Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

również poszukuję kogoś do ocieplenia domu wraz z wykonaniem podbitki.Proszę o namiar na kogoś sprawdzonego.

 

Witam,

ja też poproszę o namiary na ekipe od ocieplenia + elewacji. Umówiony wykonawca polecany zresztą na forum Pan Andrzej (tel. 781-790-291) od jakiegoś tygodnia nie odbiera telefonu. Dlatego też wpisuję go na szarą listę wykonawców.

Edytowane przez Niureczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy możecie polecić kogoś do wykonania ogrodzenia pełnego ?

Od drogi chcemy zrobić ogrodzenie coś w stylu muru aby odgrodzić się od hałasu.

Takie ogrodzenie pewnie będzie zrobione na fundamencie bo będzie ciężkie.

Dziękuuję za info.

Noo chyba że macie koledzy/koleżanki jakiś inny pomysł na pełne ogrodzenie.

 

Podnoszę zapytanie - też jesteśmy zainteresowani.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;););) sorrki , ale malo wiarygodne ...... czyzby reklama wlasnej firmy ?

 

Odnośnie ECO Comfort z Myślenic i rekuperacji. Moje obecne doświadczenia są ogólnie ok (umowa i projekt rekuperacji do pozwolenia). Trzeba uważać, ale myślę, że to wszędzie, że jak zmienia się juz zatwierdzony projekt a zmiana jest mała to trzeba zapłacić za pieczątkę uprawnionej osoby do dołączenia do składanego o pozwolenia na budowę - czyli trzeba sprawdzać wcześniej czy pojawią się jakieś dodatkowe koszty dla małej zmiany po zatwierdzonym i opłaconym projekcie.

Miałem też wizytę referencyjną w Michałowicach, właściciel zadowolony, wizyta odbyła się bez Pana Artura. Reszta to pewnie za rok, jak ruszy budowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ECO Comfort z Myślenic i rekuperacji. Moje obecne doświadczenia są ogólnie ok (umowa i projekt rekuperacji do pozwolenia). Trzeba uważać, ale myślę, że to wszędzie, że jak zmienia się juz zatwierdzony projekt a zmiana jest mała to trzeba zapłacić za pieczątkę uprawnionej osoby do dołączenia do składanego o pozwolenia na budowę - czyli trzeba sprawdzać wcześniej czy pojawią się jakieś dodatkowe koszty dla małej zmiany po zatwierdzonym i opłaconym projekcie.

Miałem też wizytę referencyjną w Michałowicach, właściciel zadowolony, wizyta odbyła się bez Pana Artura. Reszta to pewnie za rok, jak ruszy budowa.

 

hmmm, przecież wcale nie trzeba zmieniać pozwolenia na budowę jak zamiast grawitacyjnej montuje sie mechaniczną...... i wtedy nie trzeba żadnej pieczątki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę przestać już reasumować, jedna informacja wystarczy choć uważam że mało kto będzie się sugerował zdaniem kogoś kto nie ma postów na forum albo ma je od reasumowania :)

 

Panie Kozień proszę "wyluzować". Rzeczywiście, nie mam postów i nie udzielam się aktywnie na forum - nie mam na to czasu, czy to ze względów zawodowych, czy też przez budowę domu, co daje 2 etaty w jednym:) Jeśli Pan ma go dosyć, to proszę bardzo, może Pan mnożyć swe posty w nieskończoność, wzbudzając nimi wiarygodność:) Ale ilość nie zawsze przechodzi w jakość:) Nikomu też nie każę się sugerować moimi ocenami, to jest wybór indywidualny.

 

Ponad połowę domu wybudowałem z polecanych tu na stronie wykonawców i sądzę, że mam prawo wypowiedzieć się przynajmniej w kwestii rzeczonych wykonawców, dla dobra innych poszukujących porady forumowiczów.

