Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A to można tak? Zastanawiam się czy jak okna się zamontuje do ocieplenia to czy one się będą tam trzymały? Może to głupie co piszę ale jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić...

 

Okna mocuje się na specjalnych kotwach, tego typu rozwiązania stosuje się w budownictwie pasywnym. Nadal jest to dość rzadko stosowany montaż i omijany dalekim łukiem przez ekipy montujące (bądź partaczone). Dlatego pytam forumowiczów o doświadczenia w tej kwestii na terenie małopolski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Okna mocuje się na specjalnych kotwach, tego typu rozwiązania stosuje się w budownictwie pasywnym. Nadal jest to dość rzadko stosowany montaż i omijany dalekim łukiem przez ekipy montujące (bądź partaczone). Dlatego pytam forumowiczów o doświadczenia w tej kwestii na terenie małopolski.

 

Witaj :)

Tez planuje taki montaz okien .... niestety doswiadczenie ekip instalujacych jest rowne zeru !!!! . Nadal mam dylemat okna drewniane czy plastiki :confused: . Zobacz na te stronke Chlopak tez dziala na FM i wiem , ze instaluje okna w ociepleniu ;)

http://www.jareko.pl/

Pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgadzam się z tą opinią gdyż kilkakrotnie zlecałam tej firmie remonty i nigdy sie na niej nie zawiodłam wręcz przeciwnie GABI-COMPLEX to profesjonalna i tania firma zlecenia wykonuje szybko i solidnie wyrabia sie w umówionych terminach polecam wszystkim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj :)

Tez planuje taki montaz okien .... niestety doswiadczenie ekip instalujacych jest rowne zeru !!!! . Nadal mam dylemat okna drewniane czy plastiki :confused: . Zobacz na te stronke Chlopak tez dziala na FM i wiem , ze instaluje okna w ociepleniu ;)

http://www.jareko.pl/

Pozdrawiam :cool:

 

My też marzymy o drewnianych ale odkąd śledzę FM w tej tematyce to spotykam się z montażem PCV, przypuszczam że drewniane są cięższe. A jareko do którego podałaś mi namiary jest z Warszawy więc sama rozumiesz, że kontakt utrudniony bo my jesteśmy z Krakowa. A i koszty montażu z racji odległości pewnie dużo wyższe. Cieszę się, że też się tym interesujesz, razem będzie nam raźniej szukać kogoś dobrego z okolic:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma sprawdzoną ekipę do drenażu opaskowego .

Poszukiwałem na forum ale nic nie znalazłem :(

 

U mnie drenaz robila ekipa budujaca dom :cool: ..... zostal zrobiony bardzo solidnie , ale szczerze to nie wiem czy podejma sie takiego zlecenia poniewaz maja dosc napiety grafik . Generalnie buduja domy , a drenaz zrobili poniewaz zaistniala taka potrzeba ( gromadzenie sie wody na dzialce po ostatnich ulewach . ) Wolalam nie ryzykowac na przyszlosc i zdecydowalam sie na drenaz zwlaszcza , ze na dzialce glina i il .

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mera schody (http://www.mera.pl ) - czyli jak naciągamy klienta na 7 tys.

Po wieeelu tygodniach rozmów z kilkoma firmami robiącymi schody wreszcie zapadła decyzja.

Schody na podstawie oględzin, konsltacji, wstepnych pomiarów i precyzyjnych wizualizacji przygotowanych przeze mnie zostały wycenione na 12.300 zł

Podpisałem umowę – zamówienie z firmą Mera Schody S.A. 25 maja i wpłaciłem zaliczkę 3.700 zł.

Po miesiącu dostaje e-maila że cena schodów zostaje podwyższona o 7 tys

 

Wiedzieli że zależy mi na czasie. Dwa tygodnie dopraszałem się o zwrot zaliczki. Myślicie że ktoś powiedział przepraszamy? Dzięki firmie Mera Schody wprowadzę się do domu 2-3 miesiące później, bo przecież nie wprowadzę się do domu bez chodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niedługo będę rozpoczynać poważny remont, związany z przebudową domu. Chciałabym aby wykonała to jedna firma najlepiej solidna:)

Ktoś polecił tu firmę sikora bud- ale była to jedna osoba i nie wiem czy można ufać??, czy znajdzie sie ktoś jeszcze kto zaświadczy o solidności i fachowości tej firmy,?? z góry serdecznie dziękuje.

A może ktoś może polecić mi kogoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki cementowo-wapienne z agregatu z piasku, wapna i cementu ze szlichtą gotowe pod malowanie. Pan Roman Mazurkiewicz ciągle trzyma jakość i tempo prac. Zajmuje się tylko tynkami i dobrze, że nie rozdrabnia się robiąc wszystko. Namiary znalazłem dzięki redpradnik i heybobik z białej listy. Ekipa Pana Romana, na początku lipca, nie wysilając się zbytnio zrobiła u mnie 240m2 tynków przez 3 dni na pół gwizdka, bo materiał ciągle nie był na czas plus po jednym dniu na przyjazd i wyjazd. Porządek, rzetelność i uczciwość gwarantowana.

Jarek

Edytowane przez sysia_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAKUP I MONTAŻ OKIEN DACHOWYCH

 

Miałem przyjemność gościć u mnie na budowie firme Solux Okna Dachowe z Krakowa. Mój domek to właściwie nie budowa ale remont generalny i chciałem wstawić kilka okien dachowych w istniejącą połać. Zadanie o tyle nietrywialne że trzeba było robić wymiany a okna w kołnierzach blizniaczych itp.

 

Po długich poszukiwaniach znalazłem firme pana Łukasza Krzaka, umówiliśmy się na oględziny i wszystko szczegółowo omówiliśmy. Pan Łukasz zna się na temacie bo zajmuje się tylko montażem okien i rocznie instaluje 350-400 okien :jawdrop:. Po realizacji jestem jeszcze bardziej zadowolony z wyboru. Montaż przebiegł szybko i profesjonalnie. Po wszystkim miejsce pracy było dokładnie wysprzątane. :) Okna przeszły już kilka silniejszych burz z ulewnym deszczem i mocnym wiatrem - a więc test zdany.

 

Jak narazie to moja najlepsza ekipa!

 

U pana Łukasza można też kupić okna i akcesoria (ceny bardzo atrakcyjne) - więc full service. :)

 

kontakt:

http://www.soluxoknadachowe.pl/

 

pozdrawiam

 

btw

zdjęcia pojawią się (kiedyś) w moim dzienniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POSZUKUJE SPRAWDZONYCH BRUKARZY

 

Wiele cennych informacji uzyskałem na tym forum , kilku dobrych fachowców polecałem z czystym sumieniem a teraz poszukuję brukarzy - kostka +obrzeża (podbudowa i koryto zrobione) solidnych i w rozsadnej cenie.Może ktoś podpowie ile płacił i za co ?

 

BIAŁA LISTA

 

Ogrodzenia - IREK - (504-206-582)

elewacja, tynki,flizy - RAF-BUD -( 501-750-109)

koparka+kruszywa,piaski,ziemia(południe Krakowa) - (604-064-269)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIRMA "DARBUD" S.C. DARIUSZ FIJAK DOBRA k.LIMANOWEJ

Budował u mnie niestety stan surowy, a tym co porobił na dachu to chyba powinien prokurator sie zająć.Firma zastępcza, która żeby naprawić jago "dzieło" musiała rozbierać cały dach i zdjecia sobie robiła bo takich "cudów" na dachu nie widzieli.

Okazało sie też, że zatrudnia "fachowców" z pod lokalnej budki z piwem, o dotrzymywaniu terminów to nie ma mowy ,a pozostawił po sobie tylko długi w pobliskich składach budowlanych (są sprawy sądowe), długi u sąsiadów, nie wypłaconych robotników i nie dokończona budowę. Jedyna jego mocna strona to opowiadanie o swoich kwalifikacjach i inne stworzone historie oraz wyłudzanie kasy.

NIEPOLECAM nawet wrogowi (chyba że lubi ekstremalne przeżycia) .

 

CZARNA LISTA I NAJLEPIEJ OD TEJ FIRMY Z DALEKA.

Edytowane przez olgierdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tynki cementowo-wapienne z agregatu z piasku, wapna i cementu ze szlichtą gotowe pod malowanie. Pan Roman Mazurkiewicz ciągle trzyma jakość i tempo prac. Zajmuje się tylko tynkami i dobrze, że nie rozdrabnia się robiąc wszystko. Namiary znalazłem dzięki redpradnik i heybobik z białej listy. Ekipa Pana Romana, na początku lipca, nie wysilając się zbytnio zrobiła u mnie 240m2 tynków przez 3 dni na pół gwizdka, bo materiał ciągle nie był na czas plus po jednym dniu na przyjazd i wyjazd. Porządek, rzetelność i uczciwość gwarantowana.

Jarek

 

Czy to ta sama osoba

Rober Mazurkiewicz tel. 691-785.338.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...