Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich Wierzbian, takze niezdecydowanych.

 

My w naszej wierzbie mieszkamy juz od pażdziernika 2003r.

W naszym projekcie trochę pzmienialismy(z boku w salonie zrobiliśmy

wykusz, nad nim facjatę, podnieślismy ściankę kolankową,zrezygnowaiśmy z tej małej 7-mio metrowej sypialni oraz inne drobiazgi).

Mieszka się super.

Dom stoi koło Otwocka 25 km od Warszawy.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witamy Wierzbowiczów

Na początku to w końcu udało się znaleźć czas i umieścić album na

http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=37863&k=10&q=wierzba&nxt=0

 

Zmieniliśmy trochę wejście na poddasze w sensie zrezygnowaliśmy z płyty betonowej przez co wejście jest większe i mamy nadzieje że meblowanie będzie łatwiejsze. Z drugiej strony odpadaję teraz schody na słupku, ale chcemy zastąpić je schodami modułowymi również kręconymi.

Jak Wy rozwiązaliście problem miejsca przy schodach na poddasze?

Czy wnoszenie mebli jest rzeczywiście trudne?

 

Jak potrzeba więcej fotek to chętnie wyślemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam serdecznie!

Przymierzam się do budowy tego domku w przyszłym roku i mam kilka pytań. Jestem zainteresowana wersją c z garażem z boku. Czy ktoś budował tą wersję czy wszyscy budowali zwykła Wierzbę. Domek wydaje się być sliczny, chciałabym jednak obejrzeć możliwie jak najwięcej zdjęc z budowy (może być "zwykłej Wierzby" bez garażu, a także rozwiązań w środku, zwłaszcza jeśli ktoś zmieniał rozmieszczenia ścianek). Czy byłaby możliwość, by ktoś przesłał mi takie fotki? Byłabym bardzo wdzięczna. Jeszcze bardziej byłabym wdzięczna gdyby była możliwość obejrzenia domku "na żywo" najlepiej w okolicach Poznania.

Mam też pytanie odnośnie kosztów budowy. Czy były one bardzo wysokie? Domek mam zamiar stawiać sama, więc z kosztami raczej będę się liczyć i chciałabym postawić w miarę tanio, tym bardziej, że dodatkowo marzy mi się wersja z garażem a więc i dużo więcej dachu.

Kolejne pytanie. Czy ktoś podnosił domek (myśle o 1-2 pustakach by zyskać więcej przestrzeni na poddaszu celem ewentualnego zagospodarowania w przyszłości)?

 

Bardzo byłabym wdzięczna za każdą odpowiedż i podpowiedź odnośnie Wierzby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Witam po dłuzszej przerwie.

Strasznie mało tych wierzbowiczów, ale cieszy, że coć powoli to przybywa nowych. A to przecież taki piękny domek.

Tak jak pisałem wyżej trochę pozmienialiśmy i bardzo jesteśmy zadowoleni tak z domu jak i dokonanych zmian (mieszkamy już ponad 2 lata). Dom jest bez garażu.

 

Ola i Adamek- czy już mieszkacie?

 

Tri - w najbliższym czasie postaram się wysłać Ci kilka fotek jeśli nadal jesteś zainteresowana. Jeśli masz jakieś pytania chętnie odpowiem.

 

Ps. Sporo było powyżej forumowiczów budujących Wierzbę i wszyscy nagle zamilkli. Czyżby byli niezadowoleni lub się rozmyślili?

NIE WIERZĘ!!

 

Pozdrawiam wszystkich. [/code][/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jak to w życiu jedni odchodza , na ich miejsce przychodza nowi

nie chce mi się wierzyć że nikt własnie nie buduje Wierzby i chętnie sie podzieli o swoich doświadczeniach

Ja własnie stoje przed wyborem projektu i w zasadze na 99% bedzie to wierzba , zastawiamy się tylko czy wziąść wersje z garażem czy bez.

Jak czytam poprzednie posty to widze że po obejrzeniu projektu chce nanieśc podobne zmiany jak poprzednicy.

W jakims poscie przeczytałe że konstrukcja wiezby i sam dach jest bardzo droga , może ktoś ma jakieś wyliczenia lub doświadczenia w tym temacie.

 

Pozdrawiam wszystkich tych którzy budują Wierzby

a tym którzy juz zbudowali i mieszkają w swoich domach - szczerze zazdroszcze

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem cichą nadzieje że ktoś sie jednak odezwie , z tych starszych osób na forum . Może juz mieszkają w swoich pieknych , wygodnych i przytulnyvh domkach i zapomnieli jak to wymieniali dowświadczenia podczas budowy.

Oststanio widziałem że logował się Sławek x . Mieszkasz już dwa lata , może powiesz czy z dzisiejszej perspektywy i doświadczenia znił bys jeszcze coś w tym domku ?

Ale szczeże to z checią chciałbym abyś podzielił sie ze mną kwestią kosztów i technik budowy stanu surowego otwrtego .

 

pozdrawiam wszystkich Wierzbowiczów tych już mieszkających i tych budujacych oraz wszystkich pozostałych

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Jacku. W sprawie kosztów nie wiem czy coś Ci pomogę, poniewarz staraliśmy się budować jak najtaniej.

I tak stan surowy otwarty pod dach (kryty papą) nie przekroczył 70 tys. zł.

W tym murarz "po rodzinie" ze ścianami działowymi 10500 tys. (zaznaczam, że do dziś wykończylismy tylko dół). Ściany zew. kratówka styropian 10 cm i max.

Jeśli chodzi o resztę kosztów (do wprowadzenia się) to ok. 110-120 tys. zł.

Muszę dodać, że poza tynkami, posadzkami, klepką i montażem okien resztę prac wykonałem sam.

Co do zmian w projekcie to wykusz był naniesiony na projekt i wraz z adaptacją projektu koszt 800 zł.

Pozostałe zmiany załatwił wpisem w dziennik kierownik budowy.

Zgodę projektanta na dokonanie zmian uzyskałem bez problemu i oczywiście bezpłatnie.

W najbliższym czasie postaram się zamieścić parę zdjęć,

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam.

 

No, wreszcie ktoś się odezwał po długotrwałej "ciszy". :lol: Zacząłem już nawet coraz rzadziej zaglądać na forum.

Co słychać u Ciebie Joasiu? Czy już mieszkasz? Bo jakoś zdjęć w Twoim albumie nie przybywa.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że oprócz Ciebie, także i inni będą się tu jeszcze pojawiać.

Jeszcze raz pozdeawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak Jacku, wszystko to robiłem sam ze względu na koszty. Nawet profile do sztukaterii są własnego odlewu. Kosztowało naprawdę grosze!!!

Schody o które pytasz, są wykonane z betonu i ogipsowane.

Brak jeszcze, jak zauważyłeś balustrady i trepów na stopniach, ale to w przyszłości, ponieważ poddasze nie jest jeszcze wykończone.

Czy są wygodne? Schody kręcone nie są super wygodne, zajmują za to mało miejsca. U mnie stopnie mają 18 cm wys.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Otóż, Jacku mamy ogrzewanie gazowe i kominkowe (bez DGP).

Głównie (jeśli nie ma tak ogromnych mrozów jak kilka tygodni temu) to w ciągu dnia i wieczorem grzejemy kominkiem, zaś na noc włączamy C.O. ( piec to De Dietrich z zasobnikiem 55l - wiszący. W salonie i w kuchni ogrzewania z C.O. nie używamy (zakręcone).Kominek w zupełności wystarcza.

Jeśli jesteś zainteresowany jak rozwiązałem problem grzejników w salonie (w ogóle nie ma kaloryferów) to zapraszam do albumu. Zamieściłem właśnie kilka zdjęć.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Otóż, Jacku mamy ogrzewanie gazowe i kominkowe (bez DGP).

Głównie (jeśli nie ma tak ogromnych mrozów jak kilka tygodni temu) to w ciągu dnia i wieczorem grzejemy kominkiem, zaś na noc włączamy C.O. ( piec to De Dietrich z zasobnikiem 55l - wiszący. W salonie i w kuchni ogrzewania z C.O. nie używamy (zakręcone).Kominek w zupełności wystarcza.

Jeśli jesteś zainteresowany jak rozwiązałem problem grzejników w salonie (w ogóle nie ma kaloryferów) to zapraszam do albumu. Zamieściłem właśnie kilka zdjęć.

 

Pozdrawiam.

 

Jeśli dobrze dojrzałem na zdjęciach to masz taki

niesamowity patent , coś jak połaczenie ogrzewania podłogowego z kaloryferami ?

Jak na to wpadłeś .

 

A powiedz jeszcze ze swojego doświadczenia czy konstrukcja dachu rzeczywiście jest taka trudna i droga ?

W zwiazku z tym że masz lekki dach to zmieniałeś jej konstrukcje na lżejszą ?

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jest to system ogrzewania kanałowego firmy Vasco. Wchodzi w to element grzejny, wanna stalowa i ta kratka ozdobna. Ja natomiast wykorzystałem tylko ich element grzejny, poniewarz cały zestaw jest bardzo drogi. Wannę (wykop, szalunek, zalanie betonem i wyłożenie deską podłogową) oraz kratkę wykonałem sam. Po wyliczeniu, gdybym chciał kupić dwa zestawy (2,2m i 1m) to wyniosłoby to ok. 5000zł (2003r).

Po szczegóły zajrzyj tu:

http://www.vasco.be/polish/products/convectorPits.htm

 

Jest to znakomite rozwiązanie zwłaszcza tam gdzie są okna do podłogi.

Nie dość, że nie musisz montować kaloryferów na ścianie (wątpliwa ozdoba) to jeszcze tworzą kurtynę cieplną przed oknami.

 

Jeśli chodzi o dach to już na etapie budowy założyliśmy, że kryty będzie blachodachówką w związku z tym wszystkie krokwie mają 7x14 cm, zaś narożne 12x14 cm. Materiał na konstrukcję dachu wyniósł ok. 6,5 tys.(pełne deskowanie). Pokrycie 22 tys. z czterema Veluxami i robocizną (marzec 2003r).

Dach jest rzeczywiście "połamany", ale przez to przepiękny. Moim zdaniem dach to 80% uroku tego domu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...