Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

POTRZEBUJE FACHOWEJ RADY


jaFIGA

Recommended Posts

MAM PROŚBE CZY KTOŚ Z WAS ZNA SIE NA WYBURZANIU ŚCIANEK DZIALOWYCH??? TO JETS SCIANA DZIALOWA POMIEDZY KUCHNIA A MALYM POKOJEM OBYDWA POMIESCZENIA SA MALE SCIANA MA DLUGOSC OK 4METROW MOZE NAWET TROCHE MNIEJ JETS TO MIESZKANIE W BLOKU Z PŁYT BETONOWYCH JA POPROSTU MUSZE WYBURZYC TE SCIANKE BO ZAKLUCA MI ONA WSZYTKO.... PROSZE O JAKIES CENNE WSKAZOWKI... :-? :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw trzeba stwierdzic czy to rzeczywiscie jest sciana tylko dzialowa a nie nosna. Byla technologia gdzie betonowe sciany nosne budynku mialy 10cm grubosci - wtedy trzeba zrobic projekt i dostac pozwolenie.

niestety to że "musisz" nie oznacza zawsze że możesz.

Radze skonsultować sie z jakims konstruktorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za rady:) wiec trzeba bedzie to zglosci do administarcj budynku... no moze sie uda ale lepiej zeby wszytko bylo dobrze sprawdzone i bezpieczne... dziekuje za fachowe porady...jescze bym sama zaczela buerzyc i by sie narobilo:)jeszcze raz dzieki za powstrzymanie mojego pedu ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W blokach z wlk płyty ścianka między kuchnią a pokoikiem jest dzialowa . ZAstanawiam się dlaczego jeszcze jej nie wyburzyłaś . jeden facet robi to w 2 godz następne 4 to wyniesienie gruzu . potrzebny młotek 5kg , nożyce do drutu i szlifierka kątowa . zapomnialem jeszcze o masce przeciw pyłowej. powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ COZ ZA SWIETNA WIADOMOSC:))))) ZE TO TAK SPRAWNIE I SZYBKO I ZE KTOS MIAL Z TYM DO CZYNIENIA . NIE WYBURZYLAM BO SIE DOPIERO WPROWADZAMY KUPILISMY A ARCZEJ JESTESMY W TRAKCIE KUPNA TEGO MIESZKANIA:) ALE JAK TYLKO TAM WESZLAM TO WYOBRAZILAM SOBIE WLASNIE TAKIE ROZIAZANIE BO INACZEJ TO POPROSTU NIE DA RADY FUNKCJONOWAC MOIM ZDANIEM:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaFIGA dzięki za cieple slowa...

Marian44 - nie badz tego taki pewien. jak pisalem wczesniej byly technologie gdzie sciany nosne mialy 10cm grubosci - wlasnie z płyt betonowych. Także te między kuchnią i pokoikiem. Trzeba byc pewnym ze na tej scianie nie spoczywaja płyty stropowe, dopiero wtedy mozna myslec o ich likwidacji.

Ja dalej radzę konsultację z uprawnioną osobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...