Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

do Kasiorka


gaja

Recommended Posts

Letka, powiedz mu, ze jak sie będzie upierał, to zafundujesz mu debową.....trumnę. :lol: :lol: :lol:

Majka obawiam sie, że to nie podziała - uparty jak osioł - niereformowalny.Myślałam, że jak dam jakiś fajny włochaty dywan, lekkie zasłonki, jakies kolorowe poduchy - to te meble trochę znikną - ale Kasiorek - stwierdziła, że to chyba niewiele da. A ona wie najlepiej. Tylko mord z zimną krwią - oj ja biedna :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A czy są dębowe komody, ale nie w ciemnym kolorze tylko takie przyjemnie jasne? Zawsze trochę lżej optycznie i może łatwiej przytłumić je innymi kolorami? Nie, przytłumić to złe słowo. Raczej "zelżyć" (to taki mój neologizm oznaczający "zrobić lżejszym", a nie "zwymyślać" :D

Mi osobiście chodzą po głowie meble w jasnym kolorze, a do tego może jakaś brzoskwinka na ścianach? Nie wiem sama. Ja w swoim salonie postawię meble z jasnego drewna (może jesion), a ściany chcę lawendowe. Salon jest od strony południowej, więc ta lawenda troszkę ochłodzi atmosferę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszek,

ja Ci polecam meble z jaworu, naprawdę piękny. Czasami jednak zdarza się takie trochę ciemniejsze usłojenie jakby cieniowane, trochę mniej ładne, ale niewiele. Ja u siebie mam w kuchni blat stołu z jaworu i drzwiczki sklejkowo-brzozowe + jaworowe ramki. W salonie narazie "brzoza" (Ikea :wink: ). Żeby nie było za blado mam też trochę czereśni (parkiet) i "wiśni" (płyta meblowa w kuchni).

Letka,

a czy mąż potrafi jakoś uzasadnić dlaczego się tak upiera przy dębie? Ty chyba też masz coś do powiedzenia, jeżeli to tylko kwestia upodobania. No chyba, że wytoczy jakieś rozsądne argumenty np. dotyczące technicznej przewagi dębu nad innym drewnem. Wtedy może pomyśl o jakimś rozbieleniu bejcą. Widziałam bieloną sosnę i jak nie lubię sosny, tak ta podobała mi się bardzo. Może z dębem będzie to samo. Ale charakterystycznego usłojenia nie da się ukryć bejcą. Poza tym dąb na początku może wydawać się jasny, ale po paru latach naturalny niepomalowany bardzo ciemnieje. Wiem, bo mam 2 blisko 5-letnie taborety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczorek, z typem pralki się nie zgodzę. I tak na praniu ja się znam lepiej. On może jedynie doradzić :wink: . Mąż może decydować w kwestii wyboru pieca, sposobu ogrzewania, materiału konstrukcyjnego ścian itp. W pozostałych kwestiach może mieć jedynie głos doradczy i prawo veta :wink: , które to oczywiście należy zwykle wziąć pod uwagę i ewentualnie tak mu jęczeć za uszami wysuwając różnorodne argumenty, aż się zgodzi z naszym rozwiązaniem dla świętego spokoju :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie - te meble to 'swarzędz" czy antyki? Bo jak antyki to ja głosuję "za" decyzją Twojego ślubnego :)

Niestety "swarzędz" ale jest mała nadzieja - pokazałam mu katalog mebli BRW - naprawdę jest na co popatrzeć . Meble będziemy kupować pod koniec lata - więc mam nadzieję, że dyplomacją i szantażem :lol: cos wywalczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...