz o ten maly bialy "dynks" na podlodze to jest to anemostat od rozprowadzenia powietrza z kominka. Chyba, ze cos innego cie zaintrugowalo? :wink:

...

U mnie dynks do prysznica to przełącznik kran-prysznic. A po co od razu kurek?

Zazwyczaj ludzie umieszczają anemostaty w ścianach lub sufitach... Może to związane jest z tym, że gorace powietrze idzie do góry i w Twoim przypadku wzniecałoby kurz.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kze wlasnie dlatego, ze gorace powierze idzie do gory anemostat w suficie lub w scianie pod sufitem to blad. Bo jak to powietrze ma sie przemieszac z chlodniejszym na dole? To najczesciej popelniany blad przy grawitacyjnym dgp (a ja mam wlasnie bez turbinki). A z poglogi nie bedzie mialo co wziecac- bo ja pedantyczna i alergicza jestem wiec kurzu na podlodze w sypalnym miec nie zamierzam :lol: Drugi anemostat na gorze mam u samego dolu na scianie, bo niestety na podlodze przeszkadzalby w przejsciu i ustawieniu mebli. Ten w sypalnym idelanie sie ulokowal.

 

Mohag dokladnie tak samo (o schodek nizej) mam garaz 8) :lol: Ale tam mam zupelnie inne drzwi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo ja o anemostatach w ścianie (np. na dole) słyszałem, ale w podłodze nie słyszałem. Ale może za krótko słuchałem.. :roll: :(

Nie boisz się, że coś wpadnie do tego anemostatu w podłodze?

W to ze nie będzie u Ciebie kurzu - to nie wątpi.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anemostat mozna sobie skrecic jak jest nieuzywany i nawet szparki nie ma. A nawet jak jest rozkrecony to rzeczona szparka jest powyzej poziomu podlogi a nie zieje dziura w ziemi :wink: jakbym miala mozliwosc to bym wszystkie zrobila w podlodze. jest to bardzo praktyczne przy jasnych scianach- zawsze przy anemostatach bedzie sie gromadzil kurz wyrzucany przez dgp- dokladnie tak jak nad kaloryfarami (datego zwykle nad nimi maskujemy to parapetami). A jak masz anemostat w podlodze to sobie latwo zawsze podloge wyczyscis- zawsze to latwiej niz sciany szorowac, czy malowac.

W ogole na kurz w dgp uczylona jestem (doslownie i w przenosni :wink: ) - mam wiec w kominku zaprojektowane 3 rewizje, abym mogla odkurzac przy doprowadzeniu i wyprowadzeniu powietrza z kominka. Otwieram sobie klapki i wkladam rure od odkurzacza. Nie powinno wiec byc tak zle :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iga, powiem szczerze, że też nie widziałam anemostatu w podłodze, ale wynika to chyba z faktu, iż rzadko jest to możliwe. Zazwyczaj zmuszani jesteśmy do montowania ich w ścianach lub sufitach właśnie przez brak możliwości innego rozwiązania 8) .

Również uważam, że usytuowanie ujścia DGP w podłodze jest wygodne, ale tylko wówczas, gdy jest ono w "bezkolizyjnym" miejscu :wink: .

U mnie np. są zamontowane w ścianach bocznych . Myślę, że też nie będę miała problemów z ich czyszczeniem :roll:

 

Miałam trochę problemu, by znaleźć anemostaty metalowe. A Ty jakie masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łał! jakie odważne kolorki :lol: :lol: :lol: :lol: wyglądają bardzo....intrygująco ;-)

u mnie do tej pory były jaśniutkie pastele, ale syn zazyczył sobie do pokoju niebieski ....trochę byłam do tego sceptycznie nastawiona, ale nie wyszło źle ;-) do tego jasne brzozowe mebelki i jesion na podłodze....

no i nawet mi sie spodobał taki bardziej wyrazisty kolor i przemalowaliśmy salon z kremowego na żółto-pomarańczowy :lol: :lol:

 

i super baterie w łazience! i w ogóle całe łazienki! i bruk! i ach...wszystko super :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano Komputero ja niestety mam anemostaty biale plastikowe- nawet nigdy nie widzialam metalowych :o Juz ci ich zazdroszcze :D :wink:

Ivonescaale cie dawno nie bylo- pewnie sie u cibie duzo wiecej zmienilo :D Musze koniecznie zobaczyc! :D Ale przemalowanie salonu to juz odwazna decyzja - ze tez ci sie chcialo po tak krotkim czasie :wink: Ja mam wrazenie, ze jak w koncu sie wprowadze to palcem nie kiwne :lol: Tylko bede meble kupowac :lol:

Marta S. wszystkie moje baterie to KFA- te w lazience to seria Symetric. Kupowana z ok 25% rabatem od ceny katalogowej- ceny chyba sa na ich stronce. Gdzies pare stron wczesniej w komentarzach dawalam link do producenta i mojego sprzedawcy- ale jak wpiszesz w wyszukiwarke to tez znajdziesz bez problemu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ivonescaale cie dawno nie bylo- pewnie sie u cibie duzo wiecej zmienilo :D Musze koniecznie zobaczyc! :D Ale przemalowanie salonu to juz odwazna decyzja - ze tez ci sie chcialo po tak krotkim czasie :wink: Ja mam wrazenie, ze jak w koncu sie wprowadze to palcem nie kiwne :lol: Tylko bede meble kupowac :lol:

dużo sie u mnie zmieniło a nic nie pisałam :oops:

muszę Ci powiedzieć że to przemalowanie salonu wyszlo jakby odgórnie - w związku z ruszeniem prac na poddaszu musieliśmy wybić "dziurę" na schody, która do tej pory była zakryta płytami gipsowymi...no i odsunęliśmy narożnik, który stał pod ta dziurą.....i za głowę się złapałam jak zobaczyłam te okurzone ściany :-? :-? :-? i w szale malowania poddasza ;-) pociągnęliśmy też salon :wink:

 

no dobra....wiem co teraz powiesz - gdzie zdjęcia? :D

postaram sie coś pstryknąc do końca tygodnia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano bawilam na wyjezdzie sluzbowym za nasza wchodnia granica. Wrocilam dopiero wczoraj w nocy :wink:

Mohag jakze moglabym nie odpowiedziec na takie wezwanie! :lol:

A na budowie zastoj. Z nowosci to instalator zamontowal kibelke na gorze :wink:

Maja ruszyc od jutra :wink: Zobaczymy 8) Ale od jutra tez montaz kuchni- dzis robilam odbior techniczny i bardzo mi sie mebelki podobaly :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuchnia sie robi- wole wam pokazac jakies konkrety wiec sobie poczekacie :wink: Ale jestem na razie bardzo zadowolona- nie tylko z kuchni. Ciesze sie, ze sama obmyslilam cale wnetrza i rozpiera mnie autorka duma :lol:

Kibelek zamontowany- ale wyglada paskudnie. To ten, co mial mies odplyw pionowy a podejscie zostalo zle zrobione i ma wyjscie poziome- wszystko na wirzu- taka paskudna rura. Bede t musiala jakim koszem na smieci obstawic, zeby ten ohydny widok zaslonic... Kompletna porazka. Nietety, ale to wlasnie nasza prywatna niebieska lazienka wyszla najgorzej- same fuszerki i niedorobki- od instalacji do polozenia plytek. I niewielkie pocieszenie stanowi dla mnie fakt, ze tylko my we dwoje bedziemy to ogladac i z tego korzystac. Wg mnie dom buduje sie dla siebie a nie na pokaz dla gosci...

Na oslode wkleje jakies foty czastkowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igus, a nie mozesz tej rury zaplytkowac, zrobic taka ala obudowe z plytek ? u mnie w malej lazience tez jest taka rura, tylko u mnie musi ona byc bo przesowalam kibelek i umywalke bardziej w kat zeby mi sie w drugim kacie normalnie drzwi od kabiny otwieraly... a ze w tym kacie jest komin to nie mozna bylo jej wpuscic w sciane i jest tez na wierzchu. U mnie bedzie robiona obudowa z mdf-u identyczna jak szafka pod umywalke. Obudowa bedzie biegla od sciany az do tej szafki, bedzie miala taka wysokosc zeby laczyla sie gorna krawedzia z dolna krawedzia tej wiszacej szafki... mysle ze jakos to bedzie wygladac.. :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie wlasnie nie ma szafiki w poblizu a kibelek obok scianki kolankowej. Juz mysle, zeby stolarz, ktory bedzie mi w tej lazience robil obudowe umywalki i toaletke - zrobil mi jakas taka zaslone z ustawionej pinowo i mocowanej do sciany deski... A jak sie da to nad kibelkiem przeszloby to w taka polke licujaca za scianka kolankowa. Na razie trzeba bedzie to czyms prowizorycznie zaslonic...

Nie mam teraz jakos glowy do myslenia o takich duperelach. Juz chce tam mieszkac, bo to codzienne jezdzenie w te i z powrotem u umawiami e sie z ludzmi mnie wykancza. Jak juz bedziemy na miejscu powinno byc duzo prosciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...