 

Przepraszam za kilka wypowiedzi na ten sam temat - to przez brak doświadczenia na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wykończenia domu. Większość wykonawców znalazłem na forum Muratora, za co jestem Wam wdzięczny, bo ogólna ocena jest pozytywna. Niemniej jednak, część przedstawiona tu na białej liście u mnie wylądowała na czarnej. Z góry zaznaczam, że mam dosyć wysokie wymagania odnośnie wykonawców, więc i ocena jest ostrzejsza, natomiast ktoś bardziej tolerancyjny ode mnie mógłby ocenić lepiej. Bardzo nie lubię ludzi niesłownych i brak dotrzymania terminu bez usprawiedliwienia, automatycznie dyskwalifikuje u mnie wykonawcę.

 

Oto moja lista wykonawców, (jeszcze niepełna, bo dom ukończę za około 2-3 miesiące i wtedy ją uzupełnię).

 

BIAŁA LISTA:

- stan surowy otwarty: ekipa budowlana Pana Roberta Sikory z Marszowic. Praca dokładna, czysta, szef ekipy jest bardzo uczciwy i bardzo słowny. Jeśli coś mu wypadnie, na pewno zadzwoni i uprzedzi. Można ich zostawić i nie martwić się o dom. Z budowy nie zginie ani jeden gwóźdź i nie znajdziecie ani jednej puszki po piwie:) Uprzedzam też, że Pan Sikora bardzo nie lubi, jeśli materiał nie zostanie dostarczony mu na czas:)

 

- polecam też poleconego mi przez Pana Roberta hydraulika, mianowicie Pana Krzysztofa Nowaka z Gdowa: dokładny, słowny i rozsądny cenowo. Jestem bardzo zadowolony.

 

- polecam elektryka, pana Stanisława Kaczora z Wieliczki - dokładny i bardzo słowny, człowiek "starej daty", bardzo przyzwoity. Nie jest tani, można znaleźć spokojnie tańszych wykonawców, ale jak najbardziej go polecam.

 

- sklep Dach Centrum z Krakowa - kupiłem u nich dachówkę Creaton Premion w najlepszej cenie w Krakowie. Do tego wszystko, co potrzebne do dachu, prócz więźby.

 

SZARA LISTA:

 

- wylewki (polecany przez Pana Kanię, o którym piszę poniżej) - Paweł Zegan z Limanowej - jest dobry w tym, co robi, ale zwleka z wykonaniem - niestety, straciłem sporo czasu, czekając na wylewki.

 

CZARNA LISTA:

 

- okna i drzwi kupione w firmie Leonard z Bochni - Pani Karolina Apryjas jest bardzo sympatyczna i pomocna, ale jest tak do czasu wpłaty pieniędzy; nie mogłem doprosić się o zamontowanie okien, bo podobno była duża kolejka, mimo wyznaczonego i zarezerwowanego terminu. Drzwi wejściowe wciąż nie są zamontowane, mimo kilkukrotnych obietnic w stylu "już na pewno do końca tygodnia". Ekipa montażowa jest taka sobie: montaż okien OK, ale pozostawili po sobie nie posprzątane śmieci.

- Paweł Wilk z Krzeszowic, stolarz od kuchni - komentowałem już wyżej więc wystarczy.

- tynki Roman Kania z okolic Gdowa - sympatyczny człowiek, solidny wykonawca, tynki wykonane dobrze, ale niestety, niesłowny - obiecał mi miesiąc temu położenie gładzi na tynkach wapienno-gipsowych i dotychczas się nie pojawił, przez co musiałem przesunąć fliziarza i innych. Jestem bardzo niezadowolony;

 

Pozostałych wykonawców ocenię już na samym końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też poproszę o namiary na ekipe od ocieplenia + elewacji. Umówiony wykonawca polecany zresztą na forum Pan Andrzej (tel. 781-790-291) od jakiegoś tygodnia nie odbiera telefonu. Dlatego też wpisuję go na szarą listę wykonawców.

 

Do ocieplenia polecam p. Mariusza z firmy 4B.

505-124-611

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...