Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzięki," tego" mi było potrzeba. Jestem nowy na forum i do tej funkcjonalności jeszcze nie doszedłem.

 

Ciekawe tylko jak z terminami. Będę sprawdzał

 

Wielkie dzięki.

 

Życzę powodzenia.:bye:

Edytowane przez Zbigniew100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Projekt przyłącza gazu podobnie jak przyłącza elektrycznego robi gazownia w opłacie przyłączeniowej. Nie widzę sensu płacenia dodatkowo, niby dają rabat, ale kosztów projektanta to nie pokrywa.

 

Dokładnie jest tak jak piszesz. Przechodziliśmy to jakieś 2 tygodnie temu. Za pakiet w postaci przyłącza wraz z panem projektantem od gazowni płaci się ok. 1600 zł. Za samo przyłącze jakieś 1050 zł. A pan projektant obeznany z przepisach i przynajmniej szybko załatwi. Więc chyba nie warto szukać na własną rękę - no chyba że znajdziesz z rodziny za friko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest tak jak piszesz. Przechodziliśmy to jakieś 2 tygodnie temu. Za pakiet w postaci przyłącza wraz z panem projektantem od gazowni płaci się ok. 1600 zł. Za samo przyłącze jakieś 1050 zł. A pan projektant obeznany z przepisach i przynajmniej szybko załatwi. Więc chyba nie warto szukać na własną rękę - no chyba że znajdziesz z rodziny za friko.

 

W takim razie nie będę kombinował tylko załatwię przez gazownię.

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)Będę szczera

a ja polece mojego Jarka-znaczy męza.Pracuje w wykończeniówce-mogłabym oszukiwać ,wpisywac jakieś brednie ze u mnie pracował,ale nie chce-chcę być szczera-bo chciałabym aby uwierzył w siebie i odszedł od szefa bencfała który tylko go wykorzystuje.A chłopak głupi-bo dorby,pracowity.

Jest bardzo dobrym fachowcem-ma ogromną wiedzę więc jesli beda mieli Państwo jakies pytania odnośnie wykonania poszczególnych etapów prac,z czego najlepiej coś wykonać -proszę pisać na forum bądź na priv-a my chetnie odpowiemy.

Oglnie własnie zaczeliśmy budowe dachu-płaski był a teraz bedziemy mieli poddasze ekipy któa robi nam dach naprawde nie polecamy-są z okolicy Limanowej a szefuje im Pan Kazik-zaczeli nam dach ,a teraz drugi tydzien ich nie ma-nabrali roboty i gdzie indziej robią,JArek wczoraj do nich dzwonił (bo oni o niczym nie informowali),to powiedział ze jak nam cos nie pasuje to mozemy sobie znaleźć inną...kurde dla nas to jakaś niesamowita abstrakcja..:(

o etapach poszczególnych prac bedziemy indormowac na krakowskiej grupie budujących-galerie tez stworzymy-wszystko od a do z bedzie ywkonywał Jarek(jak znajdzie czas ,bo szewc bez butów zazwyczaj chodzi):),również zamieszcze wkrótce zdjecia kilku projektów które JArek wykonywał u zlecających po godzinach pracy.

Mam nadzieje,że nie dostane jakiegos bana..bo polecam naprawde dobrego człowieka-kto się z nim zetknie-pewnie sie przekona w bardzo szybkim czasie.

Sami wiemy jak jest cięzko z ludźmi którzy są solidni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma działa na terenie Krakowa i okolic.Myślę,że osoby zainteresowane chciałyby zobaczyc efekt koncowy prac a więc portfolio które posiadamy wiec spokojnie będą Pani pewni,że powierzacie swoje wnętrza ekipie,która jest rzetelna,uczciwa i wywiązuje się terminowo z powierzonych zadań.

 

Do konca marca - 5% (zniżka)

Zapraszamy na facebook -wpisac jaliko.

Pozdrawiamy

Zespół Jaliko

 

Życzę powodzenia.;)

 

Dziękuję wszystkim za opinie i pomoc w tworzeniu Listy :)

 

 

 

 

 

Ps.

 

To mój znacznik aktualizacji.:bye:

Edytowane przez Zbigniew100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BarteKrk, południowa mogę polecić firmę Akord z Wieliczki http://www.akord.krakow.pl. Mi właśnie skończyli stan surowy otwarty, budowa rozpoczęta 15 marca w technologii tradycyjnej (porotherm) w północnych rejonach Krakowa. Budowa poprowadzona solidnie tak, że nie mam większych zastrzeżeń, wszystkie problemy udało się rozwiązać w sposób mnie satysfakcjonujący. Kierownikiem budowy był u mnie pan Piech z Akordu, może nie jest to optymalnym rozwiązaniem mieć kierownika z tej samej firmy co buduje ale u mnie to się sprawdziło (co prawda zakładałem powołanie inspektora do odbiorów ale nie udało mi się znaleźć sensownego na czas). Przed podpisaniem umowy dali mi listę referencyjną swoich budów (chyba z 200) także można podzwonić i posłuchać opinii.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystym sumieniem mogę polecić ekipę Pana Andrzeja Łagosza (telefon na priva). Od września ubiegłego roku budowali nam dom z podpiwniczeniem wg projektu Dom w mandragorze (Archon). Na początku umówiliśmy się tylko na zrobienie piwnicy, ale potem, widząc solidność ekipy, postanowiliśmy kontynuować współpracę. Chłopaki są pracownici, dokładni i sprzątają po sobie (!!!). Pan Andrzej często ma namiary na dobrych (tanich) dostawców materiałów budowlanych. Jeżeli ktoś jest zainteresowany obejrzeniem efektu ich pracy, zapraszam do naszego dziennika budowy: http://forum.muratordom.pl/blog.php?128307-Mandragora

Gdyby ktoś chciał obejrzeć budowę osobiście, również jest taka możliwość. Wówczas proszę o kontakt na priva.

