Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

Lucyna1 kuchnia ma jakieś 11m2. Ale zabudowane są 3 ściany. Dokładniej pokażę pewnie jak już będę miała lampy i gniazdka :wink:

Na ścianie mam płytę z tego samego materiału co balt kuchenny- jest to po prostu biały laminat. Fakt, że laminatu szukałam długo - ten akurat jest z Włoch i pasowała mi połyskiem i odcieniem bieli. Od góry płyta jest wykończona srebrną listwą relingową. Myślałam sporo o mlecznym szkle, ale jest tak drogie i tyle z nim problemów z mocowaniem- ja mam wiele załamań i brak kątów w narożnikach, że w końcu dałam sobie spokój.Ii nie żałuję :D

A ta fakturowana ściana czerwona jest w salonie - obok kominka i wyjścia na taras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Oprócz walorów etetycznych niewatpliwą zaletą tych klamek jest ich cena - jedne z najtańszych na rynku :wink:

 

Mohag zawsze będziesz mile widzianym gościem :D Powiem tak - ciężko jest robić zdjęcia tak małych pomieszczeń - właściwie nie ma szan uchwycić ich w całości, więc zostaje mi pokazywać poszczególne fragmenty. A że foty robię zawsze wieczorem i z lampą to i nie za dobrze wziejziychodzą.

Mam nadzieję pokazać lepsze jak już całość będzie skończona :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga J.G a proszę! :lol:

A czego sobie Pani życzy? Kawy, herbaty, czy coś mocniejszego?

 

No, ale najpierw będzie reklama 8)

Pierwsza wielka parapetówka już za nami (20 os). Dostaliśmy w prezencie ogromniastego grilla- dodatkowo też bardzo ładnego stylistycznie :wink: Na prawdę mi się podoba. Goście przynieśli urządzenie wraz z węglem i pochodniami ogrodowymi. Nawet deszcz przestał o dziwo padać (mimo, że padało cały dzień). W zamian dostali dwa rodzaje mięska i oczywiście kiełbaski wraz z dwoma orientalnymi sałatkami w kususu. Plus oczywiście napoje w wersji różnej i przekąski. Imprezkę można uznać za udaną. Następna tura już niebawem :wink:

Wszyscy możecie czuć się zaproszeni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero się dopatrzyłam, że masz większą płytę gazową, napisz coś o niej, też mi się marzy taka na 5 palników, chciałabym kupić w Ikea, tam widziałam w miarę tanią :wink:

 

a ten grill otrzymany w prezencie to jest widoczny na fotce z ogrodu, czy tam stoi jakiś stół?

 

ale wścibska jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

SylviaW - grill przyjechał dopero wczoraj a foty stare są :wink: Widać na nich stary stół budowlany :D

Płyta - ja też miałam od zawsze zboczenie na 5 palnikową. Myślałam też o 4 palnikach na gaz i jednym polu grzejnym indukcyjnym - takie płyty robi chyba Ariston, ale wściekle drogie są. A co do gazowych też oglądałam tę płytę w Ikea. Moja jest bardzo podobna - z tym, że Mastercook. Mam kilka sprzętów tej firmy i tego się trzymałam. Nie pamiętam oznaczenia modelu - ale taki mają chyba tylko jeden. Przy zakupie całości sprzętu w jednym sklepie zapłaciłam za nią 950 zł, więc chyba cena jak tej w Ikea. Jestem bardzo zadowolona. Ale jak to inox- widać ślady paluchów. Ponieważ polecany na forum sposób czyszczenia takich sprzętów oliwką dla dzieci do mnie nie przemawia - zakupiłam sobie dwie ściereczki z mikrofibry (za dwie dałam na Allego jakieś 4 zł, więc tanie bardzo). Najpierw przecieram jedną na wilgotno a później drugą do sucha i mam czystą płytę i okap bez smug :wink: Taka mała rada - bo sporo się naczytałam zanim znalazłam działający i higieniczny sposób ich czyszczenia. Kupiałam nawet płyn cif do stalowych sprzętów ale to wielkie g... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilke mnie nie było u Ciebie a tu widzę, ze masz bardzo domowo... 8) Na prawdę, bardzo przytulnie. Ale najbardziej wpadł mi w oko płot. Fajny, pełny, dajle poczucie intymnosci. No w kazdym wypadku odpowiedni.

A kolory wykończenia to domena mojej Zony.. :wink: A tak to coraz bardziej podoba mi się u Ciebie. Nawet pomysłowy taraz - też! W końcu trzeba sobie jakoś radzić, nie? :wink:

 

PS

Jakby była imporezka-parapetówa to też chetnie bym dołączył.. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

SylviaW - grill przyjechał dopero wczoraj a foty stare są :wink: Widać na nich stary stół budowlany :D

Płyta - ja też miałam od zawsze zboczenie na 5 palnikową. Myślałam też o 4 palnikach na gaz i jednym polu grzejnym indukcyjnym - takie płyty robi chyba Ariston, ale wściekle drogie są. A co do gazowych też oglądałam tę płytę w Ikea. Moja jest bardzo podobna - z tym, że Mastercook. Mam kilka sprzętów tej firmy i tego się trzymałam. Nie pamiętam oznaczenia modelu - ale taki mają chyba tylko jeden. Przy zakupie całości sprzętu w jednym sklepie zapłaciłam za nią 950 zł, więc chyba cena jak tej w Ikea. Jestem bardzo zadowolona. Ale jak to inox- widać ślady paluchów. Ponieważ polecany na forum sposób czyszczenia takich sprzętów oliwką dla dzieci do mnie nie przemawia - zakupiłam sobie dwie ściereczki z mikrofibry (za dwie dałam na Allego jakieś 4 zł, więc tanie bardzo). Najpierw przecieram jedną na wilgotno a później drugą do sucha i mam czystą płytę i okap bez smug :wink: Taka mała rada - bo sporo się naczytałam zanim znalazłam działający i higieniczny sposób ich czyszczenia. Kupiałam nawet płyn cif do stalowych sprzętów ale to wielkie g... :wink:

 

 

dzięki za ogrom informacji, obejrzę tą płytę Mastercook i porównam. :D

 

Co do czyszczenia stali z tłuszczu to używam Ajax'a w spray'u i jak na razie jestem bardzo zadowolona, ale ja mam małe powierzchnie :oops:

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iga,

jak fajnie, że tyle się u Ciebie dzieje :) Nowe klamki , łazienka prawie gotowa, ogrodzenie, taras układany "własnymi ręcami" ... tyle nowości, a ja wciąż nie mogę tego wszystkiego zobaczyć :-? :(

 

Może jakieś linki do zdjęć zapodasz ? 8) :wink: (tak specjalnie dla mnie :roll: :oops: )

 

P.S. Prób było wiele, już straciłam nadzieję, że mi się fotki otworzą. Łatwiej chyba będzie przyjechać na "tę drugą turę" :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iguś :D :p ... ale ja "mam chody" u Ciebie ... 8) :wink: :D

Nareszcie mogę podziwiać Twoje dokonania :D

 

Kuchnia - marzenie ! :D . Pięknie wyszła ! Jest taka nowoczesna, elegancka i mimo, iż sporo jest ciemnych frontów - bardzo sterylna. Podobają mi się białe , wiszące , kwadratowe szafki powieszone w takim "zestawie" . Cała wygląda naprawdę efektownie - gratuluję !

 

Betonowe ogrodzenie niezmiernie mnie zaskoczyło. Pozytywnie oczywiście :D .

Nie widziałam jeszcze takiego fajnego betonowego ogrodzenia. To tak jakby było wykonane z łupanych kamieni. Nawet takie szare prezentuje się rewelacyjnie. Ja chyba bym go już nie malowała 8)

 

Rolety świetna sprawa - też sobie zafundowałam i także w jasnym kolorze, by nieco światła wpadało i było "wesoło" w pochmurne dni :wink:

Zauważyłam, że lubisz kolor żółty 8) . Nawet łazieneczka w "ognistych" kolorach ma żółtą umywalkę :wink: . Wszystko się ładnie spasowało.

Ciekawa jestem jakie planujesz dać lustro i kinkiet :roll: . Masz już coś "upatrzone" :roll:

 

Pozdrawiam cieplutko ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem co wszyscy myślą o betonowych ogrodzeniach :wink: I szukałam jakiegoś wzoru, który jest "do przyjęcia". U nam musiało być ogrodzenie pełne - nie chciałam, aby ludzie zaglądali nam do ogrodu a dodatkowo trzeba było się jakoś zabezpieczyć przed rozjeżdżanym przez samochody błotem (tym, którym chlapią na naszą elewację). Jakbym miała tak długi płot wymurować i tynkować to nie miałabym kuchni :D :wink: Już nie wspominając o graffiti , które maja na murze sąsiedzi. Jedyne, co nam pozostało w rozsądnej cenie to właśnie płot betonowy. Zresztą za parę lat obrośnie od naszej strony jakimiś powojnikami :wink:

 

Adrianko- chody zawsze miałaś i mieć będziesz :D Miło, że ci się kuchnia podoba :D

A tak na marginesie - ja lubię wszystkie żywe kolory :oops: Na żaden nie umiem się chyba do końca zdecydować :wink:

Kinkiety do wc- taki ciemny brąz proste są już kupione. Tak samo jak czerwone abażurki udające materiał plisowany. Tylko lustra nie znalazłam jeszcze, ale chcę dac w ciemnej drewnanej ramie lub bardzo zdobionej metalowej :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga, a czy to Twoje ogrodzenie stoi na betonowym fundamencie, czy bezpośrednio na ziemi ? :roll:

Czy możesz zdradzić, gdzie szukać takich ogrodzeń i jaka jest cena takiego jednego przęsła ?

 

Z pewnością takie pełne ogrodzenie jest intymną przegrodą , szkoda gdyby zostało zniszczone przez pseudo graficiarzy :-? Najpiękniejszą ozdobą będą na pewno rośliny , a powojniki w szczególności :wink:

 

Twój pomysł na metalową , zdobioną ramę podoba mi się najbardziej, ale chyba mogą być kłopoty ze znalezieniem takowej 8) . Jeśli nie dostaniesz to drewniana też będzie ładnie pasować .

Mam nadzieję, że zrobisz fotkę kinkiecikom w czerwonej , plisowanej spódniczce :wink:

 

P.S. Dzięki za te "chody" :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

igus, Ty sie kochanienka nawet "niewaz" dotykac tego plotu pedzlem.... on jest czadowy jaki jest ot co 8)

 

A o takiej ramie do lustra tez myslalam do malej lazienki. Mam zreszta taka nadajaca sie w piwnicy... ale drewniana malowana w wycierane stare zloto, a ze jest naprawde stara to i "antycznie" wyglada :wink:

Kiedys sluzyla mi jako dekoracja na stol, pozniej byla powieszona w oknie swiatecznie z szyszkami hihi no i tak sobie myslalam ze moglaby isc jako rama do lustra ale jak to u mnie bywa koncepcja sie zmienila przez szklana umywalke ... a raczej kinkiety do niej dobrane ktore juz do ramy nie beda pasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mohag z tymi koncepcjami to tak bywa :wink:

Ja myślałam o jakiejś metalowej srebrnej meksykańskiej w wyrazie - kidys wiedziałam coś takiego w Ikea, ale już tego nie ma a nic innego mi nie pasuje. Drewniana zabejcowana rama jest o tyle fajna, że zawsze mogę ją później sobie pomalować.

 

Adrianko płot mamy w ziemi- zabetonowane są słupki. Trzeba też przęsła poklinować, aby się nie telepały na wietrze. My za przęsło 2m wysokie i 2,6 (za słupkiem) długie płaciliśmy 100 zł. Montaż z materiałem to 45-50 zł. Tak więc jest to na prawdę tani płot. Analogicznie za przęsło wysokie na 1 m płaciliśmy 50 zł.

Ja szukałam w necie producentów płotów betonowych o dzwoniłam- jechałam lub oglądałam w necie wzory. Dobrze jest znaleźć dostawcę jak najbliżej, bo wtedy najczęściej nie płacisz za transport. Mi montował p. Darek, ale robią to też producenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...