Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Iga w daliach 3 - komentarze


iga9

Recommended Posts

Iga... Ten Kierownik chyba sobie z Was żartuje??? Kiedy wybieraliśmy naszego, nie spotkaliśmy się z takim sposobem podawania ceny. Słyszeliśmy kwotę obejmującą całość prowadzenia budowy. Ojjj... nieładnie sobie Pan zagrał... :evil: Walcz dzielnie - skoro to pierwsza praca Jegomościa, to chyba lepiej, żebyście mogli się o Nim pozytywnie wypowiedzieć, bo w przeciwnym razie kolejnych inwestorów skutecznie Mu odstraszycie. Niech moc będzie z Tobą!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Iga, fajnie, ze juz sie cos dzieje u Was, a pod gorke to zawsze cos tam jest na takiej budowie.

Kirownik to jakis...., aby nie pisac...trzeba mu dac zwolnienie...

No a budowlancow, niestety trzeba pilnowac jak male dzieci...Nie wystarczy im powiedziec i dac projekt, oni i tak po swojemu...Wiec, cala budowe trzeba kontrolowac..., patrzec im na rece przez caly czas...I wymagac, wymagac, wymagac...

Trzymam dla Was kciuki. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie reku całkowicie się z Tobą zgadzam. Nie wyobrażam sobie, jak można funkcjonować przy stale zamkniętych oknach. Również ciągle wietrzę mieszkanie i to wydaje mi się jak najbardziej naturalne, zdrowe i przyjemne. A spanie przy otwartym oknie- po prostu bajka, oczywiście jak nie ma mrozów. No i ta cena rzeczywiście skutecznie odstrasza- póki co.

 

A kierownik budowy- no cóż. Poważna rozmowa nawracająca, albo do widzenia panu.

Życzę powodzenia i trzymam kciuki. Mocno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano - sama tej rozmowy z kierownikiem jestem ciekawa... Już właściwie decyzja podjęta - jak zaśpiewa cos powyżej 1000 zł to z niego zrezygnujemy. wezmiemy kogos z wiekszym doswiadczeniem, ktory ma orientacje w przepisach i nie boi sie o uprawnienia :)

 

Tym bardziej, ze myslimy znowu i likwidacji jedej ze scian nosnych na parterze - trzeba wiec zaprojektowac i wyzbroic kolejny podciag. Ale na ostateczna decyzje jest jeszcze czas (choć nie wiele ze względu na murowane jutro kanoldy :) ) ale noc długa. Rafał wraca po 1 w nocy, wiec bedzie mial o czym ze mna dyskutowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iga Pięknie wygląda teraz ta twoja działeczka :D , tzw. twórczy nieład :), fajnie.

Widziaąłm we wcześniejszych postach, że zdecydowałaś się na dachówkę cosmo jungemeiera, nasz wykonawca też ns zmobilizował do podjęcia wyboru i wudziałam takie dachy w realu i ta dachóweczka jest super :lol: , więc dołączę do klubu miłośników cosmo :wink: . JAbyś mogła się podzielić (na priv), gdzie wyceniałaś swój dach, byłabym wdzięczna :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Iga.

Widzę, że budowa wreszcie ruszyła :) No to teraz dopiero się będzie działo! Tak sobie oglądam twoje zdjęcia i za żadne skarby nie mogę sobie skojarzyć, w którym miejscu budujesz, chociaż okolicę znam dość dobrze. Chyba będę musiał się trochę przejechać po osiedlu :D

Ja powoli dopinam sprawę okien - po rabatach wyszło mi 7500 zł brutto za okna Veka Perfectline, szare uszczelki i klamki. Żona jeszcze walczy o rabaty :)

No i wreszcie udało się jakoś rozsądnie rozwiązać kwestię wykuszu: zdecydowaliśmy się zrobić drzwi z naświetlem od góry. Wyjdzie 500 zł drożej, ale będzie to przynajmniej jakoś wyglądało.

 

Powodzenia w budowaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... budowę mamy zacząć w maju - a to również miesiąc, w którym mam rodzić;)...

Gratuluję i trzymam kciuki :D . Jako Matka-Polka mogę tylko powiedzieć, że przed Tobą bardzo ciężkie dni, zwłaszcza jeżeli masz być głównodowodzącym na budowie :wink: .

 

A odnośnie dyskusji o wentylacji, to my się zdecydowaliśmy na mechaniczną z reku. Ja jestem strasznym zmarzluchem i nie lubię, jak mi Mąż ciągle okna otwiera (zwłaszcza w zimie) :oops: . Przy wentylacji mechanicznej z odzyskiem okna mogą być zamknięte a powietrze w domu i tak jest świeże. To ma też znaczenie dla tych, co lubią spać przy oknach otwartych. Bo przecież otwiera się na noc, żeby nie spać w zaduchu, a jak mam świeże powietrze pomimo zamkniętych okien, to po co mam je otwierać? No i zimą, jak zimno, i okna szczelnie pozamykane, to się wilgoć nie zbiera na szybach...

Koszty inwestycji są i nie da się tego ukryć, ale nie trzeba budować kominów wentylacyjnych, które też kosztują i można zaoszczędzić na oknach, bo wystarczy,że są rozwieralne (nie muszą być uchylne i mieć mikrowentylacji). Nie wiem, jak jest z oszczędnością na kosztach grzania domu, bo to dopiero wyjdzie w praniu, ale czasami za komfort warto zapłacić trochę więcej :wink: .

 

Iga, jaki masz grunt na działce? Czy to glina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... budowę mamy zacząć w maju - a to również miesiąc, w którym mam rodzić;)...

Gratuluję i trzymam kciuki :D . Jako Matka-Polka mogę tylko powiedzieć, że przed Tobą bardzo ciężkie dni, zwłaszcza jeżeli masz być głównodowodzącym na budowie :wink: .

 

A odnośnie dyskusji o wentylacji, to my się zdecydowaliśmy na mechaniczną z reku.

 

Masz rację... ciężkie dni przede mną... Zwłaszcza, że Małżon pracuje, na budowę zarabia, czasu nie ma, a nawet jeśli znajduje chwilę na rozmowę i zaczynam opowiadać, co trzeba robić, przerywa już w pierwszym zdaniu i pyta "a co to humus?" Co Wy na to? Chyba nie warto zaprzątać Mu głowy żadnymi terminami budowalnymi, bo zdaje mi się, że więcej zajęłaby edukacja Małżona niż samodzielne załatwianie i douczanie się:-)

 

W kwestii rekuperacji - mam mały zgryz, ponieważ naczytałam się sporo i rozmawiałam z udźmi, którzy są szczęśliwymi posiadaczami takich instalacji w swoim domu i nawet jeśli wydali na nie 5000zł i sami montowali, to twierdzą, że urządzenie się sprawdza i warto zainwestować. I zgadzam się z Tobą, że to nie tylko dodatkowy wydatek, bo skoro można zrezygnować z kominów i kanałów wentylacyjnych, które przecież też kosztują, to koszt montazu rekuperatora spada. Wybieram się do rekuperatory.pl i tam pewnie, z projektem domu w rękach, dowiem się, jak wygląda wizja mechanicznej w naszym domu.

 

Dziękuję za wszystkie rady i wsparcie:-) Być Ciężarówką na finiszu w czasie początków budowy to nie jest prosta sprawa;) ale może obsługa w hurtowniach spojrzy na mnie ludzkim okiem. A jeśli podadzą mi zastraszające ceny, zawsze mogę zacząć rodzić z wrażenia, prawda? Haha... Obym nie musiała się posuwać do takich form negocjacji.

 

Pozdrawiam wszystkich, a szczególnie budujące Kobiety. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K74 ano glina, co ma swoje plusy i munury również - niestety :) Jakos to będzie - mamy i tak strasznie dużo ziemi na wierzch do nawiezienia, zeby wyrownac do poziomu ulicy.

 

tabaluga1 - jak to kiedy twoje takie będą! Juz bardzo niedługo :) Ty się szykuj, bo na budowe cigle cos sie dzieje i cigle trzeba jakies male decyzje podejmowac. szczerze przyznam, ze przy mojej pracy bez pomocy tescia nie dalabym rady. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasco to bardzo tanio cie wyszly te okna :) U mnie jest za calosc 9.500, ale czescn jednostronnie a czesc dwustronnie okleinowana.

 

bagat odp na priv

 

Bo M&S jest dość drogi... a okleiny dodatkowo oczywiście też kosztują. Wiem, że Jareko pewnie by znów powiedział swoje odnośnie Veki, ale mnie ten profil odpowiada - rodzice mają, znajomi mają, i nikt jakoś nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Iga za odpowiedź, też trafiłam na kaczą :wink: (chodzimy tymi samymi drogami...budowlanymi), po obdzwonieniu Nadstagi,pimaru, weny. Zdziwiłam się tylko, jak bardzo cosmo jest oryginalną i niespotykaną dachówką :wink:

Dzięki i powodzenia z murami :lol:

Czasami fajnie jest mieć teścia blisko :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już na cosmo brązową jesteśmy zdecydowani. Ogladaliśmy dzis cały dach z niej zrobiony. Nie dostałą jeszcze tej wyceny od dekarza, więc nie wiem czy jakieś inne materiały od niego weżmiemy. Najbardziej mi sie podoba to, że na Kaczej mam stałe ceny do lutego 2007 !!! i terz nie musze żadnych wpłat robić, tylko na 2-1 tydz. przed terminem robimy zamówienie i płacimy 100% za ceramikę a za wszystkie pozostałe akcesoria płacimy już po dostawie. Prztyjmują zwroty nieuszkodzonego towaru (ale dachówki nie wypakowane z palety) więc same plusy :) Bagat - za ten kontak to możemy obie Gerionowi podziękować :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano - mnie tez sie to tempo podoba :) Teraz prace beda troche mniej spektakularne :) Ach - mam nadzieje, ze sie to wszystko jakos ulozy.

 

Tak na marginesie do wszystkich wiedzacych - jaka jest roznica między poziomem podlogi tam gdzie podlogowka a tam gdzie inna posadzka? My normalnie mamy - 15 cm (10 cm styropian i 5 cm wylewka). Instalator kazal mi zostawić w czesci pod podlogówkę - 19 cm (podobno rurka ma 7 cm, wiec: 10 cm styropian, 7cm rurki, 5 wylewka = 22 cm). Cos mi tu nie pasuje (tak mnie naszlo juz po rozmowie z nim) CZy moze wylewka na podlogowke jest ciensza czy co? Musze to wyjasnic zeby wiedziec jak zasypywac fundamet, zeby mi sie potem wszystko zrownalo i nie tracic kasy na wylewki :wink:

 

Z innych dylematow - u Ziejki przeczytalam, ze dobrze wiedziec jakiej firmy wybierzemy drzwi wew. i otwory robic pod ich oscieznice, bo co firma to inne oscieznice pod ten sam wymiar drzwi. jak zaplanujemy to nie bedziemy kuc. Mysleliscie o tym? Chcialbym uniknac drzwi Porty, ale nie wiem czy na inne bedzie mnie stac :roll: Czy z tym kuciem to faktycznie taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie do wszystkich wiedzacych - jaka jest roznica między poziomem podlogi tam gdzie podlogowka a tam gdzie inna posadzka? My normalnie mamy - 15 cm (10 cm styropian i 5 cm wylewka). Instalator kazal mi zostawić w czesci pod podlogówkę - 19 cm (podobno rurka ma 7 cm, wiec: 10 cm styropian, 7cm rurki, 5 wylewka = 22 cm).

 

Można i tak. Rurki do podłogówki schowają się w 4 cm :-)

Ja robię tak - wylewki wszedzie równe. Na chudziak daję 8 cm styropianu (4+4 na zakład) i na to 5 cm posadzka.

Tam gdzie podłogówka, to na 4 cm styropianu kładę rurki od podłogówki (pod nie idzie lustro z folii alu) i na nie normalnie wylewka posadzki (4 cm rurki zrównają się z 4 cm styropianu tam gdzie nie ma podłogówki.

 

Ale możesz zrobić tak jak mówi Twój instalator i obniżyć chudziak tam gdzie podłogówka o wysokość rurek z podłogówką. Tylko nie 7 cm, to coś na wyrost.

 

pozdrawiam

Gerion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...