Edytowane przez C-u-b-e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam kązdemu zakup czegokolwiek w firmie PanelPol. Kupiłem tam 7tygodni temu drzwi na które nadal czekam, pomimo tego że data z umowy minęła. Nie można liczyć na jakikolwiek kontakt z ich strony, jak samemu dzwonie to nigdy nie ma osoby decyzyjnej i nikt nic nie wie. Jak zbiżał się ostateczny termin montażu drzwi Pani z salonu na 29 listopada w krakowie zadzwoniła i oznajmiła kiedy bedzie dowóz drzwi, niestety w tych godzinach i tego dnia nie mogłem cierpiwie czekać w domu wiec powiedziałem, że nie przyjme drzwi. Nikt nie zaproponował innego terminu, za to firma wysłała do mnie list polecony w kótrym wzywa mnie do zapłaty (za coś czego nie mam) i grozi kolejnymi 5-6tygodniowym odroczeniem terminu. Niech nikt nie da się zwieść obiecywaniem Pani, że drzwi bedą w 3 tygodnie a potem w ciągu kolejnych 3 tygodni umówimy się na montaż - bzdura.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BarteKrk, południowa mogę polecić firmę Akord z Wieliczki http://www.akord.krakow.pl. Mi właśnie skończyli stan surowy otwarty, budowa rozpoczęta 15 marca w technologii tradycyjnej (porotherm) w północnych rejonach Krakowa. Budowa poprowadzona solidnie tak, że nie mam większych zastrzeżeń, wszystkie problemy udało się rozwiązać w sposób mnie satysfakcjonujący. Kierownikiem budowy był u mnie pan Piech z Akordu, może nie jest to optymalnym rozwiązaniem mieć kierownika z tej samej firmy co buduje ale u mnie to się sprawdziło (co prawda zakładałem powołanie inspektora do odbiorów ale nie udało mi się znaleźć sensownego na czas). Przed podpisaniem umowy dali mi listę referencyjną swoich budów (chyba z 200) także można podzwonić i posłuchać opinii.

Pozdrawiam.

 

Dzięki, a jak u nich cenowo? Jaki to pułap - tani/ sredni/drogi? Chyba wystawię ofertę na oferii albo szukajfachowca dla porównania cenowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, a jak u nich cenowo? Jaki to pułap - tani/ sredni/drogi? Chyba wystawię ofertę na oferii albo szukajfachowca dla porównania cenowego.

 

Pułap cenowy raczej górny średni, miałem też droższe wyceny. Oczywiście "Marian i Zdzisiek" z betoniarką zrobią nieporównywalnie taniej ale coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie niepotrzebny sarkazam.

 

Ależ tu nie ma żadnego sarkazmu. Po prostu zawsze firma budowlana będzie droższa od przysłowiowego Mietka i Zdziśka. Ja zleciłem budowę profesjonalnej firmie ponieważ pracuję i nie miał bym czasu aby zorganizować i dopilnować wszystkiego. Poniosłem większe koszty ale w tym czasie zarabiałem w swojej branży, coś za coś bez sarkazmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ tu nie ma żadnego sarkazmu. Po prostu zawsze firma budowlana będzie droższa od przysłowiowego Mietka i Zdziśka. Ja zleciłem budowę profesjonalnej firmie ponieważ pracuję i nie miał bym czasu aby zorganizować i dopilnować wszystkiego. Poniosłem większe koszty ale w tym czasie zarabiałem w swojej branży, coś za coś bez sarkazmu.

 

Trochę zaśmiecamy wątek. Ja też budowałem firmą budowlaną, która zbudowała mi 3 lata temu SSO o ponad 100tys, taniej niż AKORD. Może te kilka lat sprawiło że Akord staniał nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Proszę, podrzućcie mi jakieś namiary na firmę remontowo-budowlaną do generalnego remontu łazienki z wymianą instalacji wodnej. Byłam umówiona z dwiema (profilaktycznie) firmami i obie wciąż przesuwaja terminy. Mieszkam na pudłach, wszędzie folie i wszystko pooklejane bo jutro miałam mieć rozpoczęty remont. Ale dziś dostałam telefon,że Fachowiec nie da rady przyjść z ekipą tylko bedzie 16 sierpnia. Mój urlop poszedł sie paść a mieszkanie zryte przez panów od gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zbigniew74 i krzywio...... Rozważam teraz opcję robocizny z materiałem i przed zimą tylko fundamenty.... ale jakby się udało to sso. Na czasie w sumie mi tak nie zależy. Warto zlecać pracę z materiałem? Pewnie bym i tak dużo nie zoszczędził jakbym sam wybierał i płacił za materiały a ile problemów z głowy. Tylko pozostaje problem jakiej jakości materiałów będą używać wykonawcy gdy to oni je będą wybierać... Głowa mała....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zbigniew74 i krzywio...... Rozważam teraz opcję robocizny z materiałem i przed zimą tylko fundamenty.... ale jakby się udało to sso. Na czasie w sumie mi tak nie zależy. Warto zlecać pracę z materiałem? Pewnie bym i tak dużo nie zoszczędził jakbym sam wybierał i płacił za materiały a ile problemów z głowy. Tylko pozostaje problem jakiej jakości materiałów będą używać wykonawcy gdy to oni je będą wybierać... Głowa mała....

 

Nie warto - materiały kup sam bo cię ....wy.....! i z jakością i z ilością, a poza tym masz przecięz odliczenie watu. Składy same dowoża materiał tylko trzeba raz na jakiś czas zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...