Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Beti


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 543
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Projekt domu bardzo fajny, podobaja mi sie domy z filarami od frontu:)

I ten balkon pewnie z Waszej sypialni...super:)

Życze Wam abyście wybudowali tanio tak jak zamierzacie....nam sie nie udało ale dlatego ze budujemy zimą i doszły nieprzewidziane koszty.

Będę śledzic Twój dziennik i życze powodzenia na placu boju:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajanie, że jesteście z nami, przeczytałem o Waszych doświadczeniach z przyjemnością :) .

 

Jeśli to możliwe proszę o podpowiedź jak uzyskujecie tak rewelacyjną jakość zdjęć w dzienniku. Korzystam z foto.wp oraz foto.onet i mimo dobrej cyfrówki moje zdjęcia na Forum prezentują się raczej kiepsko.

 

 

Pozdrawiam

i życzę .... jak najszybszej: budowy, wykończenia (wnętrz nie zdrowia), urządzania i przeprowadzki.

t

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siłaczka

piwnica będzie ma być tam kotłownia i pomieszczenie na opał.

Na wiosnę mamy zamówioną koparkę która ma wykopać piwnicę ale pewno bez łopaty się nie obędzie, na koniec zedrzemy folie aby mieć czyściutką ścianę, będzie trzeba zrobić też schody bo piwnice bo chcemy ją potraktować jak schowek (barak) na budowie. później zbrojenie i strop. Jak to zrobimy wchodzą murarze i niech się mury pną do gury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wilcza75

używam aparatu cyfrowego KODAK sx6330, korzystam z swojego konta www

metea

Nam też projekt się bardzo podoba choć z tego co widzę nikt go nie buduje choć poszukuje mojego domu od dłuższego czasu

balkon jest faktycznie od sypialni ale także i od holu

 

Dziękuje wam za miłe słowa

co do taniego budowania to wszystko wyjdzie w praniu ale ostro trzymamy kalkulator w dłoni.

przez najbliższe dni pewnie nic nie będzie się działo ale już nie mogę się doczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bardzo ciekawa lektura, tez mamy mala inwestycje pod Rzeszowem, chyba tez zaloze taki dziennik. My zabieramy sie za konkretny remont domu z bali i stajni (zmiena przeznaczenia na dom). Wasze doswiadczenia sa bardzo cenne! Pisze dalej i podawaj ceny! A temat dachówek bardzo mnie interesuje, napisz prosze cos w wolnej chwili na ten temat, chyba wybraliscie cementowe???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wybraliśmy z czego będzie dach ale musimy się spieszyć z wyborem bo pewnie lada dzień wybierzemy się do lasu po drewno na więźbę a przecież pod dachówkę musi ono być pocięte w tartaku odpowiednio grubiej. ale obawiam się, że ze względów finansowych skończy się na blachodachówce albo nawet na trapezówce, lecz kwestia nie jest jeszcze do końca przesądzona

Moi znajomi także przerabiają stajnio-stodołe na dach ale mają ogromne problemy z papierzyskami niestety :(

Oczywiście życzę Ci powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze, Beti

Na wstępie pozdrowienia z Podkarpacia , oczywiście wasz dziennik budowy jest super jak i projekt domku – choć uważam że parterowy byłby tańszy do wybudowania, ale to tak sobie kalkuluje.

Interesująca jest metoda zrobienia fundamentów przez was, (choć wywołuje wiele kontrowersji na forum), ja też zaplanowałem robić tą metodą.

Mam pytanie a nawet proszę o pomoc, a mianowicie – na jaką głębokość kopaliście w ziemi, tam poszło wam 24 kubiki betonu ile to było gruch i jaka wysokość była dolewana gdzie poszło wam 12 kubików. Jakie szerokie szczepiona na zbrojenie i ile poszło wam drutu 6, i czy będziecie ocieplać fundamenty. No i czy dołem szeroka była ta stopa na ławę.

 

Z góry dziękuję i życzę powodzenia i ładnej pogody na wiosnę i lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam gdzie jest piwnica koparka kopała na 150 reszta fundamentów była kopana na 90

niestety nie mam zdjęć fundamentów nad ziemią, (wkleje na czasie) na wierzchu szalowaliśmy je takimi płytami a nie deskami. Gruchy przyjeżdżały różne 6,9,12kubików z tego co pamiętam to przyjechały cztery gruchy aby zalać beton w ziemi a dwie gruchy do zalania szalunków

24 kubiki poszły w ziemię 12 kubików nad ziemię

szczemiona 25 na 25

a drutu 6 poszło jakieś 200metrów

fundamenty będziemy ocieplać później wraz z elewacją(niestety będzie trzeba je odkopać)

stopa miała jakieś 40

a wracając do taniego budowania to myślę że domy z poddaszem wychodzą taniej, ale są różne opinie :wink:

a dlaczego robienie w taki sposób jest kontrowersyjne :o jest po prostu moim zdaniem najtańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duże dzięki!! beti za odpowiedz.

 

Jestem zainteresowany tym tematem, bo sam zamierzam w tym roku wylać fundament właśnie taka metodą, co u was – oczywiście systemem gospodarczym – pytam bo myślę że ceny się dużo nie zmieniły(chyba), co do betonu i muszę sobie policzyć koszta tego mojego fundamentu.

 

Ja robię bez piwnic - to chyba nie muszę ocieplać fundamentów,wystarczy, że ocieplę cokół nad ziemia, aby nie było mostku termicznego.

 

Jeszcze raz dziękuje, będę zaglądał częściej na waszą budowę, dlatego proszę o dużo fotek i życzę powodzenia – (a może to się nie życzy, żeby nie zapeszyć?)

 

Chyba na razie wybiorę się na targi budowlane do Rzeszowa (w sobotę), bo wiosny na razie nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na targi jutro i już nie mogę się doczekać :D liczę że coś zamówimy ale mąż nie kazał mi się tak ekscytować :oops: ale jak tu się nie ekscytować jak dom budujemy :)

Mam nadzieje, że coś Ci pomogłam z tymi fundamentami u mnie w okolicy wszyscy tak robią fundamenty, bo najtaniej, ceny myślę że się aż tak bardzo nie zmieniły ja za kubik płaciłam 155ale bez faktury, mąż przed zrobieniem wszystko wyliczył idealnie więc mam nadzieje że teraz też się nie pomylił z wycenami stanu surowego ale pożyjemy zobaczymy bo dalej mamy dylemat co na dach położyć ale myślę że jutro zdecydujemy.

A życzenia powodzenia zawszy przyjmuje nie jestem zabobonna :)

A z jakiego regionu Podkarpacia pochodzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Beti. Ladny macie projekt, dzialka i okolica tez...U nas wszedzie plasko jak na patelni... Same pola...

Mam nadzieje, że jutro na targach cos dla siebie znajdziesz.

Pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego. Wiosna nie dlugo.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...