Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 4,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zdecydowanie po stronie białej - w kategorii audytor OZC/ świadectwa energetyczne/ doradca energetyczny:

 

Polecam forumowego Asolta:

http://forum.muratordom.pl/member.php?113586-asolt

 

Zleciłam zrobienie audytu OZC - szybko, sprawnie, bardzo wyczerpująco odpowiada na wszystkie moje pytania. I bardzo tanio :) A że tak czy owak certyfikat trzeba mieć, to naprawdę warto zlecić audyt nawet przed budową.

Działa nie tylko lokalnie, nasza współpraca była w całości zdalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dołączam osobę to Listy szarej - przejściowej. Pan Jacek Armata.

 

Przy poszukiwaniu osoby, która wykona nam SSO rozmawialiśmy z panem Jackiem Armatą. Wydał nam się bardzo konkretny i fachowy. Mocno rozważaliśmy jego kandydaturę jednak wybraliśmy inną firmę (z której jesteśmy bardzo zadowoleni), która mogła przyjść do nas w lepszym dla nas czasie, troche tańszą, wykonującą również dach (pan Jacek dachu nie wykonuje, mógł nam kogoś polecić).

 

Ostatnio poszukujemy, kogoś kto wykona hydroizolację poziomą na chudziaku w piwnicy przed wylewkami. Jak się okazuje wylewkarze nie chcą tego robić...:(

Mąż zadzwonił więc do pana Jacka, że może on by sie tego zadania podjął. Po wytłumaczeniu sprawy i ogólnej rozmowie, pan Jacek zapytał skąd mamy na niego namiar. Więc mąż odpowiedział, ze już sie kiedyś spotkaliśmy, ale że ostatecznie ktoś inny budowal nam SSO. Na co pan Jacek powiedział: "To niech ci inni to dokończą" i rzucił słuchawką. Bez słowa typu dowidzenia, po prostu sie chyba obraził. Jak dla mnie mało profesjonalne i kulturalne.

 

Szara lista, a nie czarna, bo sama nie wiem co o tym myśleć. Przecież konkurencja istnieje, mamy wolny rynek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja dołączam osobę to Listy szarej - przejściowej. Pan Jacek Armata.

 

Ostatnio poszukujemy, kogoś kto wykona hydroizolację poziomą na chudziaku w piwnicy przed wylewkami.

 

 

 

 

Szara lista, a nie czarna, bo sama nie wiem co o tym myśleć. Przecież konkurencja istnieje, mamy wolny rynek....

 

 

Hydroizolacje mozecie sami wykonac ..... wystarczy kupic Folie hydroizolacyjna w plynie do wnetrz sama przerabiam ten temat teraz .....

 

A jesli chodzi o Pana Jacka ... tak konkurencja istnieje oczywiscie , ale wykonawcy staja sie bardziej krnabrni :( i wyglada na to jakby to Oni nas zatrudniali , a nie my ich .....

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przecież konkurencja istnieje, mamy wolny rynek....

 

Słuchajcie, wolny rynek istnieje, a i owszem - ale pamiętajcie, że to działa w dwie strony :)

Bez obrazy, ale skoro gość nie dostał roboty na kilkadziesiąt tysięcy, to odmówił roboty na kilkaset złotych. Oczywiście, formy odmowy nic nie usprawiedliwia - to inna kwestia i pewnie tu można się z Wami zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdzie kupiliscie w ostatnim czasie najtaniej dachówke ceramiczna Robena + reszte dodatków dachowych + rynny ( Galeco Lindab) ?

 

 

Witam,

 

ja jak szukałem to najtaniej była w Andbud na ul. Portowej 3.

Oczywiście nie opieraj się na wycenie tylko negocjuj.

Zapytaj też w Dach Centrum na Zawiłej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej kupić szambo betonowe?

Może być gdzieś dalej bo potrzebne będą 2szt (dla sąsiada) więc transport łączony.

Teren to glina i woda trochę stoi więc musi być super szczelne.

 

A tak w ogóle to orientujecie się czy gmina Biskupice zgodnie z prawem wpisała do Miejscowego planu zagospodarowania zakaz budowy przydomowych oczyszczalni?

Podobno planują budowę kanalizacji, tylko nie wiadomo kiedy, i to stąd ten zakaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej kupić szambo betonowe?

Może być gdzieś dalej bo potrzebne będą 2szt (dla sąsiada) więc transport łączony.

Teren to glina i woda trochę stoi więc musi być super szczelne.

 

A tak w ogóle to orientujecie się czy gmina Biskupice zgodnie z prawem wpisała do Miejscowego planu zagospodarowania zakaz budowy przydomowych oczyszczalni?

Podobno planują budowę kanalizacji, tylko nie wiadomo kiedy, i to stąd ten zakaz.

 

 

Tanie, dobre szambo kupiliśmy w firmie Mag-bet z Jedlińska. Sprzedają dużo na terenie małopolski i przynajmniej raz w tygodniu przyjeżdża dostawa. Link do ich strony: http://www.szamba.net/kontakt

Budujemy w gminie Kłaj i tu też nie można robić oczyszczalni. Zakaz wynika z ochrony środowiska i nieprzepuszczalnych gruntów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jestem tutaj nowy, ale tylko jako zarejestrowany użytkownik, ponieważ z informacji Waszej społeczności korzystam juz od ponad pół roku. Wykorzystałem tutejsze informacje do wykonczenia mojego nowego domu i muszę przyznać, że dobrą robotę tutaj się wykonuje. Ok ale dosyć tego kadzenia, zdecydowałem się napisać tutaj na forum, aby przestrzec przed nieżetelnym wykonawcą, jak również potwierdzić dobrych dwóch wykonawców, których znalazłem na białej liście. Wiem, że jest to mój pierwszy post i nie dokońca bede wiarygodny dla niektórych, chociaż ilośc postów nie powinna tutaj być jedynym wyznacznikiem, bo wiadmo, że można to ominąc generując wcześniej nic nie znaczące wypowiedzi.

Polecam przywoływanego tutaj kilkukrotnie Pana Macieja od schodów - 694 933 557. - wykonane przez niego schody wszystkim się podobają - nie wspomną juz o terminowości wykonania - mimo 4 miesięcznego czasu oczekiwania - rozpoczęcie prac nastąpiło zgodnie z ustaleniami co do dnia

Polecam również pana od kominków - Pan Marcin tel. 798 086 387, ktorego znalazłem równeż na tym forum, osoba kompetentna, realizacja była na podstawie projektu, wykonane zgodnie z wymaganiami projektanta, nie było tez problemu żebym mógł kamień zamówic u swojego sprawdzonego kamieniarza. termin i realziacja oczywiscie w terminie

 

Natomiast niestety ekipę do prac fliziarskich znalazłem nie wiem czemu ( to znaczy wiem - cena :( ), nie na tutejszym forum. Przestrzegam przed pseudofachowcami z firmy rattenbud Michał Szczurek 517090602 [email protected]

. Zepsuli mi łazienkę - płytki cięli jakąś tępą maszyną chyba, bo nie da się opisać jak to wygląda, teraz nikt nie chce się podjąć dokończenia ich prac, jak przychodzą jacyś fachowcy to po prostu załamuja ręce i rezygnują z dokończenia dzieła tej firmy. Może nadają się do polożenia płytek w jakiejś hali czy magazynie, ale stanowczo odradzam ich do zrobienia czegoś w sposób estetyczny. Robili u mnie też malowanie całego domu, ale to robiła firma podnajęta przez nich i to było ok. natomiast prace wykonane przez samego właściciela tej firmy wołaja o pomste do nieba.

Więcej szczegółow ( na przyklad zdjęcia ) na temat polecanych panów od schodów i kominka jak tez pseudofachowców z rattenbud moge przekazać na priv.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez NullPointerException
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czarną listę wpisuję Marka Dziedzica z miejscowości Czchów: http://www.stolarnia.netsystem.net.pl/.

Zajmuje się produkcją schodów, sporo robi w Krakowie, okolicach Tarnowa, Bochni, Brzeska.

Balustrady balkonowe od tego pana wytrzymały u mnie 6 miesięcy. Niektóre schody nie przetrwały 2 lat. Obecnie po 3 latach część schodów wyraźnie nie trzyma się podłoża, 2 przeraźliwie skrzypią. Praca jest zrobiona niechlujnie, niestarannie, lakier położony wręcz paskudnie. Całość prawdopodobnie będzie do wymiany najpóźniej za 5 lat.

Pan już 1,5 roku po zgłoszeniu i zaakceptowaniu reklamacji nie realizuje jej. Wielokrotnie umawia się na wymianę wadliwych stopni po czym nie przyjeżdża, nie odbiera telefonów. Generalnie jeszcze nie spotkałem człowieka, który do tego stopnia traktował swoje słowo jak g...wno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanisław Sadłoń - BIAŁA LISTA - ogrodzenia klinkierowe.

Jest to dwuosobowa ekipa panów z Okocimia. Działają w rejonie: Tarnów - Bochnia - Brzesko. Murują ładnie, czysto, dokładnie, zgodnie ze sztuką.

Telefon na priv. Panowie robią też w wykończeniówce, ale tutaj nie będę się wypowiadał, bo nie byłem ich klientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czarnej listy wykonawców możesz dopisać firmę "Kamysz" tynki, wylewki. Bałagan jaki zostawili na budowie to horror, wylewka w jednym pokoju krzywa, w łazience zamiast tynku cementowo- wapiennego dali gipsowy, co podraża koszty bo trzeba specjalny impregnat, aby można położyć płytki, na budowie znalazłam butelki po alkoholu, a jak przyszło do płacenia to gość zażądał więcej niż się umawiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poszukujemy, kogoś kto wykona hydroizolację poziomą na chudziaku w piwnicy przed wylewkami. Jak się okazuje wylewkarze nie chcą tego robić...:(

Mąż zadzwonił więc do pana Jacka, że może on by sie tego zadania podjął. Po wytłumaczeniu sprawy i ogólnej rozmowie, pan Jacek zapytał skąd mamy na niego namiar. Więc mąż odpowiedział, ze już sie kiedyś spotkaliśmy, ale że ostatecznie ktoś inny budowal nam SSO. Na co pan Jacek powiedział: "To niech ci inni to dokończą" i rzucił słuchawką. Bez słowa typu dowidzenia, po prostu sie chyba obraził. Jak dla mnie mało profesjonalne i kulturalne.

 

Szara lista, a nie czarna, bo sama nie wiem co o tym myśleć. Przecież konkurencja istnieje, mamy wolny rynek....

I bardzo dobrze zrobił. Zachował się zdecydowanie i z honorem.

Czasami klienci są tak bez honoru, że potrafią zadzwonić z prośbą o ekspertyzę i poprawkę po fachowcu, który wygrał ze mną cenowo.

Plwam na takie osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...