Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 137
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

mamil- na moim dachu nie widać na szczęście żadnych nalotów, choć zapewne moi dekarze cięli dachówki nie schodząc z dachu...

Widziałem za to, że w rynnach zgromadziła się taka czerwonawa maź, kóra trochę utrudnia spływ wody. Obiecuję sobie, że w tym roku oczyszczę te biedne rynny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romwis- Z tego co widzialem masz jakas ladna dachowke ceramiczna, ktore sa zazwyczaj gladkie i nie maja chropowatej powierzchni. To co napisalem dotyczy tylko dachowek cementowych, ktore niestety mam. Chcialem ceramiczna dachowke, lecz w zeszlym roku jak wiesz bralo sie co bylo a nie to co sie chcialo.

Ps. Jak tylko czas mi pozwoli zamieszcze swoje zdjecia z budowy.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Przeglądaliśmy z mężem dużo projektów i zdecydowaliśmy się na wierzbę w wersji C z prostymi schodami, jednak chcielibyśmy nanieść parę zmian a mianowicie pod garazem podpiwniczyć a z kotlowni zrobić spizarnię,a co za tym idzie zrezygnowac tam z okna, zostało by tylko okno od kuchni, które byśmy powiększyli, kuchnię zrobić otwartą. Okno od salonu przesunąć bo przy kuchni bedzie garaz. No i zaczelismy sie zastanawiac nad zmianami innych a mianowicie, zrezygnowac z srodkowego pokoju i poszerzyc sypialnie no i zrobic miejsce na garderobe i zrobic przejscie z sypialni do lazienki. No i najwazniejsza rzecz podnosic o jedna cegle czy nie. To by bylo na tyle podpowiedzcie co robić

Jesli ktoś postawił taki sam domek jaki wybraliśmy my to proszę o zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamil-nie sugerowałem się kosztami podawanymi przez Horyzont. Nigdy nie widziałem kosztorysu dla wersji C. Poza tym wprowadziłem prawie wszystkie poprawki do projektu o których pisałem wcześniej i o których myśli teraz beacia25 . W czasie budowy doszło pamiętacie do rewolucji cenowej w roku 2007. To wszystko powoduje, że tak naprawdę moja Wierzba to całkiem indywidualny projekt. Do tej pory za to co widzicie na zdjęciach w moim albumie na Onet.pl zapłaciłem około 200 tys. Dużo to czy mało?

beacia25 - dobierz dla siebie dobry projekt gotowy i nie rób ŻADNYCH w nim zmian albo daj do wykonania projekt indywidualny i zrealizuj go tak jak jest zaprojektowany. To moja ciepła rada po kilku latach zabawy w budowanie.

pzdr.

-rw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beacia25 - może za same zmiany w projekcie gotowym dużo nie zapłacisz. Ale najgorsze jest potem gdy już taki pozmieniany projekt trafia na budowę. W zasadzie stajesz się JEDYNYM reprezentantem-mecenasem tych wszystkich zmian wobec wykonawców. Koleś który Ci to narysował gdzieś zniknął, kierownik budowy to rzadki na terenie budowy gość a Ty będziesz ciągana i odpytywana bez przerwy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje poszukac w starych MURATORACH,lub na stronach internetowych. Byly tam przyklady, na co zwrocic uwage podczas wybierania projektu.Warto tez popytac innych co by zmienili gdyby budowali sie jeszcze raz.Wierzba to moj drugi dom ktory buduje, a tez nie wystrzeglem sie bledow. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie - dla jasności - miałem na myśli to, żeby wystrzegać się WSZELKICH zmian na które ma się ochotę już w trakcie budowy. Zmian w stosunku do projektu (nieważne czy gotowego czy indywidualnego),z którym przystępujemy do budowy.

A przeróbki projektu gotowego (niekoniecznie chodzi tu o Wierzbę) zazwyczaj robi się zbyt powierzchownie. Zaledwie w rzutach likwiduje się lub/i przestawia ściany, przesuwa okna itp. I nie uwzględnienia się niezbędnych szczegółów takich np. jak instalacje, i te szczegóły nieuchronnie wychodzą później w trakcie budowy. I wtedy trzeba improwizować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Mam prośbe do tych osób, które są z okolic Poznania i mają wierzbę z prostymi schodami. Jestem umówiona na oglądanie wierzby z kręconymi schodami ale chciałabym też obejrzeć ten domek z prostymi schodami. Zdecydowałam już że wybieram projekt wierzba c i moje zmiany jakie wniosę to zamiast kotłowni spiżarnia a kotłownia będzie pod garażem. Mały środkowy pokoik zostawię dla mojego 10 miesięcznego synka, który musi mieć też swoje małe królestwo.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months później...
  • 3 months później...

Witam drogich miłosników i posiadaczy Wierzby.

Wraz z żoną przymierzamy się do zakupy projektu Wierzba. Chcielibysmy najpierw obejrzeć i ocenić na żywo domek z tego projektu.

Jesli to mozliwe to jeśli ktoś jest z województwa lubelskiego, lub okolic to chcielibyśmy wpaść i obejrzeć już postawiony(lub wykańczany) domek.

Proszę o odpowiedz na forum lub na priv`a.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 years później...

Zastanawiam się czy ten wątek jeszcze żyje??

Posiadam Wierzbę B ze schodami krętymi (w projekcie).Przymierzam się po kilku latach od zamieszkanie do wykończenia poddasza.Czy ktoś mógłby podzielić się jakimiś pomysłami w tym temacie (ewentualnie zdjęciami).Będę wdzięczna bo nie wiem jak ruszyć temat